Dodaj do ulubionych

Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy

27.09.22, 10:28
Czesc Dziewczyny, mam takie pytanie..Syn ma 15 lat..Chlop 183, but 46, mocnej postury..zaczyna sie tradzik, przetluszczanie wlosow....i wypadaniesad Synowi bardzo przerzedzily sie wlosy w ciagu 3 miesiecy sad Dodatkowo zmierzylam mu pare razy cisnienie gdyz zawyzone wyszlo przy okazji badan sportowych..w ciagu dnia ma.od.110 /70 do 143/88sad Moje pytanie jest takie czy Waszym synom tez wypadaja nadmiernie wlosy w sensie jak czytalam zmiqn hormonalnych? I co zrobic z takim cisnieniesad Moze ktoras z Was miala lub slyszala o takich problemach..
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 10:32
      Blokery androgenów.
    • ritual2019 Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 10:32
      Wypadajace wlosy moga ale nie musza byc jednym z symptomow problemow z tarczyca. Jednak to lekarz powinien ustalic.
      • frajda1980 Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 10:37
        Dzieki....zbadam tarczyce
    • 35wcieniu Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 10:32
      Z jednym i z drugim do odpowiedniego lekarza? Strzelam.
      • frajda1980 Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 10:36
        Wiem,ze do lekarza,ale moze ktoras sie z tym spotkala wink
        • 35wcieniu Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 10:42
          Myślę że ogromna większość, ale przecież nikt Ci nie poleci leków ani kuracji jeśli nie wiadomo co jest przyczyną.
          Dermatolog, trycholog, internista na początek.
    • livia.kalina Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 11:10
      Nie, to z pewnością nie jest normalny, typowy dla wieku objaw.
      • la_mujer75 Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 11:13
        Dokładnie.
        Wypadanie włosów nie jest oznaką dojrzewania.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 11:16
      W okresie silnego wzrostu musisz porzadnie odżywiać dziecia i suplementować.
      Wiem kiedyś rośli i nie jedli witaminek ale tez nie zapychali się "makiem" i czipsami popijajac soki z kartonu tylko jedli domowe jedzenie, pili mleko, jedli jajka, buraki, kapusniak itp.
      Mój syn ma ma patologiczną budowę serducha i juz dawno słyszałam że w okresie silnego wzrostu należy mlodzież "nawocić".
      • qwirkle Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 16:00
        kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

juz dawno słyszałam że w okresie s
        > ilnego wzrostu należy mlodzież "nawocić".

Nawocić? Tzn?

Ale zgadzam się z tym, co napisałaś. Trzeba pilnować diety, by była jak najbardziej zdrowa, witaminy (szczególnie vit d3), Sen! Ileż moi i spanie się kłócili! Bo wieczorem trudno im położyć się spać, a rano nie ma komu wstać.

Natomiast - przebadalabym na początek u pediatry, potem niech kieruje dalej.
        • berdebul Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 17:59
          Nawozić. Jak kwiatki.
          • qwirkle Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 21:40
            berdebul napisała:

> Nawozić. Jak kwiatki.

No tak big_grin 😂
    • szmytka1 Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 11:22
      Mojemu włosy nie wypadaja. Z ciśnieniem do pediatry a ten powinien wystawić skierowanie do kardiologa.
    • eliszka25 Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 16:09
      Ani wypadanie włosów, ani tym bardziej podwyższone ciśnienie nie są normalnymi objawami dojrzewania. Idź z dzieckiem do lekarza!
    • ga-ti Re: Do mam nastolatkow- syn- zdrowie i wlosy 27.09.22, 21:08
      Ciśnienie trzeba sprawdzić u lekarza, mój kuzyn się z tym bujał, dokładnie nie wiem, ale wiązało się z szybkim wzrostem wzrostu i masy ciała, ustabilizowało się.
      Włosy nie słyszałam, by wypadały przy dojrzewaniu, mogą się przetłuszczać, może pojawić się łupież, ale nie wypadać. A nie przechodził covida? Niestety znane mi nastolatki (i nie tylko) traciły włosy po covidzie, na pocieszenie - odrosły. Można kupić witaminki na wzmocnienie włosów, a i nie zawadzi d3.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka