Dodaj do ulubionych

Emma poradź meblarsko!

20.09.22, 18:23
Zamawiam szafkę na buty. Wszystko już mam dogadane minus jeden drobiazg: polki.
Projektantka ciśnie laminowane ja wolałabym drewniane ale zastanawiam się może ja czegoś nie widzę. Matko robiłabym w szafce na buty polki drewniane czy laminowane? Różnica jest w cenie ale na tyle nieznaczna ze akurat mogę wziąć na klatę.
Jakie minus drewna? Jakie plusy laminatu?
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 18:25
      *emamo miało być uncertain
    • aqua48 Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 18:28
      Laminat łatwiej się czyści niż drewno i nie odkształca tak bardzo pod wpływem ciężkich rzeczy/wilgoci itp. Drewno szlachetniejsze i ładniejsze. Zamówiłabym półki z tego samego materiału co szafkę. Drewniana z innymi półkami będzie wyglądać idiotycznie.
    • 35wcieniu Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 18:29
      To pytanie nie ma sensu bo ważne jakie drewno a jaki laminat.
      Półki w szafce na buty będą narażone na zarysowania i otarcia więc im lepsza jakość tym lepiej. Drewno- jakie? Laminat- jaki? Bez tego to gdybanie.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 18:30
      Jak cię stać na projektantkę do szafki na buty, to i na drewniane półki chyba też, ale może najpierw zacznijmy od tego jaka jest ta szafka? Drewniana, czy laminowana? Drewnianej bym laminowanymi półkami nie paprała. Ale do laminowanej bym drogich drewnianych półek nie kupowała bo i po co?
      • ichi51e Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 18:35
        cala szafka jest z orzecha. Różnica w cenie to 300zeta więc w ogóle nie ma różnicy w cenie. Zastanawiam się czemu ona na ten laminat ciśnie.
    • cojapaczem Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 18:31
      metalowe
    • majenkir Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 18:35
      A projektantka tłumaczy jakoś?
      • ichi51e Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 18:39
        ze jk się zrobili białe to będzie mniej widać z zewnątrz (ta szafka będzie miała ażurowe drzwi - słabo to do mnie przemawia bo przecież i tak buty będzie widać
        • majenkir Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 19:48
          Ażur zasłonić tekturka od wewnatrz- nie bedzie widać ani połek, ani butów 😉
          • ichi51e Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 20:17
            tak właśnie odbieram pomysł dawano półek z laminatu big_grin
          • default Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 20:18
            Albo firaneczką 😆
        • mamtrzykotyidwato5 Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 03:12
          Białe półki do orzechowej szafki??
          Jak mniej będzie widać? Przecież się będą świecić, jak psu...
          Nie, ja bym na to nie poszła, zrobiłabym półki identyczne, jak reszta szafki, właśnie dlatego, że ma je być widać.
        • eliszka25 Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 05:52
          Szafka na buty z ażurowymi drzwiami, to dla mnie kompletnie poroniony pomysł. Buty w szafce zamykam głównie z dwóch powodów: żeby nie było ich widać oraz żeby się nie kurzyły, gdy stoją nieużywane. Ażurowe drzwi nie spełniają żadnego z tych warunków. Dodanie do tego białych, laminowanych półek w szafce z drewna orzechowego, to już w ogóle kuriozum, jak dla mnie. To ma być mała szafka czy raczej spora szafa?

Ja bym dała półki takie same, jak reszta szafki i na drewno położyłabym tę folię do wykładania szuflad z ikei. Mam tak w regale na buty noszone na bieżąco. Idealna sprawa, półki się nie niszczą, od czasu do czasu wyjmuję folię, zsypuję piach do śmieci, opłukuję pod kranem i gotowe. Nie trzeba się martwić wodą, błotem czy piachem.
        • 1matka-polka Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 08:45
          Wez opisz jeszcze raz te szafke, kolory, materialy, drzwi, albo zdjecie projektu...
          • ichi51e Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 11:50
            Tego typu tylko orzech. No nijak nie widzę bialych
            • mid.week Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 12:39
              Ja nijak nie widzę w tym butów...
              • mid.week Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 12:39
                Albo inaczej. Widzę je aż za bardzo
                • ichi51e Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 12:46
                  No ja tez widzę i nie mam z tym problemu big_grin
                  • mid.week Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 12:51
                    Ja też nie mam z tym problemu, bo to nie moja szafka 😁
                    Półki zrobiłabym w drewnie.
            • eliszka25 Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 14:30
              Dla mnie coś takiego, to nie jest szafka na buty, ale co kto lubi. Nie daj sobie wcisnąć białych półek, bo będzie to wyglądało kompletnie bez sensu.
            • 1matka-polka Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 14:45
              No to biale nie.
            • majenkir Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 15:26
              Szafka na zdjęciu bardzo ładna, ale nie na buty!
            • bywalczyni.hosteli Re: Emma poradź meblarsko! 23.09.22, 14:41
              Ale to nie jest szafka ma buty. Serio projektantka to zaproponowała? Ile bys jej nie płaciła- przeplacasz...
              • ichi51e Re: Emma poradź meblarsko! 23.09.22, 16:19
                mi tam odpowiada big_grin
    • berdebul Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 20:17
      Drewno trzeba zabezpieczyć, łatwo zaplamic/uszkodzić, laminat prostszy w obróbce.
    • mid.week Re: Emma poradź meblarsko! 20.09.22, 20:26
      Jeśli ta szafka się zamyka to jest mi wszystko jedno z czego ma półki w środku
      • kk345 Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 09:08
        Nie, jesli drzwiczki są (kuriozalny pomysl) ażurowe smile
        • 1matka-polka Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 09:34
          Drzwiczki sa azurowe pewnie dlatego, zeby buty nie zatęchły...
          • kk345 Re: Emma poradź meblarsko! 23.09.22, 19:19
            Mówisz, ze przy pełnych drzwiach szafki buty tęchną? Czego to się człowiek na starość nie dowie... Producenci szafek też byliby zdumieni tą nowinkąbig_grin
    • lily_evans011 Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 06:38
      Zamykana czy nie?
      Bo jeśli nie, to inne półki, inna szafka, będą dziwnie wyglądały.
      • faustine Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 08:15
        Białe półki w ciemnej szafce widoczne przez ażurowe drzwiczki? Toż to nawet brzmi kuriozalnie.
        • damartyn Re: Emma poradź meblarsko! 22.09.22, 09:05
          Zalezy jaki ażur. Czasami służy on po prostu przepływowi powietrza, co przy szafce na buty zdaje się mieć znaczenie.
          Ja postawiłabym na drewniane półki. Nie mam jakiś szczególnych argumentów Za ale lubię naturalne materiały.
          Twoja szafka , twój dom- zrób sobie takie jakie ty chcesz.
    • pomozeciepomozemy Re: Emma poradź meblarsko! 23.09.22, 16:54
      Laminat jest niezniszczalny? Mam drewniane półki na buty, buty są pudełkach. Jeśli już jakieś buty muszą koniecznie wylądować na podeszwach mam na tę okazję zabezpieczenie - plastik z Ikei. Nie rezygnuj z tego, co chcesz. Mebel będzie Cię wkurzał i się go pozbędziesz - kasa w błoto.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka