Dodaj do ulubionych

Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu życia?

17.09.22, 09:43

Obserwuj wątek
    • triismegistos Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 09:46
      Tak, zazwyczaj w poniedziałek rano. Do weekendu jakoś przechodzi 😉
      • beaucouptrop Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:32
        He, he. Ja mam tak samo 😀
      • bywalczyni.hosteli Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:03
        big_grin
      • lily_evans011 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:08
        Ale one mają fchuj roboty w domu!
    • alicia033 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 09:47
      a co w nim miałoby być pociągającego?
      Czyli odpowiedź na twoje pytanie brzmi: nie.
    • youngagain Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 09:48
      Oglądasz TVN24 właśnie?smile
      • youngagain Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 09:55
        A odpowiadając na Twoje pytanie - NIE. Pomijam kwestie, że mam większe ambicje niż pëtla gotowanie/sprzątanie/ogarnianie gospodarstwa domowego, lecz życie mi i wielu milionom kobiet pokazało, że nigdy w 100% nie ma gwarancji, że nasz partner będzie nas do końca życia kochał, będzie zaangażowany w związek i tak dalej. Gdybym po dzieciakach nie wracała do pracy za każdym razem to po tym jak mój mąż znalazł sobie młodsza o 10 lat niunie - dziś byłabym w czarnej dooopce. Oczywiście tradwife będą mówić o tym, że ich mąż to nieee, że oni mają wyjątkowa więź bla bla bla. Ale u nas też było ogólnie spoko, bez kłótni, z czułościami - a stało co się stało. Za dużo tego widziałam też u znajomych, żeby uważać, że kobieta ma opierać swój byt finansowy na drugiej osobie. To zbyt ryzykowne. Poza tym uważam, że w związkach gdzie jedna strona zaczyna czuć pewnego rodzaju przewagę nad drugą stroną - często robią się toksyczne i sprzyjają nadużyciom. Trzeba też pamiętać o tym, że oprócz zdrad czy innych problemow w związku - mąż może po prostu ciężko zachorować albo zginąć w wypadku. A jeśli nie zginąć to być poważnie uszkodzonym i opieka wtedy spada na nigdy nie pracująca żonę, która na rynku pracy może co najwyżej aplikować na stanowisko kasjerki czy sprzątaczkisad( life
        • chicarica Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:03
          Nigdy bym tego lepiej nie ujęła.
        • trampki_w_kwiatki Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:23
          Otóż właśnie.
          Dodam od siebie, że kiedyś przez około roku, z powodów zdrowotnych, zajmowałam się głównie wypiekami, dekorowaniem mieszkania i rozkręcaniem firmy (ale z domu, czyli było to niewidoczne). To nieprawdopodobne jaką fatalną przemianę przeszło wówczas moje małżeństwo.
          Wiem, że to nie jest regułą, ale jednak sytuacja, w której mam swój zawód, pracę i sensowne pieniądze powoduje, że w związku czuję się po prostu bezpiecznie.
          • vivi86 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:05
            Co się wtedy działo?
        • panna.nasturcja Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:43
          Od śmierci męża lub ciężkiego uszkodzenia zdrowia należy się ubezpieczyć. Dobrze ubezpieczyć.
          Żony to tak samo dotyczy.
          • vivi86 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:08
            Ubezpieczenie łatwo się płaci (albo i trudniej bo składki wysokie), a z wydobyciem kasy w razie W może być różnie. Na własne oczy widziałam wyroki jak to spadkobiercy dłużnika, który ubezpieczył kredyt na wypadek swojej śmierci pozywali wierzyciela domagającego się od nich kasy (po to dłużnik się ubezpieczył by coś takiego nie miało miejsca). I.....przegrywali.
          • kropkaa Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:09
            Tylko zwykle takie ubezpieczenia prywatnie są bardzo kosztowne, a mniej kosztowne i z lepszymi warunkami są zazwyczaj dla ludzi pracujących.
        • thank_you Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 12:26
          Wszystko jak zwykle rozbija się o szczegóły: potrzeby/zasoby finansowe, formalne zabezpieczenia I charakter tej drugiej osoby. Ale fakt, większości ludzi po prostu nie stać na takie układy.
      • mizantropka_20 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:06
        Tak😃
    • lily_evans011 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 09:49
      Yyyy, nie. Od biedy mogłabym być trophy wife, ale na to nie mam warunków wink)).
    • brubba Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 09:49
      Ja zawsze miałam, ale życie złośliwie nie podsuwało mi kandydata na tradhusbanda i w końcu wylądowałam w pozycji będącej zaprzeczeniem tradwife: pracująca samotna matka.
    • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 09:51
      Też mam włączone tvn24. No od wczoraj to nawet trochę jestem, bo uwijam się w kuchni jak mrówka przed dzisiejszą imprezą. Z tym, że nie do końca, bo zamiast pełnego makijażu, rozpuszczonych, pofalowanych włosów z perłową spineczką (fuj, to niehigieniczne w kuchni) mam poplamione spodnie od dresu i kuciub na głowie.
      • lily_evans011 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:08
        A co szykujesz dobrego?
        • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:17
          Tort Rocher, chocolate chip cookies i ciastka pistacjowe już mam. Zupę paprykową i selerową, gnocchi alla romana, medaliony z kurczaka pod szpinakiem i dla wegetarian kotlety ziemniaczano-szpinakowe. Caprese z figami. Na przekąski ciasto filo z figami i kozim serem i francuskie z gruszką, orzechami i serem pleśniowym.
          • mizantropka_20 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:45
            😵😵😵 - najpierw podejmę szczękę z podłogi, a później pójdę palnąć sobie w... no głowę.
          • madame_rita Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:53
            Oblizuję się wink
          • trampki_w_kwiatki Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:24
            Ja pierdzielę, a mi się nie chciało jajecznicy z rana robić, bo za dużo roboty 😲
            • nelamela Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:45
              trampki_w_kwiatki napisała:

> Ja pierdzielę, a mi się nie chciało jajecznicy z rana robić, bo za dużo roboty
              > 😲

Ha ha siostro,miałam dzisiaj tak samo😃😃😃
          • potworia116 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:28
            Daniela, Daniela, skąd ty się taka wzięłaś, nie dość, że wszechstronnie utalentowana, to jeszcze pracowita jak Belzebub?
            • aqua48 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:36
              Daniela ma kuchenne ADHD. Też tak miałam. Z wiekiem przechodzi. I z siedmiu ciast na święta robi się tylko pięć...
              • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:39
                😄 ano mam.
                Akurat łatwo być pracowitą jak się robi rzeczy przyjemne
                • aqua48 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:42
                  No.. Ja dzisiaj rano popełniłam tylko jeden torcik czekoladowo-bezowy.
              • tt-tka Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:49
                aqua48 napisała:

> Daniela ma kuchenne ADHD. Też tak miałam. Z wiekiem przechodzi. I z siedmiu ci
                > ast na święta robi się tylko pięć...

tez tak mialam, przy czym ja z tych (w mlodosci), co nawet tluczek do ziemniakow potrafily zepsuc, wiec nie dopuszczano mnie do gotowania, tylko do prac pomocniczych i sprzatania kuchni - w efekcie kuchnia byla na tiptop, a na stole piernik z papierka. Do dzis robie, lubimy, ale ze sprzataniem, no coz... przeszlo z wiekiem smile
                • panna.nasturcja Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:51
                  Sprzątanie w ogóle jakoś z wiekiem przechodzi smile
                  • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:55
                    Mnie nigdy nie nadeszło 😄
                    • gronostajka Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:32
                      Mnie też big_grin (ale kuchenne ADHD mam i też ani ja ani kuchnia nie wyglądają wtedy "po tradwaifowemu" )
                  • zwierzakowa13 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:01
                    A kiedy przychodzi? Czekam i czekam ... juz tyle lat.
              • chatgris01 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:44
                aqua48 napisała:

> Daniela ma kuchenne ADHD. Też tak miałam. Z wiekiem przechodzi. I z siedmiu ci
                > ast na święta robi się tylko pięć...

To prawda, tez tak mialam! big_grin
                • gronostajka Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:36
                  Moja mam lat 56 ciągle jeszcze, to kiedy to mija? Też mówi przy okazji świąt, że jej już się nie chce tyle piec i gotować. Co oznacza 3 ciasta zamiast pięciu, 2 sałatki zamiast 4, ale za to jest dodatkowe danie "na spróbowanie", bo przepis jej się spodobał big_grin
                  • chatgris01 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 18:33
                    Mnie minelo gdzies w wieku 39 lat tongue_out
          • panna.nasturcja Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:44
            O rety!!!!!
            Idę posiedzieć w kąciku.
          • lily_evans011 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 12:36
            Brzmi smakowicie, ale chyba musiałabym wstać ze 3 dni wcześniej, żeby się przygotować do tej imprezy big_grin.
            • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 12:43
              Trzy dni wcześniej nic nie pomoże, czesc z tych rzeczy musi być albo zrobiona albo upieczona tuż przed smile dlatego tylko ciasto, ciastka i zupy robiłam wczoraj😁
              • lily_evans011 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:11
                Zmęczyłam się na samą myśl o tym, idę odpocząć wink.
          • kropkaa Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:12
            Jakby gnocchi alla romana zostało to ja poproszę w pudełeczko, podać panu konduktorowi i sobie odbiorę na dworcu 😄
            • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:15
              😃 dobra, masz to
              • kropkaa Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 15:16
                🥰🥰🥰
            • novembre Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 18:04
              Ja przeczytałam, że gnocchi są dla romana, i tak się dziwię, że go Daniela z małej litery tytułuje...
              • chatgris01 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 18:40
                big_grin
          • beata985 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 14:09
            daniela34 napisała:

> Tort Rocher, chocolate chip cookies i ciastka pistacjowe już mam. Zupę paprykow
            > ą i selerową, gnocchi alla romana, medaliony z kurczaka pod szpinakiem i dla w
            > egetarian kotlety ziemniaczano-szpinakowe. Caprese z figami. Na przekąski ciast
            > o filo z figami i kozim serem i francuskie z gruszką, orzechami i serem pleśnio
            > wym.

😳🤦‍♀️
            Czy wcześniej przebiegłas maraton??? Bo jak nie to daremny twój wysiłek...Nie liczy się 🥴
            • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 14:30
              Nie. Ale to nie jest impreza dla ...osób (nie pamiętam ile tam miało być)
              • beata985 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 14:44
                60😂🙈
                • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 14:48
                  No to u mnie będzie ledwie 8 smile
                  • elenelda Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 18:57
                    daniela34 napisała:

> No to u mnie będzie ledwie 8 smile

Bez maratonu i 300 pierogów nie liczy sięsmile
                    • memphis90 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 15:28
                      I pamiętajmy, że 60 kopytek kula się max. minutę!
    • ichi51e Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 09:55
      nie bo wyglada jakby to wymagalo duzo pracy. Po co to komu?
    • woman_in_love Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 09:57
      1) To nie styl życia, tylko pop***** mentalne.
      2) Natomiast popieram, bo ogólnie popieram prostytucję, a to wg mnie jedna z jej form.
    • ruscello Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 09:57
      Przez kilka lat byłam na wychowawczym i nawet wtedy nie byłam tradwife 🙄
    • g.r.uuu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:07
      W sensie do koszenia kasy na naiwniarach oglądających moje przefiltrowane zdjęcia na Instagramie w kwiecistych sukienkach? big_grin Brzmi nieźle...
      • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:15
        Poniekąd o tym pisałam wyże-trzeba być bardzo naiwnym, żeby wierzyć, że panie e tych sukieneczkach tak uwijają się w kuchni. Na mnie przed chwilą wybuchła masa do gnocchi alla romana i gdzieś mam na sobie na pewno trochę szpinaku. Kwiecistą sukienka? Nie sądzę
        • cojapaczem Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:28
          to sie zakłada kwiecisty fartuszek!
        • vivi86 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:54
          No jak z tym szpinakiem to element roślinny na ciuchach już masz wink
        • arthwen Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:54
          Bo zdjęcie robisz przed!
        • ichi51e Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:28
          no co ty przecież masz fartuch. Japonki to nawet w kimonie dają radę
          • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:35
            Nie znoszę fartuchów, a poza tym, nie doceniasz mnie, ja i w fartuchu siè upaćkam
            • lily_evans011 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 12:38
              Może jakiś kombinezon BHP? big_grin
              • ichi51e Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 12:39
                hazmat suit
        • asia_i_p Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 17:00
          No właśnie na kwiecistej mniej widać niż na jakiejkolwiek innej.
    • berdebul Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:08
      Nie, ale jestem gotowa walczyć o prawo kobiet do bycia tradwife, jeśli właśnie tego chcą. Każdy powinien wybrac.
      • brubba Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:12
        Właśnie! smile
      • milva24 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:25
        Zgadzam się. Ja się niestety nie kwalifikuję z różnych przyczyn, po pierwsze mąż nie dysponuje odpowiednimi zarobkami, żebyśmy się mogli w to bawić, po drugie nie chce mi się. Pewnie jeszcze coś tam bym znalazła dlaczego nie (choćby historie sprzed lat do czego takie coś doprowadzało) ale jeśli ktoś tak się umawia że współmałżonkiem i obu stronom pasuje to dlaczego nie?
        • potworia116 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:30
          Nie z jednego powodu, wspomnianego tu już parę razy - jeśli się jednej stronie odwodzi, druga jest w czarnej dupie.
          • ichi51e Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:56
            Sęk w tym ze trabinsband nie odchodzi - w tej toli najważniejsza jest twarz patriarchy - masz babki na boku i żonę - dlaczego miałabyś rezygnować z tego układu?
            • potworia116 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 00:36
              ichi51e napisała:

> Sęk w tym ze trabinsband nie odchodzi - w tej toli najważniejsza jest twarz pat
              > riarchy - masz babki na boku i żonę - dlaczego miałabyś rezygnować z tego układ
              > u?
              >
              Bo może?
      • vivi86 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:52
        I to właśnie jest prawdziwy feminizm.
        • boogiecat Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:03
          Jesli to byla ironia, to pieknie wam wyszlo😛
          • vivi86 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 14:17
            Podobno nie chodzi o zmuszenie kobiet do pracy tylko o to by kobiety miały wybór czy chcą pracować czy zajmować się domem.
            • boogiecat Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 15:51
              Alez problem (swiatowego) ruchu tradwives wcale nie polega na tym, ze kobity chca zyc rodzinnym slowlajfem zamiast zapieprzac w fabryce. Tego nikt nikomu nie zaluje i nie ma tu zadnego pola do walki/obrony. Chyba, ze chcesz powiedziec ze « prawdziwy feminizm » polega na walce z chocholami.

Za tym calym ruchem stoi ideologia wspierajaca takie « wartosci » jak segregacja rasowa, homofobia, zakaz aborcji i kultura gwaltu; czyli powrot do starych, dobrych czasow.

Zreszta to o « prawdziwym feminizmie » to sztandardowy i klamliwy argument tradwifow.
              • vivi86 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:12
                A to skąd? Im chodzi o nie piętnowanie podziału mężczyzna utrzymuje, kobieta dba o dom. Tak długo jak nie zaskutkuje to przymusem płacenia takim domowym pensji i emerytur przez pracujących PLUS zajmujących się domem niech sobie żyją jak chcą.
                • gronostajka Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:49
                  Jakoś dziwnie się składa, że spora część tych tradwifek z bozej łaski nie poprzestaje na "życiu jak chce" a raczej na spędza długie godziny na portalach społecznościowych i na przekonywaniu innych, że patriarchat jest wspaniały, aborcja to zbrodnia, a feminizm i poprawność polityczna niszczy kobiecość i świat upada, bo nie wygląda jak z reklamy margaryny Kasia i dopóki nie nastąpi powrót do wyobrażonej ery wspaniałości (lat. 50-60 XX w. w USA) to będzie upadał dalej.
                  • vivi86 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:55
                    Są jakieś statystyki? Celebrytki znajdą się w każdym środowisku, a panie koszące niemałą kasę na pokazywaniu codzienności w domu nie są tradwife bo te nie zarabiają
                    • gronostajka Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 17:25
                      Wiesz kobiety zostające w domu były i będą zawsze. Tylko one się nie pokazują w tv, nie lansują jako tradwife i zapewne mają gdzieś ten cały ruch, który jest po prostu kolejnym monetyzowaniem marzeń o świecie, który nigdy nie istniał.
                      I jak mówimy o ruchu tradwife to nie mówimy o kobietach, które po prostu mają życie kury domowej, tylko o bandzie insta kretynek które z całą stanowczoscią twierdzą, że one są takie wyjątkowe i inne i kobiece, bo noszą sukienki w kwiatki i gotują, a przesiąknięte feminizmem społeczeństwo im na to nie pozwala, więc między zmiana kiecki a robieniem makijażu i mieszaniem w garze muszą walczyć o powrót patriarchatu i naturalnego porządku, podziału ról z całym tym zapleczem
                  • jednoraz0w0 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:56
                    Po prawdzie to wiemy o tych co się pokazują w sm, bo jeśli sąsiadka z ulicy obok tak prowadzi swoje życie to ja nie mam o tym pojęcia, nawet, jeśli ja znam z widzenia.
                • boogiecat Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 19:09
                  vivi86 napisał(a):

> A to skąd? Im chodzi o nie piętnowanie podziału mężczyzna utrzymuje, kobieta db
                  > a o dom.

Nie, naprawde nie o to im chodzi, albowiem powtarzam- moga sobie zyc jak chca i zadne domniemane « pietnowanie » im w tym nie przeszkadza.
                  Gronostajka juz dotlumaczyla- to jest typowy ruch reakcjonistyczny, w ktorym chodzi o promocje starego porzadku jako odpowiedniego systemu, czego obrony nijak nie da sie nazwac « prawdziwym feminizmem », bo nie ma tu miejsca na wybor, a stary porzadek kobiety upadlal.
                  • ingryd Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 20:02
                    Proszę bardzo
                    • boogiecat Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 20:23
                      Yep. Francja byla wczoraj taka piekna, ale przyszly feministki, kobity dostaly prawo glosu i przeglosowaly ze refjudzis maja tu przyjezdzac i zzerac kraj.
                      Wszyscy maja tego dosc, ale moze byc jeszcze jak kiedys.
                  • vivi86 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 22:59
                    Jak widać część kobiet wybiera ten stary porządek.
                    • boogiecat Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 00:14
                      Jasne, ze wybiera. Nie ma w tym nic zadziwiajacego ani gorszacego, pasuje im i tyle. Natomiast nazywanie tego « prawdziwym feminizmem » to wyparcie albo manipulacja (zalezy od pozycji w ukladzie).

Kojarzy mi sie z amerykanskim idealem wolnosci jednostki posunietym do krzywdzacego absurdu (bezdomnosc jako wolnosc), jak i z limitami demokracji (glosowanie ograniczenia demokracji). W kazdym z tych przypadkow uzywa sie wartosciowego konceptu jako zakladnika.
      • maslova Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 12:25
        > ale jestem gotowa walczyć o prawo kobiet do bycia tradwife, jeśli właśnie tego chcą.

A gdziekolwiek ktokolwiek chce tego zabronić?? 🙄🙄🙄
        • berdebul Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 15:43
          Zabronić nie, ale dużo środowisk krytykuje, wypowiada się w sposób (dla mnie) nieakceptowalny, pogardliwy, choćby Triss i jej teksty o breloczkach przy kieszeni męża.
          • g.r.uuu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:25
            A środowiska religijne, z których wywodzi się ten ruch, krytykują inne modele życia. I co z tego? Naprawdę dorosli ludzie potrzebują oklasków od całego świata? Nikt ich nie dyskryminuje, a że ktoś skrytykuje, to w czym problem?
            • berdebul Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 23:38
              W hipokryzji. Jeżeli uważam, ze każda kobieta ma mieć prawo do decydowania o sobie, to akceptuję ten wybór, nawet jeżeli sama wybieram inaczej.
              Dorośli nie, ale nie wszystkie kobiety na tej planecie są dorosłe i powinny dorastać w przekonaniu o swojej decyzyjności i wsparciu innych kobiet. To jest moje wzgórze, na którym zginę. wink
              • jednoraz0w0 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 23:54
                > ale nie wszystkie kobiety na tej planecie > są dorosłe i powinny dorastać w
                > przekonaniu o swojej decyzyjności i
                > wsparciu innych kobiet.

Rzecz w tym, ze ten model pozwala na decyzyjność tylko do momentu wejścia w ów model, bo potem decyzyjność jest pana męża, wiec jakby i tak dupa z tyłu.
                • arthwen Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 13:11
                  W zasadzie to nie - jeśli decyzyjność męża przestanie ci odpowiadać, to przecież w każdej chwili masz prawo to zmienić. Czyli dopóki zakładamy, że możesz zmieć model, to nadal masz decyzyjność, nawet jeśli chwilowo ją zcedujesz na męża.
                  Mi taki model nie odpowiada, naoglądałam się go w dzieciństwie i jest to opcja po moim trupie (Wolności oddać nie umiem wink ), ale jeśli ktoś chce go stosować, to wolna droga, pod jednym jedynym warunkiem: że stosuje go na sobie, a nie zmusza do tego innych.
                  • jednoraz0w0 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 15:29
                    No prawo masz, ale czy masz możliwość, będąc od niego po jakimś czasie zależną pod wieloma względami?,
                    • arthwen Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 16:39
                      Jeśli wchodzisz w taki układ nie mając zabezpieczenia, to chyba na swoją odpowiedzialność? I przecież nie jest tak, że pani, nawet bez doświadczenia i zawodu nie jest w stanie pracować, więc jak jej się zależność znudzi, to może iść do pracy, niskopłatnej, ale jednak nie jest tak, że zostaje jej tylko pokornie słuchać pana i władcy.
                      Jak mówię, ja bym się w taki układ nie władowała, a nawet jakby coś w ten deseń przyszłoby mi jakimś cuden do głowy, to zabezpieczyłabym się i to na paru poziomach.
                      • ichi51e Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 16:50
                        jak jest taka super ze gosposiowania to zawsze może się zatrudnić jako sprzątaczka, niania, gospodyni itd wiec to nie jest tak ze nie ma żadnych opcji.
              • boogiecat Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 00:20
                Nie gin na tym wzgorzu Berdebul, bo nie warto. Tradiideologie sobie poradza bez ciebie, a na koncu cie zjedza, taki to bedzie wybor.
              • g.r.uuu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 19:04
                Z definicji kobieta to osoba dorosła
        • vivi86 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:13
          Wyśmiewa jednocześnie uważając się za szalenie tolerancyjne.
    • 35wcieniu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:16
      A skąd.
      O ile jeszcze rozumiem że ktoś lubi się zajmować domem, tak całkowite uzależnienie ekonomiczne od męża uważam za tragiczny pomysł. (Tak, wiem, w małżeństwie wszystko wspólne itd., spoko, ale dla mnie opcja po moim trupie.)
      No chyba że ktoś monetyzuje bycie tradwife i zarabia pokazując jak nią jest, no to powiedzmy że biznes jak każdy inny, jeden pokazuje szmaty, inny jak sprząta, luz. Tylko nie wiem czy taka zarabiająca tradwife to nadal tradwife.
      • ichi51e Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:29
        w sumie praca jak każda inna - a zwolnić się trudniej za to lepsze benefity przy odejściu
    • manon.lescaut4 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:17
      Przyznaje bez bicia… czym się różni tradwife od trophy wife? To drugie pojęcie znam smile
      • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:19
        Trophy wife wygląda. Trad wife dopisuje do tego jeszcze caka te tradycyjną otoczkę (kobieta w domu, w kuchni, mąż decyduje, bo jest mądrzejszy).
        • amast Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:27
          > mąż decyduje, bo jest mądrzejszy

To mnie najbardziej zmroziło.
          • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:28
            Mnie też, no ale jak ktoś tak czuje to co mi do tego.
            • woman_in_love Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:58
              Mnie też, no ale jak ktoś tak czuje to co mi do tego.

ciekawe ze nic ci do tego, ale już w kwestii surogacji to zawsze masz wiele do powiedzenia
              • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:13
                No mam. I możesz się ugryźć w związku z tym🤷‍♀️
                • woman_in_love [...] 17.09.22, 11:21
                  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                  • daniela34 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:36
                    No to jestem. Przecież to mój problem, nie rozumiem skąd twoje emocje 🤷‍♀️
                  • manon.lescaut4 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 12:26
                    Ej, mam do ciebie pytanie, woman, jako orędowniczki surogacji. Czy surogatka w ciąży może te ciąże usunąć? Jak jej się odwidzi, albo (prędzej) przy medycznych wskazaniach? To w końcu jej ciało i jej wybór, czy twoje dziecko, bogatej pani z Zachodu? Jak rozwiążesz ten konflikt feministycznych interesów?
                    • woman_in_love Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:16
                      Czy surogatka w ciąży może te ciąże usunąć? Jak jej się odwidzi, albo (prędzej) przy medycznych wskazaniach?

Oczywiście - po prostu nie dostanie reszty kasy. A wtedy zajmie się nią jej ojciec, matka i rodzeństwo na Filipinach.
                      • manon.lescaut4 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 14:08
                        A co z twoim zarodkiem, pozyskanym podczas nieprzyjemnej procedury (o komórkę chodzi oczywiście), hormonami w zastrzykach , itd? Plus dodatkowa kasa wyrzucona w błoto?
                        • woman_in_love Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 14:14
                          Zarodek to nie człowiek wg ciebie i mnie też.

Równie dobrze możesz zapytać, a co materiałami budowlanymi których budowlańcy mi nie zabezpieczą przed burzą i zamokną i pójdą w pi**u. No to jest ryzyko zamawiania każdych usług. A jeżeli zatrudniam na czarno to to ryzyko ponoszę tylko ja.
                  • vivi86 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 12:47
                    Znasz i znałaś wszystkie takie związki? Nie, nie zawsze. Ale ryzyko niestety jest. Zresztą nie to jedno.
          • trampki_w_kwiatki Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:34
            amast napisała:

> > mąż decyduje, bo jest mądrzejszy
            >

A to ja mam tego pecha, że moje chłopaki jednak nie były ode mnie mądrzejsze. Żodyn.
            Może gdybym trafiła na mądrzejszego od siebie, to bym mu oddała pole do decydowania w naszym gospodarstwie? No ale, nie poznałam takiego, wszyscy mi znani mają jakiś deficyt intelektualny powodujący, że nie należy im oddawać sterów w ręce.
          • nutella_fan Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 15:33
            Dlaczego was to mrozi? Mój mąż też jest ode mnie mądrzejszy (w sensie, ma wyższy iloraz inteligencji). Was mrozi, że ona uważa męża za mądrzejszego czy że mądrzejszy decyduje?
            • potworia116 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 15:40
              nutella_fan napisała:

> Dlaczego was to mrozi? Mój mąż też jest ode mnie mądrzejszy (w sensie, ma wyższ
              > y iloraz inteligencji). Was mrozi, że ona uważa męża za mądrzejszego czy że mąd
              > rzejszy decyduje?

Mnie mrozi jedno i drugie. Choć może bardziej mdli niż mrozi.
            • ichi51e Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 15:40
              Ty to akurat to dobrze ze masz mądrzejszego męża…
              • nutella_fan Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 19:12
                Mój mąż ma poglądy o wiele "gorsze" niż ja (dla was, w sensie bardziej prawicowy i radykalny jest ode mnie) także tego... To chyba rozsądne, że mądrzejszy podejmuje decyzje, wg was głupszy powinien to robić?
                • potworia116 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 19:20
                  Według nas decyzje w związku podejmuje się wspólnie, chyba, że twój mądrzejszy mąż decyduje też o kroju twoich gaci.
            • 35wcieniu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:03
              Iloraz inteligencji niespecjalnie ma coś wspólnego z mądrością decydowania w sprawach życiowych.
              No i jednak na szczęście istnieje spore grono kobiet jest na tyle rozwiniętych intelektualnie że są w stanie decydować za siebie same, nie potrzebują do tego mężczyzny, który im objaśni jak działa świat.
            • annaboleyn Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 16:38
              nutella_fan napisała:

> Dlaczego was to mrozi? Mój mąż też jest ode mnie mądrzejszy (w sensie, ma wyższ
              > y iloraz inteligencji).

..co będzie niezwykłe i wyjątkowe tylko przy założeniu, że Ty jesteś w tej kwestii powyżej średniej, prawda?
              • nutella_fan Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 19:15
                Ja jestem chyba gdzieś pośrodku rozkladu Gaussa, ponad 120 mam.
              • nutella_fan Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 19:18
                Znaczy ja do końca nie rozumiem, co was w tym stwierdzeniu oburza.
                • woman_in_love Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 19:23
                  Znaczy ja do końca nie rozumiem, co was w tym stwierdzeniu oburza.

Oburza je to, bo wg nich głupie laski powinny mieć głupich facetów.
                  A mądre feministki powinny mieć mądrych facetów.

Niestety najwyraźniej mądrzy faceci nie chcą feministek, nawet tych ładnych, więc powoduje to dysonans poznawczy i złość.
                  • g.r.uuu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 20:43
                    Skąd pomysł, że feministki nie mają mądrych facetów?
                    • woman_in_love Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 21:57
                      bo ciebie nikt mądry nie chciał
                      • g.r.uuu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 22:24
                        Wręcz przeciwnie. Za to głupi ode mnie uciekają, bardzo to wygodne
                        • woman_in_love Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 16:56
                          tak, i dlatego nie starcza ci do 1
                          • g.r.uuu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 18.09.22, 19:07
                            Masz dziś jakaś fazę wymyślania głupot na mój temat? 😁
          • g.r.uuu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 17:19
            A jak facet mówi, że żona mądrzejsza od niego i dlatego ona decyduje to się każdy zachwyca że tak ja docenią 🙄
            • potworia116 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 17:51
              g.r.uuu napisała:

> A jak facet mówi, że żona mądrzejsza od niego i dlatego ona decyduje to się każ
              > dy zachwyca że tak ja docenią 🙄

Taka sama minoderia jak w drugą stronę, tyle że mniej szkodliwa na ogół.
              • g.r.uuu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 17:55
                Pozostaje jeszcze opcja, że w danych przypadkach to po prostu jest prawda
                • potworia116 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 18:09
                  Jeśli przez prawdę rozumiesz zgodność twierdzenia z rzeczywistością, to owszem, jest taka możliwość. Pozostaje pytanie, czemuż mają służyć takie deklaracje i to głoszone wobec osób trzecich.
        • milva24 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:27
          Aaa to się jednak nie kwalifikuję na pewno, za bardzo lubię, żeby było "po mojemu".
      • manon.lescaut4 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:38
        Dzięki dziewczyny. Czyli idziemy dobra droga 👍🏻😳
        Smutne jest to, ze zjawisko stare jak świat, ale fakt, ze otrzymało nowa nazwę i miejsce na instagramach, nie nastraja optymistycznie.
        • milva24 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:46
          To zjawisko w postaci niepracowania pani występowało tylko wśród zamozniejszych. Biedota pracowała a wręcz tyrała niezależnie od płci.
          • manon.lescaut4 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:51
            Fakt, oczywiście. Tylko w przypadku kobiet nawet zapłaty za to nie było, oprócz miski kaszy I kata do spania.
        • madame_rita Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 10:55
          Bo "Tradwife" brzmi znacznie lepiej niż "kura domowa"
          • ichi51e Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:36
            ja rozumiem ze tradwify to zapierniczaja w domu - gotuje sprząta gospodarke i dzieci ogarnia. W wolnym czasie szyje gra na instrumencie (w koncu muzykuje z dziecmi) robi krafty (na ktorych zarabi na waciki) mlodsze dzieci nie chodza do przedszkola (w liczbie mnogiej) starsze z racking seek wyjatkowosci podstawowkw zaliczaja opiekując się rodzeństwem (tez edukujac przez zabawe nad czym jak dobry duch czuwa matka)i zabawa w lesie//wodzie. Na etapie liceum śpiewająco zdają do katolickiego liceum z pierwszej ligi i porzucają gniazdo - żegnają ich dumni rodzice. Matka oczywiście tez dna o rozwój duchowy dzieci (domowe teatry, podchody z dziećmi z sąsiedztwa, bale urodzinowe, rauty karnawałowe) generalnie tez oczywiście prowadzą aktywne życie towarzyskie - przyjmują gości (maja tez oczywiście w domu szczęśliwych rodziców których w przerwach ta tradwife zabawia - bo przecież co tu się oszukiwać to oni są dla niej podpora i motorem działań!) na to wszystko zarabia mąż. Wieczorem razem cała rodzina klęka do pacierza.
            • ichi51e Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 11:38
              zapomniałam jeszcze dopisać ze to wszystko oczywiście w stylizacji domku na prerii i koniecznie wszystkie samice maja długie włosy. Chłopcy zreszta tez - postrzyżyny odbędą się jak już zda do tego liceum.
              • lily_evans011 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 13:22
                Znam taką, wypisz wymaluj, ale akurat dość antyklerykalna wink. Natomiast z kręgów ed. I synowie mają wciąż długie włosy, a jeden już się do matury przymierzał w tym roku big_grin.
                • potworia116 Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 15:08
                  Czyżby tradycyja postrzyżyn wciąż była w pewnych kręgach aktualna? Bo co za sprawa z tymi długimi włosami?
                • g.r.uuu Re: Tradwife... Macie ciągoty do takiego stylu ży 17.09.22, 17:18
                  To ja za kilka lat big_grin Zaczynam rozważać lansowanie trendu (T)radfemmom xd