Dodaj do ulubionych

Co myślicie o osobie ...

20.09.22, 14:16
... która w taki sposób prowadzi korespondencję/rozmowy na tematy kosztów utrzymania. Niby wszystko wiem, co i jak, ale znowu jakoś tak niesmacznie się poczułam.
Obserwuj wątek
    • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:20
      Aha, i wymiana informacji z mojej strony początkowo w ogóle nie dotyczyła kwestii finansowych, tylko czegoś innego. Dałam się złapać na głupi tekst.
      • nenia1 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:01
        lily_evans011 napisała:

> Aha, i wymiana informacji z mojej strony początkowo w ogóle nie dotyczyła kwest
        > ii finansowych, tylko czegoś innego. Dałam się złapać na głupi tekst.

Ale jak dałaś się złapać? Nadmiernie emocjonujesz całą sytuację i surowo się oceniasz.
        Normalnie odpisałaś, zgodnie z prawdą, lekko złośliwie/dowcipnie. Tyle, że potem to przeżywasz.
        Zupełnie niepotrzebnie. To on plecie coś dalej, a ty nie odpisujesz, czyli nie dajesz się wciągnąć, ale też nie nie pozostawiasz bez komentarza jego wcześniejszego wtrętu. I git. Ja tu nie widzę ani agressive, ani passive, ani jakiejś walki - ten wątek odjeżdża...
        • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 20:06
          A to inna sprawa, że tu zawsze odpowiedzi zależą od osoby wątkodajki...
          • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 13:41
            Nie, nie zależą. Wypowiedzi są od osób z zewnątrz, chłodno oceniających sytuację.To, że wątkodajce mogą się one nie podobać, to inna sprawa.
            • nenia1 Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 18:06
              marta.graca napisała:

> Nie, nie zależą. Wypowiedzi są od osób z zewnątrz, chłodno oceniających sytuacj
              > ę.To, że wątkodajce mogą się one nie podobać, to inna sprawa.
              >
              bez jaj...oczywiście, że zależą. Nie twórzmy mitów, ematkę tworzą ludzie, to nie Temida z zawiązanymi oczami.
              A ludzie, jak wiadomo, nie są doskonali.
              • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 18:17
                Ależ oczywiście, pamiętam niedawno dość trudny u szokujący wątek i odpowiedzi z czystej sympatii do forumki, bo miała ciężko w życiu. Co zresztą jest w 100% prawdą, ale przy jednych to jest okoliczność łagodząca, przy innych powod do wtórnego wiktymizowania.
                • pade Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 18:41
                  Ty też jesteś tu traktowana lepiej, właśnie z sympatii i wielokrotnie o Twoim byłym pisano "dupek", więc przestań się nad sobą użalać, bo to nieprawda co piszesz.
                • wapaha Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 18:42
                  nieprawda
                  jesteś forumką którą darzę sympatią
                  i może dlatego właśnie nie potrafię się zamknąć i nie wpisywać w wątkach o córce uncertain
        • koronka2012 Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 13:36
          Zamiast podnosić sobie ciśnienie wymianą uszczypliwych smsów, lepiej po prostu podnieść alimenty…
    • magdallenac Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:21
      Jeśli to od Twojego byłego, to chyba złudzeń już nie masz?
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:22
        Ja tych złudzeń nie mam od jakichś 15 lat co najmniej, żałuję tylko że dałam się podpuścić do durnej dyskusji. Staram się tego unikać.
    • triss_merigold6 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:21
      Każda ze stron stara się wsadzić szpilę tej drugiej.
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:22
        Racja. Moja szpila była druga... Ale nie warto, muszę się tego skutecznie oduczyć.
        • gryzelda71 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:26
          A po co. Jak masz z tego jakis fan to wsadzaj te szpile.
          • magdallenac Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:32
            Ale po co? Wymiana smsów spowodowała, że Lily jest teraz wzburzona do tego stopnia, że założyła wątek. W trosce o swoje własne samopoczucie, unikałabym jakiegokolwiek kontaktu z typem.
            • gryzelda71 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:48
              Sorki, po tylu latach eszcze wzburzenie. To mnie dziwi.
              • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:55
                Nie mam fanu, nie mam wzburzenia, mam niesmak, a po co mi to w tak piękny dzień.
                • gryzelda71 Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 11:14
                  Niesmak? Pierwszy raz się tak zachował
                  Nawet tak naprawdę nie wiem o co ci chodzi. Znasz go jest fi... co tu rozkminiqc. Spun na gada i prowadź tylko niezbędne dialogi.
                  Pa kotuniu???? Co to było???
        • memphis90 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:16
          Jak druga, jak Twoja była pierwsza?
      • suki-z-godzin Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:26
        Dokladnie. Rozmowa dwojga toksyków.
        • triss_merigold6 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:28
          Ludzi, którzy się nie znoszą.
        • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:32
          Masz rację. Wciąganie się w to jest toksyczne. Tylko jak wywalić to wszystko ze łba, jak nie mam spokoju, ech.
          • 35wcieniu Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:37
            Ale od 15 lat nie masz co do niego złudzeń tak? Zresztą pisałaś o tym nieraz.
            Nie potrafię pojąć motywacji do tego typu smsowych rozmów. Chyba że od 15 lat masz o nim wiedzę, ale rozstaliście się tydzień temu to rozumiem że emocje świeże. W innym przypadku eeeeee.... Nijak.
    • kk345 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:27
      Odpisałabym, ze na wszystko wymienione nie mam czasu i kasy, bo samodzielnie muszę utrzymać i leczyć dziecko, na które własny ojciec się wypiął.
      • alicjamagdalena Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:31
        Ślę to wymiana z ojcem. Po chwili...te pyskówki nie lepiej do prawnika? Zaraz mu rura zmięknie.
        • kk345 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:33
          Wiem. Gość jest bezczelny, pisząc o relaksiku exi, która na rzęsach staje, by utrzymać ich córkę. Zupelnie jakby goniła za kasą, zeby sobie tipsy robić... palant
          • magdallenac Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:10
            Typ wie, które guziki naciskać, aby ją doprowadzić do stanu wrzenia. Ona po takiej wymianie smsów ma zepsuty dzień, a on lepsze samopoczucie.
            • daniela34 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:17
              Tak, proszę polać Magdalenie wódki, gdyż dobrze kobieta pisze.
              • panna.nasturcja Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:56
                Magdalena dobrze pisze, ale to nic nie da, ludzie to piszą Lily od lat.
                Bez psychoterapii nadal będzie niszczyć życie swoje i przede wszystkim córki, tu się nic nie zmieniło przez 15 lat.
                • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:14
                  Moja kumpela właśnie z hukiem zerwała z terapeutką po 7 latach, po miedleniu w kółko narcystycznej matki i związki z abuserem. Po 7 latach. Idzie do psychiatry. Każdy problem wielokrotnie przerobiony i wybebeszony. Możliwość ględzenia do kogoś to nie wszystko. Wiem, że ematki wierzą w terapię, ale to nie znaczy, że ona przydaje się wszystkim i zawsze. Wiesz czego ja potrzebuję? Zniknięcia całkowitego tej osoby z mojego życia, zera kontaktu, wymazania totalnego. A tak szczerze, to wykreślenia ostatnich kilkunastu lat - poprzez zapomnienie, odcięcie się całkowite. Tego mi żadna terapia srapia nie da.
                  • alexis1121 [...] 20.09.22, 16:21
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                  • arthwen Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:24
                    Skoro potrzebujesz odcięcia się od faceta, to po co wchodzisz z nim w ogóle w takie rozmowy?
                    Jeśli musisz się kontaktować w sprawie córki, to ograniczaj sie do krótkich, rzeczowych komunikatów - bo ty wbijasz mu szpilę (która jak twierdzisz, wcale nie poprawia ci samopoczucia, panu na pewno nie psuje, a do tego nic totalnie nie zmieni w jego zachowaniu), on odpowiada ci tym samym, ale to ty jesteś potem wkurzona i rozbita, a on ma na to wywalone.
                  • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:22
                    Oczywiście, nie przyda się, wiesz a nawet nie spróbowałaś. Bo koleżance nie pomogła. Głupszej wymówki nie słyszałam.
                    • panna.nasturcja Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 18:55
                      Lily nie pójdzie na żadną terapię, szkoda klawiatury.
                      Nie rozumie i nie chce zrozumieć, że niszczy zycie córki.
                      Ale przekona się też bardzo boleśnie, gdy już ta córka zgodnie z jej życzeniem się wyniesie, że zniszczyła rówńież własne.
                      Bo wyprowadzka córki nie zrobi tego o czym Lily marzy czyli nie usunie tych 18 czy 20 lat jakby ich nie było.
                      One były i są a Lily marnuje życie.
                      Bo wie lepiej, że terapia „to ględzenie do kogoś”.
                      Pracować nad sobą jej się nie chce, na zmierzenie się z własnymi demonami nie ma siły i odwagi.
                      Dużo łatwiej jest zrzucić winę na exa psychopatę i córkę, ktora „prawie ja diagnozę” a siebie postrzegać jako męczennicę.
                      Córka Lily ti jest ten dzieciak na forum, którego mi chyba najbardziej szkoda.
                      Zwłaszcza, że Lily, dbając o jej zewnętrznie widoczne potrzeby typu jedzenie czy dach nad głową funduje jej totalny rozjazd poznawczo emocjonalny, ona będzie latami składała to do kupy, jeśli wcześńiej nie zmarnuje sobie życia jakimś totalnie głupim wyskokiem by wreszcie ją ktoś zauważył, pokochał, zaakceptował.
                  • tojaba Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 09:02
                    lily_evans011 napisała:

> Wiem, że ematki wierzą w terapię, ale to nie znaczy, że
                    > ona przydaje się wszystkim i zawsze. Wiesz czego ja potrzebuję? Zniknięcia całkowitego
                    > tej osoby z mojego życia, zera kontaktu, wymazania totalnego. A tak szczerze,
                    > to wykreślenia ostatnich kilkunastu lat - poprzez zapomnienie, odcięcie
                    > się całkowite. Tego mi żadna terapia srapia nie da.

To prawda. Żadna terapia Ci tego nie da. Ale może pozwoli Ci uzyskać pożądany efekt w inny sposób.
                    Wiesz, że nie możesz tego pana "wymazać" całkowicie z Twojego życia, bo musiałabyś także "wymazać"
                    z życia waszą córkę. Czytam ten wątek i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wszyscy tu (włącznie z Tobą)
                    uważają tego pana za super inteligentnego, błyskotliwego faceta, który "doskonale" wie, jak Ci dopiec i wciąż stara się Tobą manipulować. A mnie on się widzi jako taki głupkowaty chłopek-roztropek, który nie bardzo ogarnia
                    o co chodzi. Terapia być może pomogłaby Ci przestać się obwiniać, że się w nim zakochałaś i jeszcze nie odkochałaś.
            • suki-z-godzin Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:14
              Gorzej, on ma to lepsze samopoczucie przez 5 minut a potem zapomina o sprawie do następnego razu.
              A z drugiej strony zepsuty dzień, wątek na ematce, przeżwanie.
              • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:14
                Przepraszam więcej nie będę przeżywać nic na ematce.
                • suki-z-godzin Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:15
                  Już wpadasz w pasywną agresję, widzisz to? Zupełnie jak w tej rozmowie z exem.

Idź na terapię.
                  • suki-z-godzin Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:16
                    Dobra, doczytałam wyżej, terapia srapia. Rób co chcesz, mnie to wali, podobnie jak Twojego eksa.
                • 35wcieniu Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:15
                  Ja, mhm...
                • m_incubo Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:29
                  No właśnie, jemu odpowiadasz w tym samym tonie.
                  Ja wiem, że twój eks jest jaki jest, ale ludzie po drugim czy trzecim razie mają w dupie takie teksty. Tyczy się to i eksow, i ematek.
                  On ma w dupie twoje żale, że musisz sama xyz, zźż i abc, nie zawstydzisz go ani nie zmobilizujesz takimi tekstami. On je traktuje jak brzęczenie muchy, nawet pewnie nie czyta dokładnie.
                  Analogicznie, Ematki mają podobnie... Ile można?
            • mandre_polo Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:17
              Pytanie dlaczego po 15 latach Lily nie wie jak przyjmować takie teksty. Trzeba stosować zapory, filtry a nie tylko roztrząsać
              • 35wcieniu Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:25
                Bo należy do tego rzadkiego gatunku człowieka który uwielbia cierpieć i analizować. Wątki, w których pisze o córce to czysta groza. Z cudzych wątków o pierdołach typu moda nastolatek potrafi zrobić wątki o sobie i swojej córce, która wg niej ubiera się jak... podczas gdy ona męczy się byciem matką i należy to przemienić jeszcze 700 razy żeby cierpieć bardziej.
                Tego dziecka żal, ale autorce terapii nie doradzajcie bo bez szans, serio. I tak jest najmądrzejsza a poza tym po co sobie pomóc jak można się podręczyć.
                • 35wcieniu Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:26
                  przemielić*
              • black.emma Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 22:04
                mandre_polo napisał(a):

> Pytanie dlaczego po 15 latach Lily nie wie jak przyjmować takie teksty. Trzeba
                > stosować zapory, filtry a nie tylko roztrząsać
                Jakie teksty? Po pandemii tekst: „ dobrze, że masz dużo pracy” odbieram jako życzliwy. Zreszta wkrótce się o tym przekonamy jak bardzo jest prawdziwy.
                • chatgris01 Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 08:22
                  black.emma napisała:

>
                  > Jakie teksty? Po pandemii tekst: „ dobrze, że masz dużo pracy” odbieram jako życzliwy.

Rowniez jesli wychodzi od osoby, ktora jest ci winna pieniadze (duze) i od kilkunastu lat sie miga od placenia?
                  • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 09:08
                    Ale od załatwiania spraw długów są sądy i komornicy, a nie przepychanki jak w przedszkolu.
                    • chatgris01 Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 11:41
                      marta.graca napisała:

> Ale od załatwiania spraw długów są sądy i komornicy, a nie przepychanki jak w p
                      > rzedszkolu.
                      >

Oczywiscie, ale ja sie tu odnioslam tylko do tego, czy ten tekst w tym konkretnym przypadku jest zyczliwy.
                  • black.emma Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 09:15
                    Lily niżej pisze, ze płaci wiec nie będę w to wnikać. Dla mnie takie przepychanki są bez sensu i do niczego nie prowadzą. Szkoda nerwów.
                    • chatgris01 Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 11:44
                      black.emma napisała:

> Dla mnie takie przepychan
                      > ki są bez sensu i do niczego nie prowadzą. Szkoda nerwów.

Dla mnie tez, ale zyczliwosci w komentarzach akurat tego konkretnego faceta bym sie jednak nie doszukiwala, wrecz przeciwnie.
    • alpepe Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:29
      To ojciec twojego dziecka? Jak zj.
    • g.r.uuu Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:30
      Mogę napisać co sądzę o osobie, ktoś uprzejmie konwersuje z pieprzniętym byłym partnerem? wink
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:31
        Do wczoraj miałam powody do zachowywania uprzejmości wink.
        • g.r.uuu Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:34
          Mnie nieziemsko wkurza jak facet jest uprzejmy dla ex. Uważam, że po tym wszystkim komunikację powinien ograniczyć do "tak, nie, spier...".
          • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:53
            Teraz to ja już w ogóle nie mam potrzeby się komunikować ani na nic odpowiadać.
            • g.r.uuu Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:31
              W sumie możesz kiedyś wysłać mu erotyczny sms, a po minucie napisać: sorry, pomyliłam numer xd To. A drugi raz Ci nie będzie radził, żebyś się zajęła miłością i korzystaniem z życia
              • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:34
                Ty masz zawsze dobre pomysły i poprawiasz mi humor! <3
              • jednoraz0w0 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:30
                O, popieram smile
    • conena Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:31
      ale to nie jest rozmowa/korespondencja na temat kosztów utrzymania, tylko jakaś rozmowa organizacyjna "nie dam rady jutro odebrać za dużo pracy".
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:33
        No i na moje dużo pracy przyszła pasywno-agresywna odpowiedź, że jak to dobrze że mam dużo pracy (czyli radzisz sobie babo, a ja mogę zajmować się książkami, jedzonkiem i innymi wymienionymi przyjemnosciami).
        • kk345 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:37
          Ja to rozumiem: bez sensu, ze tak się zaharowujesz, powinnaś zwolnić i iść na spacerek, życie jest takie krótkie... Byłoby sygnałem troski, gdyby nie to, ze to przez niego tak sie zajeżdżasz.
          • suki-z-godzin Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:58
            Ja to rozumiem: o, exia juz sie zapienila, powkur**am ja jeszcze bardziej.

Nie pienic sie. Żuć liscia.
            • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:04
              Dlatego już nic nie odpowiedziałam na to.
        • hrabina_niczyja Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:20
          Nie, przyszła odpowiedź, że dobrze, że masz dużo pracy. Kropka. Natomiast ty przez 15 lat nie przyzwyczaiłaś się, że ojcem twojego dziecka jest kawał uja i lepiej nie będzie i szukasz dziury w całym. Ględzenie latami nie prowadzi do niczego. Dlaczego nie wystąpisz o większe alimenty? Poza tym co ma się piernik do wiatraka? Też możesz żyć wygodnie, poczytać, ugotować coś dobrego, iść na spacer.
          • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:51
            A kto powiedział, że tego nie robię? Dlatego odpowiedź jest kompletnie z du...
            • hrabina_niczyja Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:59
              To czemu tak cie boli skoro jest kompletnie z dupy?
              • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 20:07
                Boli mnie niefrasobliwe podejście to tematu alimentów.
                • hrabina_niczyja Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 20:13
                  Wiem, ale nie masz na to wpływu. Boli cie od 15 lat, a on się dobrze bawi. Jeżeli cie boli to masz dwa wyjścia. Albo ścigasz go komornikiem i sądem albo uświadamiasz sobie, że uja nie zmienisz.
    • 35wcieniu Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:33
      Że jeśli to były facet i ojciec dziecka to kontaktowałabym się tylko mailowo i w tonie oficjalnym i to od momentu, w którym posiadłabym wiedzę na temat jego osoby.
      Z jego strony podobnie.

Po co sobie to robić i wymieniać takie esemesy? Szkoda życia.
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:35
        Przyczyną wymiany SMS była zupełnie inna a ja niepotrzebnie wdalam się w potyczkę, w której sama się sprowadziłam do jego poziomu, ech
        • asia_i_p Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:44
          Bez przesady z tym sprowadzeniem do jego poziomu, całkiem sporo ci jeszcze drogi w dół zostało zanim tam trafisz.

Lily pomyśl, masz to w telefonie, a mogłabyś mieć w domu. To jest moment, żeby otworzyć szampana, a przynajmniej Prosecco.
          • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:58
            👍
          • gama2003 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 18:21
            Otóż to.
            Facet, który od lat udaje, ze nie widzi jak eksia lata jak chomik w kołowrotku, by dziecko było zaopiekowane a sam się nie poczuwa i do tego czule kończy smsa propozycją, na którą Lily czasu i głowy nie ma to dno.
            Cynicznie dno.
            • triss_merigold6 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 18:32
              Robi to celowo, ponieważ wie, że natychmiast podniesie jej ciśnienie.
              Mnie też podniósł, rozumiem Lily.
              • iwoniaw Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 18:45
                triss_merigold6 napisała:

> Robi to celowo, ponieważ wie, że natychmiast podniesie jej ciśnienie.
                > Mnie też podniósł, rozumiem Lily.

Dlatego też nie nalezy mu dawać pożywki tekstami o tym, co robi, myśli i czym się frustruje Lily. Nul, zero, niente. Przed każdym mailem/smsem trzy razy sprawdzić, czy aby nie da sie jeszcze wyciąć jakichś słów bez utraty jasności przekazu i sedna tego, o co chodzi.
                Gość jest oczywiście krańcowo bezczelny (kotku?!), bo wie, że ją wkurzy i go to bawi.
                • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 18:59
                  A wiesz, że mnie to nawet nie wkurzylo. Tylko kolejny raz uświadomiło, że rzucałam kiedyś perły przed wieprze, czy jak to tam idzie. Wstydze się tego, wstydzę się głupoty i zaangażowania w taką cyniczna szuję.
                  • nenia1 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:09
                    lily_evans011 napisała:

> A wiesz, że mnie to nawet nie wkurzylo. Tylko kolejny raz uświadomiło, że rzuca
                    > łam kiedyś perły przed wieprze, czy jak to tam idzie. Wstydze się tego, wstydzę
                    > się głupoty i zaangażowania w taką cyniczna szuję.

Jeszcze raz. Surowo się oceniasz. A pamiętaj o prostej zasadzie. Kto ocenia surowo siebie tak samo surowo osądza innych. Tak, piszę to również w kontekście twojej córki. Poznałaś głupiego/podłego faceta i masz z nim dziecko. Sądzisz, że tylko tobie się to przytrafiło? Połowa małżeństw się rozwodzi. Nie koncentruj się tak na sobie i na ocenianiu siebie. Więcej wyrozumiałości. No zastanów się przez chwilę. To co piszę, to nie jest jakieś odkrycie, tak po prostu jest, tylko trzeba to zrozumieć, poczuć, a nie tylko o tym wiedzieć. Mianowice właśnie dlatego się mylimy, bo jesteśmy ludźmi. W gruncie rzeczy czasem wady są ciekawsze od ideału, bo ideał jest jeden, a wady są indywidualne. Nie katuj się "dlaczego go wybrałam", "dlaczego dałam się wciągnąć w rozmowę" itd. Zrobiłaś jedno i drugie bo jesteś człowiekiem i żyjesz. Nie da się przejść przez życie bez błędów, jak to poczujesz to się uwolnisz.
                    • g.r.uuu Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 20:07
                      nenia1 napisała:
                      >
                      > Jeszcze raz. Surowo się oceniasz. A pamiętaj o prostej zasadzie. Kto ocenia surowo siebie tak samo surowo osądza innych.>

Dla mnie to był absolutny przełom, jak dotarło do mnie, że nie mogę do ludzi odnosić się tak, jak odnoszę się do samej siebie, bo nikt tego nie wytrzyma
                  • hrabina_niczyja Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:22
                    I będziesz się wstydzić do końca życia? Może już czas najwyższy przestać.
                  • magdallenac Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:32
                    lily_evans011 napisała:

>. Wstydze się tego, wstydzę

Po tylu latach nadal dręczy Cie poczucie wstydu?? Ja tu nigdy nie doradzam terapii, bo się na tym kompletnie nie znam, ale może te wszystkie ematki, które sugerują, abyś za pomocą psychoterapii zamknęła ten rozdział, mają rację?
                    • nelamela Re: Co myślicie o osobie ... 21.09.22, 07:37
                      magdallenac napisała:

> Po tylu latach nadal dręczy Cie poczucie wstydu?? Ja tu nigdy nie doradzam tera
                      > pii, bo się na tym kompletnie nie znam, ale może te wszystkie ematki, które sug
                      > erują, abyś za pomocą psychoterapii zamknęła ten rozdział, mają rację?

Mają rację. Wiem z własnego doświadczenia. Sama po dwóch relacjach z toksykami w końcu poszłam na terapię. Przepracowalam pewne sprawy z dzieciństwa i dzisiaj jestem zupełnie innym człowiekiem. I każdemu polecam terapię.
                  • iwoniaw Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 20:15
                    lily_evans011 napisała:

> A wiesz, że mnie to nawet nie wkurzylo. Tylko kolejny raz uświadomiło, że rzuca
                    > łam kiedyś perły przed wieprze, czy jak to tam idzie. Wstydze się tego, wstydzę

Wstydzić to byś się mogła, gdybyś w to brnęła. Ty to zakończyłaś, gdy sie zorientowalaś, z kim masz do czynienia i radzisz sobie sama od lat i to jest powód, by być z siebie dumną, a jemu - kij w szprychy.
                    • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 20:38
                      Przecież to chyba on ją zostawił w ciąży, czy też z małym dzieckiem, a ona wciąż sobie nie radzi z tym, mimo upływu lat.
                    • gama2003 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 22:28
                      Oczywiście, że powinna być dumna.
                      15 lat ogarnia dwuosobową rodzinkę w pojedynkę. Facet lujek nawet pod względem poczuwania się finansowego.

Że źle wybrala ? Bardzo nie lubię takich ocen, wybrała dobrze kierując się zachowaniem pana w owych czasach strojenia piórek. Czyli dokladnie tak samo, jak trafiające na facetów odpowiedzialnych i kochających dłuuugo. Czasem i zawsze.

Winny jest tylko lujek. Że zmienił oblicze na dupka, który nie bierze na klatę stworzenia rodziny. A zwłaszcza dźwignięcia ojcostwa.

Dla mnie wszystkie samodzielne mamy to bohaterki.
                • aniani7 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:02
                  Wie, że może i to działa. Kiedyś rzuciła się tu na mnie wręcz z pazurami, teraz rozumiem, że odreagowuje swoje nieudane wybory życiowe, tylko nie rozumiem, dlaczego tak długo.
                  • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:19
                    Bo inaczej nie umie. Brnięcie w ten wyuczony schemat całe życie.
                  • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:52
                    Nie pamiętam, a jeśli tak, to przepraszam, zapewne nic mądrego to nie było z mojej strony.
                    • aniani7 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 20:27
                      A dziękuję, przyjmuję. Nie byłam w takiej sytuacji, dlatego na szybko teoretyzuję. Jeżeli on tak chwali się dobrym życiem i jednocześnie nic nie ma, to nie możesz złożyć tej informacji do US, żeby sprawdzili? Zrobiłabym absolutnie wszystko, żeby "umilić" mu życie.
                      • jednoraz0w0 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 21:39
                        polać tej pani wódki!
    • alicjamagdalena Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:34
      Niestety tak jest ze facet robi tobie na złość a dziecko cierpi. Np finansowo.
      Mediator, prawnik podział kosztów, obowiązków. Może to i wydatek ale ten człowiek chyba przyzwyczaił się ze jest weekendowym o ile jest, tatusiem i ma wywalone.
      Jak mu wyślesz pismo przez prawnika z listą obowiązków to może się ogarnie.
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:43
        Tych obowiązków to już nie za wiele bo dziecko za 2 lata będzie pełnoletnie. Czuję że trzeba będzie zbierać raczej na adwokata żeby nie doszło do obniżenia alimentów wówczas. Natomiast realizacja jakichkolwiek obowiązków i potrzeb przez te wszystkie lata wyglądala tak, że człowiek wolał pokiwać głową z politowaniem i sam to zrobić.
        • alicjamagdalena Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:28
          Jak pójdzie na studia to wydatki wzrosną a póki się uczy tatuś płaci, chyba?
    • alexis1121 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:42
      Pa kotuniu 😂 W życiu bym za niego nie wyszła.
      • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:23
        Lily chyba też nie wyszła.
        • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:54
          Na szczęście nie, bo sądzę że na złość starałby się uniemożliwić rozwódbig_grin.
          • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:29
            Wspólne dziecko daje o wiele silniejszą więź niż małżeństwo.
            • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:31
              Więź? Znam tylko szantaże finansowe i emocjonalne.
              • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:38
                Więź, w sensie, że nie możesz się od tej osoby łatwo uwolnić. Bez dzieci pakujesz się i out.
            • mieszkanienaturalnie Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:38
              Znam facetów, którzy nie mogą patrzeć na matki swoich dzieci, więc co to za więź?
              • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:23
                Napisałam powyżej.
            • triss_merigold6 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:21
              Jaką więź? To chyba o czymś nie wiem.
            • m_incubo Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:33
              Nie żadną więź, tylko przymus kontaktu, nawet bardzo ograniczonego.
              • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:20
                Właśnie to miałam na myśli. Ciężko od tego uciec.
    • nenia1 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:42
      o jacie nie lubię takich komentarzy zaraz po info o tym, że jest dużo pracy. Miałam ochotę przywalać w łeb za takie teksty w szalonych czasach antykryzysowych tarcz, wchodzących w życie jedna za drugą. Człowiek nie wiedział jak się nazywa a otoczenie z głębią wioskowego Jasia - "ciesz się, że masz dużo pracy".
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:45
        No o właśnie dlatego zasunelam riposta. Niepotrzebnie
        • nenia1 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:03
          Czy ja wiem, napisałaś co myślisz.
        • memphis90 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:21
          To nie była riposta. Ripostą byłoby „spier…laj”. To było wejście w jęki, pretensje i passive-agressive. A gość się świetnie bawi widząc, jak się pienisz.
    • chatgris01 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 14:58
      Na przyszlosc sie nie tlumacz, ze za duzo pracy czy cos, suchy komunikat ze nie mozesz odebrac/przyjechac czy cos i tyle, przyczyny to nie jego sprawa.
      Facet zyeb, no ale to juz wiadomo od dawna.
      • iwoniaw Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:16
        chatgris01 napisała:

> Na przyszlosc sie nie tlumacz, ze za duzo pracy czy cos, suchy komunikat ze nie
        > mozesz odebrac/przyjechac czy cos i tyle, przyczyny to nie jego sprawa.
        > Facet zyeb, no ale to juz wiadomo od dawna.
        >

I to jest słuszna rada na przyszłość, minimalizuj komunikaty do naprawdę niezbedjych treści, wystarczy w takiej sytuacji "jutro mi nie pasuje". Oczywiście to wymaga treningu i pewnie jeszcze nieraz się z czymś pospieszyć, bo w normalnych rozmowach z ludźmi człowiek jednak inaczej się wypowiada i nie kryje każdego szcegółu swych planów i sytuacji, ale tu wiadomo, że wszystko zostanie wykorzystane, by probować Cię wkurzyć, więc...
        • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:52
          Ja to trenuję od lat i czasami zapominam, że z nim w ogóle nie wolno się komunikować jak z człowiekiem, np w stresującej sytuacji.
          • iwoniaw Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:19
            No nie wolno, nie wolno. Zrób jakis wygaszacz na ekran albo tabliczkę sobie na biurku postaw z przypomnieniem - i żuj liść, jak wspomniano w nawiązaniu do koali.
            • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:23
              Gniotka sobie kupię big_grin.
    • pomozeciepomozemy Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:15
      Ohydne i okrutne.

Nie wiem (to znaczy właściwie wiem), co powoduje, że dalej utrzymujesz z nim tego typu kontakt. Osobiście uznaję tylko kontakt mailowy (i innym matkom prowadzącym tego typu sms-owy dance macabre również polecam). Wszelkie inne, nadmiarowe, a bardziej osobiste formy (w moim wypadku np. Skype) zawsze były przyczynkiem do wsadzenia mi szpili - ucięłam. Konkret dotyczący dziecka, żadnych opowiadań o sobie. Ty się nie chwalisz, że masz pracę. Ty się żalisz, że masz pracę. Czyli można dorzucić Ci do pieca. Nie dasz rady czego odebrać? Kogo? Dziecka. Trudno. Musi odbierać się samo, skoro ojciec to dziad. Dorośnijcie obie.
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:51
        No akurat dziecko się samo odbiera, nie trafiłaś. Chodziło o korespondencję, w którą oboje niestety byliśmy zaangażowani i powinna przyjść do nas obojga. Również ta korespondencja byla powodem jakichkolwiek kontaktów ostatnio.Teraz mam swoją kopię i już nic nie muszę, sprezylam się i pojechałam na pocztę.
        Dziecka nie odbierał znikąd nigdy i tak od 16 lat, tu się nigdy niczego innego nie spodziewałam.
        • pomozeciepomozemy Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 15:56
          Tym lepiej. Z dużym dzieckiem łatwiej się odciąć, przy małych dzieciach matki próbują uzyskać jakąś pomoc logistyczną i potem muszą czytać różne wypociny na swój temat.

No, niestety. Największym prztyczkiem w nos dla eksa jest eksia, która fajnie ułożyła sobie życie. Poczta nie poczta, on wie, gdzie Cię boli. Nie daj się prowokować, skoro nie masz innych asów w rękawie.
          • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:16
            Szczęśliwie coraz mniej mnie boli, właśnie rozwiązała się pewna przykra sprawa, która nakazywała mi zachowanie pozorów grzeczności. Teraz mogę już w ogóle się nie kontaktować.
            • pomozeciepomozemy Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:41
              Pozory grzeczności Twoją zgubą.
    • asia_i_p Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:33
      Gdybym była w twojej sytuacji, to bym sobie pomyślała, że bezczelny buc, ale chwała Bogu jego bezczelność i bucowatość to już nie mój problem. Jedyny mój problem, żeby płacił, co trzeba, a od tego są prawnicy i sądy.
    • berdebul Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:36
      Za długie komunikaty z Twojej strony. „Nie dam rady odebrać” i kropka nienawiści, bo uj się tłumaczysz?
      Chyba bym jednak zaczęła dążyć do podwyższenia alimentów (szkoła średnia okazała się płatna, jeżeli studia to będą większe koszty, zwłaszcza w innym mieście), wszak pan ma czas na spacery, jedzonko i miłość, to chyba kości z kości nie będzie żałował?
      • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:39
        Lily chyba pisała, że wyegzekwować nic nie można było od pana.
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:41
        Pan od lat jest pseudobezrobotnym bez żadnego majątku, akurat podejrzewam że nie ze względu na mnie, tylko jakieś swoje chachmęty w firmie.
        Zrobiłam screen z tej uroczej korespondencji, jakby co będę podnosić, że zanadto olewczo i beztrosko podchodzi do utrzymania dziecka.
        • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:16
          Tyle, że w sprawach alimentów liczą się możliwości zarobkowe, nie można się wykpić bezrobociem od płacenia. Masz dziecko, to idź do pracy, by je utrzymać.
        • berdebul Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:53
          Bez znaczenia. Liczy się możliwość zarabiania, jeszcze możesz panu ściągnąć komornika, albo i załatwić pobyt w izolacji jak nie będzie płacił. suspicious
          • ichi51e Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 18:16
            myself ze gdyby z gościa coś się dało wycisnąć Lily by to już dawno zrobiła.
            • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:21
              Znając ją, to wcale niekoniecznie.
            • berdebul Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 20:21
              Mam wrażenie, ze Lily raczej odpuści szarpanie się i sama będzie za*pierdalać łapiąc dodatkowe zlecenia, niż będzie dusić gada.
    • jednoraz0w0 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:51
      Myślę, że za samo hasło "jedzonko" należy mu się wypad z baru (aż mnie otrzepało), ale należy mu powiedzieć, że owszem, właśnie chcesz dziecku zapewnić dobrą książkę, dobre jedzenie i podróże, więc niech za to zapłaci.
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 16:59
        Znam jeszcze gorsze słowo; pieniążki big_grin.
    • wapaha Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:06
      No dobra..
      Ten screen rozmowy w nieco innym świetle stawia mi i twego exa i ciebie
      Bo widzę neutralnie zadane pytanie, neutralną odpowiedź i neutralny na nią komentarz po czym pojawia się nieneutralny złośliwy zaczepny tekst a odpowiedź na niego, ta pierwsza też sprawia, że się zastanawiam.
      "Ty tylko o jednym" ...hm.
      To w innym świetle może stawiać wasze..relacje
      Kolejna wypowiedź- też zastanawia- z jakiegos powodu facet widzi w tobie zimna materialistkę -kogoś dla kogo nie liczą się w zyciu inne wartości
      Ostatnie wpis a zwłaszcza ostatnie zdanie- złośliwe i agresywne
      Oboje jesteście siebie warci...

btw. po cholere ty dajesz się wciągać w takie głupie wymiany zdań ? domyślam się, że tak jest właśnie od lat -kto komu doyebie bardziej-on gówniarz i ty nie lepsza...bawicie się w swoje gierki ..
      • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:10
        Nie, on nie widzi we mnie materialistki, to jest klasyczne odwracanie kota ogonem, żeby tylko wyszło na jego.
        I oczywiście że najbardziej mnie interesują sprawy finansowe w relacji z tym człowiekiem, na miłość boską, rodzice mają utrzymywać swoje dziecko i to jest ich podstawowy obowiązek. Jeśli komuś nie chce się wypełniać całej reszty, to chociaż to mógłby robić przyzwoicie.
        • wapaha Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:30
          lily_evans011 napisała:

> Nie, on nie widzi we mnie materialistki, to jest klasyczne odwracanie kota ogon
          > em, żeby tylko wyszło na jego.
          z tego screenu to nie wynika a chciałaś opinii nt screen

> I oczywiście że najbardziej mnie interesują sprawy finansowe w relacji z tym cz
          > łowiekiem, na miłość boską, rodzice mają utrzymywać swoje dziecko i to jest ich
          > podstawowy obowiązek. Jeśli komuś nie chce się wypełniać całej reszty, to choc
          > iaż to mógłby robić przyzwoicie.

Pytałaś o screen
          Ze screenu wyłania się obraz dwóch osób, które nie umieją w komunikację - każda pisze o czymś innym- ale oboje mają jeden cel -co zrobić by tę drugą zapiekło - ergo - nie jest ważne osiągnięcie celu, dogadanie się, ale walka i dopierdalanka
      • triss_merigold6 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:19
        Jakie to ma znaczenie kogo widzi w niej eks? Pan, który płaci jakieś guffnogrosiki nie ma prawa majaczyc o wartościach.
        • wapaha Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:25
          Ma znaczenie o tyle , że - bo teorie teoriami a życie życiem - robienie sobie na złość, agresywne zachowania raczej nie rokują dobrego dogadywania się -
          Przypominam , że wciąż mamy i znamy tylko jednostronną relację
          • triss_merigold6 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 18:04
            Mają sprzeczne cele, nigdy nie będą się dobrze dogadywać.
        • azalee Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:33
          Tam posrodku jest jeszcze dziecko, ktore to wszystko widzi. Takie zlosliwe przewalanki naprawde sa zbedne.
          • wapaha Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 17:39
            teraz to dziecko już jest nauczone i przewalanek i złośliwości i manipulacji - ten screen to pewnie łagodniejszy obraz wzajemnych kontaktów
      • g.r.uuu Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 19:52
        A jakie oni mają mieć relacje inne niż finansowe? Dla Lilly to jest wyłącznie osoba zobowiązana do współfinansowania dziecka, która się z tego obowiązku źle wywiązuje. To nie jest partner do rozmów o życiu, spacerów i jedzonka. Wiesz, to że z babką z warzywniaka rozmawiam tylko o warzywach neo oznacza, że nie obchodzi mnie w życiu nic poza nimi wink
        • marta.graca Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 20:05
          No to jak się nie wywiązuje, to ona ma instrumenty prawne, by się wywiązywał, łącznie z postępowaniem karnym. Innych kontaktów mieć nie musi.
          • lily_evans011 Re: Co myślicie o osobie ... 20.09.22, 20:09
            Między nie wywiązuje, a słabo wywiązuje jest jednak różnica.