Dodaj do ulubionych

Histerycy, czy mają rację?

29.09.22, 08:16
Rodzice dziewczynki oczywiście. Moja osobista córka osiem lat miała 21 lat temu i szerze mówiąc nie wiem, jak bym na taką sytuację zareagował.Tekst linku
Obserwuj wątek
    • matacznik Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 08:29
      mallard napisał:

> Rodzice dziewczynki oczywiście.
      >
      W sumie mają szczęście, że dzięki tej akcji ich dziecko nie będzie dłużej narażone na edukację w szkole, której nauczyciele i dyrekcja uważają takie zdjęcia za dobry pomysł.
    • autumna Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 09:16
      Ale co jest złego w zdjęciu UBRANEJ osoby w wannie? Przecież nikt nie kazał im robić zdjęć w kąpieli.

Ja natomiast problem widzę w punkcie, do którego rodzice nie przyczepili się w ogóle. Nie podoba mi się sam pomysł, by zachęcać dziecko do robienia sobie jakichkolwiek zdjęć celem pokazywania obcym dorosłym - nauczyciel, plus do oglądania na forum publicznym - prawdopodobne omówienie zadania domowego w klasie. Co to ma być, wychowywanie instagramowych atencjuszy? Niemniej reakcję uważam za przesadzoną - serio doniesienie na policję czegoś takiego?
      • matacznik Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 09:25
        autumna napisała:

> Ale co jest złego w zdjęciu UBRANEJ osoby w wannie?
        > Przecież nikt nie kazał im robić zdjęć w kąpieli.
        >
        Domyślnie do wanny wchodzi się nago. Więc jeśli chodziło o ubrane zdjęcia, to należało to doprecyzować.
        Taka praca domowa jest co najmniej bezmyślna, bo może skutkować powstawaniem i przesyłaniem rozbieranych zdjęć dzieci. Napisałem "co najmniej bezmyślna", bo osobiście podejrzewam, że taki właśnie był jej cel.
        • ichi51e Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 10:08
          no angielsku to jakość lepiej brzmi - tam było: zrób sobie zdjęcie jak odrabiasz prace domowa z czytania w wannie. Od razu wiadomo ze to chodzi o jakiś żart, gdyby chodziło o zdjęcie podczas kąpieli to byłoby sformułowane inaczej. Po polsku tak tego nie czuć.
          • dzikka Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 11:13
            ale rodzice to nie Polacy i nawet w ich języku nie uznali tego za żart....
            • ichi51e Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 11:16
              cóż rodzice w szkołach religijnych są specyficzni. zauważmy ze tylko tym jednym przeszkadzało.
              • iwles Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 11:53

Ja bym raczej powiedziała, że nauczyciele w szkołach religijnych są specyficzni.

"zauważmy ze tylko tym jednym przeszkadzało."

Może innym tez przeszkadzało, tylko nie mieli odwagi się przeciwstawić, bo... patrz, jak potraktowano tę uczennicę, albo religia nauczyła ich bezwolnej pokory.
    • awf-33 Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 09:20
      Z igly widły.

Przecież nie chodzi o to, żeby była naga w tej wannie! W mundurku, piżamie itp.

Jako nastolatka uczyłam się w wannie, bo nie miałam innych warunków w czasie remontu mieszkania.

Bywało, że kładłam sobie kołdrę do suchej wanny. Wielu moich kolegów też tak robiło. Koleżanka z pracy opowiadała, że było ich pięcioro i mieli jeden, ogromny pokój. Każdy miał biurko i łóżko, ale zero prywatności. Więc czasem ktoś siedział w wannie.
    • yenna_m Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 09:27
      Maja rację.
      Zadanie jest co najmniej wątpliwe.
    • ichi51e Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 09:35
      rodzic słusznie zadzwonił zapytał o co chodzi. Po wyjaśnieniu mógł powiedzieć ze jednak dziecko nie zrobi (bo w ogóle fotografowanie w wannie w naszej rodzinie odpada) albo zrobić (w ubraniu w zadaniu nie ma mowy ze dziecko ma być w opieki a w wannie). wypisanie z zajęć trochę histeryczne - i to wskazuje na to ze ci rodzice nie zadzwonili tylko zrobili dżihad po którym nic innego jak wypisanie im nie zostało. Szkoła po doświadczeniu zdecydowała się dziecko skreślić - słusznie jeśli rodzice pieniacze. Niesłusznie jeśli rodzice zachowali się jak ludzie. Jak było nie wiemy
      • ichi51e Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 09:35
        *w kąpieli
      • iwles Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 10:18

Wiadomo, co rodzice zrobili - zgłosili sprawę wyżej.
        I widocznie mieli racje, skoro to ćwiczenie zostało wykreślone.
        A takie żarty w stosunku do 8-latki, to nie żarty, szczególnie ze strony nauczycieli. Bo to by znaczyło, że każde zadanie domowe należy traktować z przymrużeniem oka. Taki żarcik, ojojoj.
        • berdebul Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 10:31
          Zostało wykreślone, żeby nie kręcić afery wokół szkoły i nie angażować policji (szeryfa?).
          • iwles Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 10:33

Czyli władze nadszkolne przyznały rację rodzicom.
            • hanusinamama Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 10:44
              Nie, dla świetego spokoju zrezygnowały z tego. Jak juz ichi napisała w wersji angielkiej brzmiało to normalnie. Zrób zdjecie jak odrabiasz lekcje w wannie...Ja bym napisała/zadzowniła do szkoły, ze moje dziecko nie udostęnia zdjęc swoich osobom obcym....ale moje nie odstępnia
              • iwles Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 11:08
                hanusinamama napisała:

> Nie, dla świetego spokoju zrezygnowały z tego.

skąd wiesz?

> Ja bym napisała/zadzowniła do szkoły, ze moje dziecko nie udostęnia zdjęc swoich
                > osobom obcym....ale moje nie odstępnia

I dostałoby 1 za niewykonanie zadania. Uważasz, że to byłoby sprawiedliwe?
                • berdebul Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 13:47
                  Żaden normalny nauczyciel nie stawia 1, jeżeli rodzic zabronił wykonania zadania.
                  • iwles Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 16:10
                    berdebul napisała:

> Żaden normalny nauczyciel nie stawia 1, jeżeli rodzic zabronił wykonania zadani
                    > a.

Buahahahahahaha 🤣🤣🤣
                    Eh.....
            • jednoraz0w0 Re: Histerycy, czy mają rację? 30.09.22, 19:21
              Nie, po prostu w Stanach można każdego pozwać o cokolwiek a nie wiedzieli, do czego ci starzy się posuną.
    • madame_edith Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 09:36
      Jeśli zostało wyjaśnione, że w tej wannie ma być ubrana a zdjęcie ma być tylko żartem, oczywiście dziwnym, ale jednak - to uważam wzywanie policji za kuriozalne.
    • mgla_jedwabna Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 09:45
      Offtopic: nie uważacie, że nazywanie szkoły dla ośmiolatków "akademią" jest pretensjonalne?

Samo zadanie domowe bez sensu - czego niby ma się nauczyć dziecko poprzez robienie zdjęć, jak odrabia (inną) pracę domową? Robienia selfie? To tego uczą teraz w szkołach?
      • mayaalex Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 10:55
        Ale to chyba po prostu typ szkoly, nie jestem do konca pewna bo nie znam systemu w USA tak dobrze? W sensie, ze moze i pretensjonalnie, ale tak po prostu u nich maja.
        • taje Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 16:25
          W UK academy to nazwa szkół finansowanych przez państwo ale niezależnych od lokalnych władz, ich "właścicielem" jest non-profit charitable trust. W US nazwa academy też też może mieć określone konotacje - to nie to samo co akademia po polsku.
    • gdanskamarylka Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 10:10
      No cóż, lepsze przewrażliwienie, zwłaszcza w kwestii robienia sobie zdjęć do użytku obcych osób... Tym bardziej że ośmiolatki mogą się wykazać nieogarnięciem i zrobić zdjęcie nago.
    • jehanette Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 10:15
      Jak się posyla dziecko do chrześcijańskiej szkoły, to trzeba się liczyć z konsekwencjami.
    • berdebul Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 10:32
      Mogli odpisać, ze ich zdaniem namawianie dziecka do robienia zdjęć i prezentowania dorosłym jest niewłaściwie i nie wyrażają zgody.
      Mogli się zabawić - wstawić krzesło pod prysznic, albo wrzucić pościel do wanny i zrobić zabawne zdjęcie.
      Mogli rozpętać aferę i wyjść na pieniaczy, z którymi szkoła nie chce współpracować. Wybrali jak wybrali.
    • agatazieba Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 11:02
      Czuję, zebrakuhe połowy stanu faktycznego w tym artykule.
    • majenkir Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 16:00
      zdjecia w wannie i psalmy, kto normalny tam posyła dzieci?
    • arthwen Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 19:41
      Histerycy.
      Przecież do wanny możesz wejść w ubraniu i o to tu chodziło. Nie zdjęcie jak odrabiasz lekcje w trakcie kąpieli, a po prostu w wannie.
    • zielonazaba9999 Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 21:39
      Mają rację.
    • kandyzowana3x Re: Histerycy, czy mają rację? 29.09.22, 21:50
      Histerycy z obu stron, jednak reakcja szkoly i wypisanie dziecka wydaje mi sie o wiele gorsza i bardziej szkodliwa histeria.
      • arthwen Re: Histerycy, czy mają rację? 30.09.22, 18:21
        No nie dla szkoły wink
    • bene_gesserit Re: Histerycy, czy mają rację? 30.09.22, 18:36
      Czego nauczyło się dziecko z tej sytuacji? Że jeśli będzie miało wątpliwości i je wyrazi, spotkanie za to sroga kara.

Brawo szkoła i brawo rodzice za wybranie szkoły wyznaniowej.
    • cegehana Re: Histerycy, czy mają rację? 30.09.22, 21:22
      Potraktowalabym to jako zadanie na kreatywność - to absurd odrabiać lekcje w wannie więc trzeba złamać schemat i wysilić wyobraźnie. Dzieci to często lubią skądinąd. A skrytykowalabym narzucenie formy bo a) nie każdy ma aparat b) nie każdy ma wannę c) nie każdy chce / powinien się fotografować jak tu wspomniano. Wybralabym tradycyjne kredki do tego skądinąd ciekawego zadania.
    • misiamama Re: Histerycy, czy mają rację? 30.09.22, 21:34
      Mam na stanie siedmiolatkę. Pomysł na pewno bardzo by ją rozbawił, natomiast wymaganie dokumentacji zdjęciowej zabiło projekt. Wystarczyłoby żeby dzieci faktycznie spróbowały czytać w wannie, potem można o tym opowiedzieć. Ośmiolatki nie są skłonne do oszukiwania, byłoby fajnie po prostu to przeżyć i razem pogadać w klasie, jak to jest przełamywać schemat. Zdjęcia uważam za całkowicie zbędne. Reakcja rodziców oczywiście przesadzona, słusznie wywalili ludzi, którzy nie chcą się komunikować wprost.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka