Dodaj do ulubionych

Bezzapachowy żwirek dla kota

21.09.22, 14:03
Nie mam zwierząt więc się nie znam. Czy żwirki dla kotów mają zapach? Czy są bezzapachowe? Chcę w ramach eksperymentu zrobić ze żwirku pochłaniacze wilgoci do domku letniskowego na zimę. Czy możecie polecić jakiś bezzapachowy? Czy lepszy waszym zdaniem silikonowy czy inny?
Obserwuj wątek
    • tilijka123 Re: Bezzapachowy żwirek dla kota 21.09.22, 14:19
      Silikonowe są bezapachowe ale nie wiem jak sprawdzaja się jako pochłaniacz wilgoci. Kupuję w zooplusie. -Tigerino. Wersja classic jest bezzapachowa.
    • bei Re: Bezzapachowy żwirek dla kota 21.09.22, 14:42
      Sól dobrze wchłania wilgoć, ale żwirek lepszy, tylko użyj jakiegoś drewnianego, by do kompostu później wyrzucić. Próbowałaś innych odwilżaczy? (osuszaczy?).
      • perspektywa Re: Bezzapachowy żwirek dla kota 21.09.22, 14:48
        Kupowałam tzw pochłaniacze wilgoci np. Humistop, ale to chemia i tak sobie pomyślałam, że może coś bardziej ekologicznego się sprawdzi. Myślałam właśnie o żwirku i czytałam o ryżu, że można też użyć. Mam chęć na eksperyment tylko nie chciałabym żeby ten żwirek miał jakiś zapach.
        • mysiulek08 Re: Bezzapachowy żwirek dla kota 21.09.22, 15:07
          najczesciej 'wsadem' w tych wszystkich humistopach i innych pochlaniaczach wilgoci jest najzwyklejszy chlorek wapnia czyli to co np jesz w twarogu 😊 to tak w skrocie

jako pochlaniacz mozna stosowac sode oczyszczona, wegiel aktywny w granulkach lub w 'pelecie'

a najlepiej dziala elektryczny osuszacz
          • perspektywa Re: Bezzapachowy żwirek dla kota 21.09.22, 15:44
            O super. Narostawiam twarogu smile . A tak serio to dzięki za info. Poczytam jeszcze o tym węglu aktywnym. Zbankrutować też nie chcę.
            • mysiulek08 Re: Bezzapachowy żwirek dla kota 21.09.22, 15:52
              jak zgliwieje ten twarog to przerobisz na topiony 🤣

poszukaj tez tego chlorku wapnia, ma byc chyba bezwodny czy jakos tak, pewnie w necie znajdziesz szczegoly

wegiel ma tez te zalete, ze pochlania zapachy, a zapach wilgoci jest hmmm mocno czepliwy
              • perspektywa Re: Bezzapachowy żwirek dla kota 21.09.22, 16:02
                Oczywiście bezzapachowy
                • mysiulek08 Re: Bezzapachowy żwirek dla kota 21.09.22, 16:49
                  chlorek wapnia i wegiel sa bezzapachowe
    • arthwen Re: Bezzapachowy żwirek dla kota 21.09.22, 15:50
      Są zapachowe i bezzapachowe, ale chyba jako pochłaniacz wilgoci to się nie sprawdzą. To się zbryla (chyba, że niezbrylający, to i to nie) jak wleje się jakiś płyn, ale nie działa tak, że pochłania wilgość z powietrza. Mamy kuwetę w łazience, po kąpieli jest przecież wilgość i nic się ze żwirkiem nie dzieje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka