Dodaj do ulubionych

Jak uszkodzić lodówkę?

21.09.22, 10:51
Proszę o rady. Lodówka moja (żeby nie było że komuś 😉) i na gwarancji też nie jest jakby co. Czy włożenie garnka z wrzątkiem może okazać się trafne? Proszę o każde propozycje dotyczące jak popsuć lodówkę.
Obserwuj wątek
    • cojapaczem Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 10:54
      po co psuc lodówke?
      • rb_111222333 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 10:59
        No właśnie, po co? A wracając do tematu podrzucam opcję młotka albo walca. Zrzucenie z wysokiego piętra również powinno być skuteczne.
        • kk345 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:05
          Ślady walca mąż zauwazy, nabierze podejrzeń i wstrzyma środki na zakup nowej...
          • asia.sthm Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:13
            Męża powinno przekonać wyliczenie ile zaoszczędzicie na pràdzie kupujàc nowà energooszczędnà.
            • kk345 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:13
              O! I to jest konkretsmile
            • rozaliaolaboga Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 21:00
              Hm, raczej nie przekona. Policz sobie, ile kosztuje nowa lodówka i ile oszczędzisz prądu. Wątpię, żeby to się zwróciło w ciągu życia nowej lodówki...
    • kk345 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 10:57
      A nie możesz kupić nowej bez tych kombinacji? Starą wystaw na olx i już
      • kk345 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 10:59
        I nie, gorąca woda nie zepsuje lodówki, ale ją Ładnie odmrozismile
        • pasquda77 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:02
          Moja zdechła właśnie po takim rozmrażaniu, co prawda nie od razu, ale długo to nie trwało.
          • kk345 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:06
            Korelacja to nie przyczynowość.
        • jednoraz0w0 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 12:56
          Ale jeśli lodówka będzie pełna pary, zaraz potem się garnek wyjmie i skręci temperaturę maksymalnie w dół to jest szansa, ze lód się osadzi w tej części w ściankach w której zimne powietrze leci z zamrażalnika do lodówki i coś tam popęka bo lód coś tam rozsadzi. Na pewno lód w tej części może lodówkę załatwić tylko nie pamietam jak się do tego doprowadza.
          • kklamra Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 13:22
            Oo dziękuję
            • jednoraz0w0 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 13:26
              Zapchany po korek zamrażalnik do tego, nie pamietam dlaczego ale to ma znaczenie.
    • asia.sthm Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:02
      Tak jak Chmielewska chciała popsuć helikopter, odkręć ważnà śrubkę.
      • jasnoklarowna Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 14:30
        o mamo, w której to było książce, o ufoludkach w Garwolinie czy gdzieś indziej?
        Motywu nie pamiętam, ale najbardziej mi do "Lądowania..." pasuje
        • annaboleyn Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 15:11
          Chyba w "Całym zdaniu nieboszczyka" smile
          • asia.sthm Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 15:19
            Pewnie. Musiala popsuc helikopter zeby jej nim nie gonili kiedy juz jachtem ucieknie.
            O tej najwazniejszej srubce myslala calkiem powaznie tak ja teraz. Odruch bezwarunkowy tak jak z przeliczaniem paliwa na wanny. Ja nawet na wanny liczylam osobiscie wyprodukowane mleko dla potomkow....no odruch.
            • memphis90 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 15:33
              Ale chyba finalnie kluczyki schowała…?
              • asia.sthm Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 16:32
                memphis90 napisała:

> Ale chyba finalnie kluczyki schowała…?
                >

Kluczyki z etazerki u szefa zajumala wszystkie jak leci wpierw przecinajac 6-ciomilimetrowa szybe pierscionkiem, ale zabrala tylko te od Jaguara, reszte schowala pod poduszke.
                Helikoptery tylko ogladala ale w koncu ich nie popsula, wiec oba lataly jej szukac tyle, ze w zlym kierunku, bo niby przeciez uciekla Jaguarem. Do wody okazywala dziki wstret wiec nikt nie podejrzewal ze trzeba na wodzie szukac.
    • kklamra Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:03
      Pisać o powodach nie chcę aby uniknąć dodatkowych i nie potrzebnych komentarzy. Chciałam tylko się dowiedzieć jak skutecznie można tego dokonać.
      • taki-sobie-nick Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 22:31
        Chodzi ci o pieniądze.
      • kk345 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 00:25
        Przecież to raczej oczywiste, że ty chcesz nową lodówkę, a mąż nie widzi potrzeby jej wymiany i szukasz pretekstu.
        Mnie kiedyś serwisant zapytał ściszonym głosem, kucając przy zepsutej pralce: naprawiamy, czy chce pani nową? Może należy takiego wezwać, umawiając sie z nim wcześniej na wiadomy efekt oględzin?
    • mia_mia Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:06
      Poczekaj 15 lat i sama się zepsuje, moja właśnie padła
      • kklamra Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:08
        Mam ja już 20 lat😐
        • mia_mia Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:25
          No to wymień, choćby pod pretekstem poszukiwania bardziej energooszczędnej.
          • kira02 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 15:47
            Chcialam tylko zauważyć, ze nowa na pewno nie pociągnie 20 lat.
    • tt-tka Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:10
      zapytaj tam, gdzie chcesz kupic nowa - jak zapewnisz, ze kupisz u nich, na pewno doradza !
    • stephanie.plum Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:11
      ciekawe pytanie...

chodzi o ty, żeby wyglądała na niedziałającą, czy żeby potwierdził to zawezwany fachowiec?
      • kklamra Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:15
        Fachowca nawet nie będę wzywać do 20 letniego grata. Ma wyglądać na to że coś siadło w niej.
      • cojapaczem Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:17
        No właśnie!

W zależności od głupoty męża :
        Wykręć lekko zarówkę - nie świeci nie działa
        Wyciagnij wtyczkę i wyginaj kabel na wszystkie strony aż sie z środku rozerwie
        • stephanie.plum Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:28
          albo zgrabnie podpiłować ten kabel...

albo zatkać, jeśli lodówka stara, odpływ do parownika, najlepiej zatkać czymś, co się zepsuje i dodatkowo będzie śmierdzieć. proponuję mocno przedatowane drożdże, tego smrodu nic nie przebije.
          • kklamra Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:46
            Oo dziękuję. Mega pomysł. Z tym zatkaniem póki co najlepszy.
            • stephanie.plum Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:54
              zwłaszcza, że to odwracalne...
              • kklamra Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 12:09
                Ale mega trudne dojście bo lodówka w całkowitej zabudowie😉
                • stephanie.plum Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 12:44
                  pchaj od środka, te stare mają takie ujście gdzieś w tylnej ścianie.

nasza dwudziestodwuletnia miała w komplecie nawet taki wycior do czyszczenia tego ujścia.
                  • kklamra Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 13:04
                    Chodzi o tą dziurkę wewnątrz lodówki, do której spływa woda?
                    • stephanie.plum Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 13:12
                      no tak.
                      jak zatkasz, to woda będzie zalewać lodówkę. w dodatku będzie śmierdzieć z tej dziury jak nieszczęście.
                      • kklamra Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 13:24
                        Po jakim czasie zacznie być to uciążliwe? Wrzuciłam trzy małe kamienie, kilka orzechów i kilka ziaren ziela angielskiego. Drożdże muszę zakupić 😉
                        • stephanie.plum Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 14:17
                          czymś kleistym to zapchaj.
                          surowe mielone mięso na przykład.
                          • abecadlowa1 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 15:00
                            Albo krewetki
                            • stephanie.plum Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 16:15
                              oooo...!
          • profes79 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 15:56
            Gratuluję pomysłów. Straż pożarna do pożaru po zwarciu w pakiecie? Niech jeszcze najlepiej piłuje ten kabel bez wyłączania z kontaktu; rozwiąże mężowi wszystkie problemy za jednym zamachem.
    • kk345 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:12
      Wyłącz z gniazdka.
      • kklamra Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:16
        Jedynie odmrozi nic po za tym
    • woman_in_love Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:17
      Kupisz nowa, to co chwilę będzie padać po gwarancji i trzeba będzie kupować nową.

A ty nie młodniejesz. Kup euro i zbieraj na sztuczne biodro.
    • annanichtvergessen Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:21
      Przebij w malowidocznym miejscu tylna scianke. 🤪
      • stephanie.plum Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 12:42
        przeczytałam: "w MALOWNICZYM miejscu"

:~D
        • arthwen Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 15:44
          Ja też. I się zastanawiałam jak malowniczość ma zapobiec temu, żeby mąż się nie zorientował.
          • annanichtvergessen Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 18:18
            No to logiczne przeciez. 🙄 Jak maz sie skupi na pieknych okolicznosciach przyrody, to nie zauwazy zony z lodowka, ktora przebija tejze tylna scianke. 🙄
        • eliszka25 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 18:13
          Ja też! 😄
    • leni6 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:24
      Zmierz ile prądu zużywa i porównaj z nowymi.
    • iwles Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 11:51

Połamałabym jedną z szuflad w zamrażalniku. Nowych już nie produkują, trzeba wymienić lodówkę big_grin
      A z takim uszkodzeniem, to jeszcze komuś innemu posłuży.
      • pepsi.only Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 04:18
        Etam.
        Są do dostępne

Mam lodówkę ( prawie że) 20 letnia, ale ja lubię i działa bez zarzutu i zmienić jej nie chce, tyle że półki że starości mi w którymś momencie same z siebie zaczęły pękac, te plastikowe oczywiście. kupuje je na allegro. i tym sposobem chyba tylko szuflady na warzywa nie wymieniłam. Bo na drzwiach każda jest już wymieniona ( ostatnio z miesiąc temu,). I szufladę do zamrażarki też jedną wymieniałam .
    • jednoraz0w0 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 12:53
      Zamrozić coś porządnie gazowanego, ale lepiej kilka puszek bo nie każda wyebie w ścianki.
      • majenkir Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 15:53

W mojej starej garażowej lodowce zamroziły się i popękały puszki (było za bardzo podkręcone przed impreza). Nie uszkodziły nawet tych plastikowych szuflad.
        • jednoraz0w0 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 16:13
          No a ja znam lodówkę która nie przeżyła takiej operacji smile ale ja bym zrobiła kombo, konstrukcję z puszek sklejonych taśma żeby się w miarę trzymały razem plus szczelne wypełnienie workami z wodą. Puszki najlepiej ustawić tak, żeby dzyndzel do otwierania dotykał ścian lodówki bo on chyba pierwszy wyebie. I trzeba to wszystko razem wsadzić do lodówki, bo jak będzie zamrażać warstwami to lód się nie rozepchnie w ścianki tylko w wolne miejsce w lodowce i najwyżej worek pęknie. Jeśli lodówka będzie szczelnie zapchana i lód się rozepchnie to to nie może nie perdolnąć.
          • kk345 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 00:23
            I mąż na pewno nie zapyta, co w lodówce robiły sklejone puszki i worki z wodą...
            • jednoraz0w0 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 02:06
              No przecież nie będzie ich tam trzymać czekając na męża! Jak tylko to porządnie zamarznie i uszkodzi ścianki - nie muszą od razu pękać, wystarczy, że ta z tylu się wgniecie - to wyłącza lodówkę, czeka, aż to troszkę stopnieje żeby się dało wyjąć i wylewa wodę z worków do zlewu. Coś, jak zbrodnia doskonała nożem z lodu smile
    • czerwonylucjan Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 13:38
      Pamietam taki watek z 15 lat temu, finalnie autorka pokazala watek mezowi i kupili nowa..
      • kira02 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 15:48
        Moze to ta sama?
        • czerwonylucjan Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 17:50
          A moze tu jest jakis guideline do watkow i trzepia teraz te sprzed kilkunastu lat bo mysla, ze nikt nie skuma sie.
    • jednoraz0w0 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 13:48
      O! Mam! To się musi udać. Napełnić (do pełna) woreczki zip-lock wodą i wypełnić nimi zamrażalnik, ale po sufit. Można dołożyć kilka puszek napojów gazowanych.
    • viridiana73 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 15:51
      Jedź na wczasy i wyłącz dyskretnie bezpieczniki. Potem powiesz, że myślałaś, że tak będzie bezpieczniej, w końcu wodę też się zakręca.
      Tylko duużo mięsa włóż do zamrażalnika😆
      Ręczę, że tego smrodu nie da się pozbyć.
      • eliszka25 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 18:17
        Potwierdzam! Rok temu teść w ten właśnie sposób załatwił swoją lodówkę. Nie było to celowe, tylko przez pomyłkę, ale lodówka nie do uratowania.
      • mikams75 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 00:15
        popieram! dluzsza awaria pradu wystarczyla i smrodu nie dalo sie wytepic.
    • glanaber Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 21:50
      Uwieść się na drzwiach i tak wiś aż usłyszysz odgłosy pękania
      • glanaber Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 21:52
        *uwieś się
      • stephanie.plum Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 13:14
        :~D
    • snajper55 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 22:33
      kklamra napisała:

> Proszę o rady.

Siekierą. Siekiera jest dobra na wszystko.

S.
    • dariamax Re: Jak uszkodzić lodówkę? 21.09.22, 23:47
      Moja teściowa nie chciała wymienić starej bo dobra i chodzi , teraz takich nie robią. I od 2 lat poszukiwała czemu płaci takie duże rachunki za prąd. Jak lodówka zaczęła grzać wymieniła na nową i cud się stał bo rachunki za prąd spadły o 1/3.
    • mikams75 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 00:17
      naderwij kabel, tak zeby nie bylo widac ale zeby pradu nie pobierala.
    • 3-mamuska Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 02:37
      Nie psuj ,a włączaj / wyłączaj , lekko rozmnóż, wylej wodę obok na podłogę i tak przez tydzień dzień w dzień w noc w noc.

Nie słyszałaś kawału?
      Mąż mnie wkurzył, wiec wylałam szklankę wody pod zmywarkę już 2 godziny leży i ja naprawia”🤣
      • taki-sobie-nick Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 02:38
        Rozmroź.
        • taki-sobie-nick Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 02:43
          A swoją drogą, nie dałoby się nie robić takich cyrków jak w przedszkolu (to do autorki wątku)?
    • mallard Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 12:44
      kklamra napisała:

> Proszę o rady. Lodówka moja (żeby nie było że komuś 😉) i na gwarancji też nie
      > jest jakby co. Czy włożenie garnka z wrzątkiem może okazać się trafne? Proszę o każde propozycje dotyczące jak popsuć lodówkę.

Proszę bardzo, jak historia pięknie zatoczyła koło! Jak pierwszy raz, bodajże w 2005 roku, zajrzełem na ematkę, to trafiłem na wątek, w którym forumka właśnie PYTAŁA JAK DYSKRETNIE ZEPSUĆ LODÓWKĘ!
      Powód był taki, że spodabała jej się nowa, ale obawiała się, że dopóki aktualna działa, to mąż nie zgodzi się na kupno.
      • tenjedennick Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 12:57
        20 letnia lodówka to skarb. Mamy podobną jako rezerwową w spiżarni i działa bez zarzutu. Pisałam niedawno, o przygodach z naprawą, gdy zepsuła się nam nowa.
        • jednoraz0w0 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 15:59
          Jak zepsuła mi się stosunkowo nowa suszarka, to faktycznie akurat ktoś się z garażu pozbywał takiej, co spokojnie mogłaby grać w Strangers Things albo Cudownych Latach. Chodziła jeszcze przez dwa lata.
    • ginger.ale Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 16:31
      Popsuć uszczelkę na drzwiach ? (Wiadomo większe zużycie prądu etc)

Można też kupić nową lodówkę, a starą wystawić na Olx czy czymś. Lodówkę, nie żonę.
      Tym sposobem będzie taniej, jak mąż ma problem mentalny z wydawaniem kasy.
      • jednoraz0w0 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 16:36
        Popsucie uszczelki jest bardzo dobre, tylko żarcie się zepsuje. W dwudziestoletniej lodowce może sparcieć, tylko nie wiem, jak przyspieszyć ten proces. Heat gun? Ale pewnie uszczelkę się da wymienić, więc jak to ma być działanie obliczone na wymianę lodówki, to trzeba zepsuć te uszczelkę gdzieś w niewidocznym miejscu, żeby nie wzbudzała podejrzeń.
        • ginger.ale Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 16:42
          Nożem podważyć, dźgnąć w niewidocznym miejscu?
          Najlepiej troche opróżnić zapasy i poczekać do października, wtedy zawartość przetrzyma na balkonie dzień-dwa do przyjazdu nowej. Zamrażarki można nie ruszać.

To mi przyszło na myśl, bo taka posklejana taśmą uszczelka u teściów w końcu zmusiła ich do zakupu nowej lodówki.
          • jednoraz0w0 Re: Jak uszkodzić lodówkę? 22.09.22, 16:48
            Ale to jest guma, jak podważysz to wróci na swoje miejsce. Ona musi IMO stwardnieć źeby się moc wykruszyć, może temperatura tu da radę ale nie wiem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka