Dodaj do ulubionych

Mieliśmy żyć w globalnej wiosce

21.09.22, 23:08
a żyjemy w globalnym przedszkolu, kto ma podobne wrażenie?
Obserwuj wątek
    • taki-sobie-nick Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 21.09.22, 23:09
      Pardon, ale dziś zakładam wszystkie wątki, które mi od jakiegoś czasu chodziły po głowie.
      • potworia116 Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 21.09.22, 23:38
        Tym bon motem o przedszkolu już kiedyś próbowalas zablysnąc.
    • buldog2 Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 22.09.22, 00:48
      Powiedziałbym, w globalnej zawierusze, z udziałem psychopatów, recydywistów i domu wariatów. Te społeczności i środowiska nadają ton naszemu szerokiemu otoczeniu.
      • ajaksiowa Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 22.09.22, 08:17
        O!dobrze powiedziane😎😎😎
      • triss_merigold6 Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 22.09.22, 08:20
        Przywódcy z poprzednich stuleci "Potrzymaj mi piwo".
        • milva24 Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 22.09.22, 09:10
          Fakt, jak się spojrzy na dzieje ludzkości to nigdy nie było specjalnie dobrze.
      • tokyocat Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 25.09.22, 22:21
        O, to, to. W globalnym domu waratow, wzglednie psychiatryku.
    • engine8t Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 23.09.22, 00:29
      Widocznie jeszcze nie jestescie na tyle dorosli aby wyjsc z przedszkola?
      • marta.graca Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 23.09.22, 11:27
        A ty jesteś?
        • milva24 Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 23.09.22, 11:29
          On nie wie co to globwink
    • eriu Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 23.09.22, 08:53
      A ja się z Tobą nie zgadzam. Mimo wszystko żyjemy w bardzo bezpiecznych czasach, gdzie mamy zapewnionych dużo praw tylko tego nie doceniamy. Mamy prawa człowieka. Tylko jakoś ich w Polsce nie przestrzegamy. Podobnie prawa dziecka.

Kobiet się nie porywa i nie gwałci na co dzień żeby zapewnić prawa do majątków. Nie ma prawa już nie pamiętam nazwy, ale mszczenia na rodzinie. Więc gdybyś zranił czyjegoś kuzyna to ktoś z Twojej rodziny byłby potrwany. Nie ma wszczynania ciągłego wojenek o ziemie. Nie mamy takich wikingów, którzy najeżdżali i grabili zawodowo niejako. Oczywiście są ludzie, którzy żyją z przestępstw, ale jest to widziane jako margines powszechnie.

Konflikty zbrojne zawsze były i nie ma się co oszukiwać mogą być. Ale w porównaniu do historii tak łatwo się ich nie wszczyna, bo wraz z postępem technologicznych wiadome jest, że koszt byłby ogromny i państwa ich nie chcą ponosić. Gdyby było tak źle to już byśmy mieli wojnę światową a nie mamy, bo państwa się nie chcą w to zaangażować.
      • memphis90 Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 23.09.22, 10:35
        Konfliktów zbrojnych to jednak nadal jest dużo, to, ze akurat nie w Polsce nie znaczy, ze na świecie wojen nie ma….
    • gulcia77 Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 23.09.22, 11:32
      Przeczytaj sobie "Globalizaję" Z. Baumana i nie marudź. Paradoksalnie, w historii ludzkości nigdy nie było tak dobrze. A że jesteśmy pasożytami na planecie Ziemia, to inksza inkszość. Właśnie nasza planeta wystawia nam rachunek.
      • milva24 Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 23.09.22, 11:35
        U nas nigdy nie było tak dobrze, u nas, to znaczy w cywilizacji zachodniej. Nadal są miejsca na świecie gdzie ludzie umierają z głodu.
        • gulcia77 Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 23.09.22, 12:04
          Ależ ja to wiem. Ale statystycznie lepiej nie było nigdy.
    • taniarada Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 23.09.22, 12:08
      Ostatnio masz wenę do rozważań psychologicznych .Myślę że sami sobie na to zasłużyliśmy .Pozdrawiam .
    • taki-sobie-nick Re: Mieliśmy żyć w globalnej wiosce 23.09.22, 22:18
      Globalne przedszkole to globalna infantylizacja, a nie agresja i bieda.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka