Dodaj do ulubionych

Nic mi nie zabrzmiało znajomo!

23.09.22, 00:11
"Ponieważ Putin zagrał va banque i postawił wszystko na jedną kartę, jednoznacznie przyznając, że Rosja prowadzi i przegrywa wojnę z Zachodem, chciałbym uprzejmie przypomnieć, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać:
👉 Uaktywnienia się rosyjskich trolli w mediach społecznościowych. Narracje na już to "rosyjska mobilizacja nas zaleje", "zaraz będą w Warszawie", "obudziliśmy niedźwiedzia" itp."

Nie, no skąd, bynajmniej wink Ktoś tak mówi? Albo pisze? wink

"👉 W skali dłuższej spodziewałbym się narracji pt. "wojna będzie trwała latami, po co nam to, niech już będzie pokój", mających wykorzystać nasze zmęczenie wojną, obecnością uchodźców, cenami energii itd. Nie zapominajmy więc może, kto tę wojnę rozpoczął i kto jej od 7 miesięcy nie chce skończyć."

W życiu. Ani razu. Żodyn.

"👉 Nowej aktywności dotyczącej kryzysu energetycznego. Wszystkie komiksy, obrazki, filmiki i memy o zamarzających zimą Europejczykach, będą miały na celu zmusić nas do porzucenia pomocy Ukrainie. Przypominam, że te narracje będą opatrywane starymi bredniami o "porzuceniu irracjonalnej rusofobii", "uprawianiu polityki wielowektorowej" czy innych szachach 17D."

Nigdy i nigdzie czegoś podobnego nie czytałam!


Wszystkie cytaty pochodzą z fanpejdża www.facebook.com/PutinowaPolska/ zjawisk i postaw, które opisują nie spotkałam w realu ni w virtualu - ani razu. Wy też nie, prawda?
Obserwuj wątek
  • panna.nasturcja Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 00:22
   Brawo! W punkt.
  • gama2003 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 00:25
   No ja pierwsze słyszę !

  • annaboleyn Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 00:28
   "👉 EDIT: oczywiście zapomniałem o atomie."

   wink
   • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 06:24
    Nie słyszałam o niczym a już o atomie wcalewink
    • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 06:26
     A w ogóle o porzuceniu irracjonalnej rusofobii to mogą we Francji albo Anglii pisać, w Polsce to nie przejdzie, za bardzo pamiętamy czułą opiekę ZSRR.
     • lily_evans011 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 06:29
      Młodzi nie pamiętają i właściwie to nie za bardzo mają pojęcie, co tu się wyrabiało.
      • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 07:31
       No to coś w edukacji zostało zaniedbane. O zbrodniach rosyjskich powinno się uczyć tak samo jak o niemieckich.
     • 1matka-polka Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 08:21
      "Polsce to nie przejdzie, za bardzo pamiętamy czułą opiekę ZSRR."

      A np. Wegrzy nie pamietaja, co tam u nich Ruskie zaniechaly czułosci?...
      • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 08:45
       Jak widaćwink Z czegoś to wynika, że u nas jest zupełnie inna postawa społeczeństwa niż u nich.
       • 1matka-polka Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 08:46
        Ja sie pytam, z czego?
        • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 08:47
         Nie znam na tyle dobrze, historii Węgier, naszą znam to mnie postawa rodaków nie dziwi.
         • hanusinamama Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:46
          Tu moim zdaniem dobrze tłumaczy to Góralczyk. Napisał ksiązkę Węgierski syndrom Trianom. I tak jest dośc dobrze wyjasnione o co chodzi. Po wojnie światowej Węgry straciły 2/3 swojego obszaru, ludności i dostęp do morza.Ich to boli do dzisiaj.
        • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 08:49
         A może się jakaś ematka z Węgier wypowie bo to faktycznie ciekawe.
        • snakelilith Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:34
         Z niczego. Postawa węgierskiego spoełczeństwa jest taka sama jak polskiego - bierna wobec własnej aktualnej władzy. Różnice są jedynie pomiędzy działaniami rządu, ten węgierski posuwa się w dyktatorskich zapędach i własnych wizjach dalej.
         • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:49
          Mówimy o podstawie wobec Rosji nie wobec rządu. Polski rząd na początku wziął wojnę na Ukrainie na przeczekanie i to powszechne podejście społeczeństwa (w tym własnych wyborców) skłoniło go do takiej a nie innej reakcji.
          • snakelilith Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:59
           milva24 napisała:

           > Mówimy o podstawie wobec Rosji nie wobec rządu.

           Ja o tym przecież piszę. Interpetujesz postawę węgierskiego rządu (tutaj wobec Rosji) jako postawę węgierskiego społeczeństwa. W Polsce oddzielasz jednak zwykle postawę rządu od postawy społeczeństwa, która przypadkowo wobec Rosji jest zbieżna, ale to akurat właśnie... przypadek, bo innych tematach zbieżoności nie ma. Nie wiesz więc, jaka jest postawa węgierskiego społeczeństwa wobec Rosji, bo oficjalna wersja Orbana nią wcale być nie musi.
           • balladyna Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 14:41
            O społeczeństwie węgierskim się nie wypowiem, ale były ostatnio publikowane sondaże, według których społeczeństwo słowackie jest za zwycięstwem Rosjan, byleby się wojna skończyła i własna dupa zimą nie zmarzła.
         • veryvery Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 14:03
          Niekoniecznie, polska tak jak inne kraje nato wiedzialy o ruskiej agresji na wiele miesiecy przed a mimo to rzad w ogole sie na to nie przygotowal, chociazby na przyjecie uchodzców, aby jedynie Kłameusz Morawiecki zaczal wyprzedawac swoje nieruchomosci bo w czasach wojny i kryzysu ich wartosc spada. Malo tego niemalze do konca pisowcy brali udzial w spędach europejskich, proputinowskich (orban, salvini, le pen itd) polityków, ostatni taki byl jakos tydzien przed wybuchem wojny. Gdy ruskie zaatakowaly Ukraine to polski rzad początkowo byl wstrzemięźliwy a kaczynski to chyba przez miesiąc z jakiejs nory nie wyłaził. Polskie społeczenstwo w wiekszosci na ruską agresję zareagowalo autentycznym oburzeniem I chěcią pomocy. Pisiory musiały to wziąć pod uwagę ale ja uważam że to amerykanie maczali łapy w postawie polskich politykow, ponoć były jakies spotkania z dudą I polski rzad stal sie jednym z głównych liderów pomocy dla Ukrainy.
          A co do wegier to w jednej z analiz czytalam ze nie czują sie oni tak do konca czescia społecznosci europejskiej, że to przez ich język, czuja sie wyobcowani a ze to ruskie napadli ukraine to mają postawe 'słowianie biją sie miedzy sobą, niech się biją, nic nam do tego'. Orban ma ambicje jak stąd do księżyca ale przyszlo mu sie urodzic w malym, niezbyt waznym kraju, dusi się i męczy ze swoimi wielkościowymi zapędami bo potencjał Węgier nie pozwala mu na bycie tym, kim by naprawde chcial
     • lella_two Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 14:14
      Ja w ogóle nie rozumiem jak rusofobia może być irracjonalna😛
   • daniela34 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 07:52
    Może to bez te nawozy śtućne
    A może w szkole był pilnym uczniem
    Może to wszyćko bez te atomy
    Że waryjata momy

    Ja też nie czytałam niczego podobnego!
   • asfiksja Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 09:33
    Taaak, "łojezu będzie eskalacja, spuszczą bombe, bo nasi kupujo lugole". I alternatywie "może nie spuszczą bomby, ale rąbną w elektrownię atomową". Jassne, jeszcze pewnie na Zaporożu przy zachodnim wietrze.
    • iwoniaw Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:34
     Tak, to z tym skażeniem, które z Zaporoża nawieje wprost na Warszawę to już jakis czas temu mnie szczerze zainteresowalo, ale na pytanie o kierunki wiatrów jakos panikarz zamilkł i nie zostalam uświadomiona, dlaczego me watpliwosci nie są słuszne 🤣
     • daniela34 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:59
      Kotlecik z "lugolem" jest trochę drugiej świeżości. Odgrzewany w mikrofali. Pierwsze wątki byly wiosną, jakoś w marcu. Znaczy nie było! Nigdy ich tu nie widziałam.
      • panna.nasturcja Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 12:21
       Omamy miałaś!
  • lily_evans011 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 06:28
   Punkt ostatni, moja hardcore pisia znajoma doszła do tego samego wniosku i stwierdziła, że ma w związku z tym w du... straszenie brakiem prądu i gazu. Skoro nawet ona przejrzała na oczy, to jest to bardzo grubymi nićmi szyte...

   BTW kuzynka mieszka w Niemczech, Niemcy łykają te wszystkie punkty jak gęś kluski (a ona się obraca wśród ludzi typu ematki, czyli samych wonskich specjalistów i specjalistek), a ona niestety razem z nimi.
   • sueellen Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 06:48
    W wątku energetycznym pisałam,że w Polsce ani prądu ani gazu nie zabraknie. Oraz wyjaśniłam dlaczego nie zabraknie. Owszem, będzie drożej i z tego tytułu będą problemy, ale jak rząd jest w stanie "dać" 500+ to najbardziej potrzebującym pomoże i rachunek za prynd zapłacić
    • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:11
     Do niektórych nie dotrze, że kryzys energetyczny to będzie drożyzna a nie fizyczny brak dostaw. Jak już pisałam wcześniej, nie ma prądu, nie ma rządu. Ceny można próbować zwalić na samorządy, ale nie sam fakt że nie ma energii do kupienia.
   • snakelilith Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:14
    lily_evans011 napisała:


    > BTW kuzynka mieszka w Niemczech, Niemcy łykają te wszystkie punkty jak gęś klus
    > ki

    Niemcy liczą. I jak właściciel małej piekarnii zamiast 5 tys. euro za miesięczny rachunek za energię ma zapłacić 12 tys euro, to nie jest dla niego "kluska do łykania", a realne zagrożenie egzystencji. Domowy budżet wielu ludzi na etatach też nie będzie się spinał, co raczej dla nikogo nie jest powodem do entuzjazmu, ale rozumiem, że Polacy ciągle są na etapie dyskusji o propagandzie.
    • gulcia77 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:38
     Ale kryzysy są naturalnym elementem koniunktury. Tym razem jest to efekt krótkowzrocznej polityki. Trzeba to przełknąć i tyle.
     To nie jest tak, że nie szkoda mi ludzi, którzy to odczują nawet bankructwem. Sama się o przyszłość martwię. Ale nie ma innego wyjścia, jak żyć w dostępnych warunkach.
     • woman_in_love Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 14:40
      Nie gulciu, tym razem skoncza sie dostawy na Ukraine. Trzeba tylko poczekac na mroz i bankructwa firm.
      • gulcia77 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 16:07
       Wolałabym, żeby mi zadek zmarzł, niż żeby zaprzestać dostaw na Ukrainę. W tym wypadku nie mam najmniejszych wątpliwości, kto ma rację.
    • martini-n Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 14:31
     Mądre Niemcy, głupia Polska. Teraz ok? To dobrze.
    • veryvery Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 14:39
     Ja rozumiem ze tani ruski gaz to byl wunderbar deal dla niemieckiej gospodarki ale czy niemcy nie poszly za daleko w uzaleznieniu sie I czy to jest warte tego zeby rosja mogla szantazowac niemcy zakreceniem kurka za kazdym razem kiedy czegos bedzie chciala? Jak nie ukraina to ruskie beda chcialy w ten sposob wymusic cos innego od niemiec. Czy niemcy - elity, politycy, spoleczenstwo naprawde bylyby ok z taką sytuacją? Uzaleznienie europy od gazu to byl plan rosji zeby miec pole manewru. Dlaczego rosja nie zaanektowala calej Ukrainy, nie tylko krym w 2014 r? Ukrainska armia to byla wtedy mizeria z wyposazeniem na poziomie 2 wojny swiatowej. Bo putin uznal ze europa byla jeszcze za malo uzalezniona od ruskiego gazu
  • iwoniaw Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 06:56
   Masz rację, wszystko to dla mnie zupełne novum! Naprawdę ktoś tak pisał/mówił?! 🤣
   Moze jeszcze "rozleje się i na Polskę w postaci kilku milionów wiecej uchodźców"? , "szczekanie prosankcyjne zachodu jest ryzykowne i niepotrzebne", albo "putin postawiony pod ściana rozpeta atomowe piekło"? Nie, w ogóle tego nie czytałam wczoraj patrząc, co tam za kosze poklikane, wcale 🤣🤣🤣
   • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:13
    Niektóre mogą się nie połapać, bo ta propaganda sączy się dwoma sposobami, jeden bardziej łopatologiczny " bylo nie zadzierać z Rosją teraz pożałujecie", a drugi subtelniejszy "ja tylko ostrzegam....".
    • iwoniaw Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:32
     runny.babbit napisał(a):

     > Niektóre mogą się nie połapać, bo ta propaganda sączy się dwoma sposobami, jede
     > n bardziej łopatologiczny " bylo nie zadzierać z Rosją teraz pożałujecie", a dr
     > ugi subtelniejszy "ja tylko ostrzegam....".


     No co Ty opowiadasz, nic takiego nie ma miejsca, nawet ten wątek propagandyści kremlowscy omijają szerokim łukiem! I w ogole nie piszą w nim po raz fefnasty... - znaczy, przepraszam, nie widzialam nigdy tych wszystkich twierdzeń, których i tu nie ma wcale a wcale! 🤣🤣🤣

     To już jest jakaś desperacja, nie bylo tu nawet wpisu o UE, która bedzie dla nas lada dzien gorsza niz Putin dla Buriacji 🤣🤣🤣
    • leosia-wspaniala Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:50
     No i "ja tylko pytam", "nie znam się, ale...".
     • hanusinamama Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:18
      Jeszcze "nie mam nić do Ukraińców ale..." oraz " nie chcę siać paniki ale...".
  • fornita111 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 08:02
   Dzieki. Moze komus to da do myslenia. No chcialabym, chyba naiwna jestem wink
   • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 08:46
    O kurdebig_grin
   • chicarica Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 09:05
    Tysiące Rosjan ładujące się w tej chwili w panice do wszystkich możliwych samolotów na pewno chętnie potwierdzą wink
   • ginger.ale Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:50
    Na lotniskach w Rosji niech to puszczają ludziom, którzy stamtąd spierdal....w podskokach xd
  • princesswhitewolf Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 08:44
   Putin nigdy nie wszedlby do Polski ze swoja piechota bo nie mialby szans nawet juz ze stacjonujacymi wojskami NATO. Krzywde Putin to robi Polsce ekonomicznie ta wojna.

   Tak, ta wojna moze potrwac dluzej. Czy calymi latami to watpie ale wyglada na conajmniej kilkanascie miesiecy i gdy ktos mysli ze za miesiac się skonczy to sie musi ocknac.

   Zamarzac to nie bo nie ma -30 C zim by budynek od srodka zamarzal, ale koszta energetyki beda bardzo wysokie. Jednak nie ma wyjscia.
   • hanusinamama Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:08
    Ty to jednak jesteś tępa. Nic a nic nie skumałaś co??
    Okazuje się, ze swoją Piechota to Putin szans nie miał juz w lutym idąc na Ukrainę. A poszedł...i tyle ze jego racjonalności
    • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:14
     Bo myślał że zachód oleje Ukrainę i będzie sobie robił co chciał. A tu niespodzianka!
     • hanusinamama Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:48
      Nie. Bo gówno wiedział o stanie swojej armii. To jest jak z Kaczorem on też mało wie o Polsce i świecie.
      • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:55
       To też, dyktatorzy ey pewnym momencie dochodzą do etapu gdzie nikt im nie powie niewygodnych faktów z obawy przed reakcją.
       • hanusinamama Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:07
        Putin nie uzywa podobno internetu, ogląda tylko ruską TV, nikt mu nie powie ze jest źle. Jemu nie dość, że odklepało to jeszcze nie ma pojęcia w jakim świecie żyje.
       • gulcia77 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:50
        Goering w czasie IIWŚ miał w WB szpiega, Bepo Schmidta, który utwierdzał go w przekonaniu, że Wielka Brytania jest kompletnie nieprzygotowana do wojny i inwazja potrwa maks tydzień. Problemem dyktatorów jest to, że ich zausznicy mówią im to, co chcą usłyszeć. Więc o realiach nie mają większego pojęcia.
        Na naszym podwórku dobrym przykładem jest ściema Morawieckiego w sprawie KPO i kamieni milowych. I tak sprawa się rypła.
     • princesswhitewolf Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:55
      >Bo myślał że zachód oleje Ukrainę i będzie sobie robił co chciał. A tu niespodzianka!

      No dokladnie. Zakladal ze bedzie jak z Krymem i jego energetyczne uklady z Europa go chronia.
      Gdyby nie rozlegla pomoc Ukrainie z zachodu to Rosja szybko by wygrala nawet z poziomem korupcji jaka jest w tamtejszej armii.

      Zobaczymy co teraz zacznie robic
      • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:59
       O, jaka zmiana frontu, dopiero co wszyscy mieliśmy umrzeć od ruskich pocisków lub z głodu i zimna.
       • annaboleyn Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 12:25
        runny.babbit napisał(a):

        > O, jaka zmiana frontu, dopiero co wszyscy mieliśmy umrzeć od ruskich pocisków l
        > ub z głodu i zimna.

        big_grin Akuku smile)
      • hanusinamama Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:08
       Nie nie wygrałaby szybko o czym świadczy to, ze Ukraina radziła sobie doskonale zanim zachód dostarczył broń i cięzki sprzęt. Ale trolluj dalej
    • princesswhitewolf [...] 23.09.22, 10:50
     Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
     • hanusinamama Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:15
      To co ty sądzisz robi na mnie taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakie wrażenie.
   • gama2003 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:49
    Przy piątkowych porzadkach nie zapominajmy poodchylać listew przypodłogowych.
    Mąka lubi dostęp powietrza.

    Trolle przechodzą z tragarzami, niewinnie pytając o godzinę.
    • princesswhitewolf Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:51
     Jak tam kosztowna kanapa ktore ci zazdroszcze ponoc?
     • gama2003 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:13
      Nic nie zrozumialaś troliku w angielskiej podomce w pastelowe kwiaty.
  • hexella Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 08:59
   Na powyższe nigdy się nie natknęłam, fuj. Tak samo zresztą jak na utyskiwania o polskich szkołach zalanych ukraińską gówniarzerią, która wyjada biednym polskim dzieciom obiady ZA DARMO! A w tym czasie ich matki uwodzą nam naszych wspaniałych samców alfa, podstępnie mieszając w kadzi z narodowymi genami.
   • simply_z Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 09:53
    uwodzic to nie ale to ich osiedlanie tutaj jest zastanawiajace. Pesele, flagi itd. nienormalne
    • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:27
     Pesel jest potrzebny żeby się zatrudnić, przypominam że nadany tymczasowo. A te flagi to gdzie Ci przeszkadzają?
     • iwoniaw Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:38
      milva24 napisała:

      > Pesel jest potrzebny żeby się zatrudnić, przypominam że nadany tymczasowo. A te
      > flagi to gdzie Ci przeszkadzają?

      Komu odpowiadasz? Sugerujesz, że ktoś powiela przekaz o peselach i spisku, wg którego Ukraina ma popaść w polska niewolę, a polska zostać zaanektowana przez miliony Ukrainców? Niemożliwe! Toz to by było gadanie Kremlem, a tu nie ma przeciez ruskich troli i to same pomowienia!
      • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:52
       Simply_z big_grin
       • iwoniaw Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:07
        milva24 napisała:

        > Simply_z big_grin

        Nick taki akurat 🤣
        • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:09
         big_grin
        • 35wcieniu Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:50
         Moderatorka wygaszająca u siebie troliszcza to świetny pomysł żeby się to nie rozłaziło. Znakomity.
         • iwoniaw Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:52
          35wcieniu napisał(a):

          > Moderatorka wygaszająca u siebie troliszcza to świetny pomysł żeby się to nie r
          > ozłaziło. Znakomity.
          >

          Skąd pomysl, że skoro napisalam w tym wątku (!), że nie widzę, żeby ktoś tu pisał xyz, to znaczy że "wygasilam trolliszcza"? No weź.
   • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:17
    A tu znacząco dokłada polski rząd, który uchodźcom pomaga rękami obywateli, a sam nic nie robi. Wychodzą pewnie z założenia, że lepiej mieć w zanadrzu "obcego" do bicia przed wyborami.
    • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:31
     Trafiłam niedawno na ciekawy sondaż

     oko.press/czy-po-pol-roku-wojny-niechec-do-ukraincow-rosnie-tego-sie-obawialismy-sondaz-oko-press/

     Wychodzi na to że jak na razie po pół roku od wybuchu wojny ogólnej niechęci w społeczeństwie do uchodźców nie ma.
     • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:35
      To dobrze. Jednak to nie znaczy że w czasie ostrego kryzysu politycy nie spróbują zrobić z nich kozła ofiarnego. Są partie które już to robią.
      • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:54
       Są partie, które to robią od początku i nie będę pokazywać palcem, kto je według mnie sponsoruje.
       • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:57
        Wszyscy wiedzą 😂 podobnie jak świętobliwi sponsorowani przez Kreml. Ale są jeszcze agenci w naszej partii rządzącej.
        • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:04
         Słyszałam, że jedno radio sączy powoli jad na uchodźców ale to pewnie tylko pomówieniawink
         • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:05
          Czyżby to z przekaźnikami na Uralu? No kto by pomyślał!
          • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:07
           A jakżeby inaczejbig_grin
       • daniela34 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:57
        Są to partie sponsorowane przez lobbystów z Pernambuco po prostu 😁
     • leosia-wspaniala Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 10:49
      A jak ma być, skoro oni się w Polsce po prostu rozpłynęli między nami - mieszkają, pracują, wychowują dzieci. Nie siedzą w obozach utrzymywani przez państwo, nie rabują, nie żebrzą na ulicach.
      • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:03
       To nie ma znaczenia. Nastroje ksenofobiczne nie są oparte na faktach tylko na emocjach, a w dzisiejszych czasach te emocje podsyca się w internecie. Wejdź sobie w dowolny artykuł gdzie piszą o jakichś problemachu, zawsze są jakieś komentarze że to przez Ukraińców, że na nich to są pieniądze a na x nie ma etc. Przecież to nie są przypadkowe posty. Imo bardzo niebezpieczne igranie z ogniem i powinno się cały czas demaskować te mechanizmy, bo wciąż dużo ludzi wierzy bezkrytycznie w to co wyczytaja na SM.
       • milva24 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:06
        Ja o tych kuzynkach co to do szpitala ich w lutym czy tam marcu nie przyjęli sama osobiście dementowałam w robocie, tzn dopytywałam kto, kiedy i kogo nie przyjął i okazywało się, że nie wiadomo.
        • daniela34 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:10
         Ooo tu też było. Mnogo a mnogo. Same sprawdzone wiadomości
         • annaboleyn Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:11
          A czy któryś szpital kogoś za to nie pozwal? Albo szykował się do?
          • daniela34 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:17
           To było to: "wróciłem ze szpitala na Kopernika.. Kasia znowu skręciła nogę" I dalej rzewna opowieść, że Kasi nie przyjęli. Szpital zaprzeczył i zdaje się zapowiadał pozew.
           • annaboleyn Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:18
            Tak, to ten kejs! big_grin
            • daniela34 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:20
             Kasia z Kopernika (urocza aliteracja) to nowe wcielenie płaczącej kuzynki.
             • annaboleyn Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:27
              Ta templatka się tak często przydaje...big_grin
              • daniela34 Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:29
               😄
       • leosia-wspaniala Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:10
        Ale oczywiście. Tylko ciężko ruszyć ludzi masowo antyukraińsko, właśnie z tego powodu, że większość ludzi widzi, jak jest naprawdę.
       • hanusinamama Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:20
        Ale te komenatrze własnie pisza trolle w 90% albo i więcej.
        • runny.babbit Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:30
         Oczywiście, ale tak to właśnie działa, że czytelnik ma mieć wrażenie że "wszyscy" o tym piszą i że to zjawisko powszechne. Podstawy psychologii, przeciętny człowiek ma tendencję by iść z tłumem, każda propaganda się na tym opiera.
        • iwoniaw Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:32
         hanusinamama napisała:

         > Ale te komenatrze własnie pisza trolle w 90% albo i więcej.
         >

         No o tym właśnie jest mowa - tylko czytają te komentarze juz nie trole, tylko w 90% zwykli ludzie, do których to jest skierowane - i wielu się łapie na ten czy inny fragment takiej propagandy. Niektórzy nawet sami podają dalej te rewelacje ktore "nimi fszczonsły" - tu na forum też.
         Dlatego trzeba pokazywać mechanizmy.
        • martini-n Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 14:36
         > Ale te komenatrze własnie pisza trolle w 90% albo i więcej.

         Ale co mniej rozgarnięty suweren powtarza jak papuga.
      • szafireczek Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:32
       Otóż to - sami sobie poradzili i mnóstwo osób pracuje, część pozakładała działalność.
  • annaboleyn Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:10
   Po tych paru godzinach mogę spokojnie powiedzieć, że żadne, odzywające się ze stołu nożyce mnie nie zaskoczyły wink
   • hanusinamama Re: Nic mi nie zabrzmiało znajomo! 23.09.22, 11:16
    Fakt

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka