Dodaj do ulubionych

Budzi mnie wiatr

26.09.22, 07:01
Nie koniecznie wiatr, ale jakiś odgłos, skrzypniecie. Czasem wydaje mi się że ktoś drzwi uchyla, albo słyszę kroki na strychu. Budzę się i nasłuchuje. Cisza. Nic się nie dzieje. Do mieszkanek domów: też tak macie? W bloku wiadomo, sąsiedzi więc odgłosy się zdarzają, można sobie je jakoś logicznie wytłumaczyć. A w domu .. przerąbane. Budzę się i już nie mogę zasnąć.
Obserwuj wątek
    • little_fish Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 07:06
      Tak. Jakiś czas temu słyszałam chodzenie po schodach. Podejrzewałam syna, ale został wykluczony 😐
      Aktualnie spokój, ale od jakiegoś czasu zamykam na noc drzwi od sypialni (z innych powodów).
    • heca7 Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 07:31
      Nie wiem jaki strych ale to może być jakiś gryzoń. Czasem chodzą tak, że wydaje się jakby człowiek chodził...
      Mieszkam w bliźniaku więc czasem słyszę odgłosy zza ściany. Kilka tygodni temu chłopak bratanicy zleciał ze schodów- z takim hukiem , że nawet nasz pies się zerwał i zaczął szczekać. Poza tym mam dwa koty i psa, one się kręcą po nocy, zmieniają łóżka, wchodzą do szafy albo z niej wychodzą uchylając drzwi łapką (to dopiero jest creepy).
      Za to jak wiatr wieje to śpię jak kamień i jestem głucha na wszystko.
    • mika_p Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 07:31
      Taaaa, w bloku można sobie wytłumaczyć wink
      W zeszłym roku dość regularnie słysząłam coś jakby wycie wilka, takie "auuuuuuuuuuuu", cichutko, więc głównie wieczorem. Wkurzyło mnie w końcu, więc opierdzieliłam dziecko, żeby przyciszyło tę durną grę, bo mi działa na nerwy. Dziecko się wyparło grania w cokolwiek z wyciem wilka.

To były drzwi od klatki schodowej.
      Po nasmarowaniu zawiasów wilki ucichły całkiem
    • kochamruskieileniwe Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 07:46
      domy "pracują". zwłaszcza jeżeli są to konstrukcje w sporej części drewnianej, sa mocno słyszalne, zwłaszcza przy zmianach warunków atmosferycznych (np wilgotności)
      • heca7 Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 08:02
        Mój murowany ale ze schodami na strych drewnianymi też pracuje. Skrzypi, parkiet raz ma szczeliny, raz nie ma. Ale najdziwniej pracuje... wanna! Jak się wchodzi do łazienki i odkręci wodę w prysznicu wanna wydaje RAZ głośny trzask. Próbowałam go zlokalizować, kładłam rękę na wannie licząc , że trzask przełoży się na jakieś drgania. Nic z tego. Z ciekawych dźwięków to jeszcze są wiewiórki chodzące po elewacji, z jednej strony na drugą, po dachu i rynnach. Raz wyszłam i przyuważyłam wiewiórkę niosącą po tej pionowej ścianie , w zębach swoje zwinięte w kłębek dziecko!
        • kochamruskieileniwe Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 08:14
          no mój murowany równiez, ale konstrukcja dachowa drewniana. Jak równiez stropy. Część ścian na poddaszu drewniana - oryginalnie dwie warstwy desek z rzestrzenią wypełniona wiórami. A ściany miały maty trzcinowe...
          Ale mieszkam w domu niemal stuletnim,
        • alpepe Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 13:56
          Może ładunki przeskakują? Jest dokręcony kabelek uziemienia?
          • heca7 Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 14:02
            To może być dobry trop. Sprawdzę smile
    • zula_spod_wawelu Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 08:32
      "...wiatr niesie strach..."
      Dzięki za przypomnienie.
      • cisco1800 Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 13:55
        też zaśpiewałam big_grin
      • annaboleyn Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 14:17
        Ja też!!
    • princesswhitewolf Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 08:40
      Nie, nic mi nie skrzypi bo gleboko spie. Tylko pecherz moczowy jest w stanie mnie obudzic
    • strumien_swiadomosci Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 08:49
      U mnie kroki na strychu to była kuna wink ciężko było wyprosić gościa, ale w końcu jakiś odstraszacz dźwiękowy pomógł.
    • beataj1 Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 08:49
      Jak to głęboko jest w mojej pamięci dźwiękowej.
      Od razu to zdanie sobie w głowie zaśpiewałam i je usłyszałam.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 13:39
      Nie, znam wszystkie odgłosy, jakie produkuje mój dom i okolica.
      Moją uwagę przyciąga tylko nowy hałas, ale takie się raczej nie pojawiają.

Kroki na strychu mogą ci robić kuny.
    • purchawka2020 Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 14:02
      Nie. Co najwyżej wrona co siedzi na dachu i napi..la dziobem w orzecha , który trzyma w łapach.
      Za pierwszym razem myślałam, że na zawał zejdę - chałupa się trzęsie.
      Zdarza się tez dzięcioł, co che wykuć dziuplę w elewacji.
      Kroków nie słyszę.
      Mlaskanie czasem ale to pies.
    • purchawka2020 Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 14:04
      Przez pierwsze dwa- trzy lata mieszkania w domu ( po bloku) miałam omamy, że ktoś się włamał i chodzi na dole.
      Spałam z łomem pod łóżkiem. Kazałam mężowi w środku nocy wstawać, robić raban i sprawdzić.
      Teraz już mi przeszło.
    • simply_z Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 14:06
      duchywink
    • shellyanna Re: Budzi mnie wiatr 26.09.22, 14:49
      Nie, raczej nie. Mama dziwi się, ze nie boje się spać sama w domu. A mnie to nie rusza.
      I to mimo, ze miałam przygody z duchami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka