Dodaj do ulubionych

Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki

20.09.22, 22:27
Wątek z przymrużeniem oka.

Od kilku dni jukejowy internet płonie.
Bo wszyscy stali w kolejce, a dwójka śniadaniowych prezenterów nie. Prezenterów nie znam, nie mam kablówki, ale z każdego kąta lokalnego internetu wyskakuje mi ktoś oburzony, że wszyscy czekali kilkanaście godzin w kolejce (nawet David Beckham, co jest podkreślane jakby co najmniej sam bóg zszedł z Olimpu!), by pożegnać królową, a oni bezczelnie się wepchali wejściem dla VIPów (skoro była taka możliwość, to po to by ktoś uprawniony z niej skorzystał).
Nawet petycja jest, by ich zwolnić z tego powodu!

Oni po prostu kochają się w kolejkach.
U córki w szkole - przed otwarcie bramy rano, kolejka, każdy grzecznie, nikt się nie wpycha, jak ktoś podchodzi do znajomego z przodu to trzy razy wszystkich przeprasza i upewnia się, że it's fine.
W markecie do kas samoobsługowych to samo.
Ostatnio jak wracałam z PL to nawet na dworcu przy wsiadaniu do autobusu te 7 osób zachowało kolejność, w której przychodzili na przystanek!
Zawsze obserwuję to z lekką fascynacją.

Tekst linku

Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 20.09.22, 22:30
      > U córki w szkole - przed otwarcie bramy rano, kolejka, każdy grzecznie, nikt się nie wpycha, jak ktoś podchodzi do znajomego z przodu to trzy razy wszystkich przeprasza i upewnia się, że it's fine.

To straszne. Nie wiem, jak można żyć w takich warunkach.
      • gama2003 Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 10:21
        Psują sobie całą zabawę.
        A gdzie wpychanie się łokciami i tak pani tu stała, i ta pani też ?
        Kopania się po kostkach i popychania, zeby kolejka szła szybciej.

Nie umią 😉 chyba w kolejki.
    • spirit_of_africa Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 20.09.22, 22:54
      Akurat to zepilnika kolejności w życiu codziennym jest fajne. Niecierpliwie wpychania i kombinowania. Ale oburz ze ktoś uprawniony skorzystał z kolejki VIP jest bez sensu
      • spirit_of_africa Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 20.09.22, 22:55
        *ze pilnują * nie cierpię

Moj telefon oszalał
      • alpepe Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 09:51
        ciekawe, co to ten zepilnik.
        • antonina.n Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 15:42
          alpepe napisała:

> ciekawe, co to ten zepilnik.
          >

Pilnik z zapalnikiem😄
        • spirit_of_africa Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 19:40
          Nie wiem ale ostatnio w moim telefonie słowotwórstwo jest na wysokim poziomie. Jak sobie przypomnę to wrzucę kwiatki.
          • antonina.n Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 19:58
            Do mnie się ostatnio odezwał klient na whatsappie. Odpowiedz miała być krótka - ok. Ale zahaczylam palcem i wysłałam mu (pardon) rysunek kupy 😎

Nie rozumiem, czemu w tej aplikacji rysunki wysyłają się automatycznie po ich dotknięciu. Przecież to jak zaproszenie do pięknej katastrofy 😄
    • taki-sobie-nick Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 00:45
      nawet David Beckham, co jest podkreślane jakby co najmniej sam bóg zszedł z Olimpu!

Chcieliście celebrytów, macie celebrytów...
    • ichi51e Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 01:04
      akurat kolejka do autobusu budzi mój duży szacunek. to się nazywa kultura. Austriaki np słabe w pociągi - ani wsiadać ani wysiadać nie umieją - notorycznie ktoś zaskoczony ze najpierw ktoś musi wysiąść zanim się wsiądzie
      • 1matka-polka Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 08:31
        "Austriaki np słabe w pociągi"

Po autostradach tez jezdzic nie umieja, najgorsze zawalidrogi na drodze do Chorwacji. Ciagle lewym pasem, ponizej dopuszczalnej predkosci, nigdy nie przyspiesza, ani nie zwolnia, zeby kogos wpuscic, jakas taka slepota emocjonalno-umyslowa🙄
      • alpepe Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 09:52
        Austriacy to sieroty po monarchii i kompleksy im zostały, stąd ten nieogaryzm. Mimo tylu pokoleń.
    • princesswhitewolf Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 01:13
      >U córki w szkole - przed otwarcie bramy rano, kolejka, każdy grzecznie, nikt się nie wpycha, jak ktoś podchodzi do znajomego z przodu to trzy razy wszystkich przeprasza i upewnia się, że it's fine

To naprawde straszne jak my tu zyjemy. Jak mozna zyc bez rozpychania sie? A to przepraszanie to o pomsts do nieba wola! 🤣🤣

>Ostatnio jak wracałam z PL to nawet na dworcu przy wsiadaniu do autobusu te 7 osób zachowało kolejność, w której przychodzili na przystanek!

Zaiste niezwykle ze sie nie pchali na chama. Jak moga!
    • bi_scotti Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 02:15
      Oooo ... weszlam w watek z nadzieja spotkania milosnikow ... pociagow big_grin Bo ja chyba faktycznie milosc do pociagow (zwanych przez niektorych koleja/kolejka wink) wyssalam z mlekiem matki, ktora jak w piosence WM, chadzala na Glowny zeby posluchac dokad odjezdzaja pociagi/kolejki
      A robila to w czasach, gdy za samo wejscie na peron, trzeba bylo placic za tzw. "peronowke" (chyba 1 zl smile). Ja na dworce nie chadzam, but trains I do love wink Jak niejaki Sheldon Cooper big_grin Wiec o ile kolejki rozumiane jako waiting/standing in a queue/in a line fascynuja mnie zerowo (ale i tez jakos ich nie przezywam szczegolnie tongue_out), o tyle kolejki rozumiane jako ciuchcie/pociagi/trains wielbie i gdy tylko sie da, korzystam smile Z mlekiem matki milosc ta wyssana, eh big_grin Cheers.
      • ichi51e Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 08:33
        najlepszy krajem do kochających kolejki jest Japonia. Od modeli po prawdziwe. Och jakie fajne jest muzeum JR big_grin na jakiej stacji nie staniesz to możliwe jest ze podjedzie jakiś rzadki (i taki czyściutki do tego!) pociąg. Może shinkansen, może spalinowy, a może nawet lokomotywa. luksusowe zwykle tradycyjne (soranews24.com/2019/05/20/new-kyoto-train-looks-amazing/) widokowe, z siedzeniem do okna i obracającymi się. Kolejkowa ekstaza.
        • bi_scotti Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 15:05
          Yeah ... Japan .... bo ja wiem ... "zaliczone" wink ale bez wzlotow - w sumie to jest troche za maly kraj na takie solid, honest podroze koleja - nie ich wina big_grin Gdy mnie (maybe, maybe, maybe ...) bedzie kiedys stac to sie przejade Halifax-Vancouver by Via Rail no i pare podobnych na rownie dlugich trasach here or there - keep dreaming, Bi_scotti, keep dreaming wink Cheers.
    • kandyzowana3x Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 07:00
      Tak, Anglicy kochają kolejki i są z tego dumni. Wpychanie się, czy korzystanie z uprzywilejowanej pozycji jest dla nich obciachem. Tutaj nie ma kas dla uprzywilejowanych. Kolejka może utworzyć się z nikąd, ale niepisana zasada jest że każdy grzecznie czeka na swoją kolej i wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji. Mieszkając w Anglii nigdy nie widziałam aut omijających korek pasem awaryjnym.
      • madame_edith Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 09:25
        Ja w takim razie jestem sercem Brytyjką w tym aspekcie, nienawidzę krętactwa, cwaniactwa, rozpychania łokciami
    • ritual2019 Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 07:13
      Co jest zlego w uporzadkowaniu? Kolejki zapewniaja porzadek, kolejnosc przyjscia ma sens. Nie ma chaosu, wpychania sie, kombinowania jak tu oszukac itp.
      • ajaksiowa Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 07:18
        Rozumiem i popieram oburz na celebrytów bez kolejki,pan Beckcham-szacun👍👍👍
      • backup_lady Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 14:23
        A czy ja napisałam, że w tym jest coś złego?
    • nangaparbat3 Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 07:17
      U nas też ludzie przestrzegają kolejności, choćby przy wchodzeniu do windy. To zwykła grzeczność.
      A z Twego wpisu domyślam się, że dla Brytyjczyków nie jest oczywiste, że prezenter telewizji śniadaniowej to VIP. Uważam, że mają rację.
    • ritual2019 Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 07:29
      W markecie do kas samoobsługowych to samo.

A w Polsce jak jest? Jesli jest wiecej klientow to nie ustawiaja sie w kolejke?
      • kandyzowana3x Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 07:50
        W Polsce i wogole w Europie jest bardzo różnie, tam gdzie jest ustalony zwyczaj ludzie ustawiają się w kolejce (np.kasy), tam gdzie np czeka się na otwarcie bramek najczęściej nieuporządkowany tłum. W ulicznych korkach w całej Europie widziałam najróżniejsze kombinacje byle pół metra do przodu.
        • ichi51e Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 08:16
          to mi przypomniało. Jak poszła zapisać dziecko do szkoły wchodzę do urzędu - nikogo tylko pod jednym pokojem stoi tłum. Patrze gdzie koniec ale końca nie widać - tłum stoi. Nagle drzwi od gabinetu się otworzyły a cały ten tłum jak uciekający przed detergentem tłuszcz rzucił się do drzwi. kilka osób się wepchnęło a drzwi się zamknęły. Zniesmaczyłam się i poszłam bo czułam ze jak nie wyjdę to zaraz im tam kolejkę ustawie big_grin dziecko zapisałam listownie.
        • ritual2019 Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 08:21
          Pytalam o kasy samoobslugowe.
          • ichi51e Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 08:26
            daj zyc w polsce tez są kolejki normalnie plus coraz bardziej popularny jest system numerków (poczta i urzędy). Polak rozumie idee kolejki i jeśli taka jest to się w nia ustawi. I zapewniam ze nikt się w nia nie wepchnie bo ludzie wysokinpoziom agresji w kolejce maja - w przeciwieństwie do UK gdzie ludzie właśnie mam wrażenie są w kolejce pozytywnie nastawieni. Dopóki nie przyjechałam do Austrii nawet nie wiedziałam ze można się na chama wpychać do pociągu czy urzędu.
            • ichi51e Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 08:27
            • ritual2019 Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 08:30
              ichi51e napisała:

> Polak rozumie idee kolejki

Autorka nie rozumie, dziwia ja kolejki np do kas samoobslugowych.
              • kandyzowana3x Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 08:36
                Nie odczytałam tego jako zdziwienia, ale jako obserwacje pewnego zjawiska. Swoją drogą Anglicy sami siebie tak opisują.
                Tak, w Polsce do kas samoobsługowych też ustawia się kolejka.
                • ritual2019 Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 08:44
                  Ostatnio jak wracałam z PL to nawet na dworcu przy wsiadaniu do autobusu te 7 osób zachowało kolejność, w której przychodzili na przystanek!

Ja tu widze wykrzyknik.
                  • hanusinamama Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 09:49
                    Jedną forumkę dziwiły piece na węgiel. Ale to nie znaczy, ze takowych w PL nie ma...to że kogoś dziwią rzeczy oczywiste (tu kolejka), nie znaczy, że one są czymś niespotykanym. Niektórzy lubią się dziwić
                  • backup_lady Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 14:26
                    ritual - Ach, nawet mi się nie chce komentować. Doczytałaś, że wątek z przymrużeniem oka? Żeby tak go odczytać, trzeba wyjąć kij z dupy i zasłonić nim oko smile
            • kurt.wallander Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 11:15
              ichi51e napisała:

> daj zyc w polsce tez są kolejki normalnie plus coraz bardziej popularny jest sy
              > stem numerków (poczta i urzędy). Polak rozumie idee kolejki i jeśli taka jest t
              > o się w nia ustawi.

Niestety tak. Ostatnio stałam w kolejce do toalety w CH. Przede mną z 5 osób, więc nie miałam widoku na kabiny. Po zbliżeniu się, okazało się, że co najmniej jedna kabina z czterech była cały czas wolna. Nikt nie sprawdził, wszyscy stali karnie za pierwszą niemotą, która nie pofatygowała się zapukać, tylko zapoczątkowała kolejkę.
    • kandyzowana3x Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 07:33
      Swoją drogą ciekawe reakcje na neutralnie rzucony temat przez autorkę.
      • evening.vibes Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 08:36
        kandyzowana3x napisała:
        > Swoją drogą ciekawe reakcje na neutralnie rzucony temat przez autorkę.

Neutralnie? Zabrzmiało jak polska emigrantka wyśmiewająca kulturę kraju w którym mieszka.
        • szmytka1 Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 09:38
          Wyśmiewacie się z czegoś, to znaczy uznawać to za durne i dyskredytować szyderczo. Obserwować cos z rozbawieniem, zaskoczeniem, zainteresowaniem to nie to samo co wysmiewac.
          • hanusinamama Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 09:50
            Serio? Kolejka do kasy samoobsługowej to jest zaskoczenie i zainteresowanie?
            • szmytka1 Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 11:42
              Jak widać dla autorki jest to interesujące spostrzeżenie, którym chciala się z nami podzielić. Ciebie hanusina o oderwanie od rzeczywistości nie raz i nie dwa posadzono, więc zastanów się czemu. Czy aby większe oczywistoci cie nie dziwily...
        • backup_lady Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 14:30
          evening.vibes napisała:

>
          > Neutralnie? Zabrzmiało jak polska emigrantka wyśmiewająca kulturę kraju w który
          > m mieszka.

Ło matko, ależ pojechałaś. Zupełnie bez sensu i w złą stronę. Już pisałam tu jednej, wątek z przymrużeniem oka, czyli aby go tak odczytać, trzeba wyjąć kij z dupy i przysłonić nim jedno oko. smile
          • suki-z-godzin Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 15:12
            W przypadku araceli kij moznaby usunac jedynie chirurgicznie, a i to chyba wiaze sie z ryzykiem zgonu podczas zabiegu, bo sie koieta od lat nań nie decyduje.

Najma/ritual tez zabawna "olaboga, jukeja krytykujo!!! Na odsieeeecz!!!!
            Ale to tez nic nowego. Taki folklor forumowy.
      • suki-z-godzin Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 10:56
        Na ematce obserowowanie jest be. Ematka nie obserwuje, nie gapi sie, a juz absolutnie nie ocenia i nie dzieli sie spostrzezeniami.

Obserwowanie jest dowodem, ze ematka sie nudzi: musisz sie STRASZNIE NUDZIC na tym urlopie skoro zauwazasz takie rzeczy - to przeciez juz mantra.

A inteligentny czlowiek nigdy sie nie nudzi. Inteligentny czlowiek czyta Prousta w oryginale nawet odprowadzajac dziecko do szkoly.

Najsmieszniejsze, ze obserwowanie wysmiewane jest czesto przez panie twierdzace, ze sa socjolozkami. Ciekawam jak dziala socjolog, ktory nie obserwuje otoczenia.
        • 1matka-polka Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 11:39
          "Najsmieszniejsze, ze obserwowanie wysmiewane jest czesto przez panie twierdzace, ze sa socjolozkami. Ciekawam jak dziala socjolog, ktory nie obserwuje otoczenia."

To sa socjolozki nowego typu, one nie obserwują, one kształtują😌
          • suki-z-godzin Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 13:16
            Socjoinfluencerki.
    • pyza-wedrowniczka Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 10:19
      backup_lady napisała:
      >
      > Oni po prostu kochają się w kolejkach.
      > U córki w szkole - przed otwarcie bramy rano, kolejka, każdy grzecznie, nikt si
      > ę nie wpycha, jak ktoś podchodzi do znajomego z przodu to trzy razy wszystkich
      > przeprasza i upewnia się, że it's fine.

Jakbym stała w takiej kolejce, to bym powiedziała, że to nie jest fine. Nie cierpię ludzi, którzy się wpychają.

> W markecie do kas samoobsługowych to samo.

A jak inaczej ma być? Bo nie umiem sobie wyobrazić innego ustawienia przed kasą samoobsługową niż kolejka.

> Ostatnio jak wracałam z PL to nawet na dworcu przy wsiadaniu do autobusu te 7 o
      > sób zachowało kolejność, w której przychodzili na przystanek!
      > Zawsze obserwuję to z lekką fascynacją.

W miejskim MPK jakoś tego nie zaobserwowałam, ale w autobusach/PKSach już ma to znaczenie. Bo czasami np. nie każdy się załapie na autobus albo na miejsce siedzące. Więc jak nie jest to autobus z biletami kupionymi wcześniej i miejscówkami, to jak najbardziej prawidłowe zachowanie.

To, co napisałaś jako przykłady, to nie jest umiłowanie do kolejek tylko podstawy kultury osobistej i życia w społeczeństwie.
      • suki-z-godzin Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 13:18
        On sie nie wpycha. On podchodzi na chwile na ploteczki do znajomego, ktorego zobaczyl w tej samej kolejce.
    • swinka-morska Re: Miłośc do kolejki wyssana z mlekiem matki 21.09.22, 15:15
      To nie jest miłość do kolejek, tylko umowa społeczna pt. niechęć do przepychania się łokciami.
      Wolę taki wariant niż dzikie sceny ze wschodniej Europy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka