Dodaj do ulubionych

Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera?

25.09.22, 11:44
Jak to mądrze rozegrać. Mam 2 córki, 8 i 9 lat. Od urodzenia młodszej brak wszelkiego kontaktu z biologicznym ojcem. I dobrze. Nie chcę wnikać w szczegóły, krótko mówiąc uzależniony narcyz, przemocowiec. Kilka lat temu poznałam jak mi się wydawało fajnego faceta. I faktycznie był fajny, ale za szybko się zaangażowałam, po 3 miesiącach znajomości przedstawiłam malutkim wtedy jeszcze córką, bawiliśmy się w rodzinę przez dosłownie miesiąc (wspólne weekendy, wyjazdy), ale panu się jednak odwidziało. Dziewczynkom było bardzo przykro. Moja wina, bo głupio to rozegrałam. Teraz znowu jest ktoś. Znamy się pół roku, widujemy raz w tygodniu, zwykle w sobotę na kilka godzin, z dziewczynami zostaje moja mama. On chciałby czegoś więcej. Ja się boję zaangażować, mam złe doświadczenia. Wierzę, że jest wartościowy i odpowiedzialny, ale jednak się boję. Oboje jesteśmy wczesne 40+. Kiedy Waszym zdaniem jest dobry czas i jaka jest odpowiednia forma, żeby wprowadzić potencjalnego partnera do życia dzieci w tym wieku?
Obserwuj wątek
    • nammkha Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 11:46
      Jeszcze za wczesnie.
      • ajaksiowa Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 12:04
        Dopöki razem nie mieszkacie to chyba pan nie musi wnikać w życie dzieci?
    • arabelax Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 11:52
      Na pewno nie teraz. Sama nie znasz go dobrze, bo pol roku raz w tygodniu spotkania na pare godzin, to niewiele.
    • extereso Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 11:53
      Ale jako kolega mamy jeden z wielu? To czemu nie. Jeśli natomiast jako stały partner, to że wcześnie.
    • kk345 Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 11:54
      >Znamy się pół roku, widujemy raz w tygodniu

A od kiedy się spotykacie?
    • iwles Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 11:56

A musicie się od razu angażować i "bawic" w rodzinę?
      Nie może być na początek kolegą, który was co jakis czas odwiedza?
    • volta2 Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 11:57
      jeśli widzisz chęć kontynuacji po obu stronach, to czas by przedstawić faceta dziewczynkom już jest, przedstawiasz na lodach w kinie i infromujesz, że jak mama z nimi siedzi, to właśnie z tym panem wtedy jesteś.

jednorazowa akcja, by poczuły się bezpiecznie, są w końcu znaczenie starsze niż kilka lat temu, przy pierwszym podejściu.

na wprowadzanie go w życie domu, typu kolacja ze śniadaniem to jeszcze z parę miesięcy w czasie których chęć do kontynuacji nie minie.
    • aqua48 Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 12:22
      Normalnie go przedstaw jako kolegę, przyjaciela, a nie jako partnera życiowego. Najlepiej pierwszy raz poza domem na jakimś atrakcyjnym ale nie za długim wspólnym wyjściu lub wypadzie. I nie wprowadzaj go od razu w Wasze życie, niech dzieci go poznają i się przyzwyczają do niego.
      • volta2 Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 12:31
        takie działanie ma jednak jedną pułapkę, jak od razu nie pozna gościa z dziećmi tylko będzie to robić powoli, to potem jak już się wszyscy do wszystkich przyzwyczają to gość może zwiewać, bo okaże się, że te trzymane na dystans dzieci na co dzień są jednak nie do wytrzymania/zaakceptowania.

ja ze swoimi ledwo dawałam radę, a jakby mi przyszło znosić cudzesy inaczej niż w kinie czy na lodach- z dużym prawdopodobnieństwem uciekłabym. więc może lepiej szybko i intensywnie niż z przyczajki?
        • aqua48 Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 13:10
          volta2 napisała:

> takie działanie ma jednak jedną pułapkę, jak od razu nie pozna gościa z dziećmi
          > tylko będzie to robić powoli, to potem jak już się wszyscy do wszystkich przyz
          > wyczają to gość może zwiewać, bo okaże się, że te trzymane na dystans dzieci na
          > co dzień są jednak nie do wytrzymania/zaakceptowania.

Jeśli ma zwiewa, to prędzej czy później zwieje, i krzyż mu na drogę.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 12:32
      Wprowadzić jako kolegę, który przyjdzie cię odwiedzić. Uprzedź, że przy dzieciach ma się zachowywać jak kolega.
      Partnerstwo samo wyjdzie z czasem, jeśli w ogóle wyjdzie. Przy okazji będziesz miała możliwość poobserwowania, czy się z dziećmi dogada i na jakich zasadach. Nie spiesz się ze wspólnym mieszkaniem, bo to może być kolejna porażka.
    • m_incubo Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 12:48
      Dopóki jest potencjalnym partnerem, nie ma absolutnie żadnego powodu, by wprowadzać go w jakikolwiek sposób w życie dzieci.
      I trzymałabym się tego dość sztywno.
      • joana012 Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 12:58
        Jeśli rozważasz go jako partnera i część życia dzieci to jednak powinnaś zorganizować np wspólne wyjście do zoo czy na pizzę po to, aby zobaczyć jak się odnajduje w sytuacji gdy jesteście w trójkę. Fajnie się rsndkuje gdy jesteś solo ale z dziećmi to już inna bajka. Być może okaże się, że jednak rodzinne klimaty z cudzym dziećmi mogą być dla niego nie do przejścia i tylko teraz marnujesz czas. Nie zwlekałabym więc z poznaniem się
        • m_incubo Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 21:47
          U mnie mąż, zanim został mężem, przewijał się wśród innych znajomych, więc nie chodziło mi o to, że dzieci mają go na oczy nie widzieć, dopóki się nie wprowadzi, bo to byłoby jeszcze dziwniejsze.
          Ale nigdy nie poznawały moich facetów jako partnerów i jeśli były wyjazdy czy weekendy, to w większej grupie, ale to też po jakimś czasie. To w zupełności wystarczy, by zorientować się, czy rodzinne klimaty zaklikają.
          Ale ja też nigdy nie rozważałam kolejnego związku z bezdzietnym facetem, mężczyźni 40+ bez dzieci byli na starcie eliminowani.
    • sueellen Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 13:07
      Po rozstaniu z ojcem moich dzieci nigdy z żadnym z kochanków " nie bawiłam się w rodzinę". Zazwyczaj trzymałam ich z dala od dzieci. Jednak dzieci ich znały bo byli zapraszani na grille, pikniki, jakieś wyjścia. Traktowani jak inni znajomi. Czasem wpadali na obiad, czasem gdzieś szliśmy, ale nigdy nie pozwalałam im na noc zostawać. Jeździliśmy razem na campingi, ale nigdy sami. Zawsze byli też inni znajomi. Sytuacja zmieniła się z teraźniejszym partnerem. Po 4 miesiącach znajomości został " dochodzącym członkiem rodziny". Jego córka pracowała u mnie jakiś czas jako niania. W pewnym momencie oboje zaczęli zostawać na noc. Wyglądało to tak, że my gdzieś wychodziliśmy, jego córka zostawała z moimi dziećmi i u nas nocowała, no to jej ojciec też nocował. Tak wyszło naturalnie, że oni są w naszym życiu i już. A potem już z górki. Tyle, że ja już byłam wtedy co do niego pewna.
    • ritual2019 Re: Kiedy i jak przedstawić dzieciom partnera? 25.09.22, 13:13
      Przedstawic go mozesz a nawet chyba warto by bylo. Nie jako partnera a jako przyjaciela. Zaaranzowac wspolne spedzanie czasu gdzies, a z czasem zapraszac do domu bez nocowania. On bedzie mogl poznac dzieci, one jego, a ty bedziesz obserwowac jak sie dogaduja. Stopniowo, naturalnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka