Dodaj do ulubionych

Nauka do egzaminu wewrislk

18.09.22, 09:36
Jakie macie sposoby na naukę do ważnego egzaminu w pracy? Chodzi o naprawdę trudny test, którego zaliczenie jest warunkiem otrzymania ważnego certyfikatu, który z kolei jest niezbędnym warunkiem awansu i przepustką do rozwoju w danej branży. Praca opłaciła szkolenia i egzamin. W razie wtopy zwraca się za szkolenie i sam egzamin (kilkanaście tysięcy). Oczywiście taka możliwość była dobrowolna i podpisało się odpowiednią umowę. Nie chodzi o to, że nie umiem, tylko o spory stres, który mi towarzyszy. I ten stres przeszkadza utrudniająco w samej nauce. Czy macie jakieś swoje sposoby na skuteczne przyswajanie wiedzy, a zarazem walkę ze stresem nerwowym?
Obserwuj wątek
    • laura.palmer Re: Nauka do egzaminu wewrislk 18.09.22, 09:50
      Na stres nerwowy dobry jest napój płynny w postaci melisy uspokajającej. Natomiast nie radzę spożywać wina alkoholowego, bo może zaburzać koncentrację umysłową.
    • daniela34 Re: Nauka do egzaminu wewrislk 18.09.22, 09:59
      Nie wiem, jaki to egzamin wewrislk, to nie pomogę, ale stres przed egzaminem adwkcislk piłam nerwosol apteczny.
    • ichi51e Re: Nauka do egzaminu wewrislk 18.09.22, 10:48
      podziel materiał na małe części i powtarzaj. najważniejsze żeby nie dac sobie odpowiednio dużo czasu jeśli tego nie zrobisz to faktycznie stres cię zeżre i nie zzdazysz. Jeśli jesteś w tej drugiej sytuacji to no tylko amfetamina ale różnie na ludzi działa wiec nie polecam.
      • ichi51e Re: Nauka do egzaminu wewrislk 18.09.22, 10:51
        ja bym tez siadła pomyślała skad wezmę te kilkanaście tysięcy. założyła subkonto i tam je zablokowała do egzaminu(albo zaczęła odkładać jeśli jest czas). To by mnie uspokoiło choćby oczywiście bolało.
        • bzdety2019 Re: Nauka do egzaminu wewrislk 18.09.22, 10:59
          to może uspokoić plus po zdaniu egzaminu będzie odłożona kasa na koncie więc i dodatkowa marchewka smile

Oprócz melisy można spróbować olejek CBD. Rozpisz sobie plan nauki, najlepiej taki realistyczny. Poproś kogoś o wsparcie, żebyś raz w tygodniu mogła raportować ile się już nauczyłaś. Nic tak nie działa na stres jak widoczne postępy w nauce.
    • mae224 Re: Nauka do egzaminu wewrislk 18.09.22, 11:17
      miałam taki egzamin.
      a) regularność i regularne powtarzanie, niezostawianie na ostatnią chwilę, a powtarzanie w każdym możliwym momencie
      b) powtarzanie z kimś, kto podchodzi do tego samego egzaminu
      c) poznanie przeciwnika czyli ulubionych pytań i tematów członków komisji
      jeśli egzamin pisemny, powinno być ok, na stres przed egzaminem ustnym - tylko meliska, choć dla mnie to była trauma (po wielu latach od zdawania ostatnich egzaminów, w tym w różnych językach).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka