Dodaj do ulubionych

Kto chodzi w szpilkach?

25.09.22, 08:13
W swoim prawie 50 letnim życiu miałam jedną parę szpilek. Chodzę w butach na słupku. Nie wiem, czy dam radę w szpilkach ale chciałabym mieć je na specjale okazję. Na co zwrócić uwagę/ jakiej firmy wybrać? Muszą być stabilne (🤔). Doradźcie, proszę.
Obserwuj wątek
    • heca7 Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 08:27
      Jak stabilne to Hogl Kazar ma takie, które przyciągają wzrok ale zdecydowanie mniej wygodne niż Hogl. I może jeszcze Primamoda. Są wyjątkowo stabilne i nie czuje się tak bardzo, że jest się na szpilkach/słupku. Odpadają marki typu Venezia- mam takie i to jest but do siedzenia a nie stania i chodzenia- masakra dla palców i stóp. Nie są dobrze wyprofilowane.
      • kafana Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 17:31
        Mi venezia bardzo pasuje. Miałam od nich klasyczne nude do slubu i chodziłam jeszcze dwa lata. Później miałam jeszcze dwie pary i tez super.
    • shellyanna Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 09:29
      Obcas musi wychodzić bardziej ze środka stopy. Dzięki temu masz podparcie. Nigdy nie kupuj takich z obcasem z tylu stopy.
      • asia.sthm Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 12:20
        Czyli te sie do niczego nie nadaja, tak?
        https://radiozet-static.hitraff.pl/uploads/productfeeds/images/0c/3b/bayla-szpilki-bayla-182-2149-latte-lakier-skora-naturalna-lakierowana-247x247.jpg
        • shellyanna Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 13:59
          W życiu!
        • shellyanna Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 14:02
          Szukaj tego typu
        • daniela34 Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 14:05
          Jest duże ryzyko, że te wklejone przez Ciebie, Asiu, będą narzędziem tortur. Raz-obcas, dwa-lakierowana, nawet skóra, jest najmniej wygodna (a jak nie skóra to już w ogóle).
          • asia.sthm Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 16:03
            daniela34 napisała:

> Jest duże ryzyko, że te wklejone przez Ciebie, Asiu, będą narzędziem tortur. Ra
            > z-obcas, dwa-lakierowana, nawet skóra, jest najmniej wygodna (a jak nie skóra t
            > o już w ogóle).

te z opisu skora
            ale bojsieboga, ja to zlapalam pierwsze z internetu zeby zrozumiec w ktorym miejscu piety nie ma prawa wyrastac obcas... zeby sie nie zakatowac na smierc.
            Juz teraz wiem i nie dam sie zaskoczyc zadnym butom, szpilkom przede wszystkim.
            Emama to kopalnia wiedzy big_grin
      • nuclearwinter Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 17:22
        Szkoda tylko że te z obcasem z tyłu stopy wyglądają o wiele piękniej 😔
        • asia.sthm Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 17:58
          nuclearwinter napisała:

> Szkoda tylko że te z obcasem z tyłu stopy wyglądają o wiele piękniej 😔

Morderca tez moze piekny big_grin
          • nuclearwinter Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 18:06
            Haha to prawda, dobre porównaniebig_grin Dla mnie zresztą od lat szpilki nie istnieją, jest mi w nich tak niewygodnie, że stwierdziłam że nie ma sensu się męczyć, tym bardziej że aż tak bardzo mi się na moich nogach nie podobają. Na innych za to mogę podziwiać wink
        • shellyanna Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 18:29
          Dla mnie wyglądają wulgarniej.
          • una_mujer Re: Kto chodzi w szpilkach? 27.09.22, 00:12
            No właśnie one są świetne do seksownej bielizny i żeby w nich przejść z łazienki do łóżka 😀. Ale do chodzenia choćby trochę dalej to ten obcas się nie nadaje...
    • daniela34 Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 10:13
      Ja chodzę. Wybieram raczej zamszowe, zawsze z obcasem "ze środka stopy"-jsk pisala Shell.
      Jeśli chodzi o marki, to zgadzam się z hecą, że Kazar jest raczej niewygodny (choć zdarzają się pojedyncze egzemplarze), Prima moda wygodna. Dla mnie wygodna jest też Venezia. Mam od nich sporo par szpilek i wszystkie ok. Do mojej stopy pasują.
      Całkiem niezłe szpilki miewała Zara (ale te skórzane!)
      • woman_in_love [...] 25.09.22, 12:37
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • daniela34 Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 12:55
          #niedasie
          • woman_in_love Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 13:22
            myślę że to kwestia odpowiedniego prawdziwego samca, typu kibol Wisły
            • daniela34 Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 13:26
              #nadalniedasie
              • simply_z Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 13:48
                Daniela, zablokujżewink tego trolla
                • woman_in_love Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 13:49
                  a ty ruski Z-trolu mnie nie zablokowałeś?
                • daniela34 Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 13:57
                  Ależ po co? Samo sobie świadectwo wystawia (nawet nie klikam w kosz, niech wisi).
                  • woman_in_love Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 14:16
                    przecież ja się tylko martwię o Ciebie i Ci współczuję sad
                    • daniela34 Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 14:24
                      Wiem, kochanieńka! Buzi, buzi, papapa.
                      • woman_in_love Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 17:25
                        Nie no, nie mogę Cię opuścić, chcę się zaprzyjaźnić.
                        • daniela34 Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 17:28
                          Przecież już się zaprzyjaźniłyśmy! Jak Bush Dukakisem
                          • woman_in_love Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 17:33
                            Jak Bush Dukakisem

nie wiem o co chodzi, to musiało być w innym wieku
                        • aqua48 Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 17:28
                          woman_in_love napisała:

> Nie no, nie mogę Cię opuścić, chcę się zaprzyjaźnić.

Na to pomaga Hewviran.
                          • woman_in_love Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 17:34
                            Na to pomaga Hewviran.

Boże dlaczego obrażasz danielcie, sugerując że ma opryszczkę!!! Zresztą przecież nawet jeżeli, to nie mam zamiaru się z nią całować, a temperatura zabija wirusy w dżemie.
                            • daniela34 Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 17:39
                              Ja stosuję wyłącznie maść bukową.
                    • marta.graca Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 16:08
                      Ale czego tu współczuć? Dziewczyna ma super kwiatki, pyszności gotuje i ma święty spokój smile
    • damartyn Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 11:46
      Ja.
      Najważniejsze jest dobre wyprofilowanie buta. Żeby „spad” od pięty do środka nie był stromy tylko łagodny.
      I buty muszą być dopasowane, bez luzu , wtedy są stabilnie, trzymają dobrze stopę i wygodnie się chodzi.
    • extereso Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 11:57
      Dla mnie wygodne są też zwyczajne rylko
      • alfa36 Re: Kto chodzi w szpilkach? 26.09.22, 00:07
        Miałam.o Ryłko właśnie pytać 🙂
    • kropkaa Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 12:10
      Mam Ecco. Są bardzo wygodne, ale nie mają 10 cm, tylko 7.5. Na zdjęciu nie wyglądają jakoś specjalnie, ale na żywo są ok. Obcas podpiera piętę, nie tylko końcowkę. Na początek dobry wybór.
      • kropkaa Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 15:27
        A, i Clarks też. Tyle, że to więcej zachodu, bo normalne modele, nie babcine, to raczej on-line.
    • leanne_paul_piper Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 12:42
      Chadzam, chociaż coraz częściej w butach na słupku niż na szpilce. Nie wiem, jak teraz, ale kilka(naście) lat temu Ryłko miało dobre buty, niektóre z nich naszam do tej pory. Kazara też czasem kupuję, aczkolwiek zauważyłam, że po paru latach użytkowania obcasy się łamią.
      • black_magic_women Re: Kto chodzi w szpilkach? 27.09.22, 14:58
        Ja miałam złamaną stalkę (czyli ten sztyft w środku obcasa) w butach Aldo. Ale to była moja jedyna przygoda z takimi obcasami. Noszę raczej słupki, a i to niezbyt wysokie.
    • woman_in_love Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 13:31
      Szpilki są wyrazem patriarchalnej opresji, która:
      1) zmusza osoby z macicami do bycia jedynie obiektami seksualnymi,
      2) a jednocześnie chce je ośmieszyć - zdecydowana większość tych osób i tak nie potrafi chodzić na szpilkach i wygląda w nich jak przebrane karakany, czym wzbudza wesołość tłumu z penisami, i ich nastaranych, i umiejących tak chodzić strażniczek patriarchatu - strażniczek wprawdzie z macicami, ale bez mózgu.
      • kropkaa Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 13:51
        Ostatnio w Teatrze Wielkim był obiekt bez macicy w szpilkach. Chodził tak pokracznie, jakby zaraz miał wywinąć orła. Wesołe to na pewno nie było.
        Kolczyki i sznury pereł też stały się unisex.
        • woman_in_love Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 13:54
          toż piszę: to ma być ośmieszające
    • kotejka Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 13:45
      Chodzę lubię, dużo mam
      Rewelacyjnie wyprofilowane robi rylko
      Bardzo klasyczne, dobry zakup na lata, szału nie ma we wzornictwie, ale klasyka zawsze się broni
      Moja najukochańsza szpilkowa firma to unisa jednak
      Mniejsi polscy producenci, żeby że skórki byly,.szukać trzeba i mierzyć
      No da-ma, kotyl itd
      Polskie buty to solidna jakość od lat zdania nie zmieniam
      Clarks - mega wygodna, systemy amortyzujące pod pampuchami i piętami często
      Ma też udane z venezii niektóre
      Musisz.mierzyc i stać stabilnie, całą stopa oparta, a ciężar nie leci na pampuch ni na paluch wink
      Jak stoisz stabilnie i opierasz całą stope to już jesteś na dobrej drodze
      • shellyanna Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 14:03
        Tez uważam, ze Rylko ma bardzo wygodne szpilki. Mają bardzo dobrze wyprofilowane wyściółki.
    • taje Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 14:33
      Ja chodzę ale nie mogą być zbyt wysokie - takie do 6 cm. Najbardziej lubię migdałowe noski. Swego czasu dużo kupowałam z Hego's, choć trzeba było uważać i dobrze mierzyć przy zakupie bo niektóre potrafiły być niewygodne. Najlepiej wyprofilowane miałam z Clark's.
    • nutella_fan Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 15:28
      Ja mam jedne, Tommy Hilfiger, ponad 5 lat je mam i jak nowe. Fakt, że używam sporadycznie. Mają nie za wysoki obcas, w sam raz dla mnie.
    • lilia-anna Re: Kto chodzi w szpilkach? 25.09.22, 17:55
      Ja. Rylko są ok.
      • alfa36 Re: Kto chodzi w szpilkach? 26.09.22, 22:57
        Dzięki. Z ryłko przy okazji będzie prosto, mają sporo stacjonarnych sklepów, bo co jak co, ale szpilki muszę przymierzyć.
        • lilia-anna Re: Kto chodzi w szpilkach? 27.09.22, 06:50
          No to na pewno smile Ja mam kolejne dwie pary od nich: jasne i ciemne. Są zupełnie zwyczajne, gładkie, ale to w sumie ich zaleta, bo są neutralne i dzięki temu można je nosić latami (a są niezniszczalne, mam wrażenie).
      • una_mujer Re: Kto chodzi w szpilkach? 27.09.22, 00:14
        Ryłko są faktycznie fajne, ale najbardziej lubię Caprice...
        • lilia-anna Re: Kto chodzi w szpilkach? 27.09.22, 06:49
          Caprice mam baleriny, które teraz są wygodne, ale na początku strasznie obżarły mi stopy... a nie mam zbyt wrażliwych. Jednak faktycznie są ładne, proste, skórzane; może szpilki mają w porządku.
    • magamaja Re: Kto chodzi w szpilkach? 27.09.22, 15:59
      Ja zakładam rzadko, na większe wyjścia.
      Najwygodniejsze jakie mam są firmy Bugatti (kupione lata temu w TkMaxx, teraz chyba nie mają szpilek w ofercie), bez problemu mogę w nich przetańczyć pół nocy. W Ryłko też nieźle mi się tańczy, za to moja mama nawet chodzić w nich nie lubi - kilka par przerobiła i zawsze są dla niej niewygodne. Ecco są ok, ale już nie do tańczenia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka