Dodaj do ulubionych

Znieczulenie ogolne a soczewki

26.09.22, 12:37
Dlaczego nie mozna ich miec?
Obserwuj wątek
    • nutella_fan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:02
      Pierwsze, co mi na myśl przychodzi to... A jak coś pójdzie nie tak, znajdziesz się na OIOM, to kto ci te soczewki będzie z oka wyciągał?
      • pasquda77 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:11
        Wyciągają, a w razie wypadku jeśli wylądujesz na OIOM to leżysz dwa tygodnie z gnijącymi soczewkami w oku?
        • zuzanna_a Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:17
          OJP. znawczynie soczewek - jedna mądrzejsza od drugiej big_grin
          ciężko skomentować te wasze wypociny, choć gnijąca soczewka lekko wychodzi na prowadzenie.
          • pasquda77 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:20
            Oj, a coś Zuzia ma do powiedzenia na temat? Gnijące soczewki to był sarkazm, ale żeby to zrozumieć trzeba mieć nieco wyższy poziom inteligencji niż noga od stołu 🤷😘
            • zuzanna_a Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 00:17
              Tak mam duzo, ale osoba która palneła totalną glupote i nieudolnie broni tego jako „sarkazmu” - i tak nie pojmie.

Jak tak chcialas zablysnac to moze objasnij co dokladnie bylo w twojej wypowiedzi sarkazmem, jaki byl cel uzycia i co zatem bylo faktycznym przekazem jaki sie za tym krył?

No, masz czas na sklecenie czegokolwiek sensownego, ciekawa jestem koncepcji i jak wybrniesz big_grin
              • szare_kolory Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 13:53
                Dużo piszesz, ale narazie mało na temat
        • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:28
          Ekhm nosze takie do ciaglego noszenia przez miesiac, z duza przepuszczalnoscia tlenu.

Gnijace soczewki 🤣
          • pasquda77 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:32
            Następna 🤦
            • mebloscianka_dziadka_franka Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 12:11
              CO następna? Najpierw naucz co to jest sarkazm, jak i kiedy go używać.
        • nutella_fan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 19:02
          A nie wiem, myślisz że powieki nieprzytomnemu i grzebią po spojówce w poszukiwaniu potencjalnych soczewek? Znając polskie realia - wątpię.
          • pasquda77 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:00
            Przecież lekarz świeci pacjentowi w oczy i ogląda...i tu się przyznam że nie wiem co, ale zapewne rozumiesz o co chodzi
            • nutella_fan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 08:25
              Bada reakcję źrenic na światło. Ale z takiej odległości na pewno nie zauważyłby soczewek.
              • m_incubo Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 13:32
                Oczywiście, że zauważyłby 🤦🏻‍♀️
                Soczewka jest większa, niż tęczówka i nawet ostatni głąb, który nigdy soczewek nie widział na oczy, zauważy ich obecność.
        • nutella_fan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 19:03
          Soczewka nie gnije, to materiał. Oko może za to gnić.
          • marta.graca Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:34
            Oko w soczewce może gnić? 🙈
            • nutella_fan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 08:24
              Metafora, problemy z rogówką mogą się zacząć.
              • pasquda77 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 08:40
                Nie nosisz soczewek, prawda?Zauważam soczewki u każdego z kim mam okazję rozmawiać twarzą w twarz, je po prostu widać na oczach
                • nutella_fan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 12:04
                  Noszę sporadycznie teraz, córka nosi. I nie, nie zawsze je widać jak na talerzu, wydaje mi się, że zależy to od budowy oka (powieki).
                  • m_incubo Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 28.09.22, 08:42
                    No lekarz zaglądający pacjentowi w oko tak czy inaczej nie ma możliwości ich nie zauważyć.
                    Ja noszę soczewki sporadycznie, ale widzę je od razu u każdego, z kim rozmawiam, powieka nie ma przecież nic do rzeczy, no chyba, że jest zamknięta.
      • marta.graca Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:16
        Jasne, że wyciągają, tampony też.
        • swinka-morska Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:43
          Przyznam, że jako użytkowniczka kubeczka mam od czasu do czasu takie myśli "a co jeśli podczas okresu szlag mnie trafi na ulicy i zabiorą mnie na OIOM?".
          Tampon przynajmniej ma wystający sznurek, a kubeczka w ogólne nie widać...
          • majenkir Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:03
            Jedyna operacje w znieczuleniu ogólnym miałam akurat w czasie okresu. Z tamponem i wielka wkładką.
            pytali czy mam jakieś wyjmowane zęby.
          • marta.graca Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:33
            Oglądam na Instagramie Q&A pewnego ratownika medycznego i padają często o to pytania. Podobno tego typu przedmioty łatwo namierzyć i dla nich to chleb powszedni.
          • aga_wer Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:47
            Jak trafisz na OIOM to na wstępie założą ci cewnik Foleya więc jak będą zakładać to przy okazji znajdą i kubeczek 😉
            • pasquda77 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:52
              Przecież cewnik zakłada się do cewki moczowej, a kubeczek jest w pochwie, a z kubeczka o ile się nie mylę nic nie wystaje na zewnątrz?
              • aga_wer Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 22:02
                Nie powiedziałam,że cewnik się wkłada do pochwy. Jak się wkłada cewnik trzeba jednak dziurkę znaleźć i trochę wargi rozszerzyć. P.S. mój kubeczek ma końcówkę.
                • swinka-morska Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 22:48
                  Mój też ma końcówkę-uchwycik, ale nie byłabym taka pewna czy zostałby zauważony przy okazji cewnikowania.
    • terazkasia Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:16
      Bo jeśli np. "przyschną" (na pewno dotyczy miękkich) - a pacjentowi coś się przytrafi - to uszkodza rogówkę.
    • mia_mia Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:19
      Czasem zakraplają coś do oczu, czasem je zaklejają, a znieczulonej osobie są doskonale zbędne.
      • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:29
        A co mozna zakraplac do oczu jak operacja ich nie dotyczy?
        • mia_mia Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 08:42
          Z ciekawości sprawdziłam, oczy zabezpiecza się, bo może dostać się do nich trochę środka odkażającego, może dojść do drobnych urazów rogówki, już samo to tłumaczy dlaczego soczewki są niewskazane.
        • memphis90 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 19:48
          Żel zapobiegający wysychaniu rogówki. W znieczuleniu oczy lubią się otwierać, to nie jest naturalny sen- mięśnie są wiotkie.
    • arabelax Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 13:30
      Ja mialam pare dni temu zabieg w ogolnym znieczueniu. Poprosiłam anastezjologa, czy moge miec soczewki, bo mam duza wade i czulabym sie zdezorientowana po wybudzeniu z zamazanym obrazem. Zgodzil sie.
    • ichi51e Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:04
      a dlaczego nie można mieć pomalowanych paznokci? 🤷🏻‍♀️
      • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:10
        Aby sprawdzic, czy nie ma problem z wysyceniem krwi tlenem
      • nuka_2 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:14
        Bo pomiar saturacji może zaburzyć
      • eriu Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 22:11
        Bo patrzą na kolor paznokci czy nie sinieją między innymi w ramach oceny stanu pacjenta.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:38
      A co się będziesz przejmować, nie będzie ci mówił lekarz co masz robić.
      Załóż.
      Proponuje też porzadnie się najeść przed opeacją.
      • pasquda77 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 21:41
        I walnąć ze dwie setki dla odwagi 💪😉
      • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 08:18
        A ty tych co idac z angina zdejma i majtki bo lekarz tak powiedzial?
    • eriu Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 22:13
      A po co chcesz je mieć? Planujesz czytać w trakcie operacji albo coś oglądać? Tak samo jak się nie idzie pomalowanych, w gorsecie, odwalonym. Idzie się tak żeby ułatwić lekarzom pracę, co jest w bezpośrednim interesie pacjenta.
      • arabelax Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 22:22
        Po to, zeby dobrze widziec od razu po wybudzeniu.
        • marta.graca Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 06:24
          Hmm, a co takiego jest do oglądania w sali pooperacyjnej?
          • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 08:17
            Ogladaniam? Matko.. moze wstac z lozka i widziec twarze ludzi? A potem pojsc do lazienki?
            • nutella_fan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 08:28
              A dużą masz tę wadę, że bez soczewek byłoby ci ciężko?
              • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 09:01
                Spora ale nie ogromna.
                • marta.graca Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 09:21
                  Ja mam ogromną i kompletnie nie odczułam, by mi czegoś brakowało.
                  • arabelax Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 11:16
                    Ty nie odczulas, to inni tez nie powinni. Dla mnie akurat bylo to wazne, zeby nie widziec plam rozmazanych, ktre sa nir wiadomo czym.
                    • marta.graca Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 11:19
                      No to można założyć okulary.
                      • arabelax Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 12:38
                        Otwieram oczy i widze smile nie musze szukac, gdzie sa moje okulary, od raz jest komfort i lepiej sie czuje wtedy.
            • marta.graca Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 09:20
              Ja po znieczuleniu ogólnym nie byłam w stanie wstać aż do wieczora, praktycznie spałam do 21, nawet na drugi dzień na normalną salę wieziono mnie wózkiem.
              • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:09
                Ja po ogolnym bylam rzeska jak zabka takze zalezy od osoby. Wyszlam ze szpitala - prywatnego z kontaktem z NFZ - po 4h. Pewnie w szpitalu kisiliby mnie 3 dni przez i 3 dni po 🤮
                • memphis90 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 19:52
                  4h po znieczuleniu ogólnym? Ze zwiotczeniem, intubacją itd? Po operacji ??? 4h to może po „głupim Jasiu”…
                  • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 21:39
                    Tak, nos byl robiony, bez intubacji bym siezadlaeila krwia chyba?
            • memphis90 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 19:50
              Jakie „wstać z łóżka” na sali pooperacyjnej???
            • mae224 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 21:27
              Po operacji pójść do łazienki? Nie wiem, ja na przykład pamiętam tylko kroplówkę z morfina, nigdzie nie szłam dokładnie przez dobę.
        • mebloscianka_dziadka_franka Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 12:15
          A okularów taka osoba nie ma?
      • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 26.09.22, 22:54
        Jest roznica miedzy gorsetem a mozliwoscia widzenia..
        • eriu Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 09:25
          Po operacji organizm się chce regenerować. Głównie się śpi. Okulary też zapewniają widzenie.
          • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:07
            Coraz wieksze pyerdy piszesz, a co maja soczewki do regeneracji? Okularow nie mam, nie byly mi potrzebne przez oststnie 20 lat.. a poprzrdnie operacje byly w soczewkach i niczym nie przeszkadzaly 'regeneracji' lol
            • marta.graca Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:10
              A poprzednie też były w znieczuleniu ogólnym?
              • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:33
                Tak
            • mia_mia Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:20
              Myślisz, że proszą o wyjęcie soczewek z jakiejś czystej złośliwości?
              • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:35
                Mysle, ze czesc lekarzy trzyma sie nieaktulanych zalecen typu - bycie naczczo przed morfologia itd, tak jak pisalam przy innych operacjacj z ogolnym nie bylo to potrzebne.
                • pasquda77 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:37
                  A od kiedy bycie na czczo przed morfologią jest nieaktualne?
                  • mia_mia Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:48
                    Przed samą morfologią to być może niepotrzebne, ale rzadko robi się samą morfologię, zwykle są jakieś dodatkowe badania dlatego nadal zalecenia są takie, żeby być na czczo.
                  • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:49
                    Czytasz zalecenia laboratoriow?
                • mia_mia Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:42
                  To porozmawiaj z lekarzem i anestezjologiem dlaczego i czy na pewno to potrzebne. Przy czym jeśli choć w minimalnym stopniu to może nieść ze sobą ryzyko to jest to tak drobna procedura (wyjęcie/włożenie soczewek), że warto to zrobić.
                  Jeśli nie nosisz miesięcznych soczewek to do spania też je wyjmujesz, a narkoza to przecież też sen i nawet krótka może się bardzo przeciągnąć.
                • sumire Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 10:44
                  A śpisz w soczewkach na co dzień?
                • memphis90 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 19:53
                  Jeszcze raz - wyszłaś do domu 4h po operacji w znieczuleniu ogólnym?
                  • nutella_fan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 20:18
                    Ja po 2h big_grin Po histeroskopowym usunięciu polipa.
                    • memphis90 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 21:23
                      To zabieg, nie operacja…
                  • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 21:34
                    Tak
            • mebloscianka_dziadka_franka Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 12:18
              Nie masz okularów? Co jak będziesz mieć zapalenie spojówek czy inne problemy z oczami, gdzie noszenie kontaktów nie jest wskazane?
              • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 12:51
                Zakraplam z soczewka i przechodze na jednorazowe. Krople mam zawsze w zapasie i przechodzi po 2 dniach
          • arabelax Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 11:19
            eriu napisała:

> Po operacji organizm się chce regenerować. Głównie się śpi. Okulary też zapewni
            > ają widzenie.
            >
            Zalezy jaka operacja, po niektrych szybkie wstwanie jest wrecz wskazane. Nie po kazdej lezy sie plackiem.
            • memphis90 Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 19:54
              Ale nie w czasie wydalania i metabolizowania leków używanych do sedacji…
    • moze_sprobowac_inaczej Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 19:15
      A normalnie też spisz w soczewkach? Czy jednak do spania zdejmujesz?
      • czerwonylucjan Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 19:50
        Spie
        • moze_sprobowac_inaczej Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 19:54
          To zke bardzo.
          • moze_sprobowac_inaczej Re: Znieczulenie ogolne a soczewki 27.09.22, 19:54
            *źle

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka