Dodaj do ulubionych

Szczepienia przeciw grypie

29.09.22, 08:23
Wszędzie zachęcają. Nie neguję potrzeby tych szczepień. Są bardzo ważne.
Jednak...Ceny powalają.
Dorosły - cały koszt to 230 pln
Dziecko - cały koszt to 270 pln
Dla rodziny 2+2 robi się koszt niemal 1000 pln.

Trochę słabo
Obserwuj wątek
    • jakis.login Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 08:30
      Szczepionka kosztuje ok. 52 zł, lekarz POZ może wypisać receptę podczas teleporady lub innej popandemicznej formy uzyskiwania recept, wykupujesz szczepionkę, zapisujesz się na kwalifikację i wykonanie szczepienia (wszystko na NFZ), mam nadzieję, że pomogłam. Niektóre grupy mają szczepionkę częściowo refundowaną O tu tabelka
    • q_fla Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 08:37
      U mojego męża szczepionkę funduje zakład pracy. Na ponad 1000 pracowników nie ma dotąd ani jednego chętnego.
      • superematka Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 15:58
        To podobnie w mojej firmie. Pewnie do 10 osób się skusi...
      • maeve_binchy Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 18:20
        A u mnie na 300 zapisalo sie 20%, czesc - jak ja - szczepi sie poza praca
      • sol_13 Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 22:20
        U mnie też co roku fundują. Kiedyś jak byłam w biurze i przyjechał szczepieniobus, poszła jedna osoba 😂
        • superematka Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 23:17
          sol_13 napisała:

> U mnie też co roku fundują. Kiedyś jak byłam w biurze i przyjechał szczepieniob
          > us, poszła jedna osoba 😂
          Szczepieniobus 🤣🤣🤣
          • paskudek1 Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 08:13
            Co cię tak strasznie śmieszy?
            • superematka Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 15:28
              paskudek1 napisała:

> Co cię tak strasznie śmieszy?
              >
              Szczepieniobus 🤣
    • la_mujer75 Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 08:52
      W mojej przychodni koszt dorosłej osoby to 60 zł.
      Mam zamiar się zapisać. Muszę odczekać, bo teraz we wrześniu przechodziłam cos mocno grypopodobnego (może to i grypa była, ale w grudniu 2021 brałam szczepionkę, więc lajtowo wink przeszłam), a potem zaraz miałam covid ( gdyby nie test, to bym nie wiedziała, że mam covid). Daję chwilę organizmowi na regenerację.
    • triss_merigold6 Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 08:59
      U mnie oferuje zakład pracy.
    • paskudek1 Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 09:01
      Płaciłam za szczepionkę chyba 52 zł. Samo szczepienie w przychodni. Jakie 200 zł?
    • k1234561 Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 13:50
      Skąd ty wzięłaś te ceny? Ja kupowałam po 60 zł.
    • memphis90 Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 14:43
      Zaszczepię promocyjnie za stówkę, wchodzisz w to?
    • rb_111222333 Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 15:53
      Kiedyś szczepiłam dziecko prywatnie, wtedy rzeczywiście koszty są wysokie. Niestety, u mnie na poz terminy szczepień są umawiane na kolejny miesiąc. W sezonie infekcyjnym nie da się przewidzieć czy dziecko będzie zdrowe.
    • superematka Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 16:00
      Ja mogę bezpłatnie, ale szczepienie na grypę czy Covid mnie nie interesuje. Nigdy nie miałam grypy, a mam ponad 40 lat...
      • zwyczajnamatka Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 18:11
        Grypę miałam raz. Autentycznie myślałam wtedy, że umrę, ale byłam tak chora, że było mi już wszystko jedno. Chyba tylko młody wiek mnie uratował.
        Później próbowałam się szczepić kilka razy, niestety za każdym razem byłam bardzo chora po szczepionce. Kończyło się tygodniem leżenia w łóżku z gorączką i antybiotykiem. Dałam sobie spokój, nie szczepię się od wielu lat.
        U mnie w pracy też oferują szczepionkę za free, nie ma chętnych.
        • superematka Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 20:32
          Podobno dużo osób po pierwszym szczepieniu na grypę ma ciężkie objawy i choruje. Nie chciałabym sprawdzać.
          • zwyczajnamatka Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 22:47
            W moim przypadku nie tylko po pierwszym
            • superematka Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 23:18
              zwyczajnamatka napisał(a):

> W moim przypadku nie tylko po pierwszym
              Słyszałam, że po kolejnych jest lepiej, widocznie nie u wszystkich.
        • jakis.login Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 08:39
          zwyczajnamatka napisał(a):

> Później próbowałam się szczepić kilka razy, niestety za każdym razem byłam bard
          > zo chora po szczepionce. Kończyło się tygodniem leżenia w łóżku z gorączką i an
          > tybiotykiem.

Na co chorowałaś po szczepionce na grypę, że za każdym razem musiałaś brać antybiotyk?
    • bib24 Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 18:33
      dużo mam już lat a prawdziwą grypę widziałam raz. i nie zaraziłam się mimo braku szczepienia. więc uważam to szczepienie za doskonale zbędne.
    • dorota_g1972 Re: Szczepienia przeciw grypie 29.09.22, 18:48
      Jakie 1000 zł? Szczepionka+ szczepienie kosztuje między 40 a 60 zł ( dziecko czasem mniej), większość zakładów pracy szczepi za darmo.
    • mama_duzych_dzieci Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 04:28
      Zaszczepiłam się na grypę wczoraj, koszt 53 zł, recepta na telefon od lekarza rodzinnego, szczepienie w przychodni za free. Tym razem nawet miejsca wkłucia nie czuję. Grypę przechodziłam raz i nikomu nie życzę. 1,5 dnia nie pamiętam z później wigilii i pierwszego dnia, obkładana mokrymi prześcieradłami przetrwałam do 2 dnia świat BN. Koszmar.
      • k1234561 Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 10:59
        mama_duzych_dzieci napisała:

> Zaszczepiłam się na grypę wczoraj, koszt 53 zł, recepta na telefon od lekarza r
        > odzinnego, szczepienie w przychodni za free. Tym razem nawet miejsca wkłucia ni
        > e czuję. Grypę przechodziłam raz i nikomu nie życzę. 1,5 dnia nie pamiętam z p
        > óźniej wigilii i pierwszego dnia, obkładana mokrymi prześcieradłami przetrwała
        > m do 2 dnia świat BN. Koszmar.

Zgadzam się.Moja córka (18 lat)3 lata temu też tak przechodziła grypę.Prawie umierała , już nie wiedzieliśmy
        co robić,żeby zbić temperaturę.Mimo tego ,że oczywiście przyjechała do nas lekarka i zapisała leki.Po kryzysie , córka jeszcze 4 dni dochodziła do siebie z czego 2 dni miała jadłowstręt.Ile nerwów nas to kosztowało to wiemy tylko my - rodzice.Od tego czasu szczepimy się wszyscy , co roku.
        • la_mujer75 Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 14:50
          Ja 10 lat temu "przełaziłam" grypę. Z sepsą wylądowałam w szpitalu!
      • aqua48 Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 18:59
        mama_duzych_dzieci napisała:

> koszt 53 zł, recepta na telefon od lekarza r
        > odzinnego, szczepienie w przychodni za free.
        > Grypę przechodziłam raz i nikomu nie życzę.

Ja szczepiłam się dzisiaj. Takim samym tokiem postępowania. Po grypie dostałam kilka lat temu koszmarnego zapalenia płuc. Nigdy więcej!
    • irma223 Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 08:31
      Ale to w Polsce? W moim mieście koszt szczepionki bez dopłat to ponad 50 zł plus 100 zł za szczepienie.

Na dodatek szczepienie dla osób ubezpieczonych jest bezpłatne, bo płaci NFZ, płacą tylko za szczepionkę. A seniorzy za szczepionkę albo płacą połowę, albo w ogóle nic.
    • misterni Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 11:45
      Skąd ta cena? Szczepionka kosztuje 59 zł.
    • paskudek1 Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 11:51
      Możesz łaskawie odpowiedzieć skąd ci się wzięły te ceny? Bo rzuciłaś tekst i poszłaś
    • landora Re: Szczepienia przeciw grypie 30.09.22, 11:53
      Gdzie takie ceny? Zapłaciłam około 200zł za 4 szczepionki (troje dorosłych, w tym jeden senior, i jedno dziecko).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka