Dodaj do ulubionych

Odkurzacz dla zwierząt

17.09.22, 11:27
Problem mam z ematkowym standardem czystości, usiłuję ogarnąć chałupę tym bezprzewodowym dysonem i szału dostaję.
Albo - zatykają mu się przewody powietrzne 😀, chwilę trwało zanim wymyśliłam, że chodzi mu o rurę, albo filtr czyscic ( kaplica na ponad dobę, bo musi wyschnąć porządnie). Albo jeszcze co innego. Szczerze to uważam, że on tak jak na reklamie nadaje się do sprzątnięcia pięciu okruszków i łyżki piasku. Drogie rozczarowanie.

Dwa psy długowlose, czesane a i tak produkują futro jakby bylo ich z pięć. Myte lapy i tak licho wie skad osypują piach.

Porzebuję odkurzacza smoka, znacie coś fajnego ? Fajnie jakby nie był duży i nie krztusił się potarganą chusteczką higieniczną. Szczenior co chwilę coś targa i mam mikro kawałki papieru wszędzie.

Wczesniej mialam dysona kablowego z 12 lat, był ok, jednak po tych doświadczeniach boję się kupować kolejnego. Bo może zmienili wszystkim modelom formułę na te kilka okruszków i garść kurzu ?

Sporo ematek ma zwierzęta i jak to ematki - czyściusieńko. Czym ? 🙏
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 11:48
      Mam roombę i zwykły odkurzacz. Pierwsza jeździ co drugi dzień, drugi wjeżdża do katastrof (ostatnio sporo szklanek mi poleciało) i na grubsza sprzątanie. Gdybym miała teraz kupować to Karcher, bo wciąga wszystko.
    • alpepe Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 11:55
      Gdzieś przeczytałam, że tylko Thomas. Ja mam miele kot i pies i jest okej, ale moje standardy czystości są chyba dość niskie.
    • ichi51e Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 12:27
      karcher. Na moim dysonie (który faktycznie ciągnął dobrze) było wytłuszczone że nie wolno nim było wciągać wody pisaku gruzu włosów ani w sumie niczego poza kurzem.
      • chlodne_dlonie Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 12:42
        Hmmm..co za sens ma odkurzacz, którym włosów nie wolno odkurzać..? uncertain
        • iwoniaw Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 17:58
          chlodne_dlonie napisała:

> Hmmm..co za sens ma odkurzacz, którym włosów nie wolno odkurzać..? uncertain
          >

Oraz piasku? U mnie, mam wrażenie, odkurzacz służy głównie do wciągania kudłów i nanoszonego piachu, sam "czysty" kurz to raczej nie występuje...
        • kira02 Re: Odkurzacz dla zwierząt 18.09.22, 14:17
          Dokladnie, to żenada, a nie odkurzacz 🤦🏼‍♀️

Mam zelmera, wciaga wszystko. Ale do duzej ilosci kudlow kupilabym cos w rodzaju karchera lub odkurzacza przemysłowego
    • bzdety2019 Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 12:44
      Mam od 5 lat Tefal (taki dedykowany dla zwierząt) i nadal chodzi super. Mam brytyjczyka który kłaczy się okropnie. Warto dokupić sobie 2 dodatkowe filtry na zmianę (wtedy czekanie na wyschnięcie nie jest dramatem).
      Właśnie czysty filtr sprawia, że moc ssąca odkurzacza utrzymuje się cały czas na tym samym poziomie.
    • magia Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 13:53
      mam bezprzewodowego Roborocka na co dzien i odkurzacz centralny do porządnego odkurZenia w weekndy + turbo szczotka DirtDevil Fellino do sofy.
      Przy 4 kotach daje rade
    • nie_ma_niebieskich Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 13:56
      Ja to bym chciała taki, żeby przy jego pomocy pies sam odkurzał swoje kłaki 😊
    • mrs.solis Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 15:39
      Naprawde kupilas bezbrzewodowego dysona do sprzatania ton siersci??? To jest, jak podejrzewasz odkurzacz do szybkiego poodukrzania paru paprochow , a nie do regularnego odkurzania mieszkania, w ktorym sa dwa dlugowlose psy. Niestety nie moge ci polecic odkurzacza, bo nie mieszkam w pl. i nie wiem co macie a rynku. U nas kiedys fajne firmy robiace odkurzacze zdecydowanie sie popsuly jak np. Elektrolux. Narazie jestem team odkurzacz Miele, ale bron boze nie najdrozsza wersja z duza elektryczna szczotka do dywanow, bo ona jest tak ciezka, ze mozna sobie uszkodzic nadgarstek odkurzajac tym ustojstwem.
    • liliawodna222 Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 15:49
      Zwykły tradycyjny odkurzacz elektrolux, ciągnie jak smok, potrafi mi się przyssać do podłogi. Dla mnie to ważne, bo mam sypiącego przez cały rok sierść psa. Nie dla mnie nowoczesne wynalazki.
    • majenkir Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 16:48
      Centralny. Kiedyś myślałam, że to zbytek, teraz nie wyobrażam sobie życia bez niego.
      • maleficent6 Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 22:04
        Ja po 5 latach użytkowania swojego szczerze nienawidzę.
    • pyza-wedrowniczka Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 18:30
      U nas przy kocie codziennie jeździ Viomi V5 (co drugi dzień z opcją mopowania). Dwa razy w miesiacu odkurzam po kątach zwykłym odkurzaczem, ale tu mamy Zelmera sprzed 20 lat.
    • mysiulek08 Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 18:55
      elektroluks ultrasilencer, dwa w sluzbie zbierania kocich klakow, dzialaja bez zarzutu
    • pani_tau Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 20:17
      Aż krępuje się o tym pisać: mam jakiś taki za dwie stówki, Surazo się toto nazywa. Myślałam, że to takie byle co, ale okazało się, że moc ma potężną.
      Jest mały, więc worki zmieniam często, bo dwa psy sieją tą sierścią bez opanowania plus znoszą piach, ziemię, jakieś roślinne paprochy z ogrodu itp.
      Odkurzacz wciąga wszystko jak leci i niczego się nie boi. Tyle, ze u mnie nie ma żadnych dywanów ani wykładzin, zero, null. Same panele bądź płytki.
      Miotłą nie jestem w stanie ogarnąć tego tak jak to robi ten odkurzacz.
    • b-b1 Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 20:38
      Codziennie jeździ roborock , raz w tygodniu kablowy -do przestrzeni gdzie samojezdny nie potrafi( posłania, drapaki, schody). 😉
      Kablowego mam Thomasa, ale Karcher też daje bezproblomowo radę.
      W domu obecnie mieszka 10 futer- często 11.🤣
    • nangaparbat3 Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 21:57
      Że moja Kicia będzie latać z odkurzaczem? Pisz, pisz!
      • gama2003 Re: Odkurzacz dla zwierząt 17.09.22, 22:17
        Specjalnie tak napisalam. Kusząco miało być 😉.

Bo może ktoś ma pracowite zwierzątka sprzatające. Moje nawet jako mopy się nie nadadzą. Dam wiaderko z woda to jedna je wywali a potem obie się w tym wytarzają.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka