Dodaj do ulubionych

Domek letniskowy czy podróże

25.09.22, 07:16
Czy mieszkając w mieście, chcielibyście posiadać domek np nad jeziorem, na działce, taki na weekendowe wypady? Czy jednak wolicie weekendowe noclegi w różnych miejscach i nie chcecie być uwiązane do domku.
Obserwuj wątek
    • jola_ep Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 07:31
      Kamper - mam swój domek w różnych miejscach
      • cojapaczem Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 07:54
        o to to!!!!!
      • little_fish Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 09:05
        Póki co przyczepa - idea ta sama 😁
        Kamper w planach
    • forumologin Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 07:45
      a ty?
      domek
        na kółkach!
    • leanne_paul_piper Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 07:59
      Podróże, im dalsze i bardziej egzotyczne, tym lepiej. Chciałabym już znowu wsiąść na tego konika. A domek letniskowy nawet gdybym miała, to pewnie wcale bym tam nie jeździła.
    • lemonetka Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 08:10
      Podróże, domek letniskowy w jednym miejscu to nie dla mnie🙂
      • chlodne_dlonie Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 13:25
        Identycznie - nie wyobrażam sobie 'uwiązania' do jednego miejsca wink
    • nota_bene0 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 08:10
      A to zależy co kto lubi. Jeśli ktoś woli podróżować, przebywać w coraz to innych miejscach, to domek nie jest dla niego. Chyba, że już z wiekiem kiedy zdrowie i siły będą inne. Są też ludzie, którzy bezstresowo wolą swoje kąty, pewne, bez rezerwacji, szukania i nie lubią nigdzie jeździć. Indywidualna sprawa.
    • chebellacosa92 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 08:11
      Żaden tam domek - człowiek uwiązany, przypilnować trzeba, remontować, pielęgnować ogródek, no i ciągle w to samo miejsce. O nie. Zdecydowanie lepiej podróżować.
      • bywalec.hoteli Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 10:00
        o to to
      • princesswhitewolf Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 10:26
        Mojej szwagierce agencja pilnuje a wynajeli sprzataczke ktora mieszka blisko. Jak ich nie ma to agencja podnajmuje innym.
        Oni maja pare domkowm ten we Francji a takze w Kornwalii ale tam to 3 kolo siebie
        • little_fish Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 10:54
          Domek podnajmowany innym przez agencję to dla mnie nie jest własny domek weekendowy. Musisz planować jego użytkowanie. Ale rozumiem, że z finansowego punktu widzenia się to bardziej opłaca.
          • princesswhitewolf Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 12:47
            No ale oni w sumie maja 4ry wiec zawsze gdzies jada
        • palacinka2020 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 13:10
          Sprzatanie to najmniejszy problem. Domek ma ogrodek, dach, ogrzewanie, ogrodzenie, pewnie taras, moze jeszcze basen i hustawki... Kto sie tym zajmuje?
          • princesswhitewolf Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 13:29
            Sprzataczka.
            • hanusinamama Re: Domek letniskowy czy podróże 26.09.22, 08:05
              Dachem?? Obrotna
    • palacinka2020 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 08:13
      Oba. Dlaczego musze wybierac? Domek na weekendy, podroze na wakacje.
    • 18lipcowa3 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 09:08
      Domek nad jeziorem na dzialce= moja wizja piekła wakacyjnego
    • katie3001 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 10:19
      Mam domek. Przy malym dziecku i psach cudowna sprawa. Ale roboty sporo.
    • princesswhitewolf Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 10:23
      Domek letniskowy na lazurowym wybrzezu jak moja szwagierka ma.
      Ja juz sie w zyciu napodrozowalam
    • joanna266 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 10:25
      Mam dwa domki. Jeden nad jeziorem drugi w górach i fakt przez 4 lata nie jeździliśmy na zagraniczne wojaże.Po prostu chcieliśmy się nacieszyc urządzaniem mazurskiego raju i jeziorem. Dzieciaki też nie narzekały. Miały wodę którą kochają i wszelkie aktywności z nią związane.Dom górski służy od 7 lata a odkąd mamy mazurski głównie zimową porą. Jednak w tym roku razem z przyjaciółmi wybraliśmy się autem na Sycylię I to była mega przygoda. Bałam się że samo jechanie i płynięcie tyle km mnie zamęczy. Jednak było bosko.Przepiekne widoki,wspaniali ludzie i różne kuchnie Włoch to to co mnie urzekło. Już planujemy przyszłoroczny wypad.
    • krwawy.lolo Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 10:34
      Ja uprawiam jedno i drugie. Mam domek w pobliżu jeziora i trochę dalej, morza. Który to zbeszcześciłem (domek) barankiem. A w lutym wyjeżdżam na cały miesiąc na insuły południowe. W domku spędzam minimum 5 tygodni w roku. Tyle wolnego zawdzięczam firmie, w której mam płynny czas pracy. Więcej, niż drugi urlop mam z nadgodzin.
    • ponis1990 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 10:51
      Przycupnę, bo rozważamy kupno rodos. i też tak kminię, bo mieszkamy w bloku, ale lubię wycieczki a grzebanie w ziemi nie bardzo. Ale basenik... leżaczek... hamaczek... da się utrzymać rodos niewielkim kosztem pracy?
      • sasha_m Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 16:05
        Tak, jak w domu całorocznym, można zrobić taki, który nie będzie wymagał potem wiele pracy, jakieś iglaki, krzewy, byliny, trawy ozdobne, kawałek trawnika. Inny aspekt by mnie martwił. Rodos to z założenia działki po 300 metrów kwadratowych. Kichniesz, a sąsiad ze swojego leżaka powie Ci "na zdrowie". Taka trochę komuna, głośne rozmowy, krzyki dzieci, szczekanie psów, nie da się odizolować i wypocząć w ciszy i spokoju, jeśli trafi się na aktywnych i towarzyskich sąsiadów i użytkowane intensywnie wszystkie działki dookoła.
      • taki-sobie-nick Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 23:01
        Rodos jest okropnie zamordystyczny, tego nie możesz, tamtego nie możesz, ogrodzenie tylko do 1 m wysokości i ażurowe (czytaj: siatka), normalnie traktują cię jak w przedszkolu.

Ale co kto lubi.
    • mikawi Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 10:52
      Zależy co kto lubi, zresztą jedno nie wyklucza drugiego. Mamy domek nad morzem, nawet nie letniskowy ale całoroczny. Na dużej, pięknej działce z dała od wszystkiego, a jednocześnie mamy 20 min piechotą do morza. Jest przepięknie, kilka razy przy ogrodzeniu stały zaciekawione sarny, jest cicho i cudownie, tylko ptaki słychać. Lubię przyjeżdżać „do siebie”, gdzie mam swoje rzeczy, swoje gary w kuchni, swój ogród, który mogę powiększać z każdym rokiem i cieszyć się widokiem. Co nie uniemożliwia dłuższych wyjazdow wakacyjnych w inne miejsca, co czynimy.
      • kasandra33 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 10:57
        A dużo jest sprzątania po kilkutygodniowej nieobecności? Kurz i te sprawy
        • krwawy.lolo Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 11:03
          Nie. Nie wiem, jak u Mikawy, mnie fkurwia jedynie spuszczanie wody, przedmuchiwanie kranów itp., przed zimą. I oczywiście ponowne podłączanie wszystkiego wiosną.
        • mikawi Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 11:14
          Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem kilkutygodniowej nieobecność? 2-3 tyg czy 9 tyg. Kurzy się jak wszędzie, w domu gdzie się mieszka na codzień tez trzeba sprzątać w miarę regularnie, jak chce się mieć czysto.
          • little_fish Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 11:23
            No tak, tylko tam nie sprzątasz regularnie, jo cię tam nie ma. I wyskoczenie na weekend, co 3 tygodnie na przykład, wiąże się z tym, że część tego weekendu poświęcasz na prace porządkowe.
            Przy dłuższych wyjazdach oczywiście proporcje są inne.
            • mikawi Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 11:29
              To oczywiste. To tez cześć bycia tam, trudno leżeć na leżakach i tylko napawać się widokami. Ja lubię się tam krzątać, grzebać w roślinach - to praca, ale sprawiająca mi po prostu przyjemność. Jeśli ktoś tego nie lubi, to faktycznie nie ma co pakować się w domek, bo oprócz hamaczków, leżaczków i kawki na tarasie, to tez sporo pracy.
      • krwawy.lolo Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 11:47
        A mrozy tam są?
    • gaskama Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 11:18
      Podróże, podróże, podróże. Na hasło "domek letniskowy" mam dreszcze.
    • aagnes Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 11:23
      Kiedyś podróże, teraz domek, choćby rodos, rozglądam się nawet, ale ceny kosmiczne.
      Nie lubię podróżować, kiedys lubilam, teraz to dla mnie męczarnia.
    • tol8 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 11:58
      Miałam jak dzieci były małe i było to super. Jak podrosly sprzedałam i jeździliśmy zwiedzać
    • jeziorowa Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 12:00
      Dla mnie to jest dziwny wybór, bo ja nie podróżuję aby poleżeć w innym miejscu niż zazwyczaj tylko z powodu zwykłej ciekawości świata. Wyjeżdżamy do X, bo interesuje nas to, to i tamto, które chcemy zobaczyć, dotknąć, doświadczyć. Przy okazji jeśli jest tam woda to pływamy, jeśli fajna trasa to robimy wycieczkę górską, rowerową itd, jeśli ciekawy park rozrywki to pobawimy się…. Jeżeli potrzebuję odpocząć na zasadzie nicnierobienia to spędzam czas we własnym ogrodzie na hamaku/leżaku/huśtawce z książką lub tabletem albo gadając z kimś lub drzemiąc. Gdybym nie miała ogrodu to potrzebowałabym taki domek do godziny jazdy od domu.
      Dla mnie wybór: domek letniskowy czy podróże to wybór typu: wolicie zaspokoić głód czy pragnienie?
      • krwawy.lolo Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 16:36
        Bez przesady, podróże i domek letniskowy niezbyt przystają do potrzeb życiowych. smile
        • jeziorowa Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 19:33
          krwawy.lolo napisał:

> Bez przesady, podróże i domek letniskowy niezbyt przystają do potrzeb życiowych
          > . smile
          Dla tych, którzy nie zrozumieli: podany przez autorkę wybór nie jest dla mnie zaspokojeniem tej samej potrzeby na dwa sposoby tylko wyborem, którą z dwóch potrzeb zaspokoję.
      • simply_z Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 16:43
        Podobnie
    • anorektycznazdzira Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 12:29
      Chcemy mieć to i to.
    • m_incubo Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 12:41
      Jedno drugiego nie wyklucza, przynajmniej w moim przypadku.
      Domek jest na tyle blisko (ok 1,5 h autem), że można wyskoczyć nawet na bardzo krótko, choćby jeden dzień. Wystarczy, żeby się znaleźć w pięknym miejscu w górach.
      Polskie góry mam zresztą schodzone wzdłuż i wszerz, więc nie mam potrzeby weekendowania za każdym razem gdzie indziej, więc na weekend to częściej znajdę się np. nad morzem smile
    • aqua48 Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 16:31
      Posiadanie domku letniskowego wcale nie wyklucza podróżowania.
    • sasha_m Re: Domek letniskowy czy podróże 25.09.22, 16:41
      Jedno drugiego nie wyklucza. Mam domek w lesie od kilkudziesięciu lat. Popodróżowalam też w międzyczasie. Teraz najlepszy urlop jest na działce. Spokój, cisza, wszystko bez pośpiechu, nawet gotować lubię, bo mam na to czas. Jak wyjeżdżam gdzieś dalej, to część urlopu i tak muszę tam spędzić, żeby sobie odpocząć i odstresować się. Gdybym nie miała działki, siedziałabym w domu, już mi się nie chce wojaży. Starość, jak nic 🙂

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka