Dodaj do ulubionych

Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf)

01.10.22, 11:43
... lub na innym etapie - należy mu się kasa od nich czy chciał wnosić pozew?

My w trakcie.
Nie wiem... mnie ostatnio ogarnął jakiś rodzaj obojętności na złe wieści, ale jednak perspektywa ich niewypłacalności nie jest fajna.
Jak podchodzicie do tematu?
Obserwuj wątek
  • dramatika Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 01.10.22, 12:53
   Polacy znowu wyr....ni przez okupanta.
   Teoretycznie tragedii nie ma, ale toczące się postępowania zostaną zawieszone, być może do świętego Dygdy, co go nie ma nigdy. A ci, co nie mają kasy na proces muszą płacić dalej do czarnej dziury, pod groźbą sankcji wpisania na listy dłużników.
   • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 01.10.22, 15:02
    Zostaną zawieszone, bo wygasły pełnomocnictwa procesowe wydane przez odwołany zarząd banku. Tym niemniej prędzej czy później powinny zostać wydane nowe. Chyba ,że wcześniej wydmuszka Getin
    w której pozostały kredyty frankowe, zbankrutuje (zostawiono w niej tylko 6 mln zł). A BFG będzie się bronił rękami i nogami przed procesami.

    Jeśli ktoś do tej pory nadpłacił , czyli spłacił więcej niż dostał kredytu, to te pieniądze przepadły i nikt ich nie zwróci.

    Generalnie - dopóki istnieje wydmuszka getin , można iść do sądu lub dalej walczyć, jeśli sprawa już jest na wokandzie. Po bankructwie wydmuszki , obsługę kredytów frankowych przejmie BFG , ale imo zalatwi sobie jakiś dęty immunitet sądowy. Pozostanie jedyna droga - po prostu przestać spłacać kredyt . Tutaj jednak też przewiduje wałki, opchnięcie wierzytelności lichwiarzom, niszczenie ludzi przez wpisy w Bik-u itp.
    • dramatika Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 01.10.22, 15:17
     riki_i napisał:

     > Tutaj jednak
     > też przewiduje wałki, opchnięcie wierzytelności lichwiarzom, niszczenie ludzi
     > przez wpisy w Bik-u itp.

     Tego typu wałki to standard, dlatego ludzie boją się przestać spłacać mimo tego, że nie muszą płacić. Za niepłacenie spornych długów nasz okupant przewiduje właśnie takie sankcje - nękanie i wpisywanie na listy.


     • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 01:16
      Sprawdziłem dokładnie - po uwaleniu Idea Banku, kadłubowy Idea Bank w którym zostały wszystkie toksyny , których nie wziął pekao sa, przetrwał równo półtora roku (od stycznia 2021 do lipca 2022, gdy sąd ogłosił upadłość wydmuszki i wyznaczył syndyka).

      Ciekaw jestem , ile czasu przetrwa kadłubowy Getin Bank z samymi toksynami kredytów frankowych? BFG dał mu 6 mln zł na działalność, to jest kpina. Jednocześnie zamierzają wnosić o zawieszenia wszystkich postępowań sądowych z udziałem getinu (oczywiście "ad calendas graecas").

      Wydaje mi się, że jakimś wyjściem dla frankowiczów getinu będzie jak najszybsze pozwanie tej wydmuszki, która pozostała , wraz z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia (czyli zgodę sądu na przerwanie spłaty rat).

      Osoby, które już są z getinem w sądzie, ponoć mogą wnioskować o przerwanie dalszych spłat, nawet jeśli BFG będzie domagał się zawieszenia postępowania.

      Czarna dupa dla frankowych klientów tego banku pojawi się w momencie, gdy wkroczy syndyk - czyli po orzeczeniu upadłości kadłubowego getinu. Nie będzie kogo pozywać, ani z kim się dalej sądzić. Ponadto syndycy znani są z "niekonwencjonalnych" rozwiązań - tak jak napisałem wcześniej, niespłacane kredyty mogą trafić do szemranych firm windykacyjnych itp. A kredyty spłacane będzie dzierżył w garści Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który otoczy się jakimś prawnym immunitetem. TSUE i Strasburg będą miały co robić, ale parę lat dla klientów dawnego getinu będzie wyjątkowo nerwowych.

      Ogólnie - Dziki Wschód. Jak to w Polsce.
      • nie_ma_niebieskich Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 08:58
       Ale taki syndyk każe dalej spłacać kredyt w sytuacji, gdy kapitał dawno jest spłacony?

       I jeszcze natrafiłam na informacje, że może zarządzić natychmiastową spłatę całości kredytu, którego raty są płacone terminowo, wg umowy (mimo że oba jest wadliwa) - prawda to?
       Tutaj o tym piszą (pod koniec):
       www.franknews.pl/jeszcze-nie-upadlosc-getin-bank-ale-co-teraz-zrobic-z-kredytami-we-frankach-getin-bank/
       • nie_ma_niebieskich Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 09:06
        No i jeszcze niektóre serwisy podają, że ustanowienie zabezpieczenia na tym etapie jest niemożliwe, ze względu na restrukturyzację. Inne opinie nie są tak jednoznaczne... Nie wiadomo co myśleć.
        Do tego jednak życiowa zasada ograniczonego zaufania na drodze 😉 tu wobec adwokatów...
        Mętlik mam w głowie.
        • dramatika Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 10:26
         nie_ma_niebieskich napisała:

         > No i jeszcze niektóre serwisy podają, że ustanowienie zabezpieczenia na tym eta
         > pie jest niemożliwe, ze względu na restrukturyzację. Inne opinie nie są tak jed
         > noznaczne... Nie wiadomo co myśleć.

         Myślę, że teraz jest coś w rodzaju etapu przejsciowego między Getinem bankiem, a Getinem wydmuszką. Jak proces przekształcenia się zakończy, to w zasadzie nic się nie zmieni dla frankowiczów poza gorszą obsługą (gorszą funkcjonalnością np. strony internetowej, brakiem kontaktu z "bankiem' etc). Przerabiałam to z Raiffeisenem.
       • dramatika Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 10:23
        nie_ma_niebieskich napisała:

        > Ale taki syndyk każe dalej spłacać kredyt w sytuacji, gdy kapitał dawno jest sp
        > łacony?

        Do syndyka jeszcze daleka droga. Getin będzie po prostu wydmuszką - "bankiem" obsługującym tylko kredyty frankowe. Takie wydmuszki już funkcjonują - BPH i Raiffeisen. Można się z nim i normalnie procesować.

        > I jeszcze natrafiłam na informacje, że może zarządzić natychmiastową spłatę cał
        > ości kredytu, którego raty są płacone terminowo, wg umowy (mimo że oba jest wad
        > liwa) - prawda to?


        Wątpię. Uważaj na tego typu "serwisy informacyjne" - to naganiacze.
        • nie_ma_niebieskich Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 10:25
         Bynajmniej nie darzę ich zaufaniem nieograniczonym. Piszę o BI np. i innych, które podjęły temat (a nie ma ich wcale wiele). Ale chyba dziennikarze powtarzają jeden po drugim, ewentualnie przepytają dyżurnego eksperta, ale bez szczególnego wchodzenia w temat.
         • nie_ma_niebieskich Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 10:26
          A... odnosisz się do linku. OK, za szybko odpowiedziałam.
       • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 11:59
        nie_ma_niebieskich napisała:

        > Ale taki syndyk każe dalej spłacać kredyt w sytuacji, gdy kapitał dawno jest sp
        > łacony?

        Kapitał jest spłacony przy założeniu unieważnienia umowy kredytu przez sąd. Jeśli do wyroku w sprawie jeszcze nie doszło, bądź w ogóle sprawa nie trafiła jeszcze do sądu, no to bandycka umowa nadal obowiązuje i trzeba płacić.

        • dramatika Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 12:06
         riki_i napisał:

         > Jeś
         > li do wyroku w sprawie jeszcze nie doszło, bądź w ogóle sprawa nie trafiła jesz
         > cze do sądu, no to bandycka umowa nadal obowiązuje i trzeba płacić.

         I to jest właśnie przewał stulecia na ziemiach polskich. Ordynarne rżnięcie ludu tubylczego. Wszyscy święci wiedzą już, że te umowy są bezprawne, ale - no cóż - jak nie masz indywidualnego glejtu, zwalniającego cię z lichwy, to płacz i płać, a nadzorca jeszcze ci będzie robił pod górkę, ochraniając bankstera.
         • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 12:19
          Tak jest.
       • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 12:18
        nie_ma_niebieskich napisała:

        > I jeszcze natrafiłam na informacje, że może zarządzić natychmiastową spłatę cał
        > ości kredytu, którego raty są płacone terminowo, wg umowy (mimo że oba jest wad
        > liwa) - prawda to?
        > Tutaj o tym piszą (pod koniec):
        > www.franknews.pl/jeszcze-nie-upadlosc-getin-bank-ale-co-teraz-zrobic-z-kredytami-we-frankach-getin-bank/

        Dobry fachowy artykuł. Ale niestety piszą w nim także o tym, o czym ja wspomniałem (upadłość 'ogryzka' getin banku najdalej w ciągu 2 lat) oraz o wielce prawdopodobnych bandyckich działaniach syndyka

        Wszystko wskazuje na to, że maksymalnie w ciągu dwóch lat marna pozostałość po Getin Banku ogłosi upadłość. Wówczas do gry wkroczy syndyk masy upadłościowej, który nie tylko zajmie się zaspokajaniem roszczeń wierzycieli, ale także będzie starał się wycisnąć wszystko co się da, aby pomnożyć skromny majątek do podziału. Syndykowi przysługuje roszczenie o zwrot nienależnie pobranego kapitału kredytu, z którego z pewnością skorzysta.

        Frankowicz, który przez 20 lat spłacał kredyt i nie kierował żadnych roszczeń w związku z wadliwą umową, może dostać od syndyka wezwanie do zapłaty pełnego kapitału kredytu, a po zwrot wpłaconych rat kredytowych zostanie skierowany do długiej kolejki wierzycieli.


        Czujecie to sqrwysyństwo? Ludzie, którzy potulnie spłacali kredyt frankowy i nie szli do sądu, zostaną wezwani przez syndyka do jednorazowej spłaty salda kredytu (no bo bank upadł....), a po zwrot nadpłaty - bo przecie cała umowa kredytu była trefna i należny był tylko sam kapitał- wysłani na sam koniec kolejki wierzycieli. Czyli z 0% szans na otrzymanie pieniędzy. I jeszcze wisienka na torcie - jak nie spłacą jednorazowo salda kredytu na wezwanie syndyka (saldo będzie wysokie, frank po 5 zł!!!!!) , to opychamy wierzytelność gangsterom od chwilówek i bujajcie się Państwo z komornikami!

        Dno i 5 metrów mułu. Państwo z gówna.


        • dramatika Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 12:27
         Moim zdaniem ten artykuł łże. Straszenie ludzi w celu naganiania na procesowanie się. Mają pewnie jakąś swoją listę kancelarii, albo to po prostu organ prasowy Votum (firmy udającej kancelarię prawną).

         Jest źle, ale nie aż tak - nie wydaje mi się, aby ktokolwiek miał prawo zażądać od konsumenta natychmiastowej spłaty kredytu, poprawnie obsługiwanego. To już byłaby bezpośrednia ingerencja w umowę cywilnoprawną.
         • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 12:59
          No ale syndyk ma za zadanie zakończyć upadłość i ma to zrobić jak najszybciej. Syndyk nie jest od prowadzenia działalności bankowej. On jest od ściągnięcia długów i rozliczenia należności. Dla syndyka umowa kredytowa to jest wierzytelność. Więc logicznym jest, że chce ją odzyskać, a nie utrzymywać. I jeszcze jedno - syndyka nie obowiązuje żadne prawo bankowe.

          Więc jak dla mnie , ten zakreślony scenariusz może się spełnić na gruncie obowiązującego prawa.

          Ale mogę się mylić, nie jestem krynicą mądrości wszelakiej.
          • dramatika Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 15:06
           riki_i napisał:

           > Dla syndyka umowa kredytowa to jest wierzytelnoś
           > ć. Więc logicznym jest, że chce ją odzyskać, a nie utrzymywać. I jeszcze jedno
           > - syndyka nie obowiązuje żadne prawo bankowe.

           Nikt nie ma prawa wypowiedzieć poprawnie wykonywanej umowy kredytowej.
           • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 16:22
            Nawet jeśli spłacane umowy będą dalej trwać, sytuacja zrobi się absurdalna. Nie będzie można pójść do sądu, a przerwanie spłaty będzie groziło wpadnieciem w łapy firm windykacyjnych i komorników .
            • dramatika Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 16:35
             riki_i napisał:

             > Nawet jeśli spłacane umowy będą dalej trwać, sytuacja zrobi się absurdalna. N
             > ie będzie można pójść do sądu, a przerwanie spłaty będzie groziło wpadnieciem
             > w łapy firm windykacyjnych i komorników .

             Nie ma już czegoś takiego jak "wpadnięcie w łapy firm windykacyjnych i komorników".
             Tak zwana firma windykacyjna musi iść do sądu, aby udowodnić istnienie długu. Niewykonalne przy kredycie frankowym - znaczy udowodnienie. A komornik działa tylko na podstawie wyroku.

             Sytuacja tak naprawdę nie jest tragiczna. Problemem jest niewolnicza mentalność Polaków. Już teraz każdy z nich moze przestać spłacać ten kredyt (każdy frankowicz) i nic mu nie grozi oprócz BIKu, nękania i sprawy sądowej wytoczonej przez bank - co jest upierdliwe, ale można to przeżyć. Problemem jest bariera mentalna. Dlatego Getin wydmuszka jeszcze długo pociągnie, bo po prostu ludzie będą spłacali grzecznie te kredyty smile Wierz mi, siedzę w temacie od 8 lat i widzę jak jest. Jesteśmy bantustanem pod okupacją, ale też z naszą wielką pomocą jako grzecznych niewolników.
             • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 16:45
              Dramatika, chciałbym żebyś miała rację. Ale kliknij w poniższy link
              businessinsider.com.pl/finanse/zbigniew-ziobro-w-obronie-frankowiczow-jest-skarga-nadzwyczajna/qj6crfe

              Mocne, co nie? Świeża sprawa, przestali płacić w 2015 roku.

              I teraz myślisz, że jak firma windykacyjna (po opchnieciu niespłacanych kredytów przez syndyka) zacznie taśmowo kierować sprawy do e-sądu w Lublinie, to ktoś tam będzie się zagłębiał w temat? Mam doswiadczenia z tym sądem ... tam nikt się nie pochyla nad niczym, nawet przy apelacji! - lecą wyroki z taśmy na rzecz wierzyciela. Ja tutaj absolutnie nie jestem optymistą, zwłaszcza że państwo umyje ręce, przynajmniej dopóki sprawy nie dojdą do Strasburga.
      • dramatika Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 09:57
       riki_i napisał:


       > Ciekaw jestem , ile czasu przetrwa kadłubowy Getin Bank z samymi toksynami kred
       > ytów frankowych?

       Myślę, że ma szanse "prosperować" dość długo. Mamy już dwie tego typu wydmuszki, czyli BPH i Raiffeisen. Raiffeisen to trochę inna bajka (funkcjonuje jako oddział zagranicznego banku, któremu upadłość nie grozi), ale BPH funkcjonuje.
       Podtrzymuje go to, że ludzie nadal spłacają te kredyty - z tego ma kasę na procesowanie się z tymi nielicznymi, którzy weszli w spór sądowy. I podobnie będzie z Getinem, po prostu piramida finansowa.

       > niespłacane kredyty mogą trafić
       > do szemranych firm windykacyjnych

       Nie ma w tym nic "szemranego", w sensie - jest to legalne. I wbrew pozorom korzystne dla dłużnika. Z funduszem sekurytyzacyjnym łatwiej wygrać w sądzie i są one bardziej skore do normalnych ugód, w przeciwieństwie do bankstera, który ma systemowy parasol ochronny i np. nie dotyczą go przedawnienia.

       > Ogólnie - Dziki Wschód. Jak to w Polsce.

       Cóż, jesteśmy kolonią.
    • marta.graca Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 09:16
     Zmiany w zarządzie nie powodują wygaśnięcia pełnomocnictw, a brak pełnomocnika nie jest przesłanką zawieszenia postępowania. Musiałby nie mieć organów reprezentacji.
     • nie_ma_niebieskich Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 09:31
      To serwisy wprowadzają w błąd? Bo wszystkie piszą o tym wygaśnięciu pełnomocnictw i zawieszaniu spraw. To brzmi tym gorzej w świetle nieuchronnej upadłości. Bo co z tego, że potem by odwiesili postępowanie, skoro nie byłoby już z kim się procesować... Generalnie mało z tego wszystkiego rozumiem.
      • marta.graca Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 09:45
       Tu masz info: bochenekiwspolnicy.pl/komunikat-w-sprawie-przymusowej-restrukturyzacji-getin-noble-bank-s-a/
       • nie_ma_niebieskich Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 10:18
        Dzięki.
       • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 12:03
        Kancelaria Bochenka przepisała słowo w słowo komunikat , który wydała spółka Votum.
      • mysiaapysia Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 10:14
       Piastun organu może się zmieniać nawet 10 razy w miesiącu. To nie ma znaczenia dla już udzielonych pełnomocnictw. Pełnomocnictwa daje zarząd. Kowalski się podpisuje jako prezes, a już jutro może on nie być w zarządzie. Pełnomocnictwo pozostaje ważne.
     • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 11:54
      marta.graca napisała:

      > Zmiany w zarządzie nie powodują wygaśnięcia pełnomocnictw, a brak pełnomocnika
      > nie jest przesłanką zawieszenia postępowania. Musiałby nie mieć organów repreze
      > ntacji.


      No dobrze, to dlaczego w 75% spraw z kadłubowym idea bankiem poszły wnioski o zawieszenie postępowań i sądy wyrażały na to zgodę? Ok, tam nie było kredytów frankowych, ale to chyba nie ma wiele do rzeczy.

      A potem kadłubowy idea bank upadł i wkroczył syndyk.
      • riki_i Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 11:56
       Ps. Aha, wszystkie sprawy w sądach z getin bankiem przewidziane na najbliższy tydzień spadły z wokandy. Dlaczego, jeśli twierdzisz , że "zmiany w zarządzie nie powodują wygaśnięcia pełnomocnictw"?
       • dramatika Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 12:02
        riki_i napisał:

        > Ps. Aha, wszystkie sprawy w sądach z getin bankiem przewidziane na najbliższy t
        > ydzień spadły z wokandy. Dlaczego, jeśli twierdzisz , że "zmiany w zarządzie ni
        > e powodują wygaśnięcia pełnomocnictw"?

        Ona nie ma pojęcia o czym pisze.
      • marta.graca Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 13:34
       Odpowiedź jest w linku.
  • krolewska.asma Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 12:21
   Przecież było ogłoszone w mediach że ten proces jest de facto „zakończony”

   Sorry ale nie łudził abym się tutaj
  • ajr27 Re: Ktoś jest w trakcie procesu z Getinem? (chf) 02.10.22, 16:44
   Ło matko, jak dobrze, że spłaciłam franki w Getinie w 2018! Jeszcze nawet coś mi zostało górką po sprzedaży mieszkania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka