Dodaj do ulubionych

Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną?

25.09.22, 01:59
Godzinę temu znalazłam u siebie coś, co wyglada na pie.rzoną zmianę nowotworową.

Rano zacznę dzwonić i przepraszać że zawracam dudę w niedzielę i umówię się na pobranie wycinka… a może uda mi się uspokoić i poczekać do poniedziałku.

Mam nadzieję, że jestem po prostu głupia i ślepawa histeryczka.

Od jakiegoś czasu miałam przeczucie, że jest mi po prostu w życiu za dobrze i zaraz coś walnie. Jak nigdy, bo zawsze mi się wydawało, że wszystko mi się po prostu należy.

Kurwa. Niech się po prostu okaże, że jestem walnięta.
Obserwuj wątek
    • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:06
      Posiedzę, nie śpię.
      Mam nadzieję, że to jakieś głupstwo, a nie rak, a jeśli faktycznie dobrze oceniałaś - oby był szybko uleczalny. Nie sądzę, że "wymacałaś" sobie glejaka mózgu IV stopnia 😜
    • magdallenac Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:06
      Ej! To na pewno nic! W poniedziałek okaże się, że jesteś walnięta. Gdzie to wypatrzyłaś/wymacałaś? Skąd Ci od razu przyszła do głowy zmiana nowotworowa?
      • geez_louise Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:13
        Zdjęłam sobie hybrydę z paznokci u stóp i mam raczej charakterystyczny ciemny pasek na płytce palucha.

Ale biorę bycie wariatką z grzybicą, urazem paznokcia, krwiakiem cholera wie czym, chcę być przez najbliższe 10 lat wyśmiewana przy każdej okazji jak to dzwoniłam w niedzielę z powodu paznokcia. Sama będę mistrzynią w opowiadaniu tej historii.
        • magdallenac Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:18
          Kończy się właśnie moja 3 miesięczna walka z kolejną onycholizą, właśnie zniknął mi ostatni charakterystyczny ciemny pasek. Lekarz mnie zrypał i powiedział, że dla mnie hybryda jest już zakazana na zawsze. Też mi się nie podobały zmiany na dwóch paznokciach. Okazało się, że to nie nowotwór, a moja własna głupota.
          • geez_louise Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:24
            Onycholiza to zmora, ale biorę nawet na wszystkich 20 palcach. Fakt, że ostatnie pedi pod koniec sierpnia zrobiła mi straszna partaczka i uwierzę, że uszkodziła mi paznokieć. Moja dziewczyna od pedi zaszła w ciążę i poszłam gdzie indziej. Miałam tak spapraną usługę, że postanowiłam zdjąć lakier samodzielnie i dać sobie spokój z pedi do wiosny.
            • annaboleyn Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:35
              Ależ na stówkę zajechała Ci pod paznokieć i zrobiła krzywdę. Jak już będziesz to miała na piśmie (a będziesz) to idź i ją wyszarp za kudły za ten stres sad
              • geez_louise Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:41
                Pójdę jej wręczyć voucher na kurs doszkalający w podziękowaniu za uświadomienie mi, jak należy się cieszyć wszystkim co się ma, zwłaszcza zdrowiem.

Tylko jutro muszę wybrać do kogo dzwonię: do mojej frenemy, byłego gacha czy niedoszłego, a może profesora co mnie raz widowiskowo ośmieszył i oblał. Mam takie bardzo dobre znajomosci w tej dziedzinie 🤣
                • annaboleyn Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:43
                  Team niedoszły, brzmi fabularnie wink
                • mysiulek08 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 07:21
                  dzwon do profesora, co sie bedziesz ograniczac 😎

bedzie dobrze !
                  • lily_evans011 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 07:26
                    Kto bogatemu zabroni big_grin.
        • kk345 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:18
          No ej, ile miałaś tę hybrydę, rok? Parę tygodni najwyżej. Przecież wiesz doskonale, że rak nie pojawia się w takim tempie znikąd, natomiast grzybica już tak...
          • georgia.guidestones Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:22
            kk345 napisała:

> No ej, ile miałaś tę hybrydę, rok? Parę tygodni najwyżej. Przecież wiesz doskon
            > ale, że rak nie pojawia się w takim tempie znikąd, natomiast grzybica już tak..
            > .
            Czasem przez parę/naście m-cy jest tyle przerwy co u pedicurzystki w salonie na kolejnej wizycie, tj.znam osoby, które tak robią.
            • magdallenac Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:24
              Znasz osoby, które noszą tę samą hybrydę przez kilkanaście miesięcy??
              • georgia.guidestones Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:26
                magdallenac napisała:

> Znasz osoby, które noszą tę samą hybrydę przez kilkanaście miesięcy??
                Zdejmowaną co parę tyg. Napisalam wyżej, że przerwa to z pół godz. do godziny na każdej wizycie.
                • magdallenac Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:28
                  Ok! Zrozumiałam, że noszą na stopach tę samą obłażącą hybrydę miesiącami.
                  • czerwonylucjan Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 15:41
                    Hmm jak kosmetyczka bazy/zelu nie frezuje to moze troche tak byc
                • geez_louise Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:31
                  Przez jakieś 5 lat robiłam pedicure z hybrydą na okrągło. Ale jestem pewna, że jeszcze w lipcu nie miałam żadnych zmian na paznokciach. Zawsze się przyglądam. I moja pedicurzystka u każdej klientki ewentualne problemy zauważała i od razu zgłaszała.
          • magdallenac Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:23
            Daję sobie rękę uciąć, że to onycholiza. To gówno się robi błyskawicznie. Mnie, tydzień po nałożeniu hybrydy, zaczął odchodzić paznokieć, a zaraz kolejny. Szybko ściągnęłam i też się zdenerwowałam, bo zobaczyłam te pionowe ciemne kreski. Nigdy więcej hybrydy.
        • mia_mia Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:50
          Ja sobie tak uszkodziłam paznokieć, czy nawet dwa samodzielnym manicurem, ale jakoś nawet na spokojnie do tego podeszłam, bo generalnie miałam jakieś problemy z paznokciami wtedy i najbardziej prawdopodobne wydawało mi się uszkodzenie. Wcale tak szybko to nie zniknęło, ale zniknęło i nie ma, czego i Tobie życzę.
        • lily_evans011 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 07:08
          To uszkodzenie od hybrydy, zobaczysz.
          • lily_evans011 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 07:09
            A następnym razem sama pomaluj pazurki, będzie zdrowo, bardziej higienicznie, taniej i ładniej wink.
    • annaboleyn Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:08
      Umówisz się i bardzo dobrze, bo musisz się uspokoić. A potem okaże się, że jesteś walnięta, zobaczysz smile
    • disco-ball Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:08
      Trzymam kciuki mocno, żeby się okazało, ze to nic poważnego.
    • 3-mamuska Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:39
      Będzie dobrze. Mogą być takie od chemii albo uszkodzeń. Dlatego trzeba iść do lekarza.
      Trzymaj się.
    • interstate95 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 02:45
      Bardzo dobrze, umawiaj się jutro, to cię uspokoi.
      A później będziesz opowiadała, jak z powodu nadinterpretacji tego co widzisz miałaś niedzielną akcję w stylu suchara " panie, idź pan stąd, pan masz płaskostopie"
      Nic nie walnie, ale trzymam taktycznie kciuki.
      Kiedyś ze stanu paznokci wywróżyłam sobie chorobę kardiologiczną i odchodząc od zmysłów gnałam do lekarza.
      Choroba kardiologiczna okazała się nadgorliwością w skracaniu i kompulsywnym dopieszczaniu paznokci pilnikiem w celu uzyskania pożądanego kształtu.
      Spokoju i zdrowia.
    • geez_louise Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 03:02
      A oglądałam sobie właśnie Dahmera na Netfliksie i myślałam, że bardziej sobie sobotniej nocy nie można zepsuć.
      • jednoraz0w0 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 03:18
        Spróbuj sobie obejrzeć The One na Netfliksie, borze jakie to jest złe.
    • geez_louise Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 03:14
      Dziękuję Wam. Rozsądna dawka dragów nie dawała rady, ale Wy plus dragi to już wystarczający koktajl uspokajający. Chyba uda mi się pospać i może moja przyszła ofiara niedzielę tez jeszcze będzie mieć spokojną.

I kuchnię posprzątałam, wyczyściłam grzyby i zrobiłam sos. Nie będę umierać w syfie i na głodniaka 🤣
      • ponis1990 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 05:12
        No hej, to ja nie śpię za ciebie chyba, nie umiem spać, budze się już kolejny raz tej nocy. Czekam jutro na wątek ,,ale jestem gupia, to była pierdoła". smile
      • milva24 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 08:23
        Też obstawiam, że to od hybrydy, moja koleżanka miała coś takiego.
    • eliszka25 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 06:34
      Stawiam na to, że to uszkodzenie przy hybrydzie. Trzymam kciuki, żeby tak było, tzn. najlepiej, żeby nic nie było, ale skoro już jest, to lepiej, żeby nie rak. Z tego, co piszesz, założę się, że babka partacza uszkodziła ci płytkę paznokcia, gdzieś zajechała za mocno albo co.

Będzie dobrze! Wystarczy, że ja mam doła i spać przez to nie mogę. A jeszcze dobiłam się serialem „Echa” na netflixie.
      • lily_evans011 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 07:18
        "Echa" mnie zaszokowały, a zakończenie to już całkowicie.
    • lily_evans011 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 07:07
      Większość z tego, go wydaje nam się poważną chorobą, to jakieś drobiazgi. Ale dzwoń, sprawdź. Będzie dobrze.
      • lily_evans011 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 07:12
        A co do poczucia, że wszystko zaraz pierd...nie i że jest podejrzanie za dobrze, to mają je osoby, które doświadczały porządnych stresów i miały okres w życiu, w którym co chwilę źle się działo. Tak działa psychika i wyobraźnia.
        I nie rób więcej hybrydy wink.
    • gallanonim2022 [...] 25.09.22, 08:17
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • rosapulchra-0 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 08:46
      Jakieś sześć albo siedem tygodni temu złamałam bark. Prawie sześć tygodni chodziłam z ręką na temblaku. Zaraz po wypadku (bardzo malowniczo wyj..bałam się w ogrodzie, tak, że prawym barkiem walnęłam o niski murek, a prawą rękę wykręciło w nienaturalny sposób do tyłu). Mądrości nie doda mi fakt, że mimo wylewu podskórnego na pół korpusu i niemożność ruszania prawą (!) ręką nie spowodowała natychmiastowego pójścia na pogotowie? Tak myślałam suspicious Od wypadku, po tygodniu negocjacji z GP, zrobiłam rtg ramienia, a potem MRI. Okazało się na zdjęciu MRI, że mam w piersi prawej ofkors jakąś dużą, niezidentyfikowaną zmianę. Dużą, bo miała jakieś 11 cm długości i 1,5 cm szerokości. Na cito mnie wysłali do kliniki piersi, a tam pan specjalista orzekł, że to krwiak po prostu i jeśli chcę, to on mi zrobi punkcję albo poczekam jakieś 4 tygodnie i krwiak sam się wchłonie. No to czekam.
      • rosapulchra-0 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 08:48
        I nie dopisałam najważniejszego. Oczywiście, po ujawnieniu zmiany w piersi, widziałam się oczyma wyobraźni w trumnie i tłum nad tą trumną groźnie szepczący: ma, czego chciała! ma, czego chciała!
    • magda.z.bagien Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 11:59
      Nie każda tego typu zmiana jest groźna. Dobrze, że zauważyłaś i robisz szybką akcję. Powodzenia i oby okazało się niegroźne.
    • sol_13 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 12:41
      Miałam kiedyś takie coś, myślałam że to grzybica, polazlam do dermatologa i okazało się urazem od hybrydy.
    • memphis90 Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 25.09.22, 15:15
      Ale obejrzalas zdjęcia w atlasie czy w necie..? Bo to, co autorzy różnych stroneczek paramedycznych wklejają jako ilustracje swoich artykułów, to najczęściej wola o pomstę do nieba… Wysypki skórne to niemal zawsze są pomylone, pokrzywka jako rumień wędrujący, odra jako rumień zakaźny, różyczka jako odra… Byle były ciapki, nieważne jakie…

Czerniak podpaznokciowy to i kilka lat sobie rośnie, żeby dać prążek…
    • la_felicja Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 29.10.22, 12:03
      I jak tam u Ciebie, Geez-louise? Mam nadzieję, że wszystko okazało się w porządku.
    • la_felicja Re: Nie śpi ktoś? Posiedzicie ze mną? 18.11.22, 21:39
      Podbijam wątek.
      Z nadzieją.
      Że jednak wszystko było OK.
      Odezwij sie Louise.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka