Dodaj do ulubionych

obcinanie włosów na sucho?

23.09.22, 10:02
podobno przy kręconych to popularna metoda, ale przy włosach zwykłych - ma to sens? Któraś doświadczyła? efekty takie same jak na mokro? a może lepsze?

Trafiłam przypadkiem na taki opis :
Tniemy na sucho, autorską techniką założycielki: ................ Bazując na naturalnej pielęgnacji i wiedzy trychologicznej, współpracujemy z Twoim rodzajem włosów, dlatego nie modelujemy ich ani nie stylizujemy. W ............. zachęcamy do zaakceptowania naturalnych walorów swoich włosów, które są unikalne dla każdego człowieka.
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 10:08
      Ma sens tylko przy kręconych
    • 35wcieniu Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 10:10
      Jeśli przez zwykłe rozumiesz inne niż kręcone to tak, doświadczyłam. Samego cięcia, bez filozofii "nie modelujemy".
      Cięcie jak cięcie, żadna specjalna różnica w wyglądzie włosów.
    • snakelilith Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 10:20
      Ja kiedyś byłam u takiej fryzjerki i efekt był taki se. Ale to nie zależało od metody cięcia, a od umiejętności strzyżenia fryzjerki. Ona chyba nie była najlepsza. Moja aktualna tnie najpierw kontury i cieniuje na mokro, potem suszy i "wyrównuje" wizualnie na sucho, bo przy falowanych włosach obie strony układają mi się różnie, jedna bardziej podnosi i przy symetrycznym cięciu mam z jednej strony więcej objętości, a z drugiej wrażenie nierównej długości. Przy prostych włosach nie ma chyba takiej potrzeby.
    • damartyn Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 10:36
      Ma sens przy naprawdę dobrej fryzjerce. Taka potrafi wszystko. Reszta to marketing.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 10:41
      Moja siostra ma ogrom włosów.
      Lekko jej falują jak 98% polek.
      Ma cięte na mokro i po wysuszeniu jeszcze raz cięte na sucho.
      Ja mam podobne włosy ale jest ich o 80% mniej i cięcie na sucho polega na "uebaniu" tych niesfornych koncówek, które nijak nie chcą się ułożyć jak należy.
    • asia.sthm Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 10:43
      zachęcamy do zaakceptowania naturalnych walorów swoich włosów, które są unikalne dla każdego człowieka.

Bardzo, bardzo mi sie to podoba.
      Ilez to energii kazda kobieta by sobie zaoszczedzila idac na zywiol z wlosami zamiast walczyc i chciec miec odwrotnie niz ma.
      • angazetka Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 13:01
        Tak.
        (Podpisano: znęcająca się nad włosami i oczekująca niemożliwego przez większość życia.)
    • n-ell Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 10:45
      Chyba cytujesz opis mojej fryzjerki😉. Ja jestem zadowolona, przy okazji szybko. Ale też ja lubię taki efekt naturalny i nie „wystarany” i mam wrażenie, że cięcie na sucho w tym pomaga.
      • panna_lila Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 12:14
        inicjały KB?
    • gris_gris Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 11:09
      Ja mam zawsze ciete na sucho, przez dwie rozne fryzjerki (jedna w Polsce, druga poza). Jakos sie nie zastanawialam nad tym, ciekawe, czy to jest bardziej popularne niz sie mysli, czy akurat tak trafilam? Z efektu jestem zawsze zadowolona. Mam proste wlosy.
    • szafireczek Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 11:17
      Miałam ostatnio cięcie na sucho, z tym że po uprzednim delikatnym prostowaniu prostownicą. Jestem bardzo zadowolona i efekt końcowy - bez stylizacji był od razu widoczny. Cięcie w zakładzie - pani fryzjerka z Ukrainy - niesamowicie dokładna!
    • andace Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 11:37
      Moja fryzjerka mnie tak obcina, pierwsze cięcie z mokrymi włosami i potem kolejne po wysuszeniu, w całości obcinanie włosów trwa ok 30-45 minut. Cześć cięcia na sucho to zmniejszenie objętości włosów.
      Mam włosy zupełnie proste, bez jakiejkolwiek tendencji do fal czy kręcenia i bardzo trudne do ułożenia.
      Po takim cięciu nie muszę układać włosów, wystarczy je wysuszyć (mam asymetrycznego krótkiego boba).
    • beataj1 Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 11:39
      Kiedyś w dawnych czasach robiłam za modelkę podczas jakiegoś prestiżowego szkolenia u Welli.
      I laska ostrzygła mnie na sucho za pomocą brzytwy.
      Wrażenie niesamowite bo wokół mojej głowy osypywały się włosy (mokre spadają w formie strąków). Włosy układały mi się fajnie. Ale, laska po prostu pokazywała technikę a nie bredziła o unikalnej metodzie.
    • pyza-wedrowniczka Re: obcinanie włosów na sucho? 23.09.22, 12:28
      Moja fryzjerka najpierw na mokro obcina długość i trochę cieniuje, ale potem poprawia cieniowanie na sucho (z tym, że to poprawianie to właściwie drugie cięcie prawie). Ale ja mam włosy lekko falowane (chociaż na oko prawie proste), żyjące swoim życiem, więc one na sucho wyglądają zupełnie inaczej niż na mokro.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka