Dodaj do ulubionych

Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczacie?

19.09.22, 15:46
W klasie mojego dziecka była taka sytuacja, że nauczyciel podszedł do uczennicy na przerwie i powiedział jej cos bardzo przykrego. Słyszały to inne dzieci i zgłosiły do wychowawcy oraz pani wicedyrektor. Zarówno dzieci, jak i zbulwersowani rodzice oczekiwali, ze ten nauczyciel przeprosi dziewczynkę, jednak nic takiego się nie stało. Ja nie mam żadnych wątpliwości, ze powinien przeprosić, i to przy całej klasie i tak jak reszta rodziców z klasy jestem za tym, żeby jednak cos z tym zrobić, nie pozwolić "zamieść pod dywan". Jak wy byście postąpiły?
Obserwuj wątek
    • grey_delphinum Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 15:48
      Powinien bez wątpienia przeprosić.
    • homohominilupus Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 15:52
      A możesz napisać co dokładnie powiedział dziecku?
      • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 15:58
        Powiedział coś takiego: "po co tyle jesz, zostaw już tę kanapkę, zobacz jaki masz brzuch, za 20 lat na plecy go sobie będziesz zarzucać". Nie mogłam w to uwierzyć. A potem, jak sobie to wyobraziłam to się popłakałam. Powiedział to do dziewczynki z Ukrainy, która bardzo trudno odnajduje się w szkole.
        • asia_i_p Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:15
          Taki tekst to gruba awantura. To jest wpędzanie dziecka w zaburzenia odżywiania.
          • asia_i_p Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:17
            Chociaż nie wiem, czy nalegałabym na przeprosiny publiczne. Jeśli tak to o treści ogólnej, bez cytowania komentarza.
            • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:21
              Ale jak ma inaczej ją przeprosić? Mailowo czy jak?
              • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:22
                Jak inni maja uznać, ze on ja przeprosił?
                • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:30
                  No chyba, że w obecności np. wychowawcy a nie dzieci.
                • sueellen Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 17:32
                  Żadnych przeprosin. Bo to bez sensu. Nagana dla nauczyciela i konserwacje zawodowe ( co tam jest w kodeksie).
              • asia_i_p Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:28
                Przy wychowawcy i rodzicach na przykład. Jeżeli publicznie, to z uprzednio zaakceptowanego przez przytomnego dorosłego scenariusza. Bo inaczej kretyn/ złośliwy kretyn wygłosi "Przepraszam, że powiedziałem, że jesteś gruba".
                • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:33
                  Ten nauczyciel to faktycznie ma jakiś problem ze sobą. Właśnie mi dziecko powiedziało, ze podszedł do nich na przerwie i powiedział cos w stylu: "bardzo ładnie się zachowaliscie, jestem z was dumny, trzeba reagować na takie sytuacje". Czyżby to w ramach przeprosin? Dla mnie nie przejdzie.
                  • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:08
                    Znam jednego, co dokładnie tak samo by się zachował. Niestety mamy i takich nauczycieli.
              • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:06
                On nie ma co jej przepraszać, bo te przeprosiny będą dla niej kolejnym upokorzeniem.
                NAuczyciel powinien zostać ukarany, a dzieci i pozostali nauczyciele niech pomogą dziewczynce odnaleźć się w szkole - łatwo nie będzie i trzeba wielkiej delikatności.
          • ichi51e Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:24
            tym bardziej ze nauczyciel interesujący się tusza uczennicy jakiś podejrzany.
          • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:24
            Przecież zaburzona już jest,skoro tłusta.
            • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:46
              Zaburzony to jest facet, który podchodzi do dziecka z takim tekstem.
              • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:49
                Możliwe że też...
        • sueellen Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 17:31
          Ołaaa, gruba awantura. Zrobiłabym niezła jazdę w tej szkole.
        • nicknachwile79 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:31
          Zdecydowanie pan ma problem z czymś. Może jemu się powinno terapię zaproponować?
        • homohominilupus Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:56
          magata.d napisała:

> Powiedział coś takiego: "po co tyle jesz, zostaw już tę kanapkę, zobacz jaki ma
          > sz brzuch, za 20 lat na plecy go sobie będziesz zarzucać". Nie mogłam w to uwie
          > rzyć. A potem, jak sobie to wyobraziłam to się popłakałam. Powiedział to do dzi
          > ewczynki z Ukrainy, która bardzo trudno odnajduje się w szkole.

Straszna chamowa. Co za zyeb.
        • black.emma Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 22:45
          No cóż. Przeprosiny są zbędne. Nauczyciel powinien po prostu wylecieć z pracy bo się nie nadaje. I do tego bym dążyła.
    • asia_i_p Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 15:56
      Postąpiłabym zależnie od tego, co by powiedział. "Głupia jesteś" i "Zachowywałaś się dzisiaj okropnie, jestem na ciebie wściekły" to oba bardzo przykre komunikaty, za ten pierwszy nauczyciel powinien przeprosić, za ten drugi niekoniecznie (trochę też zależy od mowy ciała), pomimo że ten drugi swoją formą powiedzmy też przekracza to, co idealnie nauczyciel powinien do ucznia mówić.
      • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:00
        Ten nauczyciel nie ma lekcji z tą klasą. Sytuacja miała miejsce na korytarzu, na przerwie.
        • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:12
          To już wyjątkowa kanalia.
      • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:11
        Jak pracowałam w SP, dzieci najbardziej bały się nauczycielek, które nigdy nie podnosiły głosu i zawsze zachowywały spokój, w każdym razie pozorny. Kiedyś weszłam na lekcję , kiedy jedna z nich prowadziła - wydawało się, że dzieci boją się oddychać. WIęc ten drugi komunikat - trochę zależy, co ona takiego zrobiła - wydaje mi się do przyjęcia.
    • woman_in_love Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:01
      Jak nauczyciel matematyki to mozecie mu skoczyc.
      Albo cmoknac w trabke.
      • chersona Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 17:26
        prawda! matematyk z podstawówki mojego syna, prócz chamskich tekstów do uczniów i rodziców, przy całej klasie odczytywał moją korespondencję librusową poruszającą problemy aspergerowego syna. bardzo był przez dyrekcję hołubiony. Dokładnie tak to odczuwałam - że możemy mu skoczyć.
        • volta2 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 17:33
          i słusznie, może będziesz mniej do niego pisać. albo nawet wcale.

oczywiście, możesz zrobić dżihad, za rok zatrudnisz się sama, bo aspergerowego bombelka to uczyć sama radosćsmile
          • katriel Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:42
            > za rok zatrudnisz się sama, bo aspergerowego bombelka to uczyć sama radosć

Nie do mnie, ale i tak odpowiem. MSPANC.
            Ja się akurat nie zatrudnię, a w każdym razie nie w szkole mojego bombelka, bo uważam, że lepiej mu zrobi, jak w szkole będzie bez matczynej obstawy. Natomiast myślę że tak, uczenie mojego syna z ZA (zwłaszcza matematyki lub historii, które lubi), to jest zasadniczo bardzo przyjemne doświadczenie. Dziecko jest inteligentne, zainteresowane tematem, pracowite, oryginalnie myślące, o dużej wiedzy. Sama radość. A że nie mówi "dzień dobry", a lekcji słucha zza szafy? Jak ktoś ma kij w wiadomym miejscu, to mu to przeszkadza. Ja nie mam i jego matematyczka też nie.
          • jowita771 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 23:03
            Niepotrzebnie tak ironizujesz, bo to wcale nie jest jakaś kara boska uczenie aspergerowych bombelków. Ja w tym znajduję sporą przyjemność.
        • woman_in_love Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 17:55
          Jak od jakiegoś czasu marzę, żeby wyrobić uprawnienia i zostać matematyczką.

I znęcać się nad rodzicami jak nad burymi su**mi. Niestety, tylko tu mogę byś sobą sad.
        • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:14
          No a dyrekcja wiedziała, że odczytywał? Przeprosiła Cię? Jeśli nie - kuratorium.
          • alfa36 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:31
            A kuratorium zrobi doraźną kontrolę. I dyrektorowi kilka wieczorów zajmie 🤔. Jak ma papier, wybroni się, jak nie, problem ma (dyrektor, nie nauczyciel).
            • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 07:04
              Nie chodzi nawet o to, czy się "wybroni", tylko o to, że dowie się i przekaże nauczycielom, że takich rzeczy się nie robi. Jak się odpuszcza, to się robi dalej.
          • chersona Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 08:13
            to już pieśń przeszłości. syn dawno podstawówkę skończył. jedyną satysfakcję miałam, kiedy po tych wszystkich jedynkach i uwagach, które matematyk wciskał synowi, syn świetnie napisał egzamin z matmy do gimnazjum.
            dyrekcja wiedziała. Kiedy syn dostał orzeczenie, jedyne, co powiedział dyrektor, to że "przeszłość odcinamy gruba kreską". I odciął się od wszystkich numerów, które ta tylko z nazwy szkoła integracyjna wyczyniała. A numery ciągnęły się dalej. Córki już do tamtej szkoły nie posłaliśmy, mimo że z nią problemów nie ma i jest oczkiem w głowie nauczycieli.
        • berdebul Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:10
          Bo tak jest, rozpaczliwie brakuje nauczycieli.
    • gaskama Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:03
      Gdyby to dotyczyło mojego dziecka ... nie napiszę, co bym zrobiła. A zrobiłabym to na pewno. Jestem osobą bardzo klarownie wyrażającą swoje zdanie.
      Czy rodzice dziecka wiedzą? Wychowawca klasy wie? Nosz kurwa mać ... jeszcze nikt nic nie zrobił????/
      • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:12
        Wyżej napisałam, ze dziewczynka jest z Ukrainy i stad pewnie dba reakcja rodziców. Dzieci zgłosiły do wychowawcy i wicedyrektorki. Nie mogę pojąć, dlaczego one nie rozwiązują tej sprawy, jak należy. Jakim bez serca trzeba być? One mu powiedziały i tyle, pewnie uważają sprawę za zakończoną.
        • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:14
          A co one mu powiedziały i skąd Ty o tym wiesz?
          • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:48
            Wychowawczyni powiedziała dzieciom i rodzicom na zebraniu, że z nim rozmawiała i ze to się więcej nie powtórzy.
            • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:49
              I dla niej to jest rozwiązanie i zakończenie sprawy.
              • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:50
                No tak, do następnego razu sad
    • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:09
      Być może tego ten nauczyciel nie wiedział. Każde dziecko zasługuje na szacunek, niezależnie od narodowości. Natomiast myślę, że dziewczynka nie przekazała dokładnie sytuacji rodzicom, albo rodzice nie umieją/boja sie/krepują/wstydzą odpowiednio zareagować, stanąć w obronie dziecka.
      • jowita771 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:15
        Rodzice dziewczynki być może nie wiedzą, jak zareagować, co wolno nauczycielowi. Zareagowalabym. Idealnie, gdyby kilkoro rodziców interweniowało. Nauczyciel powinien dziewczynkę przeprosić i dostać konkretne ostrzeżenie od dyrekcji.
      • eriu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 17:22
        Dziewczynka mogła się poczuć tak upokorzona, że mogła nikomu nie powiedzieć, że nauczyciel jej tak powiedział. To taki tekst, który z ludźmi zostaje na dłużej i się potrafi wryć w psychikę i który ludzie pamiętają po 30 latach i z płaczem opowiadają w gabinecie terapeuty.
    • berdebul Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:09
      Idę z dzihadem, niezależnie od narodowości dziecka. Paskudny tekst, niewychowawcze jest puszczenie tego plazem, bo niezły gad z tego nauczyciela.
    • ritual2019 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 16:33
      Przeprosic? Jesli faktycznie tak powiedzial to powinien wyleciec z pracy.
      • eriu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 17:24
        Powinien przeprosić, bo to może mieć wartość dla tego dziecka. Temu dziecku trzeba koniecznie powiedzieć, że ten nauczyciel nie miał prawa tak do niej powiedzieć i to było przekroczenie wszelkich granic.

A że powinien z roboty wylecieć to swoją drogą.
        • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:19
          Więc ja właśnie myślę, że lepiej, by dyrektor(ka) przeprosiła dziecko i jego rodziców w imieniu szkoły, że coś takiego je spotkało. Uroczyście, przy całej klasie, poważnie i z glębokim przekonaniem. Bo nauczyciel zrobi z tego cyrk i kolejne upokorzenie.
          Wiele razy przepraszałam uczniów za kolegów/koleżanki właśnie w imieniu szkoły jako instytucji, chociaż nie jestem dyrektorką, i nie przy klasie - i widziałam, że to ma znaczenie dla uczniów.
          • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:51
            nangaparbat3 napisała:

> Więc ja właśnie myślę, że lepiej, by dyrektor(ka) przeprosiła dziecko i jego ro
            > dziców w imieniu szkoły, że coś takiego je spotkało. Uroczyście, przy całej kla
            > sie, poważnie i z glębokim przekonaniem.
            >
            Bardzo dobre rozwiązanie. Tylko tutaj wszystkie działania zmierzają do uciszenia sprawy.
    • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 17:45
      Jednak nauczyciele są okropni, kryją jeden drugiego, smutne. Dzwoniłam do koleżanki (mamy dziecka z tej klasy) i dowiedziałam się, ze zapytała wychowawczyni czy dziewczynka została przeproszona. Powiedziała jej, ze tak, ze nauczyciel przeprosił i sprawa jest rozwiązana i żeby je dalej nie drążyć. No to zamiecione pod dywan. Tak mi żal tej dziewczynki.
      • flo-bo Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 17:52
        Kurde co za świństwo. I to w miejscu, które ma wychowywać. Ja bym nie odpuściła. Niestety tak to często wygląda w szkołach.
      • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 18:06
        No ale o co chodzi? Otrzymałaś jasny komunikat o polubownym rozwiązaniu i zakończeniu sprawy. No chyba, że artykuł się sam nie napisze, pani stazystko😄
        BTW, a jakie konsekwencje powinien ponieść bombelek obrażający kolegów/nauczycieli/pracowników szkoły?
        Idąc tropem tego wątku powinni go wyrzucić a najlepiej dać zachowanie naganne, a potem wyrzucić, żeby kolejna szkoła wiedziała, co to za indywiduum.
        No dla mnie bomba.
        Jestem za karaniem bez litości, ale wszystkich takich osobnikow: i nauczycieli, i bombelkow.
        A co z rodzicami, którzy notoryczne znęcają się w taki sposób nad dziećmi?
        Jakie kary za przemoc werbalną?
        • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 18:15
          ladymercury napisał(a):

> No ale o co chodzi? Otrzymałaś jasny komunikat o polubownym rozwiązaniu i zakoń
          > czeniu sprawy. No chyba, że artykuł się sam nie napisze, pani stazystko😄

Nie, jasnego komunikatu nie otrzymałam. Pewnosci, że dziewczynka została przeproszona tez nie mam. Jedyny komunikat, jaki uzyskałam to, to żeby jak najszybciej sprawę uciszyć.

A stażystką nie jestem. A artykuły, które zdarza mi się publikować są dla ciebie intelektualnie nieosiągalne.
          • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 18:42
            "Powiedziała jej, ze tak, ze nauczyciel przeprosił i sprawa jest rozwiązana"

Przeczytaj, co napisałaś.
            Dla ciebie najwyraźniej niedostępne intelektualnie jest nawet odczytanie i zrozumienie własnego przekazu.

Reszty nie skomentuję 🤣🤣
          • taki-sobie-nick Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 18:45
            A jak by wyglądało uzyskanie tej pewności? Przy okazji obraziłaś rozmówczynię.
            • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 18:50
              Chyba autorka musi wybrać się osobiście do rzeczonej szkoły i przesłuchać wszystkich na miejscu.
              Polecam zestaw podręczny inkwizytora. Szybciej uzyska odpowiedzi 😄
        • angazetka Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 18:58
          > Jestem za karaniem bez litości, ale wszystkich takich osobnikow: i nauczycieli, i bombelkow.

Ja bym jednak od dorosłego wymagała odrobinę więcej niż od dziecka.
          • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:35
            Ironia to byla😄
          • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:47
            Czyli od rodziców również, jak rozumiem.
        • latarnia_umarlych Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:10
          ladymercury napisał(a):

> BTW, a jakie konsekwencje powinien ponieść bombelek obrażający kolegów/nauczyci
          > eli/pracowników szkoły?
          > Idąc tropem tego wątku powinni go wyrzucić a najlepiej dać zachowanie naganne,
          > a potem

Jesteś tym nauczycielem, zwracasz się do ludzi w takim tonie jak on czy po co właściwie uprawiasz teraz tani whataboutism?
          • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:39
            Nie, nie jestem tym nauczycielem. Ale zawsze lubię odwrócić sytuację. Daje to właściwe proporcje i dystans.

Poza tym historia trochę się nie klei. Choćby kwestia zrozumienia przez dziewczynkę tych słów (oczywiście są skandaliczne i nie powinny były paść, to wiadomo).
            Słaby troll.
            • angazetka Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:42
              > Choćby kwestia zrozumienia przez dziewczynkę tych słów

Dookoła byli inni uczniowie, władający polskim.
            • latarnia_umarlych Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:35
              Jak troll to akurat ty się tutaj wypowiadasz.
        • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:23
          Bąbelek jest bąbelkiem a nauczyciel nauczycielem.
          Jak to szło? Noblesse oblige?
          • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:42
            Czyli bombelkom wszystko wolno?
            Pewnie tak, skoro nagana wg nowych przepisów może być udzielona tylko za zgodą rodzica.
            Już widzę te wszystkie madki bombelkow w akcji 😄
            Sama nie wiem, że to bardziej śmieszne, czy żenujące.
            • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:42
              Po to bąble chodzą do szkoły, by się uczyć, dlatego, że nie umieją. Też zachować się. Nie ma nic dziwnego ani bulwersującego w tym, że nie zawsze potrafią.
        • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:52
          To chyba jasne, że dziecko które obraża innych powinno mieć obniżoną ocenę z zachowania. Natomiast jak nauczyciel ma podejście, że może się zachowywać jak uczeń z nagannym to niech pójdzie do dyrektorki szkoły i jej napluje na biurko, albo się pobije z kolegą z pracy. Czy taki odważny, że tylko do słabszych umie podskoczyć?
          • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:56
            Wg gradacji kar w tym wątku takie dziecko należałoby wyrzucić ze szkoły.
            • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:37
              Tak z ciekawości - jak sądzisz, co by się stało, gdyby z takim tekstem poszedł na przykład kelner do klienta w restauracji?
              • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:43
                smile
                Nie da się tego lepiej ująć.
              • kurt.wallander Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:00
                g.r.uuu napisała:

> Tak z ciekawości - jak sądzisz, co by się stało, gdyby z takim tekstem poszedł
                > na przykład kelner do klienta w restauracji?

Albo uczeń do nauczyciela?
                • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 07:05
                  Albo uczennica do nauczyciela.

Ja to wiem - stwierdzono by demoralizację nieletnich.
                  • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 08:02
                    I bezstresowe wychowanie big_grin
    • tryggia Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:49
      Niestety. Matematyczka w liceum syna pozwała sobie na bardzo niefajne teksty Było dużo skarg w ciągu roku, kobieta była miażdżona w ankietach i nic się nie zmienia. Pod koniec zeszłego roku szkolnego potrafiła powiedzieć, że nic jej nie mogą zrobić, bo nie mają matematyków na wymianę. Patowa sytuacja. W tym roku znowu dojeżdża uczniów (coś w stylu i tak nie będzie cię stać na takie wakacje albo co się głupio śmiejesz, ładniejsza nie będziesz).
      • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:55
        Może oficjalnie nie można... Ale nieoficjalnie i anonimowo można jej uprzykrzyc życie na wiele sposobów
      • nicknachwile79 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 19:56
        Oj, zamienilabym się w Ramsaya Boltona i pani kwiczałaby bardzo cienko.
        Swoją drogą skąd się takie cymbaly biorą i kto ich dopuszcza do nauczania dzieci i młodzieży?

I żeby nie było: dzieciaki też nie mają prawa nikogo obrażać, ale jak już nauczyciel pozwala sobie na takie teksty do uczniów, to dno dna 😒🤦‍♀️
        A potem zdziwko, że bombelki nie sa lepsze.
        • simply_z Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 12:32
          biora sie zstad, ze do tego zawodu jest coraz mniej chetnych. Placa koszmarnie malo..to zostaja zjeby
    • volta2 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:07
      i ta dziewczyna zrozumiała bez pudła czystą polszczyznę w takich niuansach?
      czy może czystym ukraińskim nauczyciel poleciał, ale to wtedy bardzo zdolne dzieci tam macie

jeszcze za mało po nauczycielach jeździcie, będziecie uczyć same, tyle tu byłych nauczycielek, do dzieła dziewczynki! szkoła z bombelkami i ich maciami czeka na was.

dwoje dzieci wychowałam, drugie kończy w tym roku i przez te naście lat edukacji ani jednej okazji do zrobienia dżihadu nie było. co za szok, część tych szkół była publiczna część nie, ale żeby tak nigdzie nic?
      • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:18
        To pozazdrościć że takie cudowne szkoły. I faktycznie, lepiej uczuć samemu niż narażać dzieci na kontakt z niektórymi chamidlami i miernotami obsadzonymi w roli nauczycieli
        • nicknachwile79 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:19
          Dokładnie
      • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:33
        Głos rozsądku, nareszcie😄👏
        • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:33
          Volta, oczywiście 😄
          • latarnia_umarlych Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 21:02
            Wcześniej jakoś nie kojarzyłam twojego nicka. Czyli troll pokroju volty, dobrze wiedzieć
      • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:47
        Cóż, widać dzieci ci nie opowiadały.
        A czy ta dziewczynka zrozumiała czy nie, nie ma znaczenia. On nie miał prawa tak się odezwać i powinien zostać ukarany.
        • alicjamagdalena [...] 21.09.22, 09:47
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 21.09.22, 09:56
            Tępa jesteś? Narodowość dziecka nie ma znaczenia - nauczyciel nie ma prawa tak się zachować. Upominać dziecko, bo je kanapkę? Ty normalna jesteś? A gorszym sortem już jesteś patusko
            • latarnia_umarlych Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 21.09.22, 10:17
              g.r.uuu napisała:

> Tępa jesteś? Narodowość dziecka nie ma znaczenia - nauczyciel nie ma prawa tak
              > się zachować.

Nie dotrze, przecież to płatny troll pokroju kloi, ta sama reyoryka, pseudotroska i straszenie.
              Mało się w gacie nie zesra na hasło "Ukrainka"
          • angazetka Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 21.09.22, 11:54
            Idź szczuj gdzie indziej.
      • magata.d Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 20:54
        volta2 napisała:

> i ta dziewczyna zrozumiała bez pudła czystą polszczyznę w takich niuansach?
        > czy może czystym ukraińskim nauczyciel poleciał, ale to wtedy bardzo zdolne dzi
        > eci tam macie
        >

Nie wiem, co zrozumiała ta dziewczynka. Natomiast bardzo dokładnie wszystko zrozumiały dzieci stojące obok niej.

> jeszcze za mało po nauczycielach jeździcie, będziecie uczyć same, tyle tu byłyc
        > h nauczycielek, do dzieła dziewczynki! szkoła z bombelkami i ich maciami czeka
        > na was.

Jakbyś chciała wiedzieć, to jestem nauczycielem, akademickim, ale tutaj chyba to nie ma zbyt dużego znaczenia, bo szacunek do ucznia nie zależy od jego wieku.

>
        > dwoje dzieci wychowałam, drugie kończy w tym roku i przez te naście lat edukacj
        > i ani jednej okazji do zrobienia dżihadu nie było. co za szok, część tych szkół
        > była publiczna część nie, ale żeby tak nigdzie nic?

Tobie się nie zdarzyło, i tyle. Co nie oznacza, ze problem nie istnieje.
    • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:27
      Tak leć niech się najlepiej zwolni...może akurat temu grubemu dziecku to dobrze zrobi i wprowadzi dietę mż.
      • nicknachwile79 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:30
        Kolejna, której by należało obić durny łeb. ..
        Nauczyciel NIE MA PRAWA obrażać uczniów.
        Jak do ciebie szef by powiedział, żebyś mniej żarła, boś tłusta jak świnia, to bez słowa pokornie spuściłabys głowę?
        • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:34
          Może paradoksalnie dotrze? Może Nauczyciel.mial wizję obciążnik systemu ubezp. przez następnych 20 lat ową uczennica ze wschodu? Fakt jest taki że ludzie już mają pomału dość tej imprezy i goście powinni rozjechać się do domów.
          • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:45
            Jacy ludzie? Jakieś niewydarzonego chamidło sfrustrowane pracą?
            • nicknachwile79 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:50
              Najwyraźniej i alicjamagdalena
              • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:52
                Ja ja rozumiem, też mam dość takich alicjimagdalen, chciałabym żeby wróciła do domu i z niego nie wychodziła
                • nicknachwile79 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:53
                  A najlepiej, żeby odciąć jej dostęp do internetu.
          • nicknachwile79 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:51
            Narodowość dziecka nie ma żadnego znaczenia.
            Jakby polskie dziecko obraził to wtedy byś dopiero uznała, że przesadził?
            • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:54
              Nie narzekaj. Ukraińska uczennica po prostu jest tłusta, co w sposób oczywisty miało prawo wzburzyć nauczyciela, no święty by nie wytrzymał. A polskie uczennice ubierają się tak, że księża muszą dziewięciolatki gwałcić. Może należy zlikwidować szkoły, żeby niepotrzebnie nie drażnić nauczycieli?
          • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 07:07
            No popatrz. A moja matka powiedziała: przywieźli nam najlepsze co można - swoje dzieci. Przemyśl to.
            • woman_in_love [...] 20.09.22, 07:11
              • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 19:56
                Pomyliło ci się z kwiatem polskiej emigracji do UK
                • woman_in_love Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 22:14
                  chyba z niedobitkami po akcji Wisła
                  • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 22:16
                    A co mają Łemkowie wspólnego z uchodźcami z Ukrainy?
                    • woman_in_love Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 21.09.22, 10:24
                      nie żadni tylko Łemkowie, tylko przede wszystkim Ukraińcy, w tym twoja rodzina
                      • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 21.09.22, 11:42
                        Ty się chyba HiTu zamiast historii uczyłaś big_grin A moja rodzina to skąd konkretnie? Jakoś Beskid Niski? Dawaj szczegóły
            • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 10:53
              A twoja matka to jakieś guru? 😄😄😄😄
              • latarnia_umarlych Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 12:26
                alicjamagdalena napisała:

> A twoja matka to jakieś guru? 😄😄😄😄
                Twoja to chyba jakaś menelica, skoro tak cię wychowała. Ble.
                • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 12:34
                  Ha ha ale pojechałaś...zaraz ci żyłka pęknie 😄😄
                  • latarnia_umarlych Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 12:38

> Ha ha ale pojechałaś...zaraz ci żyłka pęknie 😄😄

To chyba tobie pęka w tym wątku. Won stąd, niewydarzony trollu. Pozdrów swoją mamusię patuskę.
                    • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 13:18
                      ty swoją gościnną smile) rozlóż czerwony dywan dla gosci ...do not forget!
              • nangaparbat3 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 17:08

> A twoja matka to jakieś guru? 😄😄😄😄

Tak, można to tak nazwać.
                • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 18:52
                  spoko, to sie jej słuchaj a jej mądrości pozostawcie dla siebie wink
                  • latarnia_umarlych Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 19:53

> spoko, to sie jej słuchaj a jej mądrości pozostawcie dla siebie wink

A dlaczego nanga ma zachowywać te mądrości dla siebie?
                    Może ty swoje zostaw w swoim patolskim światku.
                    Won, onuco tępa.
                    • alicjamagdalena [...] 21.09.22, 09:44
                      • latarnia_umarlych Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 21.09.22, 10:23

> Patusko mówisz do siebie? 😄😄
                        > Matko miłosierna języka uczyła cie chyba matka lekkich obyczajówwink)

Nie rozumiem tego bełkotu, zainwestujcie w jakiegoś lepszego tłumacza, bo od razu się wysypujecie.

Nie wiem, czemu ta kopiejkowa kurtyzana jeszcze nie zarobiła stałego bana.
                        • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 21.09.22, 12:59
                          Kochanie zrozum nie każdy kto się nie zgadza jest płatnym trollem.
                          Dociera? Czy horyzonty zbyt wąskie?
                  • g.r.uuu Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 19:56
                    Ty swoją głupotę też zostaw dla siebie, bo jest jak pierdzenie w towarzystwie
                    • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 21.09.22, 13:00
                      Serio a ty i latarenką to jeden hyt?😃😃😃
                      • alicjamagdalena Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 21.09.22, 13:00
                        * jeden byt😄😄😄
    • kornelia_sowa1 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 19.09.22, 22:38
      O, to czekam na wypowiedzi tych wiecznie trąbiących o tym jaka to odpowiedzialna praca.
      Niech konkretnie powiedzą jakie konsekwencje poniesie nauczyciel za tak karygodne zachowanie.

Moim zdaniem żadne.
      A powinien wylecieć dyscyplinarnie
      • paskudek1 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 12:47
        Powinien mieć pogadankę u dyrektora za niestosowne zachowanie się wobec uczennicy. Jeśli to PIERWSZY taki zgłoszony przypadek to myślę że to powinno wyczerpać sprawę. Oczywiście powinien też przeprosić. Jeśli któryś kolejny to dyrektor ma zdaje się jakiś katalog kar także dla pracowników? Nie wiem, nie jestem dyrektorem szkoły. Natomiast na serio - jakkolwiek uważam taki tekst do kogokolwiek za naganny to, jak tu już ktoś słusznie zauważył, jeśli stosujemy gradację kar wobec uczniów to wobec nauczycieli też chyba? Uważam też że w, przypadku takiego zachowania powinna być np stosowna uwaga dyrektora na zebraniu rady z wpisem do protokołu.
        • ladymercury Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 14:57
          Tak, jest gradacja kar, podobnie zresztą jak w innych zawodach.
          Upomnienie, nagana, nagana z wpisem do akt- to trzy pierwsze stopnie.
          I pracodawca ma obowiązek stosowania gradacji, chyba, że nastąpi razace naruszenie obowiązków pracowniczych: alkohol, kradzież, spowodowanie wypadku, znacznych strat materialnych z powodu niestosowania przepisów itd.
        • asia_i_p Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 22:10
          Ale tu nie do końca chodzi o karę. Chodzi o bardziej fundamentalną sprawę - czy facet nadaje się do zawodu. I tu moim zdanie nie ma gradacji, bo albo się nadaje albo się nie nadaje.

Do dziecka rzeczywiście mającego problemy z wagą to nie jest po prostu "naganny tekst". To jest bardzo niebezpieczny tekst - mogący doprowadzi do choroby. Fizyczny odpowiednikiem takiego tekstu byłoby celowe zakażenie ucznia jakąś bakterią czy wirusem.
    • fornita111 Re: Uczeń obrażony przez nauczyciela. Odpuszczaci 20.09.22, 22:49
      Az trudno uwierzyc. Chyba mam w sobie wewnetrzna Dode, bo takiemu to bym najchetniej wpierdol w kiblu spuscila.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka