Dodaj do ulubionych

Czy są jeszcze zniżki na leki?

30.09.22, 17:21
Chodzi mi o leki nie na przewlekłe choroby tylko np na ostre zapalenie górnych dróg oddechowych. Ostatni raz leki doraźne kupowałam przy pierwszym covidzie 1,5 roku temu, resztkami tych leków ogarnęłam drugiego covida, teraz po przerwie trzeba było wykupić receptę bo po 5 dniach domowych sposobów nie mam siły dłużej chorować. I tak: wszystko mam 100% płatne, żadnego z tych leków nie kupię bez recepty - Pulmicort 1op 80zł, Erdomed 28zł, Clatra 35zł. Do tego bez recepty strepsils aerozol, sól fizj, syrop tymiankowy, paracetamol = 55zł. Kuźwa, trochę drogo uncertain
Jeszcze się strachu najadłam bo inhalator coś nie chciał ruszyć, ma 14 lat i był mocno eksploatowany przy dzieciach ale na szczęście jeszcze nie trzeba kupować nowego.
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:24
      Sprawdziłam z ciekawości Pulmicort:
      Odpłatność 100%: 56,76 zł

Ryczałt: 3,20 zł

Wskazania: Astma; Przewlekła obturacyjna choroba płuc; Eozynofilowe zapalenie oskrzeli; We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji

Dla seniora: 0,00 zł

Dla kobiet w ciąży: 0,00 zł
      • aurinko Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:28
        Pulmicort 100% 80,03zł
        • mamamisi2005 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:51
          Sprawdziłas cene pulmicortu w innej dawce niz kupiłas
          • aurinko Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:54
            mamamisi2005 napisała:

> Sprawdziłas cene pulmicortu w innej dawce niz kupiłas

Nie, nie sprawdzałam żadnej ceny.
            • mamamisi2005 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:58
              A co poście wyżej podane 56zł i zestawienienie tego z paragonem za 80zł to przypadkiem? ok.
              • mamamisi2005 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 18:02
                w poście, a nie co poście <omg>
              • aurinko Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 18:07
                Ale to nie ja wkleiłam 56zł, ja zapłaciłam tyle co na paragonie. Więc nie, ja nie sprawdziłam ceny pulmicortu w innej dawce niż kupiłam.
          • irma223 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 01.10.22, 07:22
            To może być różnica wynikająca z różnych cen w różnych aptekach, a nie z różnych dawek.

Znam sytuacje, że różnica w cenie na ten sam lek bez refundacji pomiędzy różnymi aptekami w tym samym mieście wynosi 80 zł. Różnica!

Są pacjenci, którzy też o tym wiedzą i stąd w jednych aptekach długie kolejki, a w innych pustki.
        • arthwen Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:56
          Ale masz astmę albo obturacyjną chorobę płuc albo eozynofilowe zapalenie oskrzeli?
          Bo jeśli to inna choroba, to zniżka się nie należy.
    • mia_mia Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:29
      Ja w tym roku chyba pierwszy raz w życiu wykupiłam jakiś lek na kaszel receptowy, chyba steryd, wkładało się tabletkę do maszynki i inhalacja. Dziecku kiedyś kupiłam inhalator i był użyty raz przez pół godziny, szlachetne zdrowie, nabiera wartości w tych okolicznościach.
    • panna.nasturcja Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:32
      Może po prostu dostałaś receptę wypisana na 100%, bo lekarz nie miał umowy na wystawianie recept refundowanych?
      • aurinko Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:35
        Tak, recepta na 100% ale lekarz ma uprawnienia do wystawiania recept ze zniżką (lek rodzinna z przychodni na NFZ, ta sama od 10 lat). Tylko nie jestem seniorem, ani w ciąży, ani nawet astmy nie mam.
        • angazetka Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:41
          No to nie przysługuje ci na to zniżka sad
          A dodatkowo ceny leków (tych płatnych 100%) mogą się różnić szaleńczo w zależności od apteki.
          Ostatnio spotkałam różnicę 40 zł na ten sam produkt.
          • aurinko Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 18:10
            Erdomed rzeczywiście można kupić zarówno taniej jak i drożej. Przy Pulmicorcie nie ma różnic miedzy aptekami. I teraz wychodzi na to, że chory musi biegać po aptekach szukać gdzie co taniej. Rozumiem suplementy, środki bez recepty.. ech
        • ginger.ale Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 18:12
          No to nie przysługuje Ci zniżka 🤷🏼‍♀️
          Mnie na 1 dziecko przysługiwała, ale miałam wystawiony glejt od pulmonologa. Przy okazji każdej wizyty pediatra sprawdzała sobie na koncie pacjenta czy dalej chodzimy do pulmonologa etc. Nic na piękne oczy przecież.
        • panna.nasturcja Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:05
          No jak nie masz wskazań to chyba jasne, ż pe Ci zniżka nie przysługuje.
          Natomiast to, że lekarz na nfz nie świadczy o ńiczym, taką umowę każdy lekarz podpisuje (lub nie) indywidualnie, jako człowiek, nie jako przychodnia.
          • aurinko Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:17
            Lekarz ma uprawnienia do wystawiania recept ze zniżką.
            Tak, wiem, że nie należy mi się zniżka.
            • panna.nasturcja Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:28
              No to o czym jest wątek?
              • aurinko Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:41
                O dupie maryni.
    • andaba Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 17:34
      Moja córka jakiś czas temu dostała jakieś wziewne leki na zapalenie krtani, to chyba w czerwcu było, nigdzie nie było tego przepisanego, zamiennik 100 kapsułek kosztował kilkanaście złotych, 11, albo 13, nie pamiętam. Nie pamiętam też co to było dokładnie.
      • sandrasj Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:09
        Tak, bo Pulmicort lub jego zamiennik Nebudd są refundowane na astmę lub właśnie zapalenie krtani. Na inne schorzenia nie.
        • memphis90 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:27
          Poza tym to nie są leki w kapsułkach i nie występują w opakowaniach po 100 sztuk…
    • aguar Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 18:14
      Ostre zapalenie GÓRNYCH dróg oddechowych przejdzie Ci bez tego wszystkiego! Nie dziękuj.
      (Jedynie u małego dziecka w zapaleniu krtani jest niezbędny Pulmicort lub odpowiednik.)
      Jeśli masz alergię, to niektóre leki p/alergiczne są refundowane np. Hitaxa. Clatra akurat nie.
      • aurinko Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 18:20
        Ale ja nie pytam, czy i po czym czy bez czego mi przejdzie czy nie. Męczę się od 5 dni i wolę mimo wszystko zapłacić za leki i sobie ulżyć niż się dłużej męczyć.
    • buka-123 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 18:32
      Są. Zwłaszcza dla seniorów. Co miesiąc w aptece zostawiam 800 zł za leki dla 83-letniego ojca.
      • vimbek Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:17
        Mój ojciec za nowoczesny lek na niewydolność serca, który jest rekomendowany przez europejskich kardiologów, w Polsce nie jest refundowany płaci 230 zł za opakowanie. Potrzebuje 2 opakowań w miesiącu, do tego jeszcze kilka innych leków kardiologicznych- 2 z nich tez nie są refundowane,( jest po kilku zabiegach kardiochirurgicznych, ma założony kardiowerter ) płaci 1280 zł miesięcznie. Przy leczeniu ma niezłą kondycję i samopoczucie. Bez naszej pomocy finansowej nie mógłby żyć, Jak to mówi pis- kochajmy naszych seniorów, tak szybko odchodzą.
    • ichi51e Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 18:57
      zalezy co ci lekarz wypisze.
      • memphis90 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:31
        Nie, państwo nasze nie refunduje leków na przeziębienia.
    • sandrasj Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:07
      Żaden z tych leków nie jest refundowany dla osób nie chorujących przewlekle. A clatra dla nikogo. Ja i syn bierzemy, 70 zł na miesiac na osobę.
    • nuka_2 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:12
      j.w. Erdomed i Clatra nie mają w ogóle refundacji, Pulmicort tylko w konkretnych wskazaniach wymienionych wyżej.
    • memphis90 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 19:30
      Żadne leki na pospolite infekcje górnych dróg oddechowych nie są refundowane. Żadne psikadla do nosa, żadne tabletki do ssania, żaden syropek na kaszelek. 1,5 roku temu było dokładnie tak samo. Refundacja zaczyna się od poziomu „tu już trzeba antybiotyku”.
      • szmytka1 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 20:18
        Nie, półtorej roku temu tego typu leki na stale bealo 2 moich dzieci. Płaciłam około 100 zł za dzieciaka. Teraz wykupienie recepty dla jednego to około 200 zł. Albo tak wzrosły ceny, albo coś zostało wykreślone z listy refundowanych. Przepisuje ten sam lekarz, na to samo schorzenie.
        • memphis90 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 20:34
          Ale nie mowimy o lekach na choroby przewlekłe, tylko na przeziębienia. Leki na przeziębienia nigdy nie były z żadnymi zniżkami.
          • szmytka1 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 01.10.22, 00:28
            Na choroby przewlekłe dają też leki na przeziębienie.
        • ginger.ale Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 30.09.22, 20:50
          półtora

Leki znacznie podrożały, brak refundacji nie ma nic do tego.
          • szmytka1 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 01.10.22, 00:27
            Ok, dzięki za poprawienie.
            • hugo43 Re: Czy są jeszcze zniżki na leki? 01.10.22, 05:59
              Córka we wrześniu miała antybiotyk amosiklav rozpuszczalne w wodzie tabletki i po refundacji kosztował niecałe 9 pln.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka