Dodaj do ulubionych

Kto już zapunktował?

28.09.22, 20:57
Wg nowych stawek? Zapłaciłam dzisiaj mandat 500 zł i dostałam 6 pkt za niezatrzymanie się na zielonej strzałce ( droga była pusta, zwolniłam mocno, ale wiem, że to nie ma nic do rzeczy). Szlag!
Obserwuj wątek
    • mysiaapysia Re: Kto już zapunktował? 28.09.22, 21:00
      A ja dzisiaj widziałam wielu kierowców przejeżdżających na czerwonym. I nikt im nic nie zrobił, mimo że piesi już wchodzili na przejście na swoim zielonym. Były to o wiele bardziej niebezpieczne sytuacje niż podana przez Ciebie. Centrum miasta wojewódzkiego
      Żadnego patrolu policji. I kilku z tych kierowców to byli taksówkarze, więc szczególnie oni powinni uważać, by nie łapać punktów.
      • kk345 Re: Kto już zapunktował? 28.09.22, 22:15
        > I nikt im nic nie zrobił
        >Żadnego patrolu policji.
        W sensie, że na każdym skrzyżowaniu ze światłami powinien stać patrol?
        • profes79 Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 09:23
          Patrząc na to co czasami się dzieje to pomysł niegłupi - na samych baranach blokujących skrzyżowanie dałoby się limity wszelkie wyrobić.
        • mysiaapysia Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 12:54
          A czemu nie? Po co ta złośliwość? Ja widzę takie sytuacje codziennie, ścisłe centrum miasta. Tam powinny być albo częste patrole, albo (co tańsze) fotoradary.
        • taniarada Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 06:06
          Po co są kamery rejestrujące www.naviexpert.pl/blog/kamery-na-swiatlach-gdzie-zaplacisz-mandat/.
          • kachaa17 Re: Kto już zapunktował? 01.10.22, 09:00
            Spoko, w Białymstoku można jeździć na czerwonym.
      • pade Re: Kto już zapunktował? 28.09.22, 22:51
        Nie wiadomo czy nie zrobił. Skoro duże miasto, to pewnie są kamery.
        U nas dziś nawet drony latały.
        • mysiaapysia Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 12:55
          Kamery to za mało. To musi być fotoradar. W dodatku oznaczony. Nie wiem tylko w czym problem, żeby w tego typu miejscach umieścić fotoradary. Ich koszt szybko by się zwrócił.
          • kasandra33 Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 13:01
            gdyby pozwolono samorządom na stawianie fotoradarów (i wystawianie mandatów) to byłoby ich pełno na drogach
          • kk345 Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 19:05
            I mówisz, ze fotoradar wyłapie przejeżdżających na czerwonym? big_grin Te urządzenia tak nie działają.
            FYI: na dużych skrzyżowaniach standardem są kamery monitoringu miejskiego, nagrania z nich jak najbardziej mogą być użyte jako dowód w sprawie- nie krępuj się więc i zgłaszaj takie bulwersujące przypadki, jeśli jeszcze podasz numery rejestracyjne, ścieżka będzie ułatwiona.
            No i ważna informacja: policjantów dramatycznie brakuje i będzie ich brakować coraz więcej, więc nie, nikt nie postawi dodatkowych patroli na skrzyżowaniach, szczególnie, ze -wbrew temu, co się ludziom wydaje- mandat wystawiony np. w Krakowie w żaden sposób nie zasila budżetu krakowskiej policji.
            • profes79 Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 19:54
              Wyłąpie - są instalacje sprzężone ze światłami; nawet w samej Warszawie coś takiego działało. Oczywiście radar to określenie potoczne, to działało na trochę innej zasadzie ale działa. I nie jest to miejski monitoring.
              • mysiaapysia Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 20:42
                Oczywiście, że taki radar wyłapie. W moim mieście jest taki jeden. Nie wiem czemu tak mało. Spokojnie by na siebie zarobiły. Ale po co dbać o bezpieczeństwo. Typowe niedasie.
              • kk345 Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 01:19
                I nie jest to fotoradar...
            • mysiaapysia Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 20:40
              Czyli rozumiem, że według logiki policjanta lepiej siedzieć za biurkiem niż dbać o bezpieczeństwo. No super.
              • kk345 Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 01:18
                Skoro to zrozumiałaś z mojego postu, to chyba nie ma sensu tłumaczyć ponownie, ale zaryzykuję: nie ma sensu stawiać żywego człowieka przy czymś, co może zrobić zwykła kamera. Ale skoro wolisz, żeby policjant stał przy sygnalizatorze, zamiast przyjechać na twoje wezwanie do włamania czy napadu, to oczywiście masz prawo- ale pamiętaj o tym, dzwoniąc na policję, bo nie przyjadą- będą zajęci przy tych twoich światłach big_grin
                • 35wcieniu Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 06:32
                  Policjanci z drogówki rzadko jeżdżą do napadów.
                • mysiaapysia Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 07:31
                  O, proszę jak wychodzi manipulanctwo... Drogówka nie jeździ do napadów. Resztę litościwe przemilczę.
      • sueellen Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 09:10
        Blisko od 20 lat mam prawo jazdy, złapano mnie 3 razy. Za każdym razem kamera. Miasta są monitorowane.
      • escott Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 10:32
        Taksówkarzy ogólnie nie obowiązują żadne limity ani przepisy. W Warszawie jeżdżą po prostu jak chcą totalnie, boję się ich jako kierowca, piesza i rowerzystka po równo.
    • berdebul Re: Kto już zapunktował? 28.09.22, 21:03
      Kilkanaście lat za kierownicą, ani jednego punktu, mandatu etc.
      • taniarada Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 04:44
        Kiedyś Cię złapią .
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 07:29
        No, ja 21 lat bez punktu, żadnego wypadku, a teraz się boję, ze za jakąś pierdołę nazbieram.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 07:32
          Ups, 22. Czas leci nieubłaganiewink
          • taniarada Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 01:27
            Za trzy minuty miesiące będziesz miała 23 .Uważaj na drony .
    • mamamisi2005 Re: Kto już zapunktował? 28.09.22, 21:28
      Auć sad
      • amsterdama Re: Kto już zapunktował? 28.09.22, 21:34
        No właśnie- auć, boli
        • taniarada Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 04:48
          Przepisy ciągle się zmieniają .Wczoraj mi pod auto wyskoczył nagle rowerzysta .Nie było ścieżki rowerowej ,nawet nie zszedł ,tylko pewnie wjechał .Punkty teraz długo będą wisieć na koncie .Wcześniej rok .
    • pade Re: Kto już zapunktował? 28.09.22, 22:50
      współczujęsad
      • amsterdama Re: Kto już zapunktował? 28.09.22, 23:04
        Dziękuję.
    • em_em71 Re: Kto już zapunktował? 28.09.22, 22:59
      Czekam na zdjęcie z fotoradaru zrobione w połowie sierpnia. Chyba podliczą mnie na starych zasadach?
      • amsterdama Re: Kto już zapunktował? 28.09.22, 23:05
        Raczej na starych.
        • taniarada Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 06:01
          Powinno być po starych przepisach .Przeczytaj to www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://motoryzacja.interia.pl/przepisy-drogowe/newsamp-fotoradar-zrobil-ci-zdjecie-zanim-zaplacisz-mandat-sprawdz-t,nId,6306038&ved=2ahUKEwiKgcemjrn6AhW2_7sIHboODsgQFnoECAoQAQ&usg=AOvVaw1BIYuWKiv4ljtvbuE6d6td
    • mia_mia Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 02:54
      W moją mamę wjechała niedawno jakaś pani, zwykła stłuczka na osiedlowych uliczkach, mądre obie wezwały policję, bo się zestresowały, wina tamtej pani oczywista, od początku brała na siebie, do stresu dołożyła sobie chyba z 1500 mandatu, więc nie masz najgorzej jeśli to pocieszenie jakieś😉
      Jesli chodzi o mandaty to trzeba uważać na przejściach, policja podjeżdża zwalnia, osoba na drugim pasie też, ale odrobinę mniej i mandat, nawet jeśli wszystko odbywa się dużo poniżej dozwolonych prędkości. Już od dwóch osób słyszałam o takich akcjach.
        • anvalley Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 12:08
          Podstępna - nie ma co do tego żadnych wątpliwości
          www.youtube.com/watch?v=hD7dT4E6_n0
          • anvalley Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 12:08
            I tu:

www.youtube.com/watch?v=E7_GENXpM-g
    • shellyanna Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 08:53
      Nie, ale wpadam w paranoje i obsesyjnie sprawdzam prędkość. Toczenie się 20 km/h w terenie w którym spokojnie można 40tką jechać to koszmar. Trybu S to nie pamietam kiedy użyłam uncertain
      • 1matka-polka Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 09:08
        Na autostradzie tez pewnie wiecej, niz 150 km/h nie pojedziesz😔
        • shellyanna Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 10:11
          Zwłaszcza, ze wczoraj urzekło mnie cywilne auto na sygnale. Taki szrot, ze nigdy bym nie podejrzewała, ze to policja. A myślałam, ze mniej wiecej się orientuje. Nikomu już nie można ufać.
      • sueellen Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 09:15
        A ja bardzo lubię. Zwłaszcza gdy nie ma korków. A nawet jak są, włączam cruse control. Samochód mi sam hamuje, staje i przyspiesza kiedy trzeba. Ja sobie tylko siedzie wygodnie i oglądam miasto.
        • shellyanna Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 10:09
          Daj spokój… 🙄 mam ochotę wysiąść i iść obok.
    • awf-33 Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 09:13
      21 lat za kółkiem i żadnego mandatu ani punktów.

Ale mam coraz mniejszą ochotę prowadzićuncertain

To dla nie już teraz za dużo stres. Zwłaszcza gdy jest szybko ciemno, a ludzie nie noszą odblasków.
      • taki-sobie-nick Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 01:30
        Swoją drogą gratulacje.
    • kura17 Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 09:16
      Amsterdama, ja Ci wierze, ze droga byla pusta i zwolnilas - jednak ja duzo jezdze rowerem i naprawde trzeba bardzo uwazac na pasach - z prowadzaca przez nie droga rowerowa - na tych z "zielonej strzalki" ... ja tak srednio raz w miesiacu musze im "ustepowac pierwszenstwa" na moim zielonym swietle, bo na ogol nie patrza, czy jest rowerzysta, czy nie. powtarzam - tam, gdzie moge przejechac rowerem przez swiatla. raz udalo mi sie uniknac wypadku tylko dlatego, ze bylam bardzo czujna - kobieta totalnie mnie "nie widziala", choc patrzylam na nia, a ona na mnie. teraz bardzo uwazam, po sytuacji, gdy jade sobie na zielonym swietle i nagle auto skrecajace na zielonej strzalce zatrzymalo sie doslownie na mnie - zderzak dotknal mojej nogi uncertain wystraszylam sie bardzo, a auto po prostu pojechalo dalej - ludzie przechodzacy przez pasy mnie uspokajali.
      • amsterdama Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 09:40
        Kura, dziękuję.
      • shellyanna Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 10:13
        Na szczęście zmienili prawo dot. Pierwszeństwa rowerzystów i już nie mogą wjeżdżać jak po.ebani. Z obserwacji widzę, ze niewielu jeszcze o tych przepisach wie. Życzę im szybkiego uświadomienia.
        • kura17 Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 10:14
          mieszkam w niemczech i tutaj nic nie zmieniono.

powiedz mi, co jest poyebanego w przejechaniu na zielonym swietle po sciezce rowerowej przez skrzyzowanie???
          • shellyanna Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 11:42
            W przejechaniu w normalnym tempie? Nic.
            Problem w tym, ze w Polsce rowerzyści zapierdalaja jakby zyciowki robili.
            • superematka Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 11:48
              W łamaniu przepisów nie ma nic złego? A jak kogoś zabijesz to smuteczek? Inne przepisy też łamiesz? Jakie?
            • superematka Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 11:51
              shellyanna napisała:

> W przejechaniu w normalnym tempie? Nic.
              > Problem w tym, ze w Polsce rowerzyści zapierdalaja jakby zyciowki robili.
              Normalne tempo to np. 50 km/h na czerwonym, gdzu piesi i rowerzyści mają zielone. Kto ci prawo jazdy dał???
              • shellyanna Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 12:55
                Pieszego trudniej przeoczyć, podjeżdżających rowerzystów zachowujących ostrożnie również.
                Zapier…jacego wyscigowca rowerowego zdecydowanie trudniej.
                Nie, z zielonej strzałki nie ruszasz 50km/h. W skrzyżowanie za którym znajduje się przejście tez nie.
                • superematka Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 15:55
                  Przecież chodzi o niezatrzymanie się,a nie ruszanie... Nagle zmiana frontu 🤣🤣🤣
        • superematka Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 10:19
          shellyanna napisała:

> Na szczęście zmienili prawo dot. Pierwszeństwa rowerzystów i już nie mogą wjeżd
          > żać jak po.ebani. Z obserwacji widzę, ze niewielu jeszcze o tych przepisach wie
          > . Życzę im szybkiego uświadomienia.
          Czyli jak samochód wjeżdża na czerwonym to jest ok, ale rowerzysta po ścieżce na zielonym jest pojebany?
          Uświadom sobie, że podczas wyświetlania się zielonej strzałki kierowca ma czerwone światło, a przejechać może dopiero, gdy ma PEWNOŚĆ, że nie nadchodzi pieszy czy rowerzysta, po uprzednim ZATRZYMANIU.
          • shellyanna Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 11:43
            Samochód na zielonej strzałce, czy nawet bez, skręca raczej w innym tempie niż rozpędzony rowerzysta.
            • superematka Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 11:46
              Ale rowerzysta ma zielone i ma prawo jechać, a kierowca ma czerwone i ma czerwone obowiązek się zatrzymać.
            • martishia7 Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 12:41
              Ale to rowerzysta jest "w prawie:", a nie kierowca, który ma czerwone i może skręcić warunkowo.
              • shellyanna Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 12:57
                U mnie jest takie skrzyżowanie, z którego możesz skręcić na zielonym i natknąć się na migające zielone na przejściu dla pieszych za tym skrzyżowaniem.
                Kończę dyskusje, bo zawsze kończy się tak samo. Dzięki Bogu przepisy się wreszcie zmieniły i wymagają od pieszych i rowerzystów równej uwagi co od kierowców.
                • sumire Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 17:06
                  "Równej uwagi" - mhm. Nie poruszasz się za dużo po mieście pieszo, co?
                • arthwen Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 20:53
                  Ale akurat nie dotyczy to przypadku przejść z sygnalizacją świetlną - na te rowerzyści MOGĄ wjeżdżać rozpędzeni jeśli mają zielone i ty masz psi obowiązek ustąpić im pierwszeństwa, strzałka czy nie strzałka.
                  • arthwen Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 20:54
                    przejść => przejazdów, bo na przejście to oczywiscie nie mogą wjeżdżać w ogóle wink
                  • taniarada Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 01:32
                    Na ścieżce rowerowej .Gdzie nie ma muszą zejść z roweru.Dalej jest że w biegu wpadają na pasy .Piszemy o Polsce .
              • geoardzica_z_mlodymi Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 13:01
                Pod warunkiem, ze nie jedzie z prędkością światła i jest możliwość zauważenia go.
        • droch Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 15:18
          Rowerzysta pędzi w mieście 20 k/h - aj-waj, gwałtu, rety, szaleniec.
          Kierowca wlecze się w mieście 60 km/h - normalna prędkość, o co chodzi?
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 15:35
            Zależy jaki rowerzysta. Jest taki zjazd, z którego jadą 40-50 km/h na przejazd. Do tego niewidoczni, bo są ekrany. Nawet zatrzymanie, rozejrzenie się kierowcy może nic nie dać, bo gość wystrzela zza węgla w mgnieniu oka. Każdego obowiązują przepisy i każdy musi nic wyobraźnie. Łatwiej jak się jest i pieszym, o rowerzystą i kierowcą. Dochodzą jeszcze hulajnogi elektryczne, których użytkownicy nieraz mnie przerazili - gdy byłam pieszą, rowerzystką, czy kierowcą.
            • profes79 Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 15:38
              40 - 50? Wyścig Pokoju (czy też TdP jak go zwą nowocześnie) jest raz do roku.
              • arthwen Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 20:56
                Wystarczy, że z górki jadą. Ja też mam jeden taki przejazd rowerowy - zjazd z góry, ja wyjeżdżam z dołu i jeszcze krzaki mi zasłaniają. Zawsze mega ostrożnie tam przejeżdżam, bo ruch rowerowy jest spory w tej okolicy i zawsze się boję, że mi zza tych krzaków na pełnej prędkości wyjedzie prosto pod koła.
              • 35wcieniu Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 06:37
                Wyścigu Pokoju nie "zwą nowocześnie" TdP.
            • mia_mia Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 15:46
              Jeżdżę czasem taką drogą gdzie jest ograniczenie do 30km/h, chyba połowa rowerzystów go nie przestrzega. Zawsze się śmiejemy, że policja z radarem powinna celować w ścieżkę😉
            • turzyca Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 06:15
              >Do tego niewidoczni, bo są ekrany. Nawet zatrzymanie, rozejrzenie się kierowcy może nic nie dać,

Kogo powiadomiłaś, że infrastruktura drogowa jest schrzaniona i powoduje zwiększone ryzyko wypadków z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego?
    • asfiksja Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 09:42
      Stuknęło mi już 20 lat kierowania i nigdy nie tylko nie dostałam punktów, ale nawet nie zostałam zatrzymana przez policję do kontroli. Odwrotnie niż na lotniskach - tam jakoś nie wiedzieć czemu jestem podpadająca.
    • superematka Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 09:59
      Uwielbiam takich jadących na zielonej strzałce bez zatrzymania. Potencjalni mordercy
      • taniarada Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 06:20
        superematka napisała:

> Uwielbiam takich jadących na zielonej strzałce bez zatrzymania. Potencjalni mor
        > dercy
        A ja takich co całym pędem wpadają na jezdnię na rowerach lub hulajnogach .Urodzeni samo samobójcy .Ludzie nie wiedzą że się zmienił przepis o pierwszeństwie jazdy rowerzystów ,którzy nie mają szans z samochodem .
        • superematka Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 10:33
          Jeśli jest ścieżka to mogą jechać na zielonym. Osobiście zwalniam pomimo pierwszeństwa, ale jak widać z powyższych postów, nie wszyscy kierowcy czują się w obowiązku zatrzymania na czerwonym...
      • bradko Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 10:47
        superematka napisała:

> Uwielbiam takich jadących na zielonej strzałce bez zatrzymania. Potencjalni mor
        > dercy

To teraz zastanów się i powiedz, kogo mogę zamordować, nie zatrzymawszy się przed strzałkami widocznymi na obrazkach:

www.google.com/maps/@54.3342906,18.1965637,3a,20.7y,101.35h,89.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAW41skb_xMdkoxAqK2xU1A!2e0!7i16384!8i8192
        www.google.com/maps/@51.3916804,21.1490736,3a,75y,308.28h,69.72t/data=!3m7!1e1!3m5!1s8ZhGXeC89heJKM8NO6bTOQ!2e0!5s20130801T000000!7i13312!8i6656
        • arthwen Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 18:13
          Ludzi przechodzących/przejeżdżających przez przejście zaraz za skrzyżowaniem?
          Oraz w obu przypadkach masz kurs kolizyjny ze skręcającymi w lewo z przeciwka i mającymi sygnalizację kierunkową (czyli teoretycznie powinni mieć pewność, że nikt im nie wyjedzie) - oni mogą przejechać bez zatrzymania i sprawdzania czy ty im znienacka nie wypadniesz na twojej strzałce _warunkowej_ bez zatrzymywania.
          • bradko Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 19:41
            Skręcając na zielonej strzałce, przecinam przejście, gdzie piesi mają czerwone.
            Lewoskręt z przeciwka też ma w tej chwili czerwone. Na zdjęciu z Kartuz widać to wyraźniej - bo z prawej wyjeżdża bus. W Radomiu też można się tego domyślać, bo jadące na wprost przed nami samochody jeszcze nie opuściły skrzyżowania. A tu masz lepszy widok:
            www.google.com/maps/@51.3916142,21.1490983,3a,75y,302.81h,71.43t/data=!3m7!1e1!3m5!1s7K31kv3wMeKpGeopTp1Ftg!2e0!5s20140701T000000!7i13312!8i6656
            - warunkowa strzałka świeci się razem z "zielonym" dla lewoskrętu z prostopadłej.
            Znam oba te skrzyżowania. Jadąc w prawo na strzałce warunkowej, nie mam z nikim potencjalnej kolizji. Jadąc w tę samą stronę na "zielonym" - mam, z pieszymi, którzy wtedy też mają swoje "zielone".
            • profes79 Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 19:48
              Rozwiązanie jest proste - na tych skrzyżowaniach należy zdemontować zielone strzałki, żeby kierowca nie musiał rozkminiać czy musi się zatrzymać, czy nie.
              • bradko Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 20:05
                Rozwiązanie jest takie, że tam nie powinna być warunkowa strzałka, tylko sygnalizator kierunkowy dla skręcających w prawo.
                • profes79 Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 22:11
                  Czyli co - wydzielenie kolejnej fazy tylko do skrętu w prawo?
                  • bradko Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 22:35
                    Nie. Skręt w prawo dać w tej samej fazie, kiedy na prostopadłej mają zielone.
            • arthwen Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 22:04
              A tego to już nie wiemy, czy wszyscy mają czerwone. To, że na zdjęciu akruat stoją o niczym nie świadczy.
              • bradko Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 22:40
                arthwen napisał(a):

> A tego to już nie wiemy, czy wszyscy mają czerwone. To, że na zdjęciu akruat st
                > oją o niczym nie świadczy.
                >

Jezu. Na zdjęciu z Kartuz z prawej wyjeżdża bus. Czyli piesi mają czerwone. I jadący z przeciwka też mają czerwone. Dokładnie to samo masz tutaj:
                www.google.com/maps/@51.3916142,21.1490983,3a,75y,302.81h,71.43t/data=!3m7!1e1!3m5!1s7K31kv3wMeKpGeopTp1Ftg!2e0!5s20140701T000000!7i13312!8i6656
                A więc pytam: gdzie może być zielone dla kierunku kolizyjnego ze skręcającymi na strzałce?
            • mysiaapysia Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 22:08
              No i taka sytuacja, gdy pełne zielone mają i skręcające samochodem, i piesi jest strasznie niebezpieczna. Takie coś w ogóle nie powinno być stosowane na ruchliwych skrzyżowaniach. A niestety pełno tego w moim mieście.
              • bradko Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 22:48
                Otóż to. Wszyscy się strasznie przejmują pieszymi, którzy mają zielone razem ze strzałką, a jakoś nikt nie martwi pieszymi, którzy mają zielone razem z bezkierunkowym zielonym na prostopadłej.
        • superematka Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 18:26
          Rowerzystę lub pieszego.
          • bradko Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 19:44
            Dlatego miałaś się zastanowić. Patrz wyżej - wszyscy, których mogę trafić, mają wtedy "czerwone".
            • taniarada Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 21:12
              Bradko nie musiałeś być taki okrutny 😊
    • jehanette Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 10:17
      Wspaniale. Jako piesza i rowerzystka nieustannie atakowana przez kierowców, którzy zieloną strzałkę traktują jak zielone światło i skręcają bez patrzenia, bardzo popieram. Kilka mandatów i wyrobicie sobie nawyk. Prawo obowiązuje tak samo w dzień i w nocy, na drodze pustej i zakorkowanej.
      • superematka Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 10:22
        Dokładnie. Jeśli kierowca się nie zatrzyma na zielonej strzałce tylko jedzie, skąd ma mieć pewność, że jest pusto. Światło ma nadal czerwone.
        • alpepe Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 11:09
          W Berlinie po prostu zlikwidowano strzałki, by to wymusić.
      • escott Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 10:35
        Tak tak tak ❤️ I jeszcze byłabym wdzięczna, gdyby za popierdywanie klaksonem z tylu na kogoś, kto się zatrzymał na strzałce i porządnie rozgląda były dyby na rynku - to mówię jako kierowca z kolei…
        • superematka Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 11:22
          Racja, ale to osoby, które przepisów nie znają i same pewnie by pojechały...
        • taki-sobie-nick Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 01:32
          Ja bym dyby na rynku dodała dla tych, którzy na skrzyżowaniu arterii, kiedy pieszy przechodzi na zielonym i W TRAKCIE PRZECHODZENIA zmienia mu się światło, ruszają, bo ONI MAJĄ ZIELONE, a pieszy ich nie obchodzi, może rozjadą, może się ewakuuje.

W tym przypadku dyby dłużej niż dla tych, co trąbią.
          • taniarada Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 06:00
            Idiotyczny przepis z prawem pieszego ,dobrze że rowerzystom zabrali.
            • taki-sobie-nick Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 22:59
              Możesz rozwinąć tę cenną myśl, tworze internetowy?
      • mysiaapysia Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 12:57
        No ja już mam wdrukowaną nieufność nawet na zielonym. Czy to jako piesza, czy jako rowerzystka. Niestety zdarza się, że inni rowerzyści jadący za mną krzyczą, że blokuję im ścieżkę, bo zwalniam przed przejazdem. Absurd.
        • superematka Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 15:57
          Ja też zwalniam, nie ufam innym uczestnikom ruchu, niestety...
    • 21mada Re: Kto już zapunktował? 29.09.22, 21:01
      Nie rozumiem. W UK na zielonej strzałce się jedzie, a na czerwonej się stoi. W Polsce jest inaczej?
      • taniarada Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 01:34
        Jedzie tylko się trzeba zatrzymać i rozejrzeć .
        • superematka Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 10:34
          taniarada napisał:

> Jedzie tylko się trzeba zatrzymać i rozejrzeć .
          Dokładnie
      • kandyzowana3x Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 06:24
        Nie tylko w Polsce. W wielu innych krajach europejskich też. Przyznam, że w UK jeździło mi się bez porównania lepiej.
      • arthwen Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 18:17
        W Polsce masz dwa rodzaje strzałek. Sygnalizacja kierunkowa - czyli normalne zielone, z określeniem kierunku, które dodatkowo zapewnia, że powinnaś mieć przejazd bezkolizyjny (czyli nikt inny na twoim kierunku nie ma zielonego), oraz strzałki warunkowe - jest czerwone, ale masz strzałkę warunkową do skrętu w prawo (dużo rzadziej w lewo, ale się zdarza), ale POD WARUNKIEM, że się zatrzymasz i ustąpisz bezwzględnie pierwszeństwa tym, którzy mają zielone.
        • mamamisi2005 Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 18:38
          Są też takie skrzyżowania z sygnalizacją kierunkową w lewo, gdzie trzeba ustąpić jadącym z prawej strony (czyli z naprzeciwka przed rozpoczęciem manewru)
          • arthwen Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 22:01
            Nie. Jeśli masz strzałkę kierunkową to nie. Jeśli masz normalną "okrągłą" sygnalizację, to tak.
            Sygnał zielony nadawany przez sygnalizator kierunkowy S-3 oznacza, że podczas jazdy we wskazanym kierunku nie występuje kolizja z innymi uczestnikami ruchu.
            • mamamisi2005 Re: Kto już zapunktował? 01.10.22, 08:12
              Zapraszam do 3 miasta. Tylko uważaj 😉
              • arthwen Re: Kto już zapunktował? 02.10.22, 23:02
                Zgłoś to w takim razie do zarządu dróg, bo taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca. O ile dobrze rozpoznajesz sygnalizację oczywiście tongue_out
    • panna.nasturcja Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 04:08
      I bardzo dobrze. Miałaś obowiązek się zatrzymać, może ten mandat uratował komuś życie.
    • mamamisi2005 Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 09:45
      Wykroczenie to wykroczenie, płacz i płać, cóż rzec. Mnie jednak wkurza, że policja najchętniej czycha na przewinienia najłatwiej wylapywalne. Np. pełno szrotow notorycznie jeździ ze światłami tak ustawionymi, że oślepia innych i policja udaje, ze nie widzi. No bo to wymagało by nieco wysiłku, nie to co zielona strzałka itp
      • heca7 Re: Kto już zapunktował? 30.09.22, 09:58
        Dodatkowo za niektórymi nie da się jechać z powodu ryzyka zaczadzenia tongue_out Dymią się jakby im się w rurze wydechowej paliło uncertain

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka