Dodaj do ulubionych

na BN do ciepłych krajów

25.09.22, 18:23
może być tez na Sylwestra ale pewnie drożej. ktoś praktykował? jakie kierunki? upałów nie musi być, wystarczy że będzie słońce. lot do 4 godzin.
Obserwuj wątek
    • leanne_paul_piper Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 18:32
      O, ja dziś sprawdzałam loty na Mauritius i Madagaskar, ale to zdecydowanie powyżej 4 h.
      Przy tak postawionym warunku to ciężko będzie znaleźć jakieś ciepłe miejsce. Byłam kiedyś w Turcji, ale pogoda była taka sobie, ok. 20 stopni C i czasem padało. Zdecydowanie za chłodno na leżenie na plaży, ale za to ile się wtedy naspacerowałam po plażysmile. A w ruinach Side byliśmy tyle razy, że obejrzałam każdy kamyczekwink.
      W Egipcie też będzie chłodno.
      Kanary? Byłam w lutym i było w sumie ok, pod warunkiem podgrzewanego basenu i pływania w oceanie w piance.
      Poczekajmy, może ktoś coś innego jeszcze wymyśli.
      • marta.graca Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 19:09
        Jasne, że Kanary, byłam w grudniu i było pięknie, jakieś 26-27 stopni. Ale to jest dalej niż 4h.
        • chlodne_dlonie Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 19:39
          5 h, powiedzmy wink
          A jak nie Kanary, to może Madera (podobna długość lotu) - przepiękna, zielona wyspa 'wiecznej wiosny' smile
    • hungaria Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 18:44
      Bylam kiedys na swieta w Jordanii i o ile slonce faktycznie swiecilo, to jednak bylo czuc chlod.

A jaki rodzaj wypoczynku lubisz? Bo mozesz leciec na wyspy zielonego przyladka (wieje), na malte, do izraela, dubaju etc. Na upartego nawet do omanu, sa jakies czartery do salalah.
      • hungaria Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 18:46
        A sorry, zielony przyladek odpada, za dlugi lot.
      • arabelax Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 18:58
        W Izraelu duze szanse, ze moze padac. Raz tak bylam. Wychodzilo slonce na dłużej i cieplo, jednak sporo padalo.
        • leosia-wspaniala Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 19:34
          No i drogo, jak wiemy.
          • arabelax Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 20:07
            Tak, szczególnie w tych restauracjach przy plazy 🙂
    • arabelax Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 18:59
      Moze Turcja? Jest tanio, blisko, cieplo, slonce.
      • cylicja Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 19:46
        Turcja leży nad Morzem Śródziemnym, Egejskim, Marmara i Czarnym, co oznacza, śe na wybrzeżach panuje w większości śródziemnomorski klimat, z silnymi opadami zimą i temperaturą 10-15C. Wnętrze Anatolii to klimat kontynentalny, z mrozami i dyżymi opadami śniegu na terenach górskich.

Gdzie to ciepło i słońce?
        • arabelax Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 20:10
          Bylam rok temu w Stambule w okolicy świat i nowy rok, bylo slonce, a o to autorka pyta. No i cieplej niz w Polsce.
          • melikles Re: na BN do ciepłych krajów 26.09.22, 09:29
            Słońce jest zimą także w Polsce, ale chyba chodzi przecież o temparatury "plażowe" skoro się jedzie nad morze.
            • arabelax Re: na BN do ciepłych krajów 26.09.22, 11:58
              W poscie startowym nie ma informacji ani o morzu, ani o plazy.
        • leanne_paul_piper Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 20:26
          Potwierdzam, że w górach jest naprawdę zimno, a Sylwestra spędzałam na plaży ... w puchówce wink
    • panna_lila Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 19:12
      może Cypr
    • lauren6 Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 19:21
      Słyszałam plotkę, że Niemcy masowo wynajmują domy na południu Europy, bo wynajem wyjdzie taniej niż ogrzewanie własnego domu gazem. Wzięłabym poprawkę, że w tym roku zimowa turystyka może wyjść dużo drożej.
      • melikles Re: na BN do ciepłych krajów 26.09.22, 09:31
        i tak nie mogą zotawić domów w nieczego zupełónie bez grzania, bo wejdzie im grzyb i uszkodzić sie może instalacja.

Poza tym na południu Europy zimą też się trzeba dogrzewać, bo 15 stopni w pomieszczeniu, to nie jest zachęcająca temperatura.
    • volta2 Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 19:45
      2 lata temu spędzałam bn (bardzie sylwestra i parę dni po nowym roku) w afryce, i tak fantastyczny styczeń się trafił, że aż zazdroszczę ci planów. my zimą zawsze naarty a tu rok pandemiczny namieszał i wyszło all in.

ale kąpieli nie robiłam, woda była dla mnie za zimna, chyba weszłam raz i uciekłam. mąż i synowie jakoś chętniej ale też bez szału. natomiast słońce, plaża, lekki szum wody wystarczyły na reset.
      podgrzewany basen był bardzo w porządku, tylko ja nie lubię, lubię plażę, więc z basenu nie korzystałam.

4 godziny lotu to chyba tunezja i egipt, grecja, turcja, do wyboru do koloru.
    • mamkotanagoracymdachu Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 19:55
      Kanary, jeśli jesteś skłonna zaakceptować 6h lot.
    • shellyanna Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 20:17
      Emiraty
      • 35wcieniu Re: na BN do ciepłych krajów 26.09.22, 09:37
        W 4h?
        • shellyanna Re: na BN do ciepłych krajów 26.09.22, 11:40
          W 4 h to do żadnych ciepłych sie nie doleci. Chyba, ze ciepło to w porywach 18 stopni.
    • strumien_swiadomosci Re: na BN do ciepłych krajów 25.09.22, 20:31
      Jak nie musi być plażowo, to południe Hiszpanii - w Andaluzji powinno być te 15-20 stopni, do zwiedzania w sam raz, tylko rano i wieczorem zimno. Tylko zwróć uwagę, żeby w hotelu/mieszkaniu było ogrzewanie, bo wnętrza są tam często bardzo chłodne.
    • moze_sprobowac_inaczej Re: na BN do ciepłych krajów 26.09.22, 00:14
      Wyspy Kanaryjskie, chyba wybrałabym Gran Canarię
    • swiecaca Re: na BN do ciepłych krajów 26.09.22, 11:43
      Kanary i Madera odpadają. ok, nie musi być plażowania. ważne, żeby było słońce. zwiedzanie chętnie
    • madami Re: na BN do ciepłych krajów 26.09.22, 11:43
      Wyczytałam dzisiaj, że Tajlandia znosi restrykcje covidowe od 1.10. I właśnie zaświeciło mi się światełko na grudniowy wyjazd smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka