Dodaj do ulubionych

Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem Wloch?

25.09.22, 18:57
Z racji wszystkiego co sie dzieje za Bugiem, oraz skali zmian w budzecie U.K., nie sledzilem w ostatnich miesiacach za bardzo polityki w innych krajach.
Ta babka, Giorgia Meloni, ktora ponoc prawie na pewno ma zostac pierwsza kobieta na czele rzadu - maja jematki, moze te zwloszczone na przyklad , wiedze jakas co tam sie dzieje we Wloszech, politycznie?
Jak ,co, za czym / przeciwko czemu ona / konkurencja innych partii ?
Jedyne co wiem, to ze podobno prawicowa. Ale nie wiem czy prawicowa w sensie odpowiednik Marine Le Pen czy konserwatystka Liz Truss czy jeszcze wyraznie inna, trudnoporownywalna kategoria.
Wie ktoras cos wiecej, ale tak zeby nie przedyktowac polowy internetu ?
Obserwuj wątek
    • cylicja Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:07
      Google.com
    • celandine Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:15
      To faszystka najgorszego rodzaju, teraz chwilowo udaje, że wcale nie tak bardzo, ale wkrótce wyjdzie szydło z worka. Nie dla lgbt, aborcji, promocja 'rodziny naturalnej'. Pewnie wygra dzięki ogólnemu wkurwowi Włochów na imigrantów. Mnie najbardziej martwi ekonomia, poprzednio prawica doprowadziła Włochy do stanu bliskiemu Grecji, rząd techniczny musiał ratować kraj przed krachem.
      • no_easy_way_out Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:59
        Mowisz o sytuacji sprzed 12-15 lat ?
        Gdy Grecji dlug przekroczyl 2-krotnosc rocznego PKB , UE robila wrazenie kruchej, wielu wiescilo rozsypanie sie UE lada chwila?

Jesli tak to owszem, Wlochy i Portugalia mialy tez niefajnie wskazniki -ale do Grecji troche jednak brakowalo.
        Wlochy jednak duzo produkuja PLUS turystyka (grecja w zasadzie tylko to drugie).
        Chociaz oczywiscie Wlochy maja /mily swoje bolaczki- vide kultura szarorynkowa na poludniu .

Gdyby Wlochom sie wtedy dostalo bo wyrok zapadlhy na rynkach finansowych to bardziej z racji dostania duzymi odlamkami po Wielkim bum rozlatujacej sie ekonomii greckiej niz ze same byly w az tak zlej sytuacji.
        Choc w Dobrej tez nie byly.

W jakim dokladnie czasie rzadzil ten rzad techniczny ?

Ekonomie sledze od dawna, polityke wyrywkowo i zalezy gdzie o kiedy.
        • celandine Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 21:37
          Rząd Montiego od 2011 przez 2 lata sprzątał dramat ekonomiczny po Berlusconim, w 2011 spread wynosił 574 i było poważne ryzyko, że nie zostaną wypłacone pensje w budżetówce i emerytury, ogłoszono, że kraj jest na granicy default. Monti podniósł drastycznie podatki, wiek emerytalny, wprowadził słony podatek za tzw pierwszą nieruchomość, czyli dom, czy mieszkanie, był chyba najbardziej znienawidzoną osobą, wszyscy protestowali, ale jakoś ustabilizował wszystko, teraz będzie powtórka z rozrywki..
    • livia.kalina Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:15
      U religijnych fanatyków, konserwatystów kobieta to zawsze paprotka.Od dziecka była formowana ( do cnót niewieścich) w postfaszystowskich ruchach młodzieżowych. Wielbicielka Mussoliniego. Sama Meloni twierdzi, że zmieniła poglądy. Ale jednocześnie nigdy nie piętnuje innych członków swojej partii, a tych jest bardzo wielu, którzy hołdują symbolom faszystowskim albo są apologetami Mussoliniego. Czyli to rodzaj wolty, jaką zrobili nasi rodzimi neonaziści z MW albo ONR- już nie hajlują na ulicach i pod pomnikami, podczas demonstracji, tylko w lesie albo na koncertach olre gniazdo.

Sama definiuje się czterema słowami:"suwerenistka, nacjonalistka, chrześcijanka, matka". Czyli w przełożeniu na życie to rasistka, ksenofobka, religijna fundamentalistka i oczywiście matka bo jakżeż kobieta nie mogła by być matką?
      • marzeka11 Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:44
        "A dziś, w prorosyjskich Włoszech, jednoznacznie opowiada się za militarnym wsparciem dla Ukrainy." A patrząc co w tej sprawie bredzi Berlusconi., pachołek putina, to konkret.
        Pomijam, co to za zarzut, że kobieta ma/chce mieć dzieci. Nie, nie każda musi i zyjemy w czasach, gdy to oczywistość;
        Pani Ursula von der Leyen, szefowa w UE, ma ich 7 i nie przeszkodziło jej to zrobić także zawodowej kariery.
        wiadomosci.onet.pl/swiat/fenomen-giorgii-meloni-ktora-za-kilka-tygodni-moze-stanac-na-czele-wloch/p3ks4td
        • livia.kalina Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:46
          >Pomijam, co to za zarzut, że kobieta ma/chce mieć dzieci.
          Jaki niby zarzut? Sama mam bo chcę. Gdybym nie miała to była bym dokładnie tyle samo warta.
          • marzeka11 Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:53
            To gdzie ona komuś każe mieć dzieci? Jest dumna z bycia matką, chce, wybrała i jest. Nie każe każdej kobiecie dzieci mieć. A z tego zrobiłaś jej zarzut "oczywiście matka bo jakżeż kobieta nie mogła by być matką?".
            Bo gdyby faktycznie tak mówiła, że każda, zawsze musi chcieć i matką być- ok. Ale nie ma takiego przekazu.
            • livia.kalina Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 20:07
              Bo mówi, że ją to definiuje. W ideologii prawackiej kobieta ma ściśle narzucone role a odebrany wybór. Włochy to nie Polska, tam nikt się nie odważy na taki zakaz aborcji jak u nas ale Meloni już postuluje maksymalne ograniczanie w dostępie do aborcji dla włoskich kobiet.
        • livia.kalina Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:52
          "A dziś, w prorosyjskich Włoszech, jednoznacznie opowiada się za militarnym wsparciem dla Ukrainy."

Moim zdaniem to zasłona dymna. Meloni to zwolenniczka aneksacyjnego referendum na Krymie, w rządzie będzie do spółki z Salvinim, który jest jawnie prokremlowski.
          • marzeka11 Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:56
            Słowo klucz: moim zdaniem.
            • livia.kalina Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 20:08
              no a jak oceniasz popieranie referendum na Krymie i współrządzenie z jawnie prokremlowskim Salvinim?
              • celandine Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 22:26
                Oczywiście, że to tylko taki kit.
          • sumire Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:57
            Też tak uważam. Przedwyborcze ocieplanie wizerunku to klasyka gatunku u skrajnej prawicy, a ta włoska bardzo lubi putina (nie tylko włoska zresztą).
        • woman_in_love Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:53
          Wg tej pani, jak nie masz dzieci to nie jesteś kobieta. Akurat tobie, to się powinno podobać.
          • marzeka11 Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 20:03
            Dlaczego? Nigdy tak nie uważałam, ja mam (fakt- już dorosłe dzieci), moja siostra nie ma- jej wybór.
            A tutaj:
            "Po wojnie wiele rzeczy się zmieniło. Nikt we włoskiej polityce nie był tak odważny, by bronić Putina czy wyrażać przyjaźń wobec działań Rosji. Co więcej wszyscy głosowali, także Salvini, za sankcjami.

Nawet opozycja? Meloni i jej Fratelli d’Italia?

Tak, ponieważ Meloni przyjęła wyraźnie atlantycką perspektywę."
            "Włoski rząd do czerwca 2022 roku wydał w związku z wojną w Ukrainie 482 mln euro. 310 mln euro poszło na pomoc finansową dla rządu w Kijowie; 150 mln euro na pomoc wojskową; 22 mln euro na kryzys humanitarny w Ukrainie. Pozostałe 500 mln euro przeznaczono na przyjęcie ukraińskich uchodźców we Włoszech (ok. 130 tys.)."
            oko.press/nie-wierzylismy-ze-rosja-zaatakuje-ukraine-wloski-polityk-o-podejsciu-wlochow-do-wojny-w-ukrainie/
        • asfiksja Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 20:41
          >Pani Ursula von der Leyen, szefowa w UE, ma ich 7 i nie przeszkodziło jej to zrobić także zawodowej kariery.
          Ale weź pod uwagę, że arystokratyczne rody z bogatych krajów mają dużo służby.
    • kobietazpolnocy Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 25.09.22, 19:58
      Niestety, obawiam sie, ze to pani mocno konserwatywna i faszyzujaca. Na tym sie zreszta lansuje.
    • asfiksja Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 26.09.22, 08:22
      Raczej w stylu żeńskiej paprotki, jakie lubią wystawiać wszelkiej maści ordojurni bracia samcy (nazwa Bracia Włosi jest trafiona w dziesiątkę).
      • no_easy_way_out Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 26.09.22, 10:15
        Paprotka na stanowisku premiera?
        • sumire Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 26.09.22, 10:19
          A co w tym dziwnego? My też mieliśmy Szydło, premierkę sterowaną z tylnego siedzenia.
        • asfiksja Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 26.09.22, 10:31
          Od razu widać, że nie interesujesz się polityką. Owszem, stanowisko premiera powierza się całkiem nierzadko osobom niebędącym silnymi liderami swojego środowiska politycznego. Z różnych względów - w przypadku faszystów jest to ocieplanie wizerunku. Marine le Pen jest w tym sensie self made, ale co z tego, jak ostro finansowana z Kremla.
          • no_easy_way_out Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 26.09.22, 13:53
            >Od razu widać, że nie interesujesz się polityką.

Brytyjska - tak. Amerykanska - troche. Polska - kiedys tak (do ok 2004), potem - malo. Wloska? no nie
            I przeciez dlatego pytam o sytuacje we Wloszech, bo nie wiem co sie tam dzieje, ale chetnie sie dowiem. Myslalem, ze to oczywiste. Wiec doprawdy nie wiem czemu piszesz to, co wiem.

Napisz mi lepiej prosze to, czego nie wiem, a Ty wiesz.
            Czy Giorgia Meloni jest bardziej faszystowska niz Le Pen? mniej? podobnie? Mozesz podac przyklady skad taka a nie inna ocena.
            Serio chetnie sie dowiem.
        • livia.kalina Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 26.09.22, 11:53
          >Paprotka na stanowisku premiera?

I tak ci w ostatniej historii Polski żadne skojarzenia sie nie nasuwają?wink
        • celandine Re: Girl Power-czyli pierwsza kobieta premierem W 26.09.22, 13:33
          Ta pani ma ledwie maturę i zero kompetencji w żadnej dziedzinie, nawet nie można powiedzieć, że się poświęciła macierzyństwu, bo ma tylko jedno dziecko urodzone koło 40.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka