Dodaj do ulubionych

Ma ktoś porównanie ?

22.09.22, 14:40
Ostatnio malarz próbował przekonać mnie, że ta sama farba ma inną jakość w zależności od miejsca sprzedaży np. w dużym centrum handlowym jakość jest gorsza, aniżeli w małym osiedlowym sklepiku. Ta sama farba!!
Jakoś średnio to widzę: i jak to miałoby wyglądać ?
Dwie linie produkcyjne: jedna dobrej jakości zjeżdża do małych sklepików? Druga: gorszej jakości jedzie do Castoramy?
Bzdury smile
A jak jest z ciuchami? Np.W Pepco kiedyś była serio ciuchów sportowych z Cardio Bunny...albo w Biedronce pojawia się coś z F4... albo jakiś inny przykład.
Jak jest naprawdę z jakością : dla firmówki i dla sieciówki jest inna? Czy ktoś ma porównanie?
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 14:42
      Mam porównanie aczkolwiek sprzed kilku lat - kupowałem zawsze tą samą kawę; raz kupiłem w popularnej sieci dyskontów, w takim samym opakowaniu tylko z małym logo dyskontu dodatkowo.

Nigdy więcej. Traumę mam do tej pory a parę lat już minęło.
      • melikles Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 14:48
        Elektronika i AGD, Matryce do tv Sony Bravia w tym samym modelu są od różnych producentów, w zależności od tego czy to sprzęt sprzedawany w salonach firmowych, czy w dużych sieciówkach. Lodówki znanej firmy ten sam model montowany w Chinach albo w kraju macierzystym.
      • shellyanna Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 21:52
        Ale ta sama czy tej samej marki?
    • memphis90 Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 14:45
      Myśle, ze w małym sklepiku produkt w nietypowym kolorze może długo leżeć i taka przeterminowana farba zbija się w fąfle i kluski.
      • melikles Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 14:50
        Mały sklepik ma małe zamówienia i nie będzie ryzykować towaru niepopularnego. Poza tym nie ma takim możliwości magazynowania co wielki market, więc obrót musi być szybki. Poza tym w małym sklepiku łatwiej zamówisz na życzenie coś nietypowego.

memphis90 napisała:

> Myśle, ze w małym sklepiku produkt w nietypowym kolorze może długo leżeć i taka
        > przeterminowana farba zbija się w fąfle i kluski.
        >
        • memphis90 Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 20:28
          Plazo, proszę… Nietypowe masz przecież od ręki z mieszalnika…
          • melikles Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 21:27
            Tu nie chodzi o mieszalnik. W małym specjalistycznym sklepie z farbami mogłem zamówić farbę o specjalnej teksturze, trwałości i zmywalności do ściany kominkowej. W dużym markecie nie. Ponadto niektórych marek po prostu nie ma w dużych marketach.
            • gryzelda71 Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 08:45
              Specjalistyczny sklep z farbami to nie to samo co maly sklepik osiedlowy. Mylisz pojęcia.
              • melikles Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 08:58
                Podejrzewam, że to autorka wątku myli pojęcia.
                • gryzelda71 Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 10:58
                  Tak, autorka
    • martishia7 Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 14:48
      Myślę że może to być kwestia rotacji - w małym sklepiku masz większą szansę trafić na coś, co długo poleżało.
      • ginger.ale Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 11:18
        W małym sklepiku z farbami flugger kolor robili mi od reki - przecież robią z mieszalnika, a nie ściągają z półki, ścierając z puszki kurz rękawem.
    • brubba Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 14:56
      Myślę, że malarz jest znajomym i stałym klientem właściciela małego sklepiku. Właściciel go poleca do roboty, on się zaopatruje u właściciela.
      • ginger.ale Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 11:19
        brubba napisał(a):

> Myślę, że malarz jest znajomym i stałym klientem właściciela małego sklepiku. W
        > łaściciel go poleca do roboty, on się zaopatruje u właściciela.

I jeszcze dodajmy, że na bank ma tam swoją zniżkę od każdego zamówienia.
    • moze_sprobowac_inaczej Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 19:58
      Tak, to prawda.
      Do dużych sieci budowlanych trafiają trochę inne produkty pod ta samą nazwą.

• alpepe Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 20:01
      Jeśli chodzi o ubrania tzw. markowe, to tak, są produkowane gorsze serie specjalnie do marketów, tak, by użytkownik się cieszył, że to buty adidasa czy skarpetki nike.
      Co do farby, o ile to dokładnie takie samo opakowanie i taka sama specyfikacja, to markecie chyba lepiej kupić, pewnie jest ze świeższej partii produkcyjnej.
    • woman_in_love Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 20:05
      Są inne linie i wtedy inne składy często. Nawet potrafią być wtedy 2 różne fabryki.
      Albo do marketu robi nam... podwykonawca big_grinbig_grinbig_grin a my to sprzedajemy marketowi jako swój produkt.
      • memphis90 Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 20:50
        No ale mówimy o farbach… Ile jest malutkich osiedlowych sklepików z farbami, do których firmy specjalnie produkują osobne linie produktów…?
        • profes79 Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 20:53
          Do sklepików nie. Ale do sieci marketów już tak - a paradoksalnie to jakość cierpi właśnie tam, gdzie produkty są dedykowane do wielkich sieciówek, bo producenci często są zmuszani do cięcia kosztów, co odbija się na jakości.
        • moze_sprobowac_inaczej Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 21:54
          memphis90 napisała:

> No ale mówimy o farbach… Ile jest malutkich osiedlowych sklepików z farbami, do
          > których firmy specjalnie produkują osobne linie produktów…?
          >
          Memphis, to chyba nie chodzi o osiedlowe sklepiki, tylko o większe hurtownie materiałów budowlanych ale nie sieciowe na C... i O...
    • jednoraz0w0 Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 20:07
      Tak słyszałam od fachowców, z tym, że nie chodziło chyba o dowolne osiedlowe sklepiki a bardziej jakieś specjalistyczne branżowe.
      Nigdy nie pracowałam w farbach do ścian, ale pracowałam w consumer goods i tak, produkty są dostosowywane pod zamówienia sieci. Albo produkt jest całkiem zaprojektowany pod kątem zamówienia sieci, albo przynajmniej opakowanie ma dostosowane, albo jakieś tam parametry ma dostosowane, żeby spełnić zbójeckie wymagania cenowe wielkich sieci.
    • palacinka2020 Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 20:37
      Jesli jest to produkt w dokladnie tym samym opakowaniu, tej samej wielkosci, z takim samym logo itd to powinno byc to samo.

Ale jesli rozni sie czymkolwiek, chocby wielkoscia paczki, to juz moze byc z innej linii produkcyjnej. A inna linia moze produkowac inaczej.
      • bywalec.hoteli Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 11:29
        palacinka2020 napisała:

> Jesli jest to produkt w dokladnie tym samym opakowaniu, tej samej wielkosci, z
        > takim samym logo itd to powinno byc to samo.

Ja bym jeszcze porównywał nr EAN - numer pod kodem kreskowym - można ten numer wpisać w wyszkukiwaniu np. w LM czy Casto.
        Orientuje się ktoś czy jeśli towar ma ten sam kod kreskowy to wg prawa musi być ten sam i taki sam produkt?
    • mondaymorning1987 Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 21:14
      Ja parę lat wstecz kupilam w rossmanie torbe Gosi Baczyńskiej, super, mam ją fo dziś w idealnym stanie.
    • asfiksja Re: Ma ktoś porównanie ? 22.09.22, 21:53
      To nie jest tak, że każdy produkt markowy robiony dla sieciówki będzie gorszy. Ale owszem, malarz może mieć rację. Duże sieci zamawiają tyle towaru, że przy dużym wieloletnim zamówieniu mogę sobie wyobrazić, że wykonawca stawia drugą linię nastawioną wyłącznie na obsługę sieci. A nie każdy jest uczciwy.
    • katriel Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 10:55
      Tak mi się skojarzyło:
      Dawno, dawno temu - w 1988 albo 1989 - moja klasa (ósma podstawówki) w ramach ówczesnej wersji doradztwa zawodowego chodziła na wycieczki do szkół i zakładów pracy. Byliśmy m.in. w technikum geodezyjnym, w stoczni rzecznej, byliśmy też w piekarni chleba chrupkiego. Stały tam dwie równoległe linie producyjne, jedna na rynek polski, druga na niemiecki; a między nimi (cały na biało) robotnik z szuflą, wypatrujący co bardziej nieudanych kromek na linii eksportowej, żeby przerzucić je na krajową.
      • tenjedennick Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 11:01
        Realia peerelu. To były tak zwane "odrzuty z eksportu". Towar nie spełniający wymagań zachodniego odbiorcy, ale i tak o znacznie lepszej jakości niż produkowany na rynek krajowy.
        • simply_z Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 11:23
          nie tlyko peerelu. Przykladowoczekolada schogetten- polska wersja zawiera olej palmowy, w austriackiej nie ma i smakuje o niebo lepiej.
          • tenjedennick Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 11:36
            Racja. Niektóre proszki do prania. Niemieckie mają strasznie intensywny, wręcz gryzący zapach.
    • kadfael Re: Ma ktoś porównanie ? 23.09.22, 11:19
      Wy tu pitu, pitu o jakichś farbach, a przecież to znów chodzi o sklep na p...
    • nothingelsemattersnow Re: Ma ktoś porównanie ? 25.09.22, 11:57
      Naiwność ludzi niezmiernie mnie zadziwia!
      Oczywiście, że są to inne produkty. Nawet z innej taśmy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka