Dodaj do ulubionych

Kaszel po przeziębieniu

14.09.22, 20:05
2,5 tygodnia temu przeziębienie, tj. Ból gardła dwudniowy niewielki katar, kaszel. Generalnie nic wielkiego, pol obozu objawy miało (nastolatek był na wyjeździe). No i wlecze się. Ma napady kaszlu. Niby nie jakoś bardzo dużo, ale wkurzające toto. Osłuchowo czysty (był dziś badany). Dostał clatrę i nebbud (0,5). Co jeszxze mogę dać? Bo mnie lekarka wystraszyła, że jak będzie tak dalej to antybiotyk włączy.
Ja mam wrażenie takiego podrażnienia (kaszel suchy, głęboki, alergiczny (?).
Obserwuj wątek
    • kamin Re: Kaszel po przeziębieniu 14.09.22, 20:31
      Przecież po infekcji kaszel może się utrzymywać do 3 tygodni. Drogi oddechowe muszą się oczyścić, nabłonek zregenerować. Skoro osłuchowo czysty, to skąd pomysł antybiotyku? Za tydzień czy dwa przejdzie.
    • anilorak174 Re: Kaszel po przeziębieniu 14.09.22, 20:47
      Kiedys męczyłam się z kaszlem poinfekcyjnym ponad miesiąc, dopiero steryd wziewny pomógł.
      Antybiotyk moim zdaniem zbędny, ja miałam zlecony rentgen (tez czysto) i dopiero włączony steryd.
    • ela.dzi Re: Kaszel po przeziębieniu 14.09.22, 20:49
      Po covid miałam kaszel 2 miesiące albo i więcej.
    • berber_rock Re: Kaszel po przeziębieniu 14.09.22, 20:55
      alfa36 napisała:

> 2,5 tygodnia temu przeziębienie, tj. Ból gardła dwudniowy niewielki katar, kasz
      > el. Generalnie nic wielkiego, pol obozu objawy miało (nastolatek był na wyjeźdz
      > ie). No i wlecze się. Ma napady kaszlu. Niby nie jakoś bardzo dużo, ale wkurzaj
      > ące toto. Osłuchowo czysty (był dziś badany). Dostał clatrę i nebbud (0,5). Co
      > jeszxze mogę dać

Myślę że jak to u nas - pół torby leków. Z pewnością pomoże.
      A antybiotyk to na jakiej zasadzie lekarka chce przepisać. Antybiogram robiła?

• turzyca Re: Kaszel po przeziębieniu 14.09.22, 21:20
      Katar poinfekcyjny jest norma, moze utrzymywac sie przez kilka tygodni. Moze sobie inhalacje roztworem soli robic, powinien dbac o jakosc powietrza, wietrzyc czesto (dopoki smogu nie ma), utrzymywac prawidlowa wilgotnosc powietrza, odkurzac regularnie zarowno podloge jak i inne powierzchnie plaskie. Ssac cukierki lub zuc gume, zeby trzymac pyszczek zamkniety i pobudzac produkcje sliny.
      • eliza2016 Re: Kaszel po przeziębieniu 14.09.22, 22:12
        Mam tak od zawsze po każdej infekcji górnych dróg. Nawet dodawałam tu taki temat bo podejrzewałam alergię.
        • alfa36 Re: Kaszel po przeziębieniu 15.09.22, 07:18
          No ja już też podejrzewam. Właśnie zakaszlał, gardłowo, głęboko, okropnie.
        • alfa36 Re: Kaszel po przeziębieniu 15.09.22, 15:27
          A odkopiesz mi ten wątek. Pewnie wiele rad tam się pojawiło.
    • mikams75 Re: Kaszel po przeziębieniu 15.09.22, 20:50
      olej z wiesiolka w celu nawilzenia sluzowki.
      • alfa36 Re: Kaszel po przeziębieniu 15.09.22, 21:36
        Dzięki. Normalny w płynie , nie kapsułki do rozgryzania?
        • mikams75 Re: Kaszel po przeziębieniu 15.09.22, 22:44
          ja preferuje kapsulki do lykania ale w plynie pewnie tez moze byc.
          Tego nie trzeba rozgryzac, to dziala od srodka, pierwsze 2-3 dni spore dawki a kolejne dni juz po 1-2 kapsulki dziennie wystarczy.
    • nastjaa Re: Kaszel po przeziębieniu 15.09.22, 20:57
      Ja po bólu gardła mam zawsze kaszel, taki jakby z gardła, jakby mi się krtań zapadała jak tylko usnę, albo długo nie pije. Pomaga mi nawilżanie gardla (picie wody w nocy, tabletki nawilżające). Właśnie znowu to mam, po bólu gardła i kilku dniach kataru zaczął mi się kaszel. To samo moja córka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka