Dodaj do ulubionych

Kosz kwiatowy na prezent

18.09.22, 09:21
Poradźcie co kupić. Mama ma niedługo urodziny. Kocha kwiaty. Chcę kupić jej w prezencie taki kosz ale najlepiej z kwiatami, które jak uschną to też to będzie jakoś wyglądać. Mama ma demencję, na pewno nie będzie pamiętać o podlewaniu więc kwiaty doniczkowe odpadają. Takie w koszu będą dłużej cieszyć oko, nawet jak wyschną.
Powiedzcie proszę czy to dobry pomysł. Nigdy takiego kosza nie kupowałam i kompletnie się na tym nie znam.
Obserwuj wątek
    • tymianek21 Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 09:44
      Ja widzialam kilka razy u różnych znajomych tzw.kompozycje, bukiety z kwiatów suszonych. Przepiękne! To nie byly sztuczne kwiaty tylko suszone.
      Moja teściowa całe lata miała kwiaty-suszki na działce z ktorych potem robiła jesienią piekne bukiety.
      Zobacz w kwiaciarniach w Twoim mieście czy mają takie stroiki. Poszukaj w google pod: " stroiki z suszonych kwiatów"
      Bukiety kwiatowe z poczty kwiatowej dostawałam wielokrotnie ale wszystkie po jakimś czasie więdły.
      Bukiet róż prawdziwych możesz też ususzyc sama🙂od razu odwrócić do góry nogami i powiesić na kokardce.
    • chebellacosa92 Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 09:45
      W dobie kryzysu myślę, że praktyczniejszy byłby kosz cukru albo innych produktów. Po co komu wyschnięte kurzołapy?
      • ajaksiowa Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 10:09
        Kiedyś kochałam i uzależniona byłam od suszköw..
      • kadfael Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 10:26
        Przecież napisała po co - żeby cieszyć oko.
    • jkl13 Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 10:46
      Może las w słoiku? Pięknie wygląda, a nie wymaga podlewania. Będzie cieszył oko znacznie dłużej niż kosz kwiatów.
    • vinho.verde Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 10:59
      Jeżeli mama lubi róże to może wieczne róże w pudełku? Nie trzeba podlewać ani zmieniać wody, a pozostają świeże przez 2 lata (tak przynajmniej zapewniają kwiaciarnie). Dużo tego w internecie, ale może masz też u siebie stacjonarnie w jakiejś kwiaciarni.
      Tekst linku
    • bei Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 12:57
      Wygooglaj róże wieczne- są jakoś preparowane, wyglądają jak żywe, w okrągłym pudełku, są w różnych cenach

Przykładowy link

www.roseduchateau.com/pl/czerwone-wieczne-roze-w-bialym-mega-boxie.html?gclid=CjwKCAjwg5uZBhATEiwAhhRLHmTViKWbzkNEV3k8wHcB1QU5ia32ErYLxx10ejbA0H2eLUpk0D-BtxoCCx4QAvD_BwE
      • bei Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 13:00
        bloomflowers.pl/produkt/kwiaty-w-pudelku-2/?attribute_pa_rozmiar-zestawu=l&utm_source=Google+Shopping&utm_medium=cpc&utm_campaign=Main&gclid=CjwKCAjwg5uZBhATEiwAhhRLHkSQkBUJNsHF70Q1Cs7F1HvVKSceJAr2Gv015JEXXymJVhUCkzEEAxoCa9QQAvD_BwE
    • mid.week Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 13:05
      Hortensje i róże
    • jednoraz0w0 Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 16:30
      Jakoś słabo widzę to, ze bukiet normalnie trzymany zachowa swoją formę po wyschnięciu, zielska do suszenia się suszy do góry nogami chyba? Obawiam się, że jeśli znajdziesz jakiekolwiek kwiaty które wyglądają OK na świeżo a po wyschnięciu w tej samej pozycji nadal trzymają fason, to siła rzeczy to będzie stylistycznie zajeżdżało wiązankami na groby, bo tam podobne kryteria więc i dobór roślin. Lepiej już chyba iść w coś co jest od razu suszone.
    • brenda_bee Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 16:38
      Te wieczne róże są bardzo ładne.
      Dzięki
    • b.bujak Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 17:05
      może coś w donicy z systemem nawadniania;
      ponoć storczyki się w tym dobrze czują...
      • b.bujak Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 17:53
        teraz mi wyskakują reklamy smile
        taki bukiet z gipsówki, bardzo ładny
        www.roseduchateau.com/pl/bukiet-gipsowka-z-dostawa-do-domu.html#collapse1
        a tu różne suszone - świetny materiał na kompozycję
        mech-mech.pl/pl/c/Suszone-Kwiaty/114/2
    • mmk9 Re: Kosz kwiatowy na prezent 18.09.22, 17:08
      Skoro Mama ma demencję, to może zapominać też o własnym jedzeniu/piciu/lekach, a więc jest potrzebny ktoś do pomocy. Mógłby ten ktoś także podlewać kwiatki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka