Dodaj do ulubionych

Mowilybyscie dzien dobry?

23.09.22, 21:26
Mam taka smieszna sytuacje w kamienicy. Mianowicie na pierwszym pietrze lokatorzy (2 mieszkania maja kibelki na zewnatrz, czyli na klatce. Wszyscy inni sobie zrobili toalety w mieszkaniach. I dzis znow sie zdarzylo, ze akurat schodze a sasiad ze swojego kibelka wychodzi. No i glupio mi tak sie z nim witac przy dzwiekach splukiwanej muszli 🤪 Wiec przechodze i udaje, ze nie widze. On tez milczy. A Wy jak? Witalybyscie sie w takiej sytuacji? 😅
Obserwuj wątek
    • mid.week Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:32
      Oczywiście! Dzień dobry, jak stolec?
      • annanichtvergessen Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:32
        😂
        • annanichtvergessen Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:34
          Albo dzien dobry, jak Panu leci? 😂😂😂😂
      • chatgris01 Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:54
        mid.week napisała:

> Oczywiście! Dzień dobry, jak stolec?

A co jak odpowie: "Stolczyk paluszki lizac."? cool
    • engine8t Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:35
      Kiepskich poogladaj - tam sie moze nauczysz?
    • gaskama Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:35
      Kible na klatce??.??😳 nie mieszkasz w Europie????
      • engine8t Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:35
        Nie - w Polsce na pewno.
        • gaskama Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:38
          W Polsce kible na klatkach??? W akademikach?
          • 35wcieniu Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:59
            Masa takich kamienic jest w Polsce.
        • taniarada Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:06
          W Polsce ? Czytasz to forum .Austria .U ciebie kible są na ulicy w kartonach 😊
          • gaskama Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 23:18
            O czym ty piszesz? Ty się dobrze czujesz? W jakich kartonach? Ja coś przegapiłam?
      • annanichtvergessen Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:44
        To jest zadkosc juz w Wiedniu i takie mieszkania rozchodza sie jak swieze buleczki, bo sa niesamowicie tanie. Mieszkam prawie w centrum. Pol godziny marszu do scislego centrum. Place 200 eur czynszu (woda, smieci w tym). Z tym, ze wiekszosc robi sobie kibelki w mieszkaniach. Te dwie rodziny nie chca i wola tak. Ja jak pozostali sasiedzi dawny kibelek wyremontowalam i mam w nim schowek + spizarnie. Tamtych sasiadow zarzadca nie moze do takich remontow zmusic. I plusem takich mieszkan, ze to umowy bezterminowe obarczone wyjatkowymi przepisami. Wlasciciel moze tylko w okreslonych przypadkach i tylko przez sad rozwiazac umowe. Te mieszkania tez sie dziedziczy. Juz ich na rynku prawie nie uswiadczysz a wielu by chcialo.
        • annanichtvergessen Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:48
          Ahhh i czynsz jest tylko dopasowywany do indeksu rocznego, wlasciciel nie moze go ot tak zwiekszyc, bo mu sie chce. To stare, ale zazwyczaj bardzo zadbane kamienice. Kiedys widocznie tak budowano.
          • annanichtvergessen Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:01
            I uwierz mi najem 40 metrow kwadratowych + ta wyremontowana spizarka to na ta lokalizacje w Wiedniu to jak bajka. Tyle to dzieciaki dostaja kieszonkowego. 😂 Na ten standard, do ktorego doprowadzilismy lekka rasia moglabys zaspiewac 700 + media, jak nie wiecej. Wiec ja tam nie narzekam. 😂 Najem od 11 lat zwiekszyl sie o... szalone 20 euro. A doba hotelowa w Wiedniu oscyluje w kwocie mojego miesiecznego najmu (nie mowie o hostelach).
            • mysiulek08 Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:12
              mieszkalam w Wiedniu w takim mieszkaniu, z kibelkiem poza mieszkaniem i regulowanym czynszem, lokalizacja swietna byla smile i nawet w magistracie do jakiegos wyzszego urzednika bez nabozenstwa powiedzialam 'albo ze mnie robisz idiotke albo z ciebie robia idiote" tongue_out (no jak tak herr po ang mowic ?) poszlo o remont budynku na czas ktorego mielismy sie wyniesc tylko nikt nie wiedzial kiedy tongue_out
              • annanichtvergessen Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:20
                Tez bym goscia wysmiala. 🤦‍♀️
            • arthwen Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:18
              Jakim cudem ty tam mieszkasz od 11 lat, skoro całkiem niedawno rozstałaś się z facetem i szukałaś jakiegoś nowego mieszkania, w którym od paru miesięcy mieszkasz?
              • 35wcieniu Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:21
                Każdy jej wątek jest osobną narracja i osobną historią, ot i wszystko.
                W jednym sprzed paru dni rozwodziła się nad pięknem śniegu widzianego z antresoli w mieszkaniu. Tym, w którym jeszcze zimy nie przeżyła xD
              • annanichtvergessen Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:24
                Bossshhe. Zadnego mieszkania nie szukalam. 🤦‍♀️ Przeprowadzilam sie do niego na wies a mieszkanie w Wiedniu bylo i sluzylo jako baza noclegowa/ mieszkanie robocze itd. Po rozwodzie on zostal w domu na wsi a ja przejelam dla siebie mieszkanie w Wiedniu. Uwierz, ze ludzie moga miec wiecej niz jedno miejsce zamieszkania. 🤦‍♀️
              • ichi51e Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 23:41
                najpewniej nie mieszka tam sama tylko z kimś i ten ktoś tam mieszka dluzej.
        • taniarada Re: Mowilybyscie dzien dobry? 24.09.22, 02:19
          W Austrii mieszkania socjalne nie są dla biednych .Przed wyjazdem do Niemiec ,mieszkałem trochę we Wiedniu .
        • krolewska.asma Re: Mowilybyscie dzien dobry? 24.09.22, 10:22
          Ja bym nie chciała
          Kurczę jak to
          Wychodzisz z mieszkania ?
          Musisz zamknąć na klucz
          Czy zostawiasz otwarte drzwi ba oścież?
          A co jak ktoś przyjdzie w tym czasie?

Ale z ich strony- czy to nie jest tak ze wy jako wspólnota płacicie za te wodę i światło z tych kubki w części wspólnej ?
          Zjeżyła bym się
      • sueellen Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:08
        Jeśli kamienica jest przedwojenna, to bardzo prawdopodobne że nie było łazienek w mieszkaniach. W tamtych czasach to był luksus dla bogatszych.
    • kot_filemon88 Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 21:41
      To mężczyzna kłania się kobiecie, zawsze. Więc niezależnie od okoliczności spotkania po prostu bym milczała.
      • annanichtvergessen Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:05
        Tak robie i przemykam dyskretnie.
        • taniarada Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:07
          👍😂
    • magda.z.bagien Re: Mowilybyscie dzien dobry? 23.09.22, 22:06
      Zawsze mówię sąsiadom, ale żadnego nie widziałam jeszcze w okolicznościach klozetowych, więc nie wiem jakby to wpłynęło na przebieg konwersacji.
    • majenkir Re: Mowilybyscie dzien dobry? 24.09.22, 03:05
      Ja nawet jak jestem w publicznym kiblu, to udaję, że innych babek nie widzę 😅
    • summerland Re: Mowilybyscie dzien dobry? 24.09.22, 04:42
      Ja mysle, ze on sie powinien uklonic pierwszy, czy powiedziec dziendobry. Ale moze u was sa tam inne zasady.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka