Dodaj do ulubionych

Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest?

18.09.22, 18:27
Czy jeśli skręcę kaloryfery na zero, to będzie mniejszy rachunek za prąd ?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:28
      A masz ogrzewanie na prąd?
      • babie.lat0 Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:29
        Z MPC. To jak to jest? Placi sie za co jesli z MPC ?
        • daniela34 Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:31
          babie.lat0 napisała:

Placi sie za co jesli z MPC ?

Eeee...za gorącą wodę płynącą w kaloryferach.
        • panna.nasturcja Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:33
          Za ogrzewanie. Tej wody, która jest gorąca w kaloryferach.
          Nie ma to nic wspólnego z rachunkiem za prąd.
    • profes79 Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:29
      <facepalm>
    • panna.nasturcja Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:31
      A ogrzewanie masz z jakiego źródła? Bo u nas w bloku woda do kaloryferów ogrzewana jest piecami na gaz, więc nijak mi to na rachunek za prąd nie wpływa.
      Poza tym jak będziesz mieć zakręcone kaloryfery to ogrzeją Cię sąsiedzi i oni zapłacą.
      • babie.lat0 Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:33
        Mpec.
        Ale jak rozliczaja sie z ogrzewania ci mieszkajacy z blokach?
        • panna.nasturcja Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:34
          Nie wiesz jak się rozliczasz?
          • babie.lat0 Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:37
            Nie mieszkam w bloku.
            • tenjedennick Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:42
              A kaloryfery masz na prąd?
        • daniela34 Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:39
          No ja na przykład wg wskazań liczników, w rachunku za mieszkanie.
        • anilorak174 Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 18:43
          Wg wskazań ciepłomierza zainstalowanego na wejsciu centralnego ogrzewania do lokalu.
          Jak zakręcę grzejniki to mam mniejsze zuzycie ciepła, grzejniki nie są na prąd.
    • aqua48 Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 19:45
      Ja mam podzielniki ciepła na kaloryferach w pokojach i tam mogę je przykręcić albo skręcić. W łazience i przedpokoju mam butelkowce które grzeją na full, w kuchni mam podzielnik ale bez regulacji. Do faktycznego zużycia ciepła w mieszkaniu dolicza się liczone ryczałtem zużycie ciepła w moich butelkowcach, w częściach wspólnych oraz odejmuje jakiś procent za mieszkanie na parterze i na poddaszu.
      Bilans zużycia w całym budynku musi się zgadzać z rozpiską na mieszkania, dlatego u nas nie wolno skręcać kaloryferów na zero nawet w niezamieszkałych mieszkaniach - bo dogrzewają te lokale chcąc niechcąc sąsiedzi.
      • little_fish Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 19:48
        Fascynujące, ale jak się twoja wypowiedź ma do pytania zadanego przez autorkę?
        • panna.nasturcja Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 20:14
          Pytanie zadane przez autorkę to takie trochę z kosmosu jest.
          • little_fish Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 20:18
            Nawet nie trochę, ale odpowiedź aqua też kosmiczna 😁
      • mak_z_figa Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 21:52
        Co to są butelkowce?
      • chlodne_dlonie Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 23:09
        aqua48 napisała:

> Bilans zużycia w całym budynku musi się zgadzać z rozpiską na mieszkania, dlate
        > go u nas nie wolno skręcać kaloryferów na zero nawet w niezamieszkałych mieszka
        > niach - bo dogrzewają te lokale chcąc niechcąc sąsiedzi.

Założenie słuszne w teorii, ale - z ciekawości - jak to wygląda w praktyce..?
        Kto kontroluje czy kaloryfery nie są skręcone na zero w niezamieszkałych lokalach..?
        • panna.nasturcja Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 19.09.22, 00:26
          Przecież to widać z odczytu stanu podzielników ciepła.
          • chlodne_dlonie Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 19.09.22, 13:47
            Ok, ale po odczycie, jak zmusić właściciela do odkręcenia kaloryferów..?
            • profes79 Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 19.09.22, 13:50
              O ile kojarzę jest orzeczenie sądu w tej sprawie - w praktyce póki co przymusowego odkręcania kaloryferów nie było chyba jeszcze ale podstawa prawna jako taka jest.
            • panna.nasturcja Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 20.09.22, 02:04
              Po pierwsze płaci.
              Po drugie są termostaty, których nie da się zakręcić na zero.
              Tylko na przykład u mnie w sypialni kaloryfer jest włączany, gdy jest poniżej zera co najmniej kilka stopni, więc gdyby ktoś mnie zmusił tam do gorącego kaloryfera cały czas to byłoby wciąż otwarte okno i całe ciepło leciałoby w powietrze co jest bez sensu.
              My teraz śpimy przy uchylonym oknie, nie umiem spać w przegrzanym pomieszczeniu.
    • ichi51e Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 20:38
      tak. TY będziesz mieć mniejszy rachunek za ogrzewanie najpewniej. Ale to się nie opłaca mieszkanie się wyziębi grzyb wyrośnie. Lepiej ustaw na minimum jak już musisz.
      • little_fish Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 20:50
        Nie wiem czy zwróciłaś uwagę, ale ona pyta o rachunki za prąd. Choć ogrzewanie ma miejskie
        • ichi51e Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 18.09.22, 21:22
          trzeba czytać między wierszami.
          • 35wcieniu Re: Ogrzewanie w mieszkaniu - jak to jest? 19.09.22, 07:05
            To w drugim etapie. Jak już umiesz normalnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka