Dodaj do ulubionych

Sondowanie przez konkurencję

17.09.22, 16:58
Temat głownie dla emam prowadzących swoje jdg czy spółki. Ale także emamy pracujące w działach handlowych też pewnie mają takie doswiadzenia

Sonduje was konkurencja wysyłając lipne zapytania ofertowe? Tak mnie naszło bo wczoraj znów "zaatakował" mnie jeden januszek który co jakiś czas wysyła takie zapytania. Co ciekawe ma tak niepowtarzalny styl pisania i łączy go z pisanie wszyskiego wielkimi literami, że rozpoznaje go na kilometr.
Co robicie w takich sytuacjach? Ja temu swojemu odpisałam, że nie jestem w stanie wykonać usługi w podanym terminie bo mam portfel zamówien pełny do listopada, ale zapraszam w grudniu bo stawiamy dwie nowe maszyny żeby nadążyć z produkcją.
Nie jest to prawda, ale niech się chłop trochę powkurza.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Sondowanie przez konkurencję 17.09.22, 17:03
      No cóż, u mnie rynek jest w miarę podzielony i my kupujemy u konkurencji, a konkurencja u nas. Zdarzają się janusze, wtedy dajemy cenę z kosmosu.
      • alpepe Re: Sondowanie przez konkurencję 17.09.22, 17:04
        A z tym zakupem u konkurencji to jest tak, że nie da się robić wszystkiego w dobrej cenie.
    • alicia033 Re: Sondowanie przez konkurencję 17.09.22, 17:09
      chińczycy chcą przejąć putinowskie farmy trolli?
      Na waszym miejscu bym się nie wahała, tylko brała ich z pocałowaniem ręki, bo inaczej zaraz wylądujecie na bruku.
    • mae224 Re: Sondowanie przez konkurencję 18.09.22, 11:55
      nie, oferta i cenniki są jawne na stronach internetowych.
      • arthwen Re: Sondowanie przez konkurencję 18.09.22, 12:32
        W przypadku niektórych działalności nie ma takiej opcji, bo usługa jest wyceniania indywidualnie w każdym przypadku.
    • pepsi.only Re: Sondowanie przez konkurencję 18.09.22, 13:27
      Ogólnie- mam b.dobre relacje z konkurencją. Znamy się z wieloma firmami, spotykamy sie u tych samych dostawców, czasem na szkoleniach, na wyjazdach, targach, mamy swoje zamknięte grupy na Fb.
      I moja najlepsza koleżanka działa w tej samej branży co ja.

Ale tak, zdarzyło się, że jakiś czas temu zadzwoniła pani, i wypytała mnie dosłownie o każdą cenę, każdego wariantu usługi. Bo niby chce skorzystać z usługi.
      Potem cisza. Najpierw próbowałam się z nią skontaktować, i mogła zwyczajnie odebrać ten telefon, czy odpisać na meila, że rezygnuje, bo to był ten moment, że nawet nie zorientowałabym się, że jest moją konkurencją.
      I im bardziej ona odrzucała, tym większą miałam pewność, a też zabawę tongue_out
      A pindzia właśnie startowała i próbowała zaistnieć w branży, w której ja od ponad dekady jestem (więc na serio inny pułap, inne doświadczenia, sprzętowo, i moje ceny do jej cen będą się mieć nijak), ale co wysondowała, to wysondowała.
      Po tygodniu czy dwóch zorientowałam się, że jesteśmy na dwóch forach branżowych, gdzie dość gęsto zaczęła komentować, udzielać się, i to pod własnym imieniem i nazwiskiem surprised.
      No i pojawiło się na tym forum pytanie, od założycielki akurat, o konkurencję, czy obserwujemy, czy inspirujemy się, czy prężnie działająca konkurencja daje motywację, i takie tam pytania. Wziełam udział w tej dyskusji, że ja nie mam potrzeby, ale w drugą stronę zdarzają się takie przypadki. I opisałam zdarzenie sondowania mnie i moich cen (bez nazwiska oczywiście), i napisałam też, że gdyby moja konkurencja przedstawiła się, to również podałabym jej te wszystkie dane, i dałabym wskazówki jak ma wyceniać, na co zwrócić uwagę, a tak pozostał niesmak...
      Myślę, że dotarło do niej, że to o niej. big_grin
      Ostatnio jakoś jej nie widuję tongue_out

Kiedyś miałam cennik na stronie internetowej, ale za dużo zmiennych, i wycena musi być indywidualna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka