Dodaj do ulubionych

Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo

21.09.22, 22:24
Waśnie siedzę owinięta najnowszym nabytkiem, czyli kocykiem z wełny 100%. Grzeje! Mam też skarpety wełniane jeszcze z zeszłego roku.
Cieplutko. Grzeje jak złoto.
Chyba jeszcze kupię taki większy pled 200x200.
.
Obserwuj wątek
    • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 22:27
      Mam też na uwadze większy termos, bo lubię w zimie herbatkowac, a nie chce mi się latać co chwilę i parzyć. Termos 0,5 okazał się za mały.
      A teraz to jeszcze dojdą względy oszczędnościowe 😄
      • princesswhitewolf Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 22:51
        Pomysl tez o czajniku termosie. Trzyma dluzej ciepla wode.
        • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 22:58
          Hmmm, mnie chodzi po prostu o większą ilość naparu do picia, to termos chyba starczy. Wodę zagotuje s zwykłym czajniku. W sumie używam go i tak tylko w jesieni ok zimie do herbaty. Kawę mam z ekspresu
          • cojapaczem Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 11:31
            Bierz termos gastronomiczny big_grin
          • te_de_ka Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 12:08
            Ja mam termos 1,5 l. Rano robię dzbanek 2,4 l herbaty, rozlewam domownikom do kubków do śniadania, resztę do mojego termosu i mam te 1,5 l na cały dzień. To jest o tyle fajne, że mam zawsze cieplą herbatę, obojętnie czy siedzę przy kompie, czy jeżdżę, czy idę na spacer z psem. Mam też poręczny kubek termiczny 0,33 l, który mieści mi się w kieszeni, więc jak wpadam do domu po psa na spacer, to futrzak nie musi czekać aż zrobię herbatę tylko od razu wychodzimy (do kubka wlewam herbatę z termosu).
            • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 14:30
              O, a jaki mas termos, że tak trzyma ciepło? Pojemność też mi odpowiada.
      • aandzia43 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 15:40
        "Mam też na uwadze większy termos, bo lubię w zimie herbatkowac"

Miej też na uwadze większy nocnik koło łóżka.
    • gama2003 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 22:31
      Jaki masz ?
      Marzę o wielkim welnianym kolorowym w skandynawskie wzory.
      Mam szaraka z frędzlami. Też daje radę, leciutko podgryza.
      • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 22:46
        Beżowy z frędzlami 140x200. Właśnie szukam takiego dużego 200x200, ale bieda. Są tylko takie z wełny merynosa o fakturze futerka, gładkich pledów nie ma. Mógłby być w kratę, ale też nie mogę znaleźć póki co. Moze ematki pomogą?
        Tylko nie chce aliexpresow, amazonow itd.
        • dr.amy.farrah.fowler Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 22:53
          www.lapuankankurit.fi/en/home-you/wool-blankets
          • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:01
            Dzięki, ale chce gładki albo w stonowana kratę.
            • chicarica Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:25
              Klippan Yllefabrik. Mam dwa, w jodelke szara jasna i krateczke ciemna prawie czarna, bardzo cieple. Mamie tez kupilam.
        • mysiulek08 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 22:58
          tez szukam, merynosow mam chwilowo dosyc, marzy mi sie wlasnie taki pled 180x200, miekka ciepla welna i nie ma
          • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:01
            Nooo😪
            • mysiulek08 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:05
              znalazlam u siebie, ale mieszanke, 80% welny, klasyczny koc z lamowka a chce 100% welny ☹
              • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:14
                Ja zamówiłam właśnie drugi taki sam. I okazał się tańszy o 10% niż dwa dni temu 😄
                • mysiulek08 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:15
                  najwiekszy jaki znalazlam na allegro to 160x205
                  • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:17
                    Ja kupiłam 2 sztuki 140x200, po mniej więcej stówie. Super koc, dobra cena.
                    • mysiulek08 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:18
                      dawaj linka!
                      • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:23
                        allegro.pl/oferta/dekoria-koc-pled-zelandia-140x200-naturalny-melanz-9942020697
                        • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:25
                          Są też inne kolory, spory wybór. Ten mój jest bezowokawowy, zdjęcie oddaje kolor. Taki swetrowaty😄
                          • evolventa Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 08:26
                            Lady, a ten koc nie gryzie? też o nim myślałam, ale obawiam się, że będzie gryzł, mam złe doświadczenia ze swetrami z wełny pod tym względem......
                            • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 09:18
                              Troszkę gryzie, al mnie to nie przeszkadza. Niemniej jednak można na pewno powiedzieć, że jest szorstki.
                              • evolventa Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 11:25
                                Dzięki, to raczej jednak nie kupię.....
                              • gama2003 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 11:29
                                Też mi nie przeszkadza. Nawet takie lekkie podgryzanie lubię. Mialam kiedyś swetrzysko z owczej wełny, samodzielnie wydziergane i nosilam go na gołe ciało.
                        • mysiulek08 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:26
                          dokladnie ten mam w koszyku 🤣 mowisz, ze warto?
                          musze czyms wypelnic paczke z kocimi przysmakami i wzielo mnie na koc 😉
                          • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:30
                            Spoko, właśnie w nim siedzę i już zapłaciłam za drugi😄. Ale on nie jest cienki i miękki w sensie lejący, jak koce z Ikea, raczej taki sztywniejszy, trochę szorstki, ale nie bardzo.
                            Tak jak wełniany sweter.
                            • mysiulek08 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:33
                              tak wlasnie go sobie wyobrazalam, taki 'surowowelniany'

dzieki, to zaraz kupuje 😘
                              • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:35
                                👍To będziemy kocykowymi bliźniaczkami 😄
                                • gama2003 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 08:30
                                  Ze mną będziecie dwujajowymi bo kupilam dwa niebieskie 😀
                                  • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 09:19
                                    juuuhu!!!
                                    • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 09:20
                                      To już trojaczki jednojajowo- dwujajowe hihismile
                  • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:20
                    Były też takie z warkoczami ale ponad 500 zł. Nie chcę też tego typu koca, bo kot mi zaraz pozaciąga i będzie widać.
                    Te moje są takie melanżowe, nie będzie widać ewentualnych zacigniec i w razie czego kasy nie żal aż tak😄
                    • mysiulek08 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:25
                      te warkoczowe czy czesankowe to nie, zdecydowanie nie, 'futerkowe' merynosy lubie, choc kaszmirowe czy wielbladzie sa bardziej miekkie i lekkie ale, no wlasnie futerkowe i jednostronnie, choc kociaste lubia 😽 sa cieple, ale np do okrycia latem ciut za cieple i za miesiste
              • snakelilith Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 23:29
                Ja kupiłam kilka lat temu dwa koce z czystej wełny w brytyjskim woolovers. Jasnoszarne, akurat ten kolor był latem w promocji. Jestem bardzo zadowolona, leżą stałe na kanapie, używam na okrągło. Koce wytrzymały nawet jedno pranie w pralce, bo po kilku latach i kilku plamach od kawy wymagały odświeżenia. Teraz mają też różne:
                www.wooloverslondon.com/homeware/wool-blankets-throws
                Mam jeszcze dwa grubsze, w kremowym kolorze, kupione kiedyś praktycznie za grosze w IKEA. To była jakaś limited edition, grecka wełna, trochę gryząca, ale używam zimą jako dodatkowego ocieplacza na kołdrę do spania, też zresztą wełnianą, kupioną w Polsce. Ja uwielbiam wełnę. Nawet wykładzinę w sypialni mam z wełny, marki Tretford.
    • princesswhitewolf Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 22:50
      Ja kupilam w Polsce kiedys kilka takich naraz, i tez poduszki i cos co sprzedawcy nazywali przewcieradlem ale to byl tez koc...a to co ja nazywam kocem to oni koldra.... Nie bylo to takie tanie bo bylo tego spori ale warto Super to lekkie a cieple. Rewelacyjny merynos. Wsadzamy je w powloki by sie nie brudzilo.

W zasadzie tylko latem nie spie pod tym
      • ladymercury Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 21.09.22, 22:55
        Tego to jest pelno, pościeli i kocow.
        A ja chce tkany, a te mają najczęściej do 150 szerokości. Albo kosztują miliony monet.
        To chyba zamówię jeszcze drugi taki sam. Jeden będzie na nogi, drugi na plecki. .
    • chococaffe Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 07:23
      Uwielbiam te

www.kerrywoollenmills.ie/product-category/irish-wool-blankets-and-throws/irish-wool-blankets/
      • ajaksiowa Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 07:58
        Odkryłam śpiwór(rozpięty)przynajmniej kudłów kocich nie łapiewink
    • arwena_11 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 12:16
      Gryzie? Pokaż jaki masz?

Mnie kusi zakup takich koców z rękawami.
    • aqua48 Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 12:21
      Wczoraj do mnie przyszedł taki wełniany kocyk. Cudo! Kremowy z frędzlami i bardzo ciepły. 160x200cm. Świetnie się pod nim śpi.
    • majenkir Re: Właśnie wypróbowalam kocyk na zimę... Cudo 22.09.22, 15:08
      Ja tez kocykowa, ale wszystkie moje kocyki to chyba 100% polyester. Milutkie i nie gryzie smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka