Dodaj do ulubionych

Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimowym?

22.09.22, 09:25
Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimowym? Oczywiście aby nie zwiększało poziomu wilgotności domu czy mieszkaniu i było efektywne big_grin Zwłaszcza przy temperaturze minimum w pomieszczeniach.
Obserwuj wątek
    • ania_2000 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:26
      Jak zwykle. W suszarce.
      • pasquda77 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:28
        W suszarce
        • tenjedennick Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:30
          W pralni.
    • mia_mia Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:31
      W suszarce, ale chyba nie takiej odpowiedzi oczekiwałaś.
      • kropkacom Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:33
        Nie, nie... Może właśnie takiej oczekiwałam smile I zastanawiam się czy każda forumka, która nie odkręca kaloryferów tak suszy pranie.
        • pasquda77 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:43
          A jakie znaczenie ma tu odkrecanie kaloryferów? Widziałaś ile wody jest w pojemniku suszarki po jednym wsadzie? Serdecznie dziękuję za posiadanie tego w ścianach 🙈
          • kropkacom Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:47
            Oczywiście, że wentylacja to podstawa ale przy niskiej temperaturze jest chyba wilgotniej albo prosciej o wilgoć?
            • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 11:40
              Czemu?? Mylisz pojęcia.
              • kropkacom Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:32
                Tak?
                • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:38
                  Tak.
        • koko8 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:47
          Ja nie odkręcam, suszę na dworze bez względu na pogodę, jak jest wilgotno w domu. W wyjątkowych przypadkach stawiam przy mokrym praniu osuszacz (rzadko).
        • welcome_back Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:32
          W mieszkaniu w zamierzchłych czasach, kiedy nie miałam suszarki, też suszyłam na suszarce rozkładanej gdzie bądź, ale nie rozkręcałam na maksa kaloryferów, bo tego nie znosiłam. Suszarek miałam chyba ze trzy.
        • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 11:39
          Ja nie odkręciłam kaloryferów (jak to nazywasz, bo u mnie akurat tylko podłogówka ale niech ci będzie) bo w domu mam 20 stopni. Nie czuje potrzeby więcej, bedzie mi za ciepło.
          Na wydajność suszenie wpływa oczywiscie temperatura...ale nie tak jak myslisz. Znacznie bardziej wpływa wilgotność powietrza. Czyli w chlodnym i suchym wyschnie szybciej niż w gorącym i wilgotnym.
    • shellyanna Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:44
      W suszarce i w suszarni. W suszarni mam bardzo ciepło i bardzo sucho.
      Pranie nawet zima schnie błyskawicznie.
      Kiedy nie miałam suszarni rozstawiał suszarkę przy kaloryferze.
      • princesswhitewolf Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:51
        No ale tam musza byc kaloryfery wlaczone by bylo.zima bardzo cieplo
        • desperatehouswife Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 13:02
          U autorki? No jak chce sucho i ciepło to tak. U nas na suszarnie wybrałam pomieszczenie w którym znajduje się zbiornik z ciepła woda. Cały rok jest w nim ciepło i bardzo sucho. Nawet jeśli dom jest nieogrzewany.

Jak nie ogrzewasz i nie daj Boże nie wietrzysz, to szybko pojawi się grzyb przy takim suszeniu.
          • princesswhitewolf Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 09:36
            Ja mam pomieszczenie gospodarcze na suszenie. Nowowybudowane z wyciagiem ale nie powiedzialabym ze tam jest jakos specjalnie cieplo a mieszkam w duzo cieplejszym klimacie zima
    • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:47
      Na razie w ogrodzie. Zima ogrzewanie bedzie wlaczone, mam suszarke ale obecnie bede minimalozowac jej uzywanie, szkoda pieniedzy, bo to nie jest tanie.
      • roks30 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:51
        Póki co 1 cykl suszenia kosztuje 1,20, też bez przesady.
        • princesswhitewolf Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:49
          Taniej wychodzi podgrzewana rozkladana suszarka elektrycznai na nia taki " pokrowiec"
          • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 11:41
            Jak ktoś lubi prasowac potem to tak. Ja nadal wole suszarkę bębnową.
            • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:30
              hanusinamama napisała:

> Jak ktoś lubi prasowac potem to tak. Ja nadal wole suszarkę bębnową.
              >
              Akurat prasuje bardzo rzadko, wiekszosc rzeczy tego nie wymaga bez wzgledu na metode suszenia.
              • krolewska.asma Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:42
                Niestety widać która osoba nagminnie używa tej suszarki bo tak pogniecione ch ciuchów nie można mieć w inny sposób i się wygląda potem w biurze Flejtuchowato

Jest Moda na Dresowy wygląd w sumie ale bez przesady
              • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:39
                NO ja nie chodze w dresach więc jednak wiekszośc rzeczy wymagałaby prasowania.
          • alfa36 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 07:32
            Podgrzewana rozkładana suszarka? Dobrze zrozumiałam? Jest takie coś?
            • krolewska.asma Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 08:29
              Tak, wygoogluj sobie
            • chococaffe Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 09:14
              Jest

www.lakeland.co.uk/info/drysoonfamily
            • krypteia Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 09:58
              Jest, na prąd
        • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 11:41
          NO jak widać najma jednak nie śpi na kasie w UK
          • snakelilith Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 11:53
            hanusinamama napisała:

> NO jak widać najma jednak nie śpi na kasie w UK
            >

Od szastania forsą jeszcze NIKT się nie wzbogacił, to po pierwsze. A po drugie, ludzie, którzy nerwowo deklarują brak potrzeby i ochoty kalkulowania/oszczędzania, zwykle są gołodupcami, którym bardzo zależy na tym, by nikt tego nie dostrzegł.
            • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:29
              snakelilith napisała:

> hanusinamama napisała:
              >
              > > NO jak widać najma jednak nie śpi na kasie w UK
              > >
              >
              > Od szastania forsą jeszcze NIKT się nie wzbogacił, to po pierwsze. A po drugie,
              > ludzie, którzy nerwowo deklarują brak potrzeby i ochoty kalkulowania/oszczędz
              > ania, zwykle są gołodupcami, którym bardzo zależy na tym, by nikt tego nie dost
              > rzegł.

Bardzo trafnie snakelilith. Nic dodac nic ujac.
              • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:42
                Najmo droga widocznie puszczenie suszarki w moim przypadku nie jest szastaniem kasy.
                • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:49
                  hanusinamama napisała:

> Najmo droga widocznie puszczenie suszarki w moim przypadku nie jest szastaniem
                  > kasy.
                  >
                  Alez ty sobie mozesz wydawac kase na co chcesz i ile chcesz, mnie to nie interesuje. Natomiast ja moge tak jak chce i to ciebie nie powinno interesowac. Ja nie musze sie tlumaczyc nikomu na forum z tego ile mam pieniedzy i na co mnie stac, na co mam ochote wydac a na co nie i nie tlumacze sie. Mam prawo do swoich opinii, twoj bol dudy mnie nie inyeresuje. Ja nawet nie odpowiadalam na twoj post natomiast ty robis z siebie kretynke jak zwykle.
            • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:41
              Ja napisałam wyżej, ze kalkuluje. Nie szastam. Cenie swój czas. Czas który przeznaczyłabym na prasowanie przeznaczam albo na odpoczynek albo na zrobienie kilku zleceń. W ten sposób w tym czasie zarabiam znacznie więcej niż wydam na prace suszarki.
              Jest to zdecydowanie kalkulowanie i zdecydowanie mi się opłaca.
              Wersja chodzenia w niewyprasowanych ciuchach odpada
              • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 07:27
                Ja rzadko prasuje bo niewiele rzeczy tego wymaga bez wzgledu na metode suszenia.
                • krolewska.asma Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 08:31
                  Tak ci się subiektywnie wydaje
                  Otoczenie widzi na tobie pomięte kupki materiału oraz czuje sztuczny Industrislny zapach a nie powiew świeżości z ubran suszonych na dworze
    • aguar Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:53
      Mam coś podobnego do tego w kuchni (bo mamy stosunkowo dużą kuchnie, a nie jemy w niej, więc wywaliliśmy duży stół) allegro.pl/oferta/suszarka-pionowa-do-prania-duza-skladana-balkon-3p-12191922550
      i suszymy na niej cały rok.
      • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 11:42
        W kuchni ci pranie stoi? Nie pachnie potem gotowanymi potrawami?
    • snakelilith Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:55
      Mam południowo-wschodni balkon, gdzie nawet zimą w słońcu robi się zacisznie i ciepło, więc jak nie pada, to podsuszam tam, a potem na krótki, ciepły program do suszarki, zwykle wystarczy już 20 minut.
      Rzadko suszę w suszarce od wyjęcia z pralki. Tylko czasem pościel i ręczniki, gdy warunki pogodowe nie sprzyjają. Ale od kilku lat mamy znaczną redukcję częstotliwości opadów, także zimą, więc faktycznie suszarki używam rzadziej i krócej. Przynajmniej tyle pozytwnego z tej zmiany klimatu.
      • ladymercury Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 14:38
        Ja robię podobnie.
    • chococaffe Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:56
      Nawet jak nie mam prania, w sezonie grzewczym kładę mokry ręcznik na kaloryfer (czasami z jakimś olejkiem) - taki domowy nawilżacz.
    • potworia116 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:56
      Rozglądam suszarkę (ten aluminiowy stelazyk, nie elektryczny sprzęt) w pobliżu kaloryfera🙄.
    • jkl13 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 09:57
      W suszarce. Elektrycznej. Genialny wynalazek, powinien być w każdym mieszkaniu, bo tam po pierwsze zwykle nie ma miejsca na suszarki stojące, a po drugie zwykle jest mniej miejsca niż w domu, więc wilgoć z prania jest bardziej odczuwalna. Ja kupiłam dopiero po wprowadzeniu się do domu i żałuję,że tak późno.
      • sueellen Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:03
        Mam elektryczna. Planuje sprzedać bo nie używam
      • snakelilith Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:23
        W każdym domu? Ale ty wiesz, że to kosztuje? Jak podają statystyki niemieckie, suszarka zużywa średnio 4,1 kilowatogodzin na jedną sesję suszenia, co daje przy jednej pralce co 2-3 dni około 250 euro w roku. Przy aktualnych cenach energii w okolicach 35 centów za kilowatogodzinę. Ceny (nie tylko energii) jednak gwarantowanie wzrosną i eksperci są zdania, że sporo (nawet do 50 centów za kilowatogodzinę), więc wiele rodzin będzie się zastanawiać, czy solidnie podwyższone koszty utrzymania pozwalają jeszcze na co niektóre "luksusy".
        • bigimax4 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:31
          to niemcy juz tak zdziadzieli ze nie stac ich na zaplacenie euro za suszenie prania ?
        • solarpowerprincess Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 12:14
          Tak mi przykro, że Cię nie stać na 250 euro rocznie na suszenie prania.
          • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 12:59
            No coz bogaci oszczedzaja bo madrzy a biedni wydaja bo ...
            • solarpowerprincess Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 08:25
              Jasne jasne tak sobie to tłumacz.
            • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 11:43
              Tak, tak najma....pitol dalej.
        • roks30 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 17:52
          Jakie 4 KWh ? Suszarka z pompą ciepła za 1 cykl bierze 2 kWh, póki co 1,20 PLN.
        • roks30 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 17:54
          Jakie 4 KWh? Jeden cykl suszenia to 2 KWh, czyli póki co 1,2 PLN.
          • snakelilith Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 17:59
            To są średnie dane. Tak podają internety. Zapominasz, że nie każdy ma nowy, oszczędny model, a i cykle suszenia są różne, bo zależą od wkładu.
            • roks30 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 09:30
              🤷‍♀️ Co ja mogę, że ktoś ma suszarkę z zamierzchłych czasów (bez pompy ciepła) lub prądożerną zamrazarke made in USSR 😂. W Polsce suszarki są w użyciu mniej więcej 10 lat, i są raczej wszystkie energooszczędne.
              • princesswhitewolf Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 09:34
                >. W Polsce suszarki są w użyciu mniej więcej 10 lat, i są raczej wszystkie energooszczędne.

Co nie znaczy ze zuzywaja malo energii. Suszarka z natury rzeczy ze ogrzewa zuzywa energie. Cale zycie mam suszarki i widze.
              • snakelilith Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 09:59
                roks30 napisała:

> 🤷‍♀️ Co ja mogę, że ktoś ma suszarkę z zamierzchłych czasów (bez pompy ciepła)
                > lub prądożerną zamrazarke made in USSR 😂. W Polsce suszarki są w użyciu mniej
                > więcej 10 lat, i są raczej wszystkie energooszczędne.

Pewno nic nie możesz, bo nie jesteś Elon Musk by wszystkim Polakom kupić najnowszą suszarkę. Oszczędna suszarka nie oznacza też suszarki pracującej bez prądu i aż tak dużej różnicy w zużyciu pomiędzy moją starszą Miele i zakupioną w maju nowej generacji Boscha nie ma, więc może wyjdź z bańki tej polskiej nowoczesności, bo te 10 letnie suszarki niedługo też staną się stare, a na nowe i na eksplodujące ceny energii Polaków raczej nie będzie stać tak lekką ręką. Cała Europa nastawia się na oszczędzanie i cięcie niepotrzebnego zużycia energii gdzie się da, bo rachunki będą stanowiły wielokrotność tych starych, a burżujki z Polski jak z innej planety.
                • roks30 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 10:12
                  Moja ma 4,5 roku. Suszarki i tak dłużej "nie wytrzymują" niż 10 lat.
                  • snakelilith Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 10:51
                    roks30 napisała:

> Moja ma 4,5 roku. Suszarki i tak dłużej "nie wytrzymują" niż 10 lat.

Te lepsze wytrzymują. Moje obie Miele nie miały nawet ani jednej usterki. Pierwsza pracowała nawet 18 lat i obie wymienione zostały ze względu na nową pralkę. Ile wytrzyma nowy Bosch nie wiem, ale nie jestem z niej zadowolona, bo pracuje jak traktor. Już z tego powodu niechętnie ją używam.
                    I trochę brzmisz jak bywalec, który zachwycał się polskimi autostradami, bo w porównaniu do tych niemieckich są "takie nowe". Wszystko kiedyś się zestarzeje, pytanie czy będzie nas stać na wymianę na nowsze, jeszcze oszczędniejsze. A wiele ludzi w Polsce suszarki w ogóle nie ma i nie wiadomo, czy zakup i koszty eksploatacji pasowałyby w ogóle do kurczącego się aktualnie domowego budżetu i rosnących cen energii.
                    • chatgris01 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 11:39
                      Miele sie skiepscila, moja suszarka Miele kupiona w 2014 wytrzymala tylko 8 lat (a juz po 6 zaczela szwankowac).
                      • chatgris01 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 11:40
                        A nie uzywalam jej jakos bardzo intensywnie.
                      • snakelilith Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 10:17
                        chatgris01 napisała:

> Miele sie skiepscila, moja suszarka Miele kupiona w 2014 wytrzymala tylko 8 lat
                        > (a juz po 6 zaczela szwankowac).
                        >

Dlatego mam teraz Boscha. Pierwszy komplet Miele pracował tak długo i dobrze, że wyższa cena była ok, ale jak druga pralka Miele zepsuła się po 10 latach, to doszłam do wniosku, że prawie podwójna cena nie ma żadnego uzasadnienia. Pralka Boscha sprawdza się super, mam ją już prawie 2 lata. Suszarkę Boscha mam dopiero od kilku miesięcy, jest głośniejsza od Miele, ale Miele pomimo tego, że do punktu wymiany nie zespuła (co po 12 latach mogło nastąpić w każdej chwili), była mi za mała, bo pralka Boscha ma o wiele większy wkład.
                        • chatgris01 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 10:32
                          snakelilith napisała:

>. Pierwszy komplet Miele pracował tak długo i dobrze, że
                          > wyższa cena była ok, ale jak druga pralka Miele zepsuła się po 10 latach, to
                          > doszłam do wniosku, że prawie podwójna cena nie ma żadnego uzasadnienia.

Dokladnie to.
                          I tez dlatego nie kupilam trzeciej pralki Miele, tylko Samsunga, ponad 2 lata temu. Jestem bardzo zadowolona, pierze rownie dobrze jak Miele, inne marki zrobily najwyrazniej duzy postep przez ostatnie 20 lat, bo wczesniej roznica pomiedzy pralka Miele a pralka innej marki byla ogromna, teraz sie to troche wyrownalo, mam wrazenie.
                          A suszarke od kwietnia mam Beko, jest niezla (z pompa ciepla). Wolalabym Siemensa, ale wypadlo to niespodziewanie, musialam kupic natychmiast i nie mialam wyboru.
                          • snakelilith Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 11:31
                            chatgris01 napisała:

Jestem bardzo zadowolona, pierze rownie dobrze jak Miele, inne marki zrobi
                            > ly najwyrazniej duzy postep przez ostatnie 20 lat, bo wczesniej roznica pomiedz
                            > y pralka Miele a pralka innej marki byla ogromna, teraz sie to troche wyrownalo
                            > , mam wrazenie.

Chyba tak jest, bo ja też nie zauważyłam różnicy w jakości prania. Podobno Miele zachowała sobie jeszcze jakąś przewagę w luksusowej, najdroższej linii produkcyjnej, ale uważam, że to jest nabijanie się z klienta. Nie kupuję Miele dla snobowania się na logo na pralce, a jedynym powodem była obietnica długiego życia (dłuższego od innych) i to powinno dotyczyć wszystkich produktów marki.
                            Swoją drogą, w domkach letniskowych w Danii często są pralki IKEA i te zachwycały mnie swoją prostotą i łatwością w obsłudze. W końcu pralka ma tylko prać, a nie zachwycać elektroniką. Ja swoją Boscha przestawiłam już raz w środku programu, bo majtnęłam niechcący po tym durnym migającym displeju i luźnym pokrętle, że niekiedy życzę sobie z powrotem czasów z prostą i ciężką wajchą.
                            • chatgris01 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:43
                              Dla Ikea chyba produkuje Whirlpool (jesli nadal to robi, dawniej produkowal).
                              Oj tak, tez czasem tesknie za programatorem mechanicznym, udalo mi nabyc taka zmywarke, prawie bez elektroniki, ale takich pralek, obawiam sie, juz nie produkuja, ech.

Miele to w sumie producent sprzetu przemyslowego, dla restauracji, hoteli, szpitali itp., domowe robili niejako ubocznie.
                              Tez uwazam, ze teraz to juz tylko nabijanie sie z klienta, cena nie usprawiedliwia jakosci (bo kiedys tak).
                            • krolewska.asma Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:51
                              Uwielbiam sprzęty boscha ale pralka to jakaś wielka pomyka
                              Taka toporna i niepraktyczna
                              Podarła mi ubrania
                              Nigdy więcej
                          • szmytka1 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:05
                            Kilkanaście lat temu miałam najtańsza pralkę whirlpool. Ubrania wyjmowałam czyste, nieprzesadnie pogniecione, w czym niby pralka miele była lepsza? W jakim sensie inne.marki miałyby ją doganiać? Co za bzdety. Postęp to tyle że zamiast pokrętła robią teraz panele dotykowe. Efekt prania taki sam i wtedy i teraz rownie czyste ubrania. Moze mniej to prądu żre i tyle.
                            • krolewska.asma Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:07
                              Np dokładnie
                              Nie rozumiem tego miliona programów bo który nie włączysz to wyjmujesz takie samo pranie,
                              Jsk dla mnie funkcja Frani była wystarczająca
                            • chatgris01 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:42
                              Juz pomijajac testy konsumenckie, sama tez sobie przetestowalam tongue_out
                              Jak mialam 2 pralki. Pralka Miele na programie Bawelna 40° z opcja namaczanie dopierala bez sladu plamy (scierki, obrusy, serwetki stolowe z plotna), na ktorych dopranie Bosch z serii WAE potrzebowal programu Bawelna 60°.
                              Ten sam proszek, te same rzeczy i plamy, tylko pralki dwie rozne.
                              Ale to bylo 20 lat temu, aktualny Samsung z babelkowa opcja Odplamianie dopiera rownie dobrze jak Miele.
                              • krolewska.asma Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 08:25
                                Pralka boscy niestety nie dopiera ciuchow
                                Może w programie 90 stopni
                                Cóż bosch schodzi na psy
            • ginger.ale Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 11:31
              Każdy tu pisze o swojej sytuacji, ja 20, a nawet 10 lat temu suszarki nie miałam. Teraz mam 3 dzieci i jak znalazł!
        • ginger.ale Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 20:02
          Snake, przecież przez większość roku nie trzeba korzystać z suszarki elektrycznej. Nawet mały balkon czy otwarte okno i jest ok. Jesienią i zimą, a nie cały rok co 2-3 dzień.
          • snakelilith Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 22:10
            ginger.ale napisała:

> Snake, przecież przez większość roku nie trzeba korzystać z suszarki elektryczn
            > ej. Nawet mały balkon czy otwarte okno i jest ok. Jesienią i zimą, a nie cały r
            > ok co 2-3 dzień.
            >

A gdzie ja napisałam, że suszarka to zuo? Sama posiadam suszarkę od 30 lat, aktualnie już 3 model. Miałam dwie Miele, a teraz nowiutkiego Boscha i faktycznie wcześniej używałam częściej, także latem, bo mieszkam w wilgotnym oceanicznym klimacie, u mnie statystycznie w roku pada więcej niż w Londynie. Padało, bo ostatnio zrobiło się jakby bardziej sucho, więc nie muszę korzystać ze suszarki tak intensywnie. Teraz nawet przy temperaturach w nocy poniżej 10 stopni i bez ogrzewania w mieszkaniu schnie przez jedną noc. Od maja użyłam tylko dwa razy pełnego programu dla bawełny. Trochę też dlatego, że ten Bosch jest jednak głośniejszy od Miele i suszy dłużej, trochę zły wybór. Ale suszarka to dodatkowe koszty i jestem pewna, że nie każdą polską rodzinę na nie będzie stać, przy rosnących cenach za energię oraz ogólnie przy coraz wyższych kosztach życia.
            • roks30 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 09:22
              Za to na grzyb na ścianie będzie ich stać. Poza tym jak masz w mieszkaniu max 20-21 stopni to pranie nie schnie za dobrze, a już na pewno nie przez jedną noc.
              • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 09:28
                Grzyb na scianie nie tworzy sie od suszenia prania ktore i tak jest odwirowane jesli w mieszkaniu sie wietrzy.
                • kropkacom Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 09:39
                  Co nazywasz wietrzeniem?
                  • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 09:43
                    ??? Otwieranie w domu okien powodujace przeplyw powietrza.
                    • kropkacom Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 10:29
                      Cały czas masz otwarte?
                      • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 10:43
                        A musza byc caly czas otwarte zeby bylo przewietrzone? Caly czas suszy sie pranie 24/7? Czy to pranie ocieka woda? Rozumiem ze mozna obawiac sie w pomieszczeniach malych, zamknietych, bez okien ale przeciez nie w domu. Mam pokoj gospodarczy w domu, tam jest zlew, pralka, suszarka, szafki cos jak w kuchni na rozne gospodarcze rzeczy i tam tez stoi suszarka z praniem zima. Pomieszczenie ma okno i drzwi na zewnatrz. Nawet jesli suszarka stalaby w pokoju to nadal przeciez to nie mala zamknieta przestrzen.
                        • kropkacom Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 11:02
                          Nie wiem jak tam gdzie mieszkasz ale tutaj masowo ociepla się domy, bloki plus szczelne okna aby obniżyć straty ciepła. Pomieszczenie gospodarcze? Ok. Masz. I tyle. Jeśli chodzi o wietrzenie to tak: aby przewietrzyć zaleca się krótkie otwieranie okien przy zakręconych termostatach. Czy to starczy aby pozbyć się wilgoci?
                          • chococaffe Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 11:06
                            Prosta odpowiedź. Jeżeli wszystko jest problemem, nie prać w brudnych chodzić.
                            • kropkacom Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 11:08
                              No ja mam wrażenie, że jeśli chodzi o suszenie w pomieszczeniach to jest to jednak coś w tym jest, że wszystko jest problem. big_grin
                          • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 11:46
                            kropkacom napisała:

>Jeśli chodzi o wietrzenie to tak: aby przewietrzyć zaleca się krótkie ot
                            > wieranie okien przy zakręconych termostatach. Czy to starczy aby pozbyć się wil
                            > goci?

Nie wiem co u ciebie sie zaleca ani kto to zaleca, wietrze, ogrzewam itd tak zeby bylo to do re dla mnie. Kazde mieszkanie, dom, rodzina sa jednak inne.
                      • princesswhitewolf Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 10:58
                        No ale jak ma sie suszyc jesli jest wysoka wilgoc s pomieszczeniu? Albo odciagacz wilgoci albo przeplyw powietrza, inaczej nie da rady
              • marta.graca Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 11:25
                W życiu nie miałam elektrycznej suszarki, a żadnego grzyba nie było.
              • szmytka1 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 09:42
                Mam 21, pranie schnie przez noc, jest przecież odwirowane, grzyba nie mam, tylko suche powietrze
            • ginger.ale Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:19
              Pytanie autorki dotyczy tego jak suszymy pranie w zimie, więc każdy odpowiada zgodnie z tym jaki ma sposób, a ty o koszcie 250 euro rocznie za prąd i że nie każdą polską rodzinę na to stać (w Niemczech pewnie też nie każdą, co zrobić).

Ja zimą większość rzeczy suszę w suszarce. Przy 5 osobach, w tym 3 dzieci, musiałabym mieć kilka suszarek wolnostojacych na te wszystkie pościele, ubrania, ręczniki etc.

Dziś koszule wiszą na wieszakach, a 2 wsad - ubrania sportowe - rozwieszone na suszarce na balkonie. W zimie tego typu rzeczy suszę tak samo, ale jednak większość przynajmniej podsuszam na programie "do prasowania".
              Właśnie po to, żeby nie mieć pokoju obwieszonego praniem.
              Opcja suszarki sufitowej, albo suszenia w kuchni (i jeżdżenia z praniem, bo coś gotuję/smażę) odpada, a osobnego pomieszczenia- suszarni nie mam. Wsad pralki i suszarki mam po 9kg, nie suszę po 3 koszulki i 3 pary skarpetek...
        • zosia_1 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 11:58
          "Ale ty wiesz, że to kosztuje?" Pranie w pralce też kosztuje, używanie suszarki do włosów też kosztuje, używanie zmywarki też kosztuje. Jak ktoś pracuje jako gospodyni domowa, to może prać w ręku, później to rozwieszać, co godzina lub dwie przekręcać na wietrze żeby szybciej schło lub zabrać do mieszkania gdy spadnie deszcz i myć ręcznie naczynia. To wszystko w ramach pracy w domu oszczędności domowego budżetu i środowiska Jak się pracuje długo z dojazdem do domu dłuższym niż 15-20 min, ma się dużo innych obowiązków to te urządzenia pomagają zaoszczędzić CZas,. Tak, to kosztuje ale coś za coś.
          Dlatego m.in wymyślono restauracje bary i jedzenie na mieście, drożej , ale można zaoszczędzić czas i nie robić czegoś samemu
          • chatgris01 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 14:54
            Wszystko prawda, ale tak tylko dorzuce niesmialo, ze zmywarki, niezaleznie od oszczednosci czasu, to zuzywaja tez o wiele mniej wody i energii, niz reczne mycie naczyn.
            • stokrotka79 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 09:34
              Ręczne mycie naczyń zużywa energię?
              • szmytka1 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 09:37
                Żebyś miała wodę w kranie to też prąd potrzebny a podgrzaniectej wody to też kosztowna energetycznie sprawa. W zimnej chyba nie myjesz?
                • szmytka1 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 09:38
                  Podgrzanej
                • stokrotka79 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:13
                  Ja mam akurat w domu piec gazowy wiec podgrzewam gazem. I odnoszę się do tego, ze jeśli ceny prądu wzrosną za chwile znowu to zmywarka przestanie być taka ekonomiczna w porównaniu ze zmywakiem ręcznym
                  • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:32
                    stokrotka79 napisał(a):

> Ja mam akurat w domu piec gazowy wiec podgrzewam gazem. I odnoszę się do tego,
                    > ze jeśli ceny prądu wzrosną za chwile znowu to zmywarka przestanie być taka eko
                    > nomiczna w porównaniu ze zmywakiem ręcznym

A gaz stanial, wlasciwie jest za darmo 🤣🤣🤣
                  • ginger.ale Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:23
                    stokrotka79 napisał(a):

> Ja mam akurat w domu piec gazowy wiec podgrzewam gazem. I odnoszę się do tego,
                    > ze jeśli ceny prądu wzrosną za chwile znowu to zmywarka przestanie być taka eko
                    > nomiczna w porównaniu ze zmywakiem ręcznym

Nie przestanie, jeśli zmywarka zużywa 7l wody przy pełnym załadunku. Kilkukrotnie większe zużycie wody przy myciu rocznym to tak samo koszt.

Gaz też nie tanieje. Moi rodzice ogrzewają gazem dom i podgrzewają wodę, widzę jak to wzrosło w ciągu kilkunastu lat.
              • aurinko Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 09:38
                Jakoś wodę trzeba podgrzać, niektórzy mają bojlery na prąd a ciepła CW też z powietrza się nie bierze.
              • chatgris01 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 09:42
                stokrotka79 napisał(a):

> Ręczne mycie naczyń zużywa energię?

Masz darmowa ciepla wode? A reczne mycie zuzywa jej tak ze 6 razy wiecej, niz zmywarka.
                • stokrotka79 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 10:52
                  Nie odnosiłam się co do zużycia wody ( to sprawa oczywista). Napisałaś, ze ręczne mycie zużywa energię. No nie zużywa.
                  • chatgris01 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 10:56
                    Zuzywa energie potrzebna do ogrzania wody.
              • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 09:56
                stokrotka79 napisał(a):

> Ręczne mycie naczyń zużywa energię?

Ciepla woda slad sie bierze?
                • stokrotka79 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 10:55
                  Ale w porównaniu ile cena prądu kosztuje albo zaraz będzie kosztować to zaraz może się okazać ze zmywarki będą dużo droższe niż mycie naczyń ręcznie
                  • chatgris01 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 10:58
                    Nie okaze sie, bo zmywarka podgrzewa 5-6 litrow wody, a do recznego mycia trzeba ogrzac okolo 30 litrow.
                  • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:33
                    stokrotka79 napisał(a):

> Ale w porównaniu ile cena prądu kosztuje albo zaraz będzie kosztować to zaraz m
                    > oże się okazać ze zmywarki będą dużo droższe niż mycie naczyń ręcznie

Przeciez gaz tez kosztuje, ceny energii wzrosly na calym swiecie wiec nie wazne w jaki sposob podgrzeje sie wode.
                    • stokrotka79 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:35
                      Gaz nadal jest tańszy niż prąd.
                      • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 13:45
                        stokrotka79 napisał(a):

> Gaz nadal jest tańszy niż prąd.

Za chwile tego gazu mozesz nie miec.
                        • stokrotka79 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 08:48
                          Inspirujaca uwaga w dyskusji o pralkach i zmywarkach...co jeszcze może nastąpić za chwile, koniec świata?
                          • ritual2019 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 13:30
                            stokrotka79 napisał(a):

> Inspirujaca uwaga w dyskusji o pralkach i zmywarkach...co jeszcze może nastąpić
                            > za chwile, koniec świata?

A nie moze? Piszesz jakby gas byl tani a nie jest, ceny energii sa wysokie
        • rozaliaolaboga Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 21:24
          O rany, Snake, jak dobrze, że piszesz, że to kosztuje... Nie, nie wiedzieliśmy 😂
          A wiesz, że pralka też kosztuje? I lodówka? I suszarka do włosów, i płyta do gotowania, nawet telefon się nie ładuje za darmo?
          Serio, wszystko kosztuje, I pewnie większość ludzi jakoś sobie to oblicza. Ja mam akurat stara pralkę i starą suszarkę, ale wymiana ich na energooszczędne nigdy mi się nie zwróci, więc będę ich używać, aż się nie zepsują.
          Używanie suszarki elektrycznej zapewnia mi niską wilgotność w domu, dzięki czemu mam zdrowiej i cieplej, więc pośrednio też jest to oszczędność. Te dwa złote na cykl suszenia jakoś przeżyję...
          I nie, Elon Musk ani nikt z bogaczy tego świata na pewno nie doszedł do majątku, oszczędzając na suszeniu...
          • snakelilith Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 15:19
            rozaliaolaboga napisała:

> O rany, Snake, jak dobrze, że piszesz, że to kosztuje... Nie, nie wiedzieliśmy
            > 😂

OJP. Spójrz dziewczyno na co na ja odpowiadałam. Na tezę, że suszarkę powinien mieć każdy. Nie zapowietrzaj się więc tak strasznie, bo nikt ci twojego prawa do wywalania forsy w powietrze jeszcze nie zabiera. Co niektórzy będą jednak zmuszeni rosnącymi cenami do wyborów typu lodówka albo suszarka i do ograniczania wydatków i nie, nie będę to w pierwszej kolejności ja.
        • trut_u Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 09:55
          Prąd prądem, ale suszarka zużywa jeszcze dużo wody... Nigdy nie liczyłam kosztów, ale w porównaniu z cyklami prania widzę w instrukcji, że to są spore ilości wody i prądu.
          • chatgris01 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 10:07
            Wode zuzywaja wylacznie pralkosuszarki, suszarki bebnowe nie zuzywaja jej wcale, nawet nie maja podlaczenia (i moga stac gdziekolwiek, bez przylacza wody, w przeciwienstwie do pralek i zmywarek).
          • rozaliaolaboga Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 13:15
            Coś ci ci dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele wink
          • ginger.ale Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 13:18
            trut_u napisał(a):

> Prąd prądem, ale suszarka zużywa jeszcze dużo wody... Nigdy nie liczyłam kosztó
            > w, ale w porównaniu z cyklami prania widzę w instrukcji, że to są spore ilości
            > wody i prądu.

Say what?
            Suszarka nie zużywa wody, ona ma zadanie osuszać, a nie namaczać pranie...
    • nuclearwinter Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:01
      Nie mam suszarki bębnowej ani suszarni, pranie suszy się nieelegancko rozwieszone na zwykłej suszarce w sypialni. Nigdy nie miałam problemu z wilgocią w mieszkaniu, choć wiadomo że zimą pranie schnie trochę dłużej niż latem. Temperatura w mieszkaniu - max 22 stopnie, ale u nas jest raczej dość sucho i dobra wentylacja, może dlatego.
    • sueellen Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:02
      Na suszarce. Właśnie wystawiam do ogrodu bo słońce świeci ☀️
      • rozaliaolaboga Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 13:17
        No, w UK to wiadomo, że cały rok świeci słońce, pytanie bylo skierowane do ematek mieszkających w Polsce. Wiadomo, w Polsce to i pogoda ch...wa.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:03
      Pranie suszę w 99% na suszarce jodełce.
      Ale jak wypiorę poduszki czy narzuty w okresie jesień/zima, to odpalam suszenie w pralko-suszarce.
      I tak piorę tylko w weekendy, różnica taka, że mam coś suche po kilku godzinach albo suszy się 2 dni.
      Powierzchnia domu taka, że musiałabym zrobić na raz 20 parań, żeby podbiło wilgotność o 10%
    • stephanie.plum Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:03
      na sznurku rozwieszam, to zawsze działa.
    • mama-ola Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:07
      Głównie w suszarce, ale niektóre rzeczy (same ręczniki, same spodnie, ogólnie - duże rzeczy odwirowane na maksa) na suszarce na środku pokoju.
    • tilijka123 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:09
      Na rozkładanej suszarce rozstawionej na poddaszu lub w pralni w piwnicy. Sporadycznie, gdy zależy mi na szybkim wysuszeniu stawiam suszarkę w salonie w pobliżu rozpalonego kominka.
    • andaba Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:13
      Na strychu, w suszarni w piwnicy (która miała sens przy piecu CO na węgiel, przy gazowym jest do niczego, jak cały dom).
      Na polu jak jest sucho.
      W suszarce ostatecznie.
    • pyza-wedrowniczka Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:44
      Na sznurkach rozwieszonych w łazience nad wanną. Co więcej, w łazience nie mam odkręconego grzejnika, ale mam tak ciepło, że szybko schnie.
    • klaramara33 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:50
      Normalnie ale u mnie okna często otwarte.
    • milva24 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:51
      W suszarce elektrycznej suszę zimą ręczniki, pościel, dżinsy, resztę na rozstawionej. I mimo, że mam w mieszkaniu zimą ok 20 stopni wilgoci mi nie wchodzi jak na razie.
      • milva24 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:52
        Aaa w tym roku chyba przyjdzie się ograniczyć tylko do suszenia ręczników.
    • thea19 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 10:57
      w suszarce, w pralni na suszarce rozkładanej, na tarasie (mam zadaszony) a potem dosuszam w domu jak padało ciągle i kiepsko schło
    • martishia7 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:01
      Prawdziwą zimą zimą, to problem tego, że w domu jest za wilgotno - raczej nie występuje. Prędzej może być za sucho.
      • kropkacom Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:03
        Chyba w Kanadzie. big_grin
        • martishia7 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:21
          Nie, w Warszawie wink Jak przychodzi powietrze prawdziwie mroźne, to jest sucho. Przy -15 schnie lepiej niż przy -5, kiedy jest wilgotno. Pobiegać też wolę iść przy -15, bo jest mniej zimno niż przy -5 wink
          • kropkacom Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:26
            Tu gdzie mieszkam już nie pamiętam kiedy było - 15 w zimę.
          • tilijka123 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:30
            martishia7 napisała:

> Nie, w Warszawie wink Jak przychodzi powietrze prawdziwie mroźne, to jest sucho.
            > Przy -15 schnie lepiej niż przy -5, kiedy jest wilgotno. Pobiegać też wolę iść
            > przy -15, bo jest mniej zimno niż przy -5 wink

Rodzice cały rok suszą na sznurkach na nieogrzewanym strychu. W zimie pranie najpierw zamarza, a potem stopniowo schnie.
            • kira02 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 23.09.22, 09:36
              Pamietam z mojego domu rodzinnego- pranie zabrane z nieogrzewanego strychu. Spodnie jak deska do prasowania brr....
        • hanusinamama Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 24.09.22, 14:45
          Ty ciagle mylisz pojęcia. Nie wiem skąd ci się bierze, ze jak jest zimno to jest wilgotno. Wyjasnij tę korelację
          W okresie przejsciowym jesiennym jak jeszcze nie grzejesz a dodatkowo na dworze czesto pada i jest ze względu na zewnętrzną aure wilgotno...fakt możesz mieć wilgotno w domu.Ale zimą powietrze w domach najczęsciej jest zbyt suche...a nie zbyc wilgotne
          • is-laura Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 25.09.22, 07:56
            hanusinamama napisała:

> Ty ciagle mylisz pojęcia. Nie wiem skąd ci się bierze, ze jak jest zimno to jes
            > t wilgotno. Wyjasnij tę korelację
            >

Ty jesteś chemiczką? Z doktoratem? I nie wiesz czym jest punkt rosy?
    • piataziuta Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:15
      Tak samo jak w letnim - na suszarce, którą rozstawiam w sypialni.

Ja mam pytanie do Warszawianek, które w lato suszą na balkonach: nie brzydzicie się potem takiego prania?
      • koko8 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:17
        Ja cały rok suszę na tarasie. Zupełnie nie brzydzę, ono cudownie pachnie.
        • piataziuta Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:31
          A mieszkasz w mieście, czy na obrzeżach?
          W mieście, w powietrzu, unosi się obrzydliwy pył i kurz - balkonowa barierka po umyciu jest brudna już następnego dnia.
          • nuclearwinter Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:37
            To prawdasad Bardzo lubię jesień i zimę, ale jak się zaczyna smog to jest koszmar, u mnie na balkonie zbiera się taki właśnie paskudny jakby lepki oślizgły pył - cieszyłam się z mieszkania z balkonem między innymi ze względu na pranie a tymczasem dupa, nie da się korzystać uncertain Mieszkam w centrum miasta właśnie.
          • koko8 Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo 22.09.22, 11:53
            W mieście, w centrum, ale nie w Śródmieściu. Wokół mam zieleń i niską zabudowę. Nie wiem, o jakim pyle piszecie suspicious Poza tym w tych samych ubraniach chodzicie codziennie na zewnątrz, i gromadzicie na odzieży i skórze ten enigmatyczny pył.
            Podtrzymuję, że moje pranie z południowego tarasu pachnie słońcem i łąką ;P
            • piataziuta Re: Jak suszycie pranie w sezonie jesienno – zimo