Dodaj do ulubionych

Grup na whatsuppie się nie opuszcza

23.09.22, 13:13
Chodzi mi o grupy tworzone wyłącznie na użytek jakiegoś jednorazowego wydarzenia, spotkania towarzyskiego itp Takie grupy, po tym wydarzeniu po prostu opuszczam. Robiłam tak od początku istnienia grup na WhatsAppie.

I tak właśnie się zdarzyło, ze moja starsza została zaproszona na dość huczne urodziny koleżanki z byłej szkoły, oddalonej od nas o 30 mil. Fajnie było, spotkała się z koleżankami których dawno nie widziała. Była tam jedna mama z Polski, z która utrzymywałam kontakty gdy nasze dzieci chodziły razem do szkoły, ale to się skończyło w... 2016r! Nasze dzieci się znają, chodziliśmy razem do parku, na place zabaw, kawki itp ale przyjaźni już dawno nie ma i nie zamierzam podtrzymywać znajomości na sile, zwłaszcza ze dzieli nas te 30 mil.

Do rzeczy: Po urodzinach, matki z tej grupy whatsuppowej zaczęły zgadywać się na spotkania, jakieś wieczory z winkiem, stand-upy i inne gigs w Londynie. Siedziałam cicho, ale wiadomości się piętrzyły. W pewnym momencie miałam ponad 100 nieprzeczytanych wiadomości na tej jednej grupie. Niewiele myśląc, po angielsku opuściłam grupę nie ogłaszając deportacji (w końcu to nie lotnisko). Następnego dnia dostałam pełna niewypowiedzianych wprost zali wiadomość, ze jej przykro i czy może zostałam obrażona przez kogoś ze tak opuszczam grupę bez pożegnania ani słowa wyjaśnienia. Ona jest adminka na tej grupie i mnie do tej grupy dodała (mimo ze to nie jej dziecka impreza była), - sama się nie prosiłam o dodanie.

Jestem mocno zdziwiona, bo na grupie napisałam jedno zdanie (podziękowanie za fajna imprezę), nie wdawałam się w żadne dyskusje, wiec wątpię by ktokolwiek inny w ogóle zauważył, ze mnie tam już nie ma?

Czy whatsuppowe grupy maja jakiś bon ton o którym nie wiem? Wypada się zegnać przy wychodzeniu z grupy i usprawiedliwić swoja decyzje? Czy może pani adminka przewrażliwiona? Nie odpisałam jej bo za bardzo nie wiem nawet co. Przepraszać ja mam? Ma prawo się czuć urażona ze opuszczam JEJ grupę? Tak, wiem - problem pierwszego świata.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Grup na whatsuppie się nie opuszcza 23.09.22, 13:18
      Napisz jej, że ci komórka niestety nie nadąża przez te ilości wiadomości, więc musiałaś porezygnować z grupy i odinstalować kilka apek. Kłamstwo, ale takie tycie.
    • panna.nasturcja Re: Grup na whatsuppie się nie opuszcza 23.09.22, 16:40
      Nie, to nie są problemy pierwszego świata, to są problemy dziesięciolatki.
      Dorośnij.
    • but.first.coffee Re: Grup na whatsuppie się nie opuszcza 23.09.22, 16:45
      Wszyscy widzą, że suellen się wypisała - w grupie pojawia się wiadomość Nr Tel...opuścił grupę.

Cała reszta jest niepoważna, olej i nie rób sobie wyrzutów. Następnym razem wycisz grupę, jest taka opcja - wtedy nie dostajesz powiadomień. Odczekasz kilka tygodni i wywalasz całą grupę z tel.
    • ritual2019 Re: Grup na whatsuppie się nie opuszcza 23.09.22, 17:30
      Tak trudno napisac ze nie bedziesz uczestniczyc w spotkaniach ze wzglow logistycznych/braku czasu czy co tam chcesz i opiszczasz grupe. Podziekowac i wszystkim milego dnia. Nadal mozesz to napisac w odpowiedzi na pytania. To naprawde zabiera mniej czasu niz forum a wyglada ok.
      • ritual2019 Re: Grup na whatsuppie się nie opuszcza 23.09.22, 17:32
        Moja przyjaciolka dodala mnie kiedys do jakiejs grupy ale tematyka (kulinarna) mnie nie interesowala a ciagle pojawialy sie wiadomosci wiec napisalam prywatnie do przyjaciolki i ta bez zandnych problemow mnie odjela.
    • ingaki Re: Grup na whatsuppie się nie opuszcza 23.09.22, 17:39
      Nasza grupa klasowa często uaktywnia się po 23 wiec tak trochę późno dla co po niektórych, i tak raz jednej nocy 23.30 pik pik i przy trzecim pik, wiadomość ze taka mama opuściła grupę 😅 długo nie pobyła bo to we wrześniu było.
      Grupki WhatsApp-owe grupki nie są dla każdego. Bez pardonu się opuszcza jak treści nie interesują.
      • ritual2019 Re: Grup na whatsuppie się nie opuszcza 23.09.22, 17:49
        Ja mam zawsze telefon wyciszony wiec nawet w nocy mnie nie budzi. Natomiast jestem w kilku grypach, jedna to rodzice i liderzy grupy scouts syna, druga to przyjaciele (tych jest kilka w roznym skladzie) a kolejna to partner i dzieci. Jednak w nocy jest spokojnie, genralnie wieksza aktywnosc tylko czasem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka