Dodaj do ulubionych

Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację.

26.09.22, 18:05
Koleżanka napisała do mnie wczoraj wieczorem, że w kosmetyczce partnera, w jego łazience znalazła prezerwatywę z datą przydatności 03/26. Kosmetyczka leżała na wpół otwarta na zlewie.
Ona i typ są razem od około roku i od początku jest z nim nieszczęśliwa, on pisze z innymi, ma dużo koleżanek, z którymi po prostu rozmawia.
Nie skonfrontowała tego znaleziska, bo w domu był też jej syn. Zapytała co myślę. Myślę, że ją zdradził, albo chciał zdradzić. A ona uczepiła się daty ważności tej prezerwatywy i pytania kiedy on ją kupił. Przed poznaniem jej, czy podczas trwania ich związku.
W międzyczasie napisała do durexa zapytanie kiedy prezerwatywy 03/26 były w produkcji i poszła do dm, gdzie znalazła prezerwatywy z datą przydatności 02/27. I to ją uspokoiło! Napisała mi, że chyba niesłusznie go oskarżyła 😂
Szczerze, nie rozumiem jej logiki. Dla mnie najważniejsze byłoby to, że zobaczyłam prezerwatywę w kosmetyczce męża, któremu nawet nie chciało się ich schować, a nie to w którym roku je kupił.
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 18:13
      1) to nie mąż, tylko partner
      2) normalny facet nie ma kosmetyczki - sprawdzić czy to nie prezerwatywa dla gejów
      3) normalny facet nie zadaje się z babą z przychówkiem - podejrzane jeszcze bardziej
      4) a laska na terapię
      • mieszkanienaturalnie Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:35
        Chodzi na terapię ona i jej syn, od czasu rozwodu z mężem.
        • laluna82 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 22:24
          mieszkanienaturalnie napisał(a):

> Chodzi na terapię ona i jej syn, od czasu rozwodu z mężem.
          Babka w terapii, z dzieckiem które jest w terapii ale już nowe gacie muszą w domu być! a jakże!
          Masakra.
          • maly_fiolek Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 27.09.22, 08:06
            > Babka w terapii, z dzieckiem które jest w terapii ale już nowe gacie muszą w domu być!

Masz dzieci? Nisko płatną pracę? Jak nie to zamilcz.
      • tapatik Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:35
        woman_in_love napisała:

> 1) to nie mąż, tylko partner

Skoro to partner, to są w związku uczuciowym. W takim związku też może istnieć monogamia.

> 2) normalny facet nie ma kosmetyczki - sprawdzić czy to nie prezerwatywa dla gejów

Mam kosmetyczkę, ale ja zawsze byłem popierdolony.
        Dla gejów są specjalne prezerwatywy?
        Nigdy w aptece czy też sklepie nie byłem pytany o orientację podczas zakupu prezerwatyw.

> 3) normalny facet nie zadaje się z babą z przychówkiem - podejrzane jeszcze
        > bardziej

Może sam mam przychówek.

> 4) a laska na terapię

Może wystarczyłaby rozmowa z patrnerem?
        • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:10
          Ona sobie robi jaja.
          • tapatik Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 22:55
            Baba z jajami? To ja wysiadam.
    • malia Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 18:24
      Ta koleżanka dziwna jest, od początku jest z facetem nieszczęśliwa i obchodzi ją ważność prezerwatywy. Nooo, ale jak ją to uspokoiło, to dalej może tkwić w nieszczęśliwym związku
      • mieszkanienaturalnie Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:36
        Nie tyle nieszczęśliwa, co nie było między nimi fazy motyli w brzuchu i od początku ma wrażenie, że są razem bo on nie może znaleźć nikogo lepszego.
        • jednoraz0w0 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:48
          > od początku ma wrażenie, że są razem bo on nie może znaleźć nikogo lepszego.

A i czuje się w obowiązku mu robić za produkt zastępczy?
        • z_lasu Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 22:10
          > ma wrażenie, że są razem bo on nie może znaleźć nikogo lepszego

Mam wrażenie, że z wzajemnością...
        • eriu Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 22:17
          Jak chce w czymś takim żyć jej sprawa. Ale ona w takim razie robi dokładnie tak samo.
      • 3-mamuska Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 22:09
        malia napisała:

> Ta koleżanka dziwna jest, od początku jest z facetem nieszczęśliwa i obchodzi j
        > ą ważność prezerwatywy. Nooo, ale jak ją to uspokoiło, to dalej może tkwić w ni
        > eszczęśliwym związku

Nie ważność tylko to ze mógł ja kupić przed jej poznaniem , po dacie ważności chciał dość do dary kupna ,wiec w sumie nie ma o co się czepiać.

Co do reszty się zgadzam jest głupia i tyle ze siedzi z nim.
        Dlatego uważam z terapie są nieskuteczne.
    • borsuczyca.klusek Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 18:28
      Facet pisze z innymi, nie stroni od koleżanek i nawet dowodów zbrodni mu się nie chce lepiej ukrywać. No cóż widocznie ma inne zalety.
      • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 18:32
        No weź, przynajmniej dba o brak następnych bobasków i nieco ogranicza przenoszenie chorób wenerycznych.
      • snajper55 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:04
        borsuczyca.klusek napisała:

> Facet pisze z innymi, nie stroni od koleżanek i nawet dowodów zbrodni mu się ni
        > e chce lepiej ukrywać.

Dowodem zbrodni to by była zużyta prezerwatywa.

S.
        • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:06
          No, nie dość, że niewierny, to i niechluj, nie zawinie w papierek i nie wyrzuci dyskretnie do kosza...
        • fornita111 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:45
          Nope. Dowodem by byla zuzyta, ze sladami biologicznymi osoby trzeciej- pani, lub pana. Tak to mogl sie akurat sam zaspokajac do gumki tongue_out
    • g.r.uuu Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 18:33
      Może chciał jej zaproponować seks analny?
      • borsuczyca.klusek Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:14
        Tak to z pewnością bardziej prawdopodobny scenariusz 🙄
        • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:19
          A to do seksu analnego używa się standardowo prezerwatyw?
          • borsuczyca.klusek Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:21
            Mnie nie pytaj to gruu jest ekspertką 🙄
            • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:40
              No tak się podpisałaś, jakbyś i ty wiedziała.
          • piataziuta Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:29
            Nie.
          • g.r.uuu Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:39
            Jest to zalecane
            • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:41
              Aha. No, w sumie racja, zapalenie cewki moczowej jest u faceta również bolesne, vide wątek z murzynkiem na penisie.
              • piataziuta Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:55
                Od byle analu bez kondoma zapalenie cewki moczowej się u faceta nie zrobi, musiałby się bardzo postarać.
                Kondom jest zalecany też przy zwykłym seksie a nawet przy oralnym, bo chroni przed chorobami wenerycznymi.

W stałym związku kondomy można pominąć w prawie każdej sytuacji. Wyjątek jest jeśli chcesz zacząć analnie i skończyć pochwowo albo oralnie - wtedy faktycznie, kondom wskazany (chodź znajdziesz wyjątki, nawet wśród celebrytów).
                Zwolennicy analu robią sobie zazwyczaj lewatywy.

• alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:57
                  No, nie wiem, do seksu oralnego to lesbijki używają tzw. chusteczek, od biedy można użyć folii spożywczej.
                  • piataziuta Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:02
                    Po pierwsze: jak to?
                    Po drugie: skąd wiesz?
                    Po trzecie: dlaczego o tym piszesz w kontekście seksu analnego?
                    • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:24
                      Oralnego. Oralnego.
                  • g.r.uuu Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:05
                    Dlaczego akurat lesbijki?
                    • piataziuta Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:07
                      no właśnie?

pepa najwyraźniej uprzedzona
                      • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:23
                        Do czego? Do seksu oralnego? Ależ uwielbiam, jak mój partner u mnie itd.
                  • lilia.z.doliny Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:20
                    do seksu oralnego to lesbijki używają tzw. chusteczek
                    Po co?
                    • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:24
                      No na łechtaczkę kondomu nie naciągniesz, nawet jeśli ziuta twierdzi coś innego.
                      • piataziuta Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:26
                        Piłaś, nie pisz.
                        • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:02
                          Że kto? Patrzysz w lustro i widzisz mnie? Gdybym była psychoterapeutą, odpowiedziałabym: To interesujące, proszę mi o tym opowiedzieć.
                      • g.r.uuu Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:30
                        Ale dlaczego akurat lesbijki miałyby tego używać, jak technika jest taka sama jak w parach hetero?
                        • fornita111 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:38
                          Pary hetero, ktore sie dobrze nie znaja/nie ufaja sobie, podczas oralu uzywaja gumek. Zeby zdrowie chronic. Lesbijki gumek nie dadza rady uzyc.
                          • g.r.uuu Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:40
                            W parze hetero kobiecie można nałożyć prezerwatywę na łechtaczkę a w parze homo nie?
                            • fornita111 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:41
                              A mozna? Nie probowalam, serio pytam. Jakos tego nie widze technicznie.
                              • tanebo001 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:10
                                A nie na język?
                                • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:12
                                  Wiesz tanebo, zawsze możesz być ja postać z filmu Allena i dużo ćwiczyć w samotności. Mnie tam się wydaje, że wtedy język byłby zbyt uciśnięty.
                          • fornita111 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:40
                            *podczas oralu ona jemu. W druga strone to sie trzeba zabezpieczyc jak lesbijki.
                            • g.r.uuu Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:05
                              Dlatego cały czas pytam, dlaczego akurat lesbijki miałyby tego używać a pary hetero nie
                              • fornita111 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:09
                                Dobra, pary hetero tez smile Pogubilam sie o co kaman w tej rozmowie big_grin
                                • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:10
                                  O przyjemność kobiety z seksu oralnego. I o bezpieczeństwo.
                              • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:09
                                g.r.uuu, jeśli to do mnie, to nigdzie nie napisałam o tym, że tych chusteczek, chyba to się też po polsku nazywa chusteczki, używają lesbijki, by każda nawet najinteligentniejsza forumka zrozumiała, o czym piszę. Ale widzę, że niektóre może po 21 mają jakieś problemy, nie wnikam, dlaczego.
                        • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:04
                          Ano ziuta twiedzi, że kondom, doprawdy nie wiem, jak miałabym sobie nałożyć kondom na łechtaczkę.
                          • piataziuta Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:15
                            alpepe napisała:

> Ano ziuta twiedzi, że kondom, doprawdy nie wiem, jak miałabym sobie nałożyć kon
                            > dom na łechtaczkę.
                            >

Borze, co ci się stało dziewczyno, brałaś coś?
                          • snajper55 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 22:19
                            alpepe napisała:

> Ano ziuta twiedzi, że kondom, doprawdy nie wiem, jak miałabym sobie nałożyć kon
                            > dom na łechtaczkę.

Chyba raczej na jezyk?

S.
                      • tanebo001 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:30
                        To dlaczego nie wynaleziono takich małych?
                        • tapatik Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 27.09.22, 20:29
                          tanebo001 napisał:

> To dlaczego nie wynaleziono takich małych?

W celu zwiększenia pogłowia krasnoludków.
                      • eriu Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 27.09.22, 09:31
                        Jak nie? Rozcinasz nożyczkami prezerwatywę i masz zamiast koferdamu.
                • tapatik Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:40
                  piataziuta napisała:

> W stałym związku kondomy można pominąć w prawie każdej sytuacji.

Dlaczego?

Byłem w stałym związku i korzystałem z prezerwatyw.
                  • piataziuta Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:21
                    tapatik napisał:

> piataziuta napisała:
                    >
                    > > W stałym związku kondomy można pominąć w prawie każdej sytuacji.
                    >
                    > Dlaczego?
                    >
                    > Byłem w stałym związku i korzystałem z prezerwatyw.

Napisałam, że można pominąć, nie trzeba.
                • majenkir Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:09
                  piataziuta napisała:
                  > W stałym związku kondomy można pominąć w prawie każdej sytuacji
                  .

Uzywalismy kondomów po urodzeniu pierwszego dziecka i potem jakiś czas po wazektomii.
    • 21mada Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 18:35
      To dobrze o nim świadczy że używa kondomów. Lepiej jakby nie używał?
    • figa_z_makiem99 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 18:35
      Nie ma ofiar...
    • ritual2019 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 18:36
      Zdradzil albo ma zamiar. Uwazam ze juz to zrobil i bedzie robil.
    • 18lipcowa3 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:11
      W międzyczasie napisała do durexa zapytanie kiedy prezerwatywy 03/26 były w produkcji i

Hahahahhahahhaha padlam
      • borsuczyca.klusek Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:15
        Ci w durexie pewnie padli bardziej 😉
        • hanusinamama Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:14
          Oni tam są przyzwyczajeni, kazdy w BOKu durexa ma taką tabelkę...
          • manon.lescaut4 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 27.09.22, 07:51
            Tam to dopiero musi być kopalnia memów i wrzutek na mistrzów.
    • la_felicja Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:22
      Czy tylko ja mam dziwne uczucie deja vu?
      Już chyba było coś podobnego.

Poza tym, jaką logiką kieruje się koleżanka? Czy tam, gdzie ona mieszka, prezerwatywy schodzą na pniu i w sklepach są tylko te najnowsze? Nie można kupić takich z datą przydatności 01/23?
      (poza tym, co to jest dm? kojarzy mi się dom mody albo duda Maryni)
      • piataziuta Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:30
        Ciiicho, może się rozkręci.
      • alpepe Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:42
        dm to niemiecka drogeria sieciowa.
    • perspektywa Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:44
      Może jest hydraulikiem i chce uszczelnić połączenie jakichś kolanek czy innych rurospustów? U nas kiedyś się sprawdziło przy nagłej awarii zanim wezwaliśmy fachowca. Mieliśmy przeciek w kuchni.
      • jednoraz0w0 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:50
        Ale wtedy by trzymał prezerwatywy w skrzynce z narzędziami a nie w kosmetyczce, chyba, ze w tej kosmetyczce tez trzyma łyko do uszczelniania rur
        • mieszkanienaturalnie Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:00
          Nie piszę już do niej ani nie będę dopytywać, bo nie jest mi jej w sumie szkoda, ale on nie jest hydraulikiem ani nie wykonuje podobnego zawodu.
      • chicarica Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:39
        Albo robi soki na zimę w butelkach i zabrakło mu kapselków czy tam zakrętek, moja matka za peerelu smoczki tak nakładała na butelki.
    • m_incubo Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 19:57
      Uwielbiam te historie o panach, którzy "dużo piszą z innymi" i paniach, które czekają, aż pan się zmieni.
      Koleżanka niech się uda na poszukiwanie rozumu, zamiast szukać dat na kondomach.
    • palacinka2020 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:04
      Ale co jest dziwnego w posiadaniu prezerwatywy? Sa razem od roku, moze od roku tam lezy? Moze uzywali na poczatku znajomosci?

Ja mam w kismetyczce rozswietlacz, tez nie uzywalam od roku. Nie wiem jaka ma date. Czy to znaczy, ze chodze na potajemne randki?
    • mama-ola Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:25
      Jak czytam takie wątki, czuję się szczęściarą.
    • fornita111 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:31
      Jak dla mnie rok z typem, to zdecydowsnie za krotko, zeby bez gumek seks uprawiac. Jakby sie chetnie poddawal badaniom na wenery co pol roku, to po trzech latach dopiero gumki ida w odstawke. Ze tez sie ludzie o zdrowie nie boja, zgroza w sumie.
      • g.r.uuu Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:06
        Po trzech latach to ludzie już nieraz dziecko mają big_grin
        • fornita111 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:13
          Niektorzy i po jednym razie maja. Ale mnie to zupelnie nie przekonuje do rezygnowania z gumek szybko tongue_out
      • folivora Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:13
        fornita111 napisała:
        >Jakby sie chetnie poddawal badaniom na wenery co pol roku, to po trzech latach dopiero gumki ida w odstawke.

Zainteresowałam się. Czemu dopiero po 3 latach? Jakieś naukowe uzasadnienie czy prywatna fobia?
        • fornita111 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:22
          Doswiadczenie zyciowe. Dwa lata to trwa zazwyczaj ostra faza zakochania. Wiec ja moglam ufac za bardzo i byc zdradzana i tego nie widziec. Mogl tez przez te dwa lata chlop nie zdradzac (bo ostro zakochany) a jak by mu ten stan opadl, to dopiero by zaczal lazic na boki. Tak naprawde moglam powiedziec, ze znam partnera i moge mu ufac po 3 latach zwiazku.
          • fornita111 Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:25
            A nie, cofam. Nigdy sie nie zna i nie mozna ufac tak do konca... przejebane
            • folivora Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:40
              A no właśnie. Pewności nigdy nie ma.
              • znowu.to.samo Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 28.09.22, 09:12
                Na wet za siebie nie można ręczyć, a co dopiero za kogoś
    • rinoa_woman Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:34
      Dlaczego mam dziwne wrażenie, że najbardziej winne są same kondomy. Od razu pojawia mi się scena z Przyjaciół, w której Ross zbeształ producentów kondomów za 3% nieskuteczności.
    • chicarica Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 20:37
      Polscy budowlańcy z zaprzyjaźnionej firmy budowlanej twierdzą, że żonom z kondomów tłumaczą się tak, że to służy do naciągnięcia na czujnik dymu gdy się chce zapalić w pokoju hotelowym, a nie wolno.
      Żony podobno wierzą, najwyraźniej bardzo chcą wierzyć. O daty przydatności do użycia nie pytałam.
      • mieszkanienaturalnie Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 21:37
        Ja też bym nie pytała o datę przydatności, to jest dla mnie kosmos, obgadalam to z inną koleżanką. Tymczasem pierwsza koleżanka jedzie w piątek na urlop z tym typem i nie zamierza mu o prezerwatywie mówić 😂
        • folivora Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 22:05
          Jak już przyjęła metodę biernej obserwacji to niech chociaż patrzy, czy ta prezerwatywa nagle nie zniknęła...
    • 3-mamuska Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 22:13
      Prezerwatywy nie są wyjątkiem. Średnio to 2-5 lat. Ale może się różnić, ma bezpośredni związek z grubością lateksu, warunkami przechowywania, prawidłowym użytkowaniem.

Najkrótszy okres trwałości produktów indyjskich, chińskich i krajowych wynosi 2-3 lata. Europejscy i amerykańscy producenci są bardziej wiarygodni. Używają wysokiej jakości składników smarnych, lateksu o wysokiej wytrzymałości. Nie traci swoich właściwości przez 5 lat, a nawet dłużej.

Mogło tak być ze kupił wcześniej lub jak ja poznał.
      Jednak zadbałabym jej pytanie czy kiedykolwiek wcześniej zaglądała do tej kosmetyczki i czy tam wtedy była ta prezerwatywa . I gdzie zabiera pan kosmetyczkę ze sobą i czy nie był na wyjedzie.
      • mieszkanienaturalnie Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 27.09.22, 07:32
        Był w sierpniu na wyjeździe urodzinowym ze znajomymi za granicą. Koleżanki nie zabrał wink
        • znowu.to.samo Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 28.09.22, 09:14
          Acha….
        • 3-mamuska Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 28.09.22, 09:59
          mieszkanienaturalnie napisał(a):

> Był w sierpniu na wyjeździe urodzinowym ze znajomymi za granicą. Koleżanki nie
          > zabrał wink

No tak po co brać drzewo do lasu.
          Współczuje kobiecie głupoty.
          Nie dość ze nieszczęśliwa to trzyma się rękami i nogami takiego odpadu.
          • mieszkanienaturalnie Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 28.09.22, 18:52
            Dosłownie. Pazurami się trzyma. Durex jej odpisał, na podstawie maila obliczyła że kondom jej faceta był w sprzedaży w maju 2021, a oni są ze sobą od listopada 2021. Więc odetchnęła z ulgą. W piątek urlop, na którym podejmie temat prezerwatywy, jezeli w dalszym ciągu leży ona w kosmetyczce tego typa.
    • sweterwkrate Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 26.09.22, 22:33
      A ta poprzednia prezerwatywa zniknęła czy była jeszcze, że tak się koleżanka uspokoiła?
      Bo jak ma nowe a z nią tamtej nie zużył to ja bym na jej miejscu taka spokojna nie była. 🤔
      • mieszkanienaturalnie Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 27.09.22, 07:31
        Z nią się nie zabezpiecza, prezerwatywę znalazła jedną jak zrozumiałam, nie całe opakowanie.
        • sweterwkrate Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 27.09.22, 07:38
          No właśnie. Gdzieś zużył resztę 😉🤔
          Przecież nie nosi jednej i tej samej przez rok skoro nie używa.
          Swoją drogą surviwalowcy noszą zawsze jako przydatny pojemnik na wykopaną wodę, ale to nie w kosmetyczce...
          • borsuczyca.klusek Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 28.09.22, 10:02
            Muszę przyczaić czy mój Stary Borsuk ma gumy w swoim plecaku ucieczkowym 🤔
            • tapatik Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 28.09.22, 18:46
              borsuczyca.klusek napisała:

> Muszę przyczaić czy mój Stary Borsuk ma gumy w swoim plecaku ucieczkowym 🤔

Gumki mają różne zastosowania. Na przykład do ochrony lufy przed zawilgoceniem.
    • majaa Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 27.09.22, 09:17
      Od początku jest z nim nieszczęśliwa i już rok to ciągnie ???! I największy problem w tej sytuacji to prezerwatywa w kosmetyczce, i to do tego stopnia, że przeprowadza dochodzenie... Brzmi jak trolling, bo naprawdę trudno uwierzyć, że są takie kobiety w realu.
    • demodee Re: Wątek obyczajowy, kondom. Kto ma rację. 27.09.22, 20:40
      Mnie w tej historii najbardziej frapuje ten zlew w łazience...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka