Dodaj do ulubionych

Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodzicem?

22.09.22, 12:43
Hej, jestem po rozwodzie i dzielę opiekę 50/50 z tatą dzieci. Do tej pory ustalenia robiliśmy we współdzielonym arkuszu Excel na dysku Google więc proszę o nie podsuwanie mi tego jako pomysłusmile Problem taki, ze z poziomu komorki ten arkusz excel jest mega wkurzający, przeskakuje, tzreba przeciagać kiedy kto ma opieke, kopiować etc. Czy znacie jakieś inne rozwiązania cyfrowe (aplikacje?), które są jakieś user friendly? Które pozwalają np na wybranie czyj dzień z dziećmi to jest jednym klikiem, która liczy ilość dni z dziećmi dla danego rodzica w roku i ilość weekendów? Proszę nie piszcie jak WY to robicie ("my mamy kartki papierowe i robimy zdjęcia"wink tylko czy znacie właśnie jakieś lepsze rozwiązania. Dzięki!
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 12:44
      A nie możecie jak ludzie używać Google calendar?
      • youngagain Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 13:52
        Wiedziałam że taka odp padnie. Różne rzeczy możemy. Pytałam o konkret
        • ichi51e Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:15
          Polecam Google calendar w takim razie. używam żeby dziecku zajęcia synchronizować z naszym życiem - bardzo dobrze działa i łatwo się do tego eksportuje.
        • hanusinamama Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:19
          Ale to jest konkret. Co ma być widziane przez oboje z was wpisaujesz tak, pozostałe rzeczy wpisujesz osobno. Ale fakt...dni ci chyba nie policzy. Serio tak sie dzielicie ze się musi zgadzać co do jednego dnia? (pytam z ciekawości)
          • ichi51e Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:29
            No ale do 365 nie policzą?
    • carriemat Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 13:06
      Ja co prawda mam męża i z nim dzielę się opieką nad dziećmi w ramach małżeństwa big_grin

Ale przydatna jest nam do planowania zajęć dzieci, odwożenia przywożenia, również tworzenia list zakupów apka FamilyWall
      • tenjedennick Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 13:08
        A jak to robiono w czasach przed aplikacjami? Musiało być strasznie....
        • memphis90 Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:28
          W tamtych czasach matki ogarniały wszystko poza rytualnym laniem w d… po wywiadówce, a zajęć dodatkowych nie było, chyba, ze Sks po lekcjach…
          • angazetka Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 15:29
            Tak było jeszcze te dziesięć lat temu, spewnościom.
    • woman_in_love Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 13:13
      Tragedia. Dla dzieci. Raz mieszkać tu, a raz tu.

Przecież na koniec, te biedne dzieci kupią tabor cygański i zostaną Romami, i będą jeździć z miejsca na miejsce, i nigdzie nie zagrzeją dłużej miejsca na tym okropnym padole łez i rozpaczy sad.
      • youngagain Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 13:54
        No niestety. I co w związku z tym? Mam zaprosić do mieszkania ze mną i z dziećmi męża z jego młoda kochanką?
        Proszę myśl czasem zanim napiszesz
        • woman_in_love Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:07
          no nie krytykuję ciebie, tylko stwierdzam fakt
          • youngagain Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:13
            Tak, też mnie to boli.
    • zielonyjeziorak Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 13:15
      Używamy po prostu kalendarza google, każdy ma do niego dostęp, dzieci też, więc sobie mogą podglądać. Inne kolory mamy do dni z każdym z rodziców, więc z daleka widać, ile i kiedy kto ma opieki (ale statystyk nie podlicza) Można dodawać zdarzenia takie jak wywiadówka czy wizyta u lekarza z przypomnieniem.
    • panna.nasturcja Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 13:19
      Znamy lepsze rozwiązania. Porozumiewanie się za pomocą otworu gębowego.
      • youngagain Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 13:55
        Jprdl
        • hanusinamama Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:20
          Nie, jednak polecamy bardziej kulturalnie.
          • memphis90 Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:26
            A to juz zależy czy to zagajenie czy riposta…
            • hanusinamama Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:31
              Fakt
      • kicifura Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:20
        Patrząc na odpowiedzi autorki w tym wątku ta opcja raczej odpada big_grin
    • pyza-wedrowniczka Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 13:49
      Jak często się wymieniacie opieką, że to wymaga jakiegoś większego planowania? Moja przyjaciółka ma kalendarz Google, gdzie zapisuje, kiedy dziecko u niej, a kiedy u taty i tyle (żeby szybko spojrzeć, czy za pół roku ma weekend dla siebie czy nie).
      • youngagain Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 13:55
        Co tydzień. Ale często przestawiamy i się zamieniany bo jednak różne rzeczy w życiu każdy ma.
        • pyza-wedrowniczka Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:14
          No to kalendarz google wspólny. I wtedy jak przesuniecie to się u obojga zaktualizuje.
          Ja też nie lubię mieć apki do wszystkiego i wolę korzystać z tych, co już mam, więc bym tam zaktualizowała. I można też wpisywać tam wszystkie inne rzeczy dotyczące dziecka np. jak mama dowie się o urodzinach kolegi, które wypadają w tygodniu taty to wpisuje.
    • princesswhitewolf Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:04
      Tragedia. Zatesknilabym sie. No ale nie moja sprawa.

Wiec znalazlam w Googlu dla Ciebie takie appki ( angielski język, nie wiem czy mozesz ustawic na polski bo mi sie nie chce zagłębiac):

Coparently
      2houses.com
      AppClose
      Cozi
      OurFamilyWizard
      Talking Parents

• youngagain Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:12
        Haha no cóż. Ja tęsknię i co w związku z tym? To nie była moja decyzja żeby do naszego małżeństwa zaprosić młodziutka bezdzietna kochankę...
        Google też mam ale chodziło mi o user experience a nie listę aplikacji
        • hanusinamama Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 14:21
          No to ci odpowiedzialno zgodnie z "user experience"...ze kalendarz google się sprawdza bardzo dobrze.
        • princesswhitewolf Re: Aplikacja współdzielenia opieki z drugim rodz 22.09.22, 15:32
          No nie mam experience w takich apkach niestety. A Staremu wrzucam wszystko w Google Calendar i reminders ustawiam bo inaczej to zapomnialby ze ma wyjsc w ogole z pracy i ze w ogole poza praca ma rodzineuncertain

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka