Dodaj do ulubionych

Materac dla mocno starszej osoby

22.09.22, 20:08
A konkretnie dla mojego taty, któremu bardzo dokucza ból w odcinku lędźwiowym. Tata ma osiemdziesiąt osiem lat i średnio zaawansowanego Parkinsona plus swoje waży.
Ma zwykły materac z Ikei, ale pomyślałam, że może by mu kupić materac ortopedyczny, tylko nie wiem jaki.
Doradzcie coś, proszę smile.
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Materac dla mocno starszej osoby 22.09.22, 21:26
      Pianka memory? Fajnie odciąża stawy. Dorzuciłabym poręcz do łóżka żeby było łatwiej wstawać.
      • pani_tau Re: Materac dla mocno starszej osoby 22.09.22, 21:54
        Trochę się jej obawiam, bo spałam kiedyś na Tempurze i było mi niewygodnie.
        Jednak net również ją zaleca.
        Gubię się w zalewie ofert.
    • engine8t Re: Materac dla mocno starszej osoby 22.09.22, 21:48
      moze nie tylko materac ale i regulowana podstawa?
      Mhy takie mamy na kazdym lozku (czy pod materacaami) nie zawsze uzywane ale opcja istnieje i czesto jest to super opcja - czesto wazniejsza od jakosci materaca.

Przyklad.
      www.nectarsleep.com/move-adjustable-bed-frame?CIDIMP=w7u1Bd2uPxyNRRTSC-SiVU1mUkDTTUyxw3lJVg0&irgwc=1
      • pani_tau Re: Materac dla mocno starszej osoby 22.09.22, 21:51
        Stelaż regulowany, tak, to też bym kupiła.
    • asiairma Re: Materac dla mocno starszej osoby 22.09.22, 22:11
      A może na ten Ikeowski top materac z gryki?
      • arthwen Re: Materac dla mocno starszej osoby 22.09.22, 22:48
        Myślisz, że ten ojciec forumki ją ciężko skrzywdził w życiu, że ona teraz ma go w zemście torturować gryczanym materacem?
        • pani_tau Re: Materac dla mocno starszej osoby 23.09.22, 00:05
          Hahaha, właśnie jest odwrotnie i chciałabym się tacie odwdzięczyć.
          • arthwen Re: Materac dla mocno starszej osoby 23.09.22, 14:11
            To gryczanego nie kupuj! Nie daj sie namówić, nawet jakby za darmo dawali wink
    • kropkaa Re: Materac dla mocno starszej osoby 23.09.22, 00:37
      Sama mam z Ikei (coś na h, niestety już zamieniony na tańszy model) i po przejściu z rozkładanej wersalki było o niebo lepiej. Jednak w pandemii, gdy zamknięto siłownie i przestałam ćwiczyć, ból kręgosłupa (równeż odcinek lędźwiowy) wrócił szybko, a ponowne wychodzenie trwało długo. Teraz, gdy znów ćwiczę jest ok. Rozumiem, że 80-latek na siłownię nie pójdzie, ale może chociaż spacer? 30 min. minimum, dzień w dzień. Aha, mi jeszcze serie masażów pomagały (min. 5, idealnie 10 najlepiej 2x w tygodniu).
      • engine8t Re: Materac dla mocno starszej osoby 23.09.22, 01:11
        Nie mozna porownywac sytuacji osoby "mlodej" tzn nawet ponizej 60-ki do 80 latka ktora zupelnie inaczej reaguje i inaczej sie regeneruje.
        I wprawdzie chodzenie pomaga ale nie zalatwia spraway niewygody na lozku - a na nim spedzamy 1/3 doby a wiec potrzebne i jedno i drugie.
      • pani_tau Re: Materac dla mocno starszej osoby 23.09.22, 07:47
        Tata ma problemy z utrzymaniem równowagi, szybko się męczy, spacery nie wchodzą w grę. W wieku lat osiemdziesieciu kosił kosą tradycyjną, ale teraz, czyli osiem lat później, sytuacja jest diametralnie inna.
        • engine8t Re: Materac dla mocno starszej osoby 23.09.22, 21:33
          A jak widac ematki sa mlode i glupie bo pojecia nie maja jak sie moze czuc starsza osoba.... Mnie - dziadka, powinny sluchac to moze by sie czegos nauczyly? Ale gdziez tam - one uwazaja ze wszytko wiedza z wyjatkiem tego ze niewiele tego jest.
          • kropkaa Re: Materac dla mocno starszej osoby 24.09.22, 00:14
            A skąd mogę wiedzieć, a jakim stanie jest starszy pan? Po wyjaśnieniu wiem, na początku informacje były ogólne, ludzie są w różnej kondycji. Nie kazałam nikomu biegać maratonów tylko proponowałam spacery, nie da się to się nie da, pozostaje faktycznie dobry materac.
    • rycerzowa Re: Materac dla mocno starszej osoby 23.09.22, 10:32
      A od kiedy ma parkinsona?
      Czy materac ma być "gruby", by ułatwić wstawanie z łóżka?
      Myślałaś, o takim "prawdziwym" anty-odleżynowym, jako że wkrótce może być potrzebny?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka