Dodaj do ulubionych

kryzys energetyczny

17.09.22, 17:27
Europa oszczędza, mają sypać się kary...a w PL w połowie września rozpoczynamy sezon grzewczy hurrraaaa.
Dajcie zasiłki węglowe, tarcze, Polakowi musi być ciepło 24 st minumum bo inaczej bunt i niezadowolony Polak=Polak zły....taki to Pan Europy.
Obserwuj wątek
    • chebellacosa92 Re: kryzys energetyczny 17.09.22, 22:59
      Jaki kryzys? Wracaliśmy z kina, wszyściutko oświetlone na maksa.
    • berdebul Re: kryzys energetyczny 17.09.22, 23:34
      24 stopnie? Mój pracodawca uważa, ze jeszcze czas na sezon grzewczy, wiec mamy szalone 19C. Zimą będzie cudownie.
    • malenka9 Re: kryzys energetyczny 17.09.22, 23:38
      Polakowi musi być ciepło 24 st minumum bo inaczej bunt i niezadowolony Polak=Polak zły....taki to Pan Europy.

WTF?
      Buuu. W pracy kaloryfery zimne, a chciałoby się mieć 30 stopni. Buuuu
      • s12345s Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 06:29
        malenka9 napisała:

> Buuu. W pracy kaloryfery zimne, a chciałoby się mieć 30 stopni. Buuuu

Tak zimne, ale 30 stopni - nigdy w życiu. Wystarczy 21-22 stopnie i wtedy jest ok. 20 stopni to mnie jest zimno. To wystarczy jak się człowiek rusza, ale jak się siedzi i ogląda np. tv czy czyta, to jest zimno. To samo jak się pracuje za biurkiem.
        Jak mam latem w upały w mieszkaniu 28 stopni to mi się płakać chce. Nie da się spać, nie da się normalnie funkcjonować.
    • irma223 Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 07:50
      W Europie zachodniej i południowej jeszcze jest ciepło, u nas temperatura dochodzi do 10ºC jako maksymalnej.
      • alicjamagdalena Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 10:20
        A widzisz wyjście? Inne niż 2 swetry jak będzie minus 10 to wyczarujemy wegiel/ gaz czy kupimy po stawkach 500% obecnych i zapłacisz?
        • irma223 Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 20:14
          No ja akurat mam wyjście i jestem zaopatrzona.
    • yannefer Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 10:59
      Generalnie jaki kryzys.
      Wrocław wczoraj wieczorem - rynek pełen ludzi, knajpy pełne, full oświetlenie galerii handlowych i innych.
    • shellyanna Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 11:23
      Ja jestem ciekawa czy te wszystkie świąteczne iluminacje będą w tym roku działać.
      • iwles Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 11:28

A jeżeli będą fotowoltaiczne (jak np. stacje rowerowe), to mogą, czy też nie?
    • woman_in_love Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 11:28
      1) kryzysu nie ma
      2) a gdy nastąpi, to odetnie się Zełenskiego od zaopatrzenia i szybko podpisze wtedy pokój z Rosją, na dowolnych warunkach
      • clk Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 11:37
        Nie chciałabym żebyś miała racje, ale opcja może być. Może nie wszystkie kraje podpiszą, ale cześć machnie ręka
      • bistian Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 11:40
        woman_in_love napisała:

> 1) kryzysu nie ma
        > 2) a gdy nastąpi, to odetnie się Zełenskiego od zaopatrzenia i szybko podpisze
        > wtedy pokój z Rosją, na dowolnych warunkach

Próbujecie odcinać Zełenskiego, do tej pory, bez sukcesu. Waszych (ruskich) padło tam z 80 tysięcy, a końca nie widać. Gdzie jest ta ikonka z gestem Kozakiewicza? big_grin
        • bigimax4 Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 11:42
          A waszych ilu padlo?
    • clk Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 11:36
      Chciałam nawet zakładać wątek smile
      UK - kryzys? Patrząc na to co dzieje się po śmierci królowej to w tym momencie przypomina to film satyryczny. Kryzys ekonomiczny, inflacja, kryzys klimatyczny a przywódcy w tej i spowrotem latają.
      Lokalnie u mnie w DE? Tłumy ludzi wszędzie. Jest inflacja, widać po cenach, w centrum miasta w knajpie miejsce znaleźć ciężko w weekend. Oktober fest na całego. Wczoraj byliśmy na koncercie w klubie wyprzedane wszystkie bilety i mogę tak dalej wymieniać
      • ritual2019 Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 11:41
        I bardzo dobrze bo trzeba rozruszac ekonomie a nie zamknac sie w domu i jesc gotowce z wekow.
      • runny.babbit Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 11:50
        Bo to jest taki kryzys, żeby dać pretekst do windowania cen wszystkiego i żeby w razie potrzeby mieć dobre wytłumaczenie z dupy, bez tłumaczenia się plebsowi. Kiedyś było "bo terroryści i bezpieczeństwo", potem "pandemia" a teraz "kryzys". Na gale, mecze, kolejne misie władzy pieniądze są, natomiast nie ma na oświatę i zdrowie, czego nie rozumiecie?
        • alicjamagdalena Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 11:55
          Rozumiesz lata zależności o taniego węgla i gazu z Rosji.
          Jest z innych cz.swiata ale droższy. Stworzymy unie z Ukraina będzie dobrobyt że hej.
          • alicia033 Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 12:06
            alicjamagdalena napisała:

> Stworzymy unie z Ukraina będzie dobrobyt że hej.

pora zacząć przełykać tę gorzką pigułkę, kremlowskie trolle.
            • alicjamagdalena Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 12:09
              a to nie jest prwda? Gaz z Ru był tani i łatwo dostępny, stąd cała Europa go kupowała. teraz obudziliśmy sie dość pózno z ręką w nocniku.
            • alicjamagdalena Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 12:10
              tylko tyle z tego postu wyłuskałaś?
          • runny.babbit Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 12:20
            Droga na wschód wolna. Kraje słynące z dobrobytu, Rosja i Białoruś 🤣
            • alicjamagdalena Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 12:23
              na zachód także wiec osobiście wybieram tą drogę.
          • bistian Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 13:02
            alicjamagdalena napisała:

> Rozumiesz lata zależności o taniego węgla i gazu z Rosji.
            > Jest z innych cz.swiata ale droższy. Stworzymy unie z Ukraina będzie dobrobyt
            > że hej.

Rosja nie ma bogactw naturalnych. Ma to wszystko w swoich koloniach, ale u siebie nie ma.
            Eksportowała dobry węgiel po dobrych cenach, bo to były łatwe złoża, a Rosja się nie liczy z pracownikami i potrzebami mieszkańców, skąd węgiel jest brany. Wszystko łatwe się kończy, dlatego patrzą na zimniejsze rejony, również stąd też ta wojna.
            Ukraina ma złoża, dużo złóż, dołączenie Ukrainy do Unii, wszystkim się opłaci. Tylko, oni tam muszą zrobić porządek z prawem i różnymi nadużyciami, co zaczęli już robić jakiś czas temu
            • bigimax4 Re: kryzys energetyczny 18.09.22, 13:20
              Ukraina ma złoża, dużo złóż, dołączenie Ukrainy do Unii, wszystkim się opłaci

Kolejnego bakruta unia juz moze nie dac rady utrzymac

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka