Dodaj do ulubionych

w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i komu

01.10.22, 22:52
przeglądam rózne strony i trafiłam na coś takiego...i patrzę na cenę zdumiona, bo w sieciówkach podobne kiecki za 150 zł można kupić i myślę sobie - pewnie ta ma super skład, że kosztuje 1500, no a jakże 100% poliester, co jest? czemu to tyle kosztuje?

i komu dobrze w takich butach ja ma modelka? nosicie?
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 01.10.22, 22:56
      Kto szył?
      Dziś zajrzałam na stronę Nago, bo wyświetliły mi się szerokie spodnie z tencelu, świetne, no ale za 549 pln, no nie.
      • alina460 Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 01.10.22, 23:06
        Na Nago t-shirty kosztują prawie 200 zł, a najzwyklejsze topy powyżej 200. To co tu się dziwić, że spodnie ponad 500?
        • primula.alpicola Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 01.10.22, 23:10
          W sumie.
      • panna_lila Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 01.10.22, 23:54
        Kto szył?
        hexeline
        • primula.alpicola Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 09:50
          Zwariowalisad
    • panna_lila Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 01.10.22, 22:58
      a i zapomniałam zapytać - gdzie kupię dobrej jakości (porządny skład) ubranie na służbowe wyjście? - sukienka, spódnica, koszula...wszystko jedno

czy pozostaje poliester?
      • 35wcieniu Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 01.10.22, 23:02
        Nie, nie pozostaje. Naprawdę myślisz że wszystko już szyję się z poliestru? Praktycznie w każdej sieciowce może poza młodzieżowymi są wymienione przez ciebie elementy z normalnych tkanin.
        • panna_lila Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 01.10.22, 23:58
          co masz na myśli pisząc normalnych tkanin
          kupuję przez internet, więc może źle wyszukuję tych ubrań, podpowiesz, poproszę te sieciówkismile
        • kropkaa Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 00:27
          Normalną tkaniną jest aktualnie wiskoza. Wełna, jedwab w sukienkach, spodniach, marynarkach nie istnieją.
          Poliester zawsze w składach, niezależnie od ceny.
          Skąd wziąć takie sukienki, jakie w okolicznościach okołopogrzebowych nosiła Kate, Meghan i reszta pań? Zakładam, że nie były to sukienki z poliestru.
          • taki-sobie-nick Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 01:31
            Od krawca, który sprowadza własne tkaniny. Tylko kosztuje to pewnie tyle co minimalna pensja netto.
            • taki-sobie-nick Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 01:31
              tj. klient nie przynosi własnych tkanin
            • kropkaa Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 12:51
              Nawet nie marzę, że takiego krawca znajdę.
              Kiedyś więcej było takich punktów i nawet kilka razy korzystałam. Niestety, zawsze było coś nie tak. Potem się dowiedziałam, że wykroje to działka konstruktora, a znaleźć kogoś takiego, w dodatku dobrego, to już kategoria "cuda".
              Kilku krawców natomiast powiedziało, że dawno temu porzucili szycie całych ubrań, bo to się nie opłaca.
          • aguar Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 08:38
            Nie lubię wiskozy. Dla mnie chyba obecne najlepszym materiałem jest 95% bawełna, 5% elastan, bo się to czuje prawie, jak bawełnę, a jest bardziej elastyczne. Kupiłam z tego bluzkę i sukienkę w Reserved. Ale oni i tak większość mają ze sztucznych.
          • primula.alpicola Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 09:52
            kropkaa napisała:

> Skąd wziąć takie sukienki, jakie w okolicznościach okołopogrzebowych nosiła Kat
            > e, Meghan i reszta pań? Zakładam, że nie były to sukienki z poliestru.

Szyją na miarę, z tkanin niedostępnych dla przeciętnych śmiertelników. Tzn. Kate nosi też kiecki z sieciówek, no ale nie na oficjalne okazje.
            • kropkaa Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 12:28
              Piękne były te sukienki.
      • koperek85 Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 08:30
        Na przykład Numoco ma bawełniane sukienki. Zobacz na przykład taką, ale mam wrażenie że wyglądają mniej elegancko niż wiskozowe czy poliestrowe.
        • miruka Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 13:20
          I Zygzak
      • kanna Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 09:18
        Tatuum
        • kropkaa Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 12:24
          Chyba dawno nie byłaś w Tatuum. Obecnie królują tkaniny coś jak cienki dresik. A sweterki i bluzki jedwabne owszem mam, ale kupowałam jakieś ćwierć wieku temu, będąc studentką.
          • kanna Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 12:50
            Właśnie zaczęłam chodzić , od jakiegoś rokusmile Len, kaszmir, nawet rzeczy z bawełny mają inna gramaturę / jakość smile Koszule bawełniane z dodatkiem 3 % czegoś rozciągliwego - rewelacja.

Oczywiście, sporo jest sztuczności (jak wszędzie) ale serio da się znaleźć świetne modele.
            W całej rozmiarówce, co ważne (oczywiście pamiętam, że ematka nosi rozmiar 36, ale jakby jakaś nie-ematka tu zajrzała, to dodaje wink ).
            • kropkaa Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 12:55
              Zgadzam się, że są bluzki lniane i były fajne swetry kaszmirowe, ale mówimy o eleganckich sukienkach, na firmowe wyjście. I takich aktualnie nie ma. A już na pewno ani z wełną, ani z jedwabiem.
              • kanna Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 15:10
                Co jest w TYM momencie to nie wiem, bo ja zawsze kupuję na wyprzedażach.
                Zachęcam więc tylko do zaglądania.
        • kafana Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 12:39
          Tez lubie.
          • kropkaa Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 12:44
            Ja też lubię. Ale nic tam eleganckiego obecnie się nie znajdzie. Wiem, bo byłam w podobnym celu. A eleganckie sukienki, jakie od nich mam, to głównie poliester, niestety.
      • kropkaa Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 17:50
        Hugo Boss - spodnie, spódnica, marynarka, sukienka - tyle, że w sukience dekolt mało biznesowy.
    • nicknanowyrok Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 01.10.22, 22:58
      To jakieś kalosze?
      • alina460 Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 01.10.22, 23:07
        Gumioki
        • bominka Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 06:37
          Panna lila co to za wyjście? Kolacja że śniadaniem? 🙂
          • marta.graca Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 08:40
            Pisze o wyjściu służbowym, gdzie pracujesz, że u Ciebie takie wyjścia nazywa się kolacją ze śniadaniem? wink
            • bominka Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 09:14
              A tak mnie jakoś naszło i ciekawosc zżera?🙂
              • ginger.ale Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 10:02
                Dlaczego wyjście służbowe kojarzy Ci się kolacją że śniadaniem??? Pomijając to, że takie wyjście może być w gronie samych kobiet. 🙄
              • panna_lila Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 10:06
                Musisz sobie z tym poradzić. Dasz radę 😊🤞
                • bominka Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 10:09
                  Oo dzieki🙂
    • extereso Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 15:17
      Z wełny kup, może być cienkiej. Zdecydowana większość moich sukienek jest taka. Mam z hery, hexaline, Derbi clear, i tu często jest jedwab łączony z wełną, nierzadko z outletu więc ceny nieźle, naprawdę, za jedną z nich ulubionych od pasa wełna góra jedwabną, zapłaciłam chyba 700 zł ale też z moltona czy mango, tańsze a bywają bardzo fajne
      • swiecaca Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 18:17
        a jak je pierzesz? czy oddajesz do pralni
        • extereso Re: w poszukiwaniu sukienki na służbowe wyjście i 02.10.22, 18:20
          Do pralni. Choć niektóre jedwabie piorę na takim programie, ale łączone z wełną- nie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka