Dodaj do ulubionych

zareagować na chamstwo???

17.09.22, 14:28
Hej,
Mam mieszkanie z przyblokowym ogródkiem, w którym często mnie nie ma. Jest to małe mieszkanie w 10 piętrowym ulu niestety., Jak kupowałam to mieszkanie, to cena uwzględniała ogródek, a ja myślałam, że to coś fajnego. Cała ozdoba tego ogródka to posadzone przez poprzedniego właściciela świerki obecnie już co najmniej 20 letnie. Rosły sobie wiele lat. Spółdzielnia wpadła na pomysł remontu balkonów od 1 pietra wzwyż, zjawiła się ekipa, postawiła rusztowania i tak to się miele. O ekipie nie mogę nić powiedzieć złego, są grzeczni aż do bólu, na koniec ma być rekultywacja terenu. Natomiast, ponieważ często mnie tam nie ma, to przegapiłam i ogłoszenie o planowanym remoncie i jego początek. No i te 3 świerczki miały takie fajnie rozrośnięte gałęzie, ładnie to wyglądało. Od razu uprzedzam - nikomu nie zasłaniały światła, bo to jest wzdłuż takiego chodnika prowadzącego do klatki schodowej, po przeciwnej stronie jest ślepa ściana. No i ktoś wziął i połowę gałęzi jednemu świerczkowi odpiłował. Na początku myślałam, że to ci fachowcy, ale oni się wypierają i chyba mają rację - nic by im to nie dało.
I chodzę taka wkurzona - te gałęzie już mu nie odrosną. uzupełnić tę lukę będzie bardzo trudno, bo pod świerkami jest mało światła, generalnie ten ogródek ma wystawę północno-wschodnią, i jeszcze ziemia pod świerkami ma specyficzny odczyn.
I po prostu zastanawiam się, czy walnąć kartkę na tym świerku typu: Czujesz się lepiej chamie, co to zrobiłeś? czy dać sobie spokój?.
Obserwuj wątek
    • asia.sthm Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:37
      > Czujesz się lepiej chamie, co to zrobiłeś?

Czemu nie. Ja bym jeszcze serdeczne zyczenie dopisala: Zeby ci z nosa cieklo do Wielkiejnocy!
      Kiedys tak zlodziejowi napisalam, ale sie juz wiecej nie pojawil.

Na chamstwo nalezy reagowac zawsze gdyz milczenie w tym wypadku oznacza przyzwolenie.
    • panna.nasturcja Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:37
      W jakim celu piszesz cały post o remoncie skoro ucięcie gałęzi świerkom ńie ma z tym remontem nic wspólnego i jest zwyczajną kradzieżą lub wandalizmem?
      • krolewska.asma Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:41
        no wlasnie?
        moze z zazdrosci ze ona nie ma balkonu i nie dostanie nowego?
      • kabaret234 Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:56
        Dlatego, że dopóki nie było tego remontu (rozumiem, że chyba raz na 20 lat stawiają rusztowania na całej wysokości 10 piętrowego bloku, to nikt nie wchodził i gałęzi nie ucinał
        • panna.nasturcja Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 17:01
          I co z tego? Mają nie robić remontów bo ktoś ucina gałęzie na swierkach? To nie ma związku z remontem.
    • krolewska.asma Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:43
      nie wiem co moze byc pozytywnego w ogrodku nad ktorym mieszka milion ludzi
      nie rozumiem tego fenomenu
      u mnie w dzielnicy pelno takich ogrodkow w nowych apartamentowcach, 5 cm od chodnika ktorym przechodze, mnie by to wytracalo z rownowagi

ja bym pisala skarge do administracji, nie ma tam jakiegos monotingu skoro piszesz ze to kolo chodnika?, chamstwo ktos chyba sobie juz zrobil stroik na swieta....
      • furiatka_wariatka Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:49
        Też bym zaczęła od administracji, nie sądzę, że to jakiś wandal złośliwie zrobił, tylko pewnie komuś to w czymś przeszkadzało, może to i ma związek z remontem. Po co jakiś przypadkowy wandal miałby akurat przyciąć te świerki? To wymagało jakiegoś tam nakładu pracy.
      • kabaret234 Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:57
        Faktycznie, nie myślałam, że to tak będzie, ale w tamtym momencie to było jedyne mieszkanie w tak przystępnej cenie. Inne o podobnym metrażu w tej dzielnicy i nie tylko w niej, kosztowały jeszcze więcej.
    • woman_in_love Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:50
      Gdybym miała ogródek w przyblokowym 10 piętrowym bloku, to był zainwestowała w 16 kamer:
      1) po jednej na każdy kierunek świata (w tym parter i ewentualne okna do podpiwniczenia)
      2) 10 do obserwacji każdego piętra
      3) 1 do obserwacji gruntu
      4) 1 do obserwacji dronów, które by mogły chcieć zrzucić mi śmieci.

A na każdego śmiecącego i szkodzącego mi cwaniaczka, wysyłałabym ukraińskie albo rosyjskie szwadrony śmie(r)ci.
      • woman_in_love Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:50
        po roku nikt by w bloku nie został oprócz mnie, bo Polacy to chamy i prostaki i na bank każde piętro by mi wywalało śmieci za okna
    • arwena_11 Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:52
      A ten ogródek to kupiłaś aktem notarialnym? Bo w spółdzielniach to ludzie sobie robili ogródki pod balkonami, ale ten teren to dalej własność spółdzielni.
      • kabaret234 Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 14:55
        nie, to jest tak zwana umowa użyczenia.
    • novembre Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 15:01
      Czyli jednak komuś ten świerk przeszkadzał. Okna na północny wschód, plus dwudziestoletnie świerczki, nóż by mi się w kieszeni otwierał. Dlaczego takich nasadzeń nie nadzoruje spółdzielnia?
      Moja mama ma podobną sytuację, część okien wychodzi na północ, plus sąsiedzi radośnie ponasadzali drzewek, a teraz ciemno jak w bunkrze.
      • kabaret234 Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 15:18
        Czytaj ze zrozumieniem dobrze? Ślepej ścianie przeszkadzał tak? Odsunięty od najbliższego okna o 20 metrów. Jednak do ludzi nie sposób dotrzeć. Powiesz białe, a zawsze znajdzie się ktoś, kto usłyszy prawie czarne, albo w ogóle wszędzie zobaczy tylko własną historię i własne przeżycia
        • kabaret234 Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 15:19
          "Bo mojej mamie to...."
        • krolewska.asma Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 15:24
          Kurcze nie rozumiem, mozesz rozrysowac? Masz 30 metrowy ogrodek z chodnikiem?
          • asia.sthm Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 15:40
            Asma, znow sie uparłas głupka rznac, ale skup sie troche zeby ci wielki głup nie wyszedł.
            • krolewska.asma Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 15:51
              no to wytlumacz, gigantyczny swierk w jej malym ogrodku ale 20 metrow od bloku?
              • asia.sthm Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 15:56
                Umrzesz nie wiedzac jak to mozliwe i dobrze ci tak big_grin
              • kabaret234 Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 16:18
                Nie musisz rozumieć. W każdym razie nikomu nie zasłania światła, tak napisałam na samym początku, ale nie novembre wie lepiej. A teraz skupcie się - Nie zasłania, rośnie przy chodniku prowadzącym do wejścia do klatki schodowej. Z drugiej strony chodnika jest ślepa ściana. Najbliższe okno, któremu mógłby on przeszkadzać, jest vis-a-vis innej ślepej ściany. Pańcie z miasta - 20 letni świerk to nadal nieduże drzewo, jak się mierzy wzrost od nasionka - to nie konopie, żeby miał przyrost 3 metry w jednym roku. Mam nadzieję, że rozkmina tych danych zastąpi Wam najlepszy kriminał dziś wieczorem. Ponadto ma przycinany regularnie czubek, żeby urósł tylko tyle, co trzeba.
                • panna.nasturcja Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 17:05
                  Z drugiej strony chodnika jest ślepa ściana - tak piszesz. A co jest z pierwszej strony? Jednak okna?
                • novembre Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 17:15
                  Skoro nie musimy niczego rozumieć, a ty wszystko wiesz najlepiej, to po co pytasz? Idź siedź tam pod świerkiem, kartkę sobie naklej.
      • brubba Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 15:48
        U mnie spółdzielnia tak mnie załatwiła. Jak dziecko skończy podstawówkę, zmieniamy mieszkanie.
      • panna.nasturcja Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 17:03
        Jakie okna? Przecież napisała, że na tej ścianie NIE MA okien.
    • 35wcieniu Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 16:07
      Nie wiem czy akurat taką kartką ale na pewno bym zareagowała bo nie trawie bezmyślnego niszczenia drzew. A już zwłaszcza gdyby to miało miejsce na moim terenie.
      • ajaksiowa Re: zareagować na chamstwo??? 17.09.22, 16:56
        Ktoś sobie opał na zimę zbiera(?)nie pisałabym😌

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka