Dodaj do ulubionych

Podkład - proszę o polecenie!

28.09.22, 10:14
Moja kolej 😉
Szukam czegoś do 200 zł, średnie krycie, ma być trwały i co najważniejsze musi matowić, szybko się świecę, więc potrzebuję czegoś do cery mieszanej, gdyby jeszcze po nałożeniu nie robił się o 4 tony ciemniejszy to było by super 😉
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 10:17
      Do 200 to może Clinique Even Better, jako posiadaczka cery mieszanej byłam bardzo z niego zadowolona i jak nie mam pomysłu, co kupić, to do niego wracam.
      • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 10:22
        Może być kilka groszy droższy jeśli będzie tego wart 😉
        Dzięki Daniela, idę go obczaic w necie.
        • daniela34 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 10:26
          A nie, on nawet będzie tańszy. Ja wybierałam ten klasyczny, nie glow, nie refresh i nie clinical (one się później pojawiły)- odcień neutral mi się idealnie stapiał ze skórą.
          • hungaria Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 11:00
            Potwierdzam, fajne sa te podklady i daja naturalny efekt.
            • daniela34 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 11:01
              Naturalny a jednocześnie kryją wystarczająco. Dla mnie dobra jakość w dobrej cenie.
    • terazkasia Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 10:26
      Jak dla mnie, "Double Wear" jest nie do przebicia:
      www.esteelauder.pl/product/643/3894/katalog-produktow/makijaz/twarz/podkady/double-wear/stay-in-place-makeup-spf-10
      Wg mnie jest w 100 % prawdą, co o nim piszą "zachowuje świeżość i wygląda naturalnie pomimo upału, wilgoci i wzmożonej aktywności"
      • damartyn Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 18:37
        Znakomity podkład.
      • ja_mamma Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 09:56
        Akurat jest w promo w sklepie Z.....o
        • ja_mamma Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 09:58
          ja_mamma napisała:

> Akurat jest w promo w sklepie Z.....o

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, w promocyjnej cenie jest tylko jeden odcień 1W2 sand

• dni_minione Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 11:03
            i tylko dlatego, że ma 15 ml wink
      • simply_z Re: Podkład - proszę o polecenie! 30.09.22, 02:05
        Dla mnie za ciężki i po pewnym czasie bardzo się świeciłam. Zdecydowanie wolę kremy bb i cc.
      • agdzieztam Re: Podkład - proszę o polecenie! 30.09.22, 10:47
        Moja bezkonkurencyjna miłość. Utrzymuje się i nadaje świeżości nawet po wielu godzinach. Żadnego błyszczenia się a tez miałam ten problem.
    • s12345s Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 10:32
      pasquda77 napisała:

> Moja kolej 😉
      > Szukam czegoś do 200 zł, średnie krycie, ma być trwały i co najważniejsze ....

Zobacz sobie kremy BB lub CC. Dopasowują się same do koloru skóry. Są tanie i drogie i do różnych rodzajów cer.
      Jak dla mnie jest to krem i podkład w jednym.
      • akseinga1975 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 10:36
        a jaki bb lub cc polecasz. Podklady mi juz nie sluza za bardzo podkreslaja zmarszczki. Teraz mam bb Bourjois dobry, ale szulam lepszego.
        • hungaria Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 10:59
          Dostałam ostatnio w gratisie do jakiegoś zamówienia taniutki cc Eveline magical color correction i dla mojej cery jest to najlepszy ze wszystkich kremów bb i cc, jakich używałam (z clinique wszystkie, bourjois, bare minerals, laura mercier i jeszcze trochę innych). Wtapia się, wyrównuje koloryt, nie świeci, nie przesusza, dobrze trzyma puder. Polecam - kosztuje grosze, więc nawet jeśli Ci nie podejdzie, nie będziesz rwać włosów z głowy.
        • koperek85 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 18:20
          Ja używam na zmianę kremów bb Purobio i SO bio nie wiem który lepszy. So bio jest lżejszy, bardziej jak krem, ale lepiej nawilża. A purobio mam wrażenie jest bardziej kryjący.
          Kiedyś zawsze używałam podkładu lorelai infallible ale jednak ciemniał
      • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 10:39
        Dziś wymaziałam się lancome teint idole ultra wear, miałam próbkę, odcień 03 powiem tak : wygląda super, mógłby być podkładem idealnym gdyby nie to, że po pół godzinie wyglądam jakbym wróciła z Zanzibaru na który zapomniałam zabrać krem z filtrem 😂 Zrobił się ciemny... jest coś podobnego do tego podkładu?A może zamówić najjaśniejszy odcień i będzie ok? Pojęcia nie mam, do tej pory jechałam na podkładzie Eveline, ale marzy mi się coś bardziej luksusowego 😉
        • daniela34 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 11:02
          A wiesz, ten Lancome dla mnie też był jakiś "nie taki"- miałam próbkę i ostatecznie nie kupiłam.
          • akseinga1975 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 11:19
            Dzieki hungaria. Zakupie podczas najblizszej wizyty w Rossmanie.
        • moze_sprobowac_inaczej Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 10:21
          Paskuda, czy testowałaś ten w białą nakrętka? Czy ten z ciemna?
          • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 10:29
            Ten z czarną.
            • moze_sprobowac_inaczej Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 19:34
              Spróbuj tego z białą, tamten faktycznie ciężki jest.
              • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 20:03
                Ale my rozmawiamy o Lancome?Bo on wcale nie jest ciężki w moim odczuciu, jedynie ciemnieje bardzo.
                • moze_sprobowac_inaczej Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 20:29
                  Tak smile spróbuj jeszcze biały:
                  • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 20:40
                    Ok, pooglądam je w sobotę, wybieram się do CH, który lepszy wg ciebie i czym się różnią?
                    • moze_sprobowac_inaczej Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 21:26
                      Do mojej skóry lepiej pasuje ten białysmile dobrze się trzyma, dobrze kryje, jest lekki ale też dobrze wygląda po wielu godzinach. Ten z czarną nakrętka też dobrze krył, ale był jakby ciezszy, skóra czasem była sucha po nim. Ale to tylko moje odczucia, każda z nas ma inną skórę, może Tibie podpasuje zupełnie co innego.
                      • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 21:42
                        A ten jasny też tak oksyduje?
                        • moze_sprobowac_inaczej Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 21:46
                          Nie zauważyłam, ale ja mam drugi odcień po najjaśniejszym
                        • snakelilith Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 22:04
                          Podkład ciemnieje czyli oksyduje po pierwsze przez za dużo tłuszczu, ale także przez kombinację niepasujących do siebie tłuszczów, więc nie zawsze podkład jest winny, a to, co kładziesz POD podkład. Doświadczenia innych niewiele ci tu więc dadzą, bo przecież każdy używa innego kremu. Na twoim miejscu wzięłabym albo coś lżejszego jako bazę, albo sięgnęła po krem z innym tłuszczem, innej marki, najlepiej o bardzo prostym składzie.
                          • lignum-vitae Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 23:07
                            To ciekawe co piszesz, ale przyznam, że na mnie oksydują tylko 2 firmy - Lancome (2 różne podkłady) i By Terry (3 różne podkłady). I oksydują też nałożone na czystą umytą dłoń czy twarz (bez kremu). Co jest o tyle irytujące, że i tak pasują mi tylko najjaśniejsze odcienie (w wielu firmach najjaśniejszy jest za ciemny, np. Chanel), więc nie mogę sobie radzić biorąc o 2 tony jaśniejszy.
                            • snakelilith Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 23:31
                              Może być, że te dwie marki mają coś w składzie, co jest niekompatybilne z twoją skórą. Ale to nie znaczy, że tak będzie u każdego.
                              I Lancome ma dziś jasne odcienie? Jak ja lata temu szukałam odpowiednio jasnego podkładu, to wszystkie Lancome były mi za ciemne. Miałam wtedy najjaśniejszego Diora Diorskin Forever, który i tak nie był idealny, bo był ciut za chłodny i jakoś tak nie dodawał mojej cerze zdrowia.
                              • moze_sprobowac_inaczej Re: Podkład - proszę o polecenie! 30.09.22, 00:35
                                Ten z biala nakretką ma jasne. Zawsze biorę najjaśniejszy kolor, a tutaj lepiej pasował drugi w kolejności.
                          • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 30.09.22, 07:13
                            Prawie w każdej opinii o Lancome można wyczytać, że ściemniał na twarzy, on chyba nie współpracuje z żadnym kremem 😉
    • argentea Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 10:38
      Essence. Kosztuje chyba 20 zł. Super matowi, bardzo trwały.
    • folivora Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 18:41
      Jako posiadaczka cery mieszanej lubię Bourjois Always Fabulous. W przeciwieństwie do Double Wear nie robi mi na twarzy maski, jest przyjemnie satynowy.
      • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 19:19
        folivora napisała:

> Jako posiadaczka cery mieszanej lubię Bourjois Always Fabulous. W przeciwieńst
        > wie do Double Wear nie robi mi na twarzy maski, jest przyjemnie satynowy.
        >
        Miałam, średnio mi służył.
    • moze_sprobowac_inaczej Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 19:02
      Lancome Teint Idole. Sprawdzić jaki odcień i kupić online w weekend jak jest -20% smile
      • apallosa Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 21:09
        Jeżeli matujacy- to może Colorstay Revlonu?
        Wiem, wiem- staroć, bardzo ciężki, ja używam go na zimę, w góry - trza się spieszyć z kupowaniem na zapas,jeżeli ktoś go lubi, bo Revlon zdaje się wziął był i ogłosił upadłość👹
        Niemniej jednak polecam.
        Podkłady Clinique'a i Bourjois też niezłe, Clarins też ma świetne podkłady,ale nie wiem czy matujące.
        • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 21:12
          Revlon kiedyś testowałam, straszna szpachla u mnie, ale wiem że ma wiele fanek.
          • apallosa Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 21:17
            No toteż dlatego,że to szpachla- ma wiele fanek.
            W góry niezastąpiony, ile by człek nie nałożył na dziób,odmrożenia niestraszne. Z tym,że potem trza sporo olejku czy mleczka na zmycie tego dranstwa.
      • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 21:15
        moze_sprobowac_inaczej napisała:

> Lancome Teint Idole. Sprawdzić jaki odcień i kupić online w weekend jak jest -2
        > 0% smile
        I chyba właśnie tak zrobię, on mi się pięknie trzymał cały dzień, tylko ten kolor ala wczesna Mandaryna 😉
        Muszę celować w jakiś jasny odcień beżu, spróbuję z pomocą pań z perfumerii przy najbliższej okazji, bo raczej nie ma szans żebym trafiła z odcieniem na podstawie zdjęć w necie 😔
        • lignum-vitae Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 21:21
          Na mnie podkłady Lancome oksydują tragicznie. Kupiłam dwa różne podkłady Lancome, nie wiem co mnie opętało, za każdym razem ta sama historia. Radzę wypróbować w perfumerii i zostawić na parę godzin na twarzy.
          • pasquda77 Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 21:30
            Właśnie taki mam plan 😁
            • moze_sprobowac_inaczej Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 22:13
              Tak, to dobry plan smile dla nie jest na prawdę w porządku. Testowałam też ten polecony w oddzielnym wątku Chanel, ale u mnie akurat słabo wypadł. Trzeba do swojej cery dopasować i popróbować, w końcu to jak majtki, nosisz codziennie smile
    • wrednezielonookie Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 21:42
      Ja mam cerę mieszaną i jestem przed 50tka więc kłania się skóra raczej dojrzała. Moje dwa odkrycia jeśli o podkłady chodzi to: catrice-true skin. Nie wierzyłam, że może tak ładnie wyglądać na cerze. Lekko zastyga i nie muszę go pudrować za bardzo. A drugi to missha krem BB. Jego już muszę lekko pudrować.
    • evening.vibes Re: Podkład - proszę o polecenie! 28.09.22, 23:39
      Catrice HD liquid coverage. Tani a zawsze do niego wracam. Ma płynna konsystencję, można stopniować krycie, po wieeelu godzinach lekkie wyświecenie wygląda jak zdrowe glow. I dobrze wygląda w sztucznym świetle, dlatego to mój pewniak na zimę😁
    • lilia.z.doliny Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 06:18
      Dwa razy w życiu miałam.na twarzy podkład idealny- raz jakiś "telewizyjny" I niedawno.Parure de Lumiere Guerlana. Spełnił wszystkie moje oczekiwania (oprócz cenowych)
      • dni_minione Re: Podkład - proszę o polecenie! 29.09.22, 23:45
        Chyba już nie do dostania jest ten Guerlan.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka