Dodaj do ulubionych

Tymczasem Lewica proponuje

02.10.22, 10:08
www.tokfm.pl/Tokfm/7,103090,28972869,bedzie-35-godzinny-tydzien-pracy-bez-obnizki-pensji-argumentow.html
www.bankier.pl/wiadomosc/Lewica-zaapelowala-o-wprowadzenie-bonu-na-zakup-energooszczednych-urzadzen-AGD-8415582.html
To wyborcze antykryzysowe propozycje Lewicy/Razemków 🙄, chyba jeszcze nie zrozumieli jak działa inflacja.
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:13
      Na razie to mamy do rozwiązania poważny problem z prawicą.
      • semihora Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:40
        Ej, no weź, jaka prawica, jakie problemy, przecież widzisz, co najbardziej boli takie trisski tego forum smile
        • marta.graca Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:44
          Wiadomka, najlepiej brać kasę za 40 h i połowę czasu spędzać w necie.
          • mid.week Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:53
            marta.graca napisała:

> Wiadomka, najlepiej brać kasę za 40 h i połowę czasu spędzać w necie.
            >

Prawda? 😂
            • martini-n Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:28
              To jest niesamowite, bo Triss to przecież inteligentna kobieta. Ale myśląca tak wąsko, w sposób wręcz autystyczny, że prosty człek z "interioru" ma w porównaniu z nią bardzo szerokie horyzonty.
              • 35wcieniu Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:52
                Absolutnie każda jej wypowiedź na tym forum udowadnia że kobieta faktycznie ma problem i jest to jasne dla każdego kto przeczytał jakąkolwiek jej "dyskusję". I nie jest to kwestia poglądów tylko tego jak bardzo ograniczona jest w pojmowaniu świata, nie spotkałam drugiego takiego przypadku. Jakby miała jakiś limit i pojęcie czegokolwiek co nie dotyczy jej bezpośrednio i jest dalej niż 5 metrów od niej było u niej niemożliwe.
                • evening.vibes Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:55
                  35wcieniu napisał(a):
                  > niu świata, nie spotkałam drugiego takiego przypadku. Jakby miała jakiś limit i
                  > pojęcie czegokolwiek co nie dotyczy jej bezpośrednio i jest dalej niż 5 metrów
                  > od niej było u niej niemożliwe.

Wysokofunkcjonujacy autystyk. Trzyma się kurczowo schematów, nie łapie niuansów.
                  • lauren6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:16
                    > Wysokofunkcjonujacy autystyk

Dokładnie tak. Do tego nienawidzi osób z Zespołem Aspergera, na tej samej zasadzie co Kaczyński hejci homoseksualistów.
                • martini-n Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:58
                  > Jakby miała jakiś limit i pojęcie czegokolwiek co nie dotyczy jej bezpośrednio i jest dalej
                  > niż 5 metrów od niej było u niej niemożliwe.

Dokładnie tak. I mam wrażenie, że to nawet nie jest tak, że ona nie chce, tylko autentycznie nie potrafi.
              • melisananosferatu Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:51
                Nie obrazaj autystow. Moja 10 letnia corka z asd ma wiecej zrozumienia i empatii dla ludzkich problemow niz triss w calym swoim paniusiowatym ciele.
                • martini-n Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 13:43
                  Przepraszam. smile
                  Już nawet pal licho empatię, ona pewnych rzeczy po prostu nie rozumie, w sensie nie przyswaja pojęciowo.
                  • melisananosferatu Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 13:49
                    Ja mysle, ze ona doskonale 'kuma baze' tylko to jest ten typ, ktory musialby dostac po pupie zeby zrozumiec, ze klapsy moga bolec.
                    Ps. Nie gniewam sie, szerze swiadomosc😀
          • dyzurny_troll_forum Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 00:55
            marta.graca napisała:

> Wiadomka, najlepiej brać kasę za 40 h i połowę czasu spędzać w necie.

Nie. Najlepiej to być na dwóch, trzech pełnych etatach. Brać za nie co miesiąc konkretną kasę.
            A wszystko ogarnąć w 2-3 dni po 5-6 godzin....
      • alicia033 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:23
        chococaffe napisała:

> Na razie to mamy do rozwiązania poważny problem z prawicą.
        >

Niestety jedynym rozwiązaniem tego problemu jest sensowna alternatywa dla wyborców. Noale jak widać. Niczego takiego tu nie ma.
    • mid.week Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:14
      I tak nie będzie prądu, więc wszyscy odpoczniemy smile
    • kropkacom Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:20
      Przecież nie mają żadnej szansy. Druga sprawa, że w tej części europy nie do zrobienia na skalę masową jeszcze dłuuugo.
      • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:36
        I chwała Panu!
        • mid.week Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:54
          triss_merigold6 napisała:

> I chwała Panu!

Tak z ciekawości, czemuż ci tak bardzo zależy aby mieć dłuższy niż to konieczne etat?
          • kropkacom Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:55
            Bo to lewica big_grin
          • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:00
            Ponieważ funkcjonuje w rzeczywistości realnej, a nie wyobrażonej. Krótszy tydzień pracy = dowalenie obciążeń obecnie pracującym przy niższej pensji.
            Jeśli ktoś sądzi, że oznaczałoby to pozyskiwanie nowych pracowników (przy obecnym ich deficycie) to jest kompletnym idiota. To może działać przy pracownikach łatwo zastępowalnych, którzy zresztą wtedy dostaliby wybór- robią na czarno/na umowy o dzieło albo dostają kopa.
            • evening.vibes Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:03
              > Krótszy tydzi
              > eń pracy = dowalenie obciążeń obecnie pracującym przy niższej pensji.

Jak widać tobie i 10x więcej pracy zmieści się w 35h. Ale lepiej sobie na forum siedzieć i niech za to płacą.
            • droch Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:23
              Jak mniej więcej rozumiem, co chcesz napisać, to tutaj brzmi to jak: "Musimy myśleć o realiach. Jeśli dzieci nie będą pracować w kopalniach, to zimą nikogo nie będzie stać na ogrzanie domu".
              • gulcia77 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:59
                Autentyk z epoki wiktoriańskiej, z Izby Lordów. Jeśli zakaże się pracy kilkuletnim kominiarczyk im, to mieszkańcy Mayfair mogą ulec zaczadzeniu.
            • hanusinamama Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 16:02
              Juz widze jak wam urzędnikom dowalą...
    • fornita111 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:20
      Nie o takie lewice walczylam wink Ale triss, serio, przeciez to jest czysty, pragmatycznt populizm, czyli cos co chyba cenisz, jako naczelna forumowa cyniczka? wink
      • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:38
        Takie propozycje i hasła orzą wszelkie pozytywne i potrzebne propozycje zmian w zakresie praw reprodukcyjnych kobiet. Mam nadzieję, że rozumiesz dlaczego.
        • fornita111 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 13:35
          Wytlumacz, prosze
          • alicia033 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 14:58
            fornita111 napisała:

> Wytlumacz, prosze

To proste: rozsądne postulaty nie "przykrywają" idiotycznych.
        • dyzurny_troll_forum Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 01:00

> Takie propozycje i hasła orzą wszelkie pozytywne i potrzebne propozycje zmian w
          > zakresie praw reprodukcyjnych kobiet. Mam nadzieję, że rozumiesz dlaczego.

Potrzebne zmiany w zakresie praw reprodukcyjnych kobiet zapewni wam w przyszłym sejmie Donald Tusk. Razem z Jarosławem Gowinem. Najpierw tylko Jarosław Gowin razem z Donaldem Tuskiem zajmą się rozliczeniem Jarosława Gowina z łamania konstytucji. Tak będzie!
          • dramatika Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 01:03
            dyzurny_troll_forum napisała:

> Razem z Jarosławem Gowinem.

Przeszedł już do PO? Bo nie śledzę tej małpiarni.
            • dyzurny_troll_forum Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 01:05
              dramatika napisał(a):

> dyzurny_troll_forum napisała:
              >
              > > Razem z Jarosławem Gowinem.
              >
              > Przeszedł już do PO? Bo nie śledzę tej małpiarni.

Jeszcze nie. I Donald zapewnia, że nie ma takich planów wink
    • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:23
      Tu nie chodzi zeby wygrac , tylko zeby grac
      Potrzebuja 3 % w wyborach , zeby zyc z panstwowych dotacji ,to i hasla musza byc dostosowane do malej populacji oszolomow
      Te komunistyczne knury ciagniecie z pantwowej kasy maja opracowane w kazdym detalu
      • faustine Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:28
        otóż to . Jak wszyscy inni przy korycie.
    • pade Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:29
      Wierzycie, że ktokolwiek poza pisem chce wygrać wybory?
      • brenda_bee Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:51
        pade napisała:

> Wierzycie, że ktokolwiek poza pisem chce wygrać wybory?
        >

Coraz mniej w to wierzę. Każdy, kto wygra z pisem będzie musiał przez długie lata sprzątać bajzel po nich, naprawiać to co zjebali i próbować wrócić na drogę normalności i demokracji. I wszyscy mają tego świadomość.
        • runny.babbit Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:54
          brenda_bee napisała:

> . I wszyscy mają tego świadomość.
          >
          >
          No chyba właśnie nie wszyscy, bo jakby to była wiedzą powszechna to by się nie bali wygrać, prawda? Mogę się założyć, że poza naszą banką jest mnóstwo wyborców, którzy nie ogarniają co tu się w gospodarce zadziało.
          • brenda_bee Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:57
            Ale przecież reszta poza pisem robi wszystko, żeby przypadkiem nie wygrać.
          • jednoraz0w0 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 15:49
            > No chyba właśnie nie wszyscy, bo jakby to była wiedzą powszechna to by się nie bali wygrać, prawda?

Wszyscy politycy mają tę świadomość, nie wszyscy wyborcy. Czyli każdy polityk wie, że ktokolwiek wygra z PiS, będzie rozliczany za to, co narobił PiS, więc to będzie jego ostatnia kadencja.
            O co zakład, że jeśli ktokolwiek wygra z PiS, to następnym premierem będzie kobieta, bo żaden facet-polityk nie postawi swojej kariery na szali?
            • runny.babbit Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 15:54
              Mam wątpliwości czy PiS chce wygrać.... Oni już dochodzą do ściany, co niby zrobią gdy recesja łupnie na całego, z inflacją z dwójką na przedzie? Rozdadza jeszcze więcej dodrukowanych pieniędzy? A opozycja ma jednego asa w rękawie, może odblokować pieniądze z KPO.
              • dramatika Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 15:56
                runny.babbit napisał(a):

> co niby zro
                > bią gdy recesja łupnie na całego, z inflacją z dwójką na przedzie?

Głupia jakaś jesteś? Normalnie - powiedzą, ze jak ktoś narzeka, to świr/szur/ruska onuca, zalezy od pretekstu, i jeszcze będziecie temu przyklaskiwać.
                • runny.babbit Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 16:08
                  A ci przyklaskujący PiS to są teraz z nami na forum?
                  • dramatika Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 16:16
                    runny.babbit napisał(a):

> A ci przyklaskujący PiS to są teraz z nami na forum?

Tak, pełno ich w wątkach u Ukrainie, a wcześniej w wątkach o kowidzie.
                    Co prawda mają pełne gęby sprzeciwu wobec PiS, ale łatwo ich rozpoznać po tym, że w najwazniejszych sprawach zgadzają się z ich polityką, czyli polityką szczucia na każdego, kto ma inne zdanie od PO-PiSu w kluczowych sprawach dla Polski.
                    • profes79 Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 08:36
                      No i popatrz; wreszcie się przyznałaś.
                      Na marginesie - twojego idola ostatnio ruska telewizja cytowała; jeszcze trochę i jakiś order z Kremla mu nadadzą. O tym jak ludzie sie rzucili na jego ostatni wiec w Sanoku nawet nie wspominam tongue_out
                      • dramatika Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 10:51
                        profes79 napisał:

> jeszcze trochę i jakiś order z Kremla mu nadadzą.

Koniecznie zgłoście go władzom Ukrainy, żeby go wsadzili za zdradę stanu big_grin
              • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 16:07
                rękawie, może odblokować pieniądze z KPO.

w pakiecie miliony refudzi welkom , nie bardzo sie to oplaca
                niech se lewackie unijne swinie w dupe wsadza swoje kpo
                • dramatika Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 16:20
                  bigimax4 napisał:

> w pakiecie miliony refudzi welkom , nie bardzo sie to oplaca

Nie wiem czy zauwazyłeś, ale i bez KPO mamy refudzi welkom. Sytuacja jest w zasadzie już dramatyczna w niektórych rejonach Polski.
                  • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 19:49
                    Najmniej problematyczni , z kpo dodatkowe miliony plywakow rzecznych z kotem a ci to zupelnie inna historia dla przykladu szwecja
                    • dyzurny_troll_forum Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 01:04
                      bigimax4 napisał:

> Najmniej problematyczni , z kpo dodatkowe miliony plywakow rzecznych z kotem a
                      > ci to zupelnie inna historia dla przykladu szwecja

Spacerowiczów po lasach znaczy się?

www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/uchodzca-z-senegalu-chce-zamieszkac-w-polsce-ale-straz-graniczna-odmawia/2qwgwxn
                      Wybitnie inteligentny Mohamed przez dwa tygodnie kręcił się w kółko po Puszczy Białowieskiej, bo jego telefon z GPS-em przestał działać. W lesie, kurna, 10 km na 10 km gdzie co kilasetmetrów jest przecinka. A co chwila jakaś chałupa. Dla kogo oni ten LOLcontetn produkują?
            • dyzurny_troll_forum Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 01:01
              jednoraz0w0 napisał(a):

> O co zakład, że jeśli ktokolwiek wygra z PiS, to następnym premierem będzie kob
              > ieta, bo żaden facet-polityk nie postawi swojej kariery na szali?

Ale ta kobieta co miała być prezydentem!?
      • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:53
        Chcą wygrać na tyle, żeby załapać się na dotację i mandaty.
      • milva24 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:17
        Coraz mniej niestety, ja aktualnie tylko liczę, że PiS nie będzie miał większości, nawet przy hipotetycznej współpracy z Konfą. Niczego lepszego się już nie spodziewam.
      • martini-n Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:30
        > Wierzycie, że ktokolwiek poza pisem chce wygrać wybory?

Tak, Tusk. Niestety chyba jako jedyny lub jeden z nielicznych.
        • milva24 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:33
          No ale to chyba tylko sam jeden Tusk bo reszta KO to już niekoniecznie.
          • martini-n Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:46
            No niestety.
          • dyzurny_troll_forum Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 01:07
            milva24 napisała:

> No ale to chyba tylko sam jeden Tusk bo reszta KO to już niekoniecznie.

Reszta KO nie jest tak chora na i zaślepiona władzą jak Donald....
            • martini-n Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 07:58
              Januszu Kowalski, to ty?
              • dyzurny_troll_forum Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 12:04
                martini-n napisała:

> Januszu Kowalski, to ty?

Nie, to nie ja...
        • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:35
          Za duży elektorat negatywny.
          • martini-n Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:43
            To niech bierze pod pachę Trzaskowskiego (cieszącego się najwiekszym zaufaniem społecznym wśród polskich polityków, zgodnie z ostatnim badaniem zauważalnie większym niż Duda) jako dobrego policjanta.
            • pade Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 10:58
              To jednak trochę za mało.
              Chociaż, ta ciepła woda w kranie ma teraz inny wydźwięk...
    • evening.vibes Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:31
      Przecież ty i tak nie pracujesz tylko siedzisz na forum. Co za różnica czy 40 czy 35h?
      • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:40
        Płacą mi za 40🤣
        • marta.graca Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:45
          Nie ma się czym chwalić, bo świadczy to fatalnie o wydatkowaniu publicznych pieniędzy.
          • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:52
            Nie, to swiadczy o tym, że mam zadaniowy czas pracy i jestem w tym dobra i efektywna. Rozumiesz, dobra. Umiem, znam, wiem jak.
            • evening.vibes Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:59
              > Nie, to swiadczy o tym, że mam zadaniowy czas pracy

Nie masz, nie kłam.
            • biala_ladecka Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:07
              Padłam i leżę 🤣🤣🤣
            • martini-n Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:34
              > Nie, to swiadczy o tym, że mam zadaniowy czas pracy i jestem w tym dobra i efektywna.
              > Rozumiesz, dobra. Umiem, znam, wiem jak.

Masz zadaniowy czas pracy w Ministerstwie? Serio? Bo jeśli wyrabiasz dupogodziny na forum, to nie bałdzo. I "pracujesz" tak jak prawie każdy urzędnik, niestety. Bo ja wolalabym żebyście mieli rzeczywiscie zadaniowy czas pracy i żeby płacono wam za faktycznie wykonana pracą, a nie za siedzenie i pisanie na forum.
              • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:39
                Ale co konkretnie byś chciała, żebyśmy robili więcej? Postulat słuszny, ale tak konkretnie: więcej projektów, więcej analiz, więcej sprawozdawczości, więcej projektów aktów prawnych?
                • evening.vibes Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:42
                  > Ale co konkretnie byś chciała, żebyśmy robili więcej?

Przecież ona nie napisała więcej tylko o płacy za faktycznie wykonane zadania a nie 8h pierdzienia w stołek i stukania na forum. Miałabyś wtedy 1/10 etatu i za tyke płacone.
                  • martini-n Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:45
                    O, to to. Bo że gdy w urzędzie nie ma juz kompletnie nic do roboty, to wymyśla się zadania z dupy, żeby "coś" robić, to ja wiem. Tylko po co i czemu ja, pan, pani mamy za to płacić.
                    • marta.graca Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:47
                      Pamiętam, jak na aplikacji byłam na praktykach w urzędzie. Już po godzinie zaczęło mi się nudzić na tyle, że do sklepu po cukier poszłam wink
                  • marta.graca Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:46
                    Na 1/10 etatu to chyba nie bardzo opłaca się trzymać pracownika, lepiej go zwolnić i jego pracę rozdzielić na innych. Pewnie takich leserów mają tam więcej.
                    • evening.vibes Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:49
                      marta.graca napisała:
                      > Na 1/10 etatu to chyba nie bardzo opłaca się trzymać pracownika, lepiej go zwol
                      > nić i jego pracę rozdzielić na innych. Pewnie takich leserów mają tam więcej.

Maja wielu i jeszcze więcej chcą zatrudniać. Bogaty kraj.
                  • dramatika Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:47
                    evening.vibes napisała:

> Miałabyś wtedy 1/10 etatu i za tyke płacone.

Nie na tym polega zadaniowy czas pracy tongue_out
            • marta.graca Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:41
              Zdania nie zmienię, jeśli w urzędach płaci się ludziom za nicnierobienie, to znaczy, że publiczne pieniądze są marnowane.
              • runny.babbit Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:08
                W urzędach jest jak w szkole, ponieważ nikt nie chce tam pracować i są duże braki kadrowe, kończy się to tym że niektórzy się co prawda obijają, ale przynajmniej są. Od czasu do czasu coś zrobią....
                • hanusinamama Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 16:06
                  To zamiast 40, zatrudnić 20 osób i dać im podwyżki. Niech wykonują konkretną prace a nie pierdzą w stołek od 8 do 16...
            • hanusinamama Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 16:05
              NO skoro tak to sie wyrobisz w 35...skoro masz czas w godzinach pracy pisać na forum.
    • semihora Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:39
      Biedna triss, nie załapała, że to nie lewica rządzi i nie lewicy winą jest inflacja... A i z wyborami jak z wyborami.
      • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:41
        Ty widocznie nie zalapalas ze unia rzadzi skrajna lewica i 95% obecnych problemow wynika z ich eko oszolomienia
      • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:44
        Lewica jest w parlamencie i zdaje się, chce tam trafić ponownie zamiast wrócić na niszowe wydziały zapyzialych uczelni z pensją adiunkta 4 brutto (czego im na całego serca życzę).
        • kropkacom Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:16
          Każda partia chce.
    • lauren6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:42
      A ty nie skumałaś, że ta propozycja ma walnąć w PIS, a nie faktycznie wprowadzić takie rozwiązanie w Polsce.
      • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:47
        Niby jakim cudem ma to walnąć w PiS? To wali w elektorat liberalny obyczajowo, wielkomiejski, kształcony, którego resztki jeszcze deklarują jakieś przywiązanie do lewicowych idei sprawiedliwości społecznej.
        • lauren6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:03
          Projekt złożył Razem.

Parlamentarna Lewica to w tej chwili dwa byty: Nowa Lewica i Razem. Nowa Lewica będzie się dogadywać z Tuskiem odnośnie wspólnego startu w wyborach.

Razem, w przeciwieństwie do Wiosny, nigdy nie chciało łączyć się z większą lewicową partią, tylko chciało iść swoją drogą. Jest duża szansa, że do wyborów parlamentarnych pójdą samodzielnie i samodzielnie muszą wywalczyć te 5%. Widzą, że elektorat wielkomiejski, liberalny zagłosuje na Tuska skręcającego w lewo. Wyborców szukają zupełnie gdzie indziej, w elektoracie PIS. Elektorat socjalny jest rozczarowany panującą drożyzną i być może jest skłonny zagłosować na jeszcze bardziej socjalne propozycje. Skrócony tydzień pracy na etacie jest atrakcyjny dla wszystkich tych, którzy nie są w stanie wyżyć z jednej pensji i muszą do niej dorobić. To nie jest i nie był elektorat KO.
          • dramatika Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:18
            lauren6 napisała:

> Skrócony tydzień pracy na etacie jest atrakcyjny
            > dla wszystkich tych, którzy nie są w stanie wyżyć z jednej pensji i muszą do ni
            > ej dorobić. To nie jest i nie był elektorat KO.

Ani tym bardziej razemków, zawodowych aktywistów tongue_out
          • milva24 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:21
            A na tym polu życzę im akurat powodzenia, niech wyrwą ile się da. Choć nie sądzę, żeby dużo zdziałali.
          • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:43
            A 2500+ na agd to haselko Biedronia, Nowa Lewica.
            Elektorat PiS może by i zagłosował na pomysły "jeszcze więcej szekli dla nierobów", ale wszelkie wyskoki z LGBT i co tam jest chwilowo modne, kasują mu zainteresowanie Razemkami do zera.
            • lauren6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:24
              Jakie wyskoki z LGBT ma na koncie Razem? Oni niby popierają i prawa kobiety, i osób LGBT, ale w praktyce nie są aktywni w tych dziedzinach. Tutaj widać aktywność KO i Lewicy, nie Razem. Oni są aktywni poza dużymi ośrodkami miejskimi, głównie w sprawach obrony praw pracowników.

Jak na tak duże zainteresowanie Razemkami zaskakująco mało wiesz o ich aktywnościach.
              • dyzurny_troll_forum Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 01:14
                lauren6 napisała:

> Jakie wyskoki z LGBT ma na koncie Razem?

Wszystkie!
                Przecież szaleństwo LGBTQWZRT+, całe polowania na TERFy, SWERFy, Smerfy i co tam jeszcze zostało wymyślone w ostatnim miesiącu, to działaczki Razem.
                • martini-n Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 07:58
                  W ostatnim miesiącu? Ja to od ponad roku widzę. I to raczej tzw. młodzieżówka lewicy i ich problemy z tylnej części ciała. Starsze pokolenie tylko to łyknęlo.
          • dyzurny_troll_forum Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 01:16
            lauren6 napisała:

> Razem, w przeciwieństwie do Wiosny, nigdy nie chciało łączyć się z większą lewi
            > cową partią, tylko chciało iść swoją drogą. Jest duża szansa, że do wyborów par
            > lamentarnych pójdą samodzielnie i samodzielnie muszą wywalczyć te 5%.

Ciekawe czy wbiją te upragnione 3%, czy też skończy się na 2.21%...
        • eriu Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 05:51
          Chyba śmiechem.
    • ingryd Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:43

> To wyborcze antykryzysowe propozycje Lewicy/Razemków 🙄, chyba jeszcze nie zroz
      > umieli jak działa inflacja.

Tak tak triss, wiemy wszyscy że to polska prawica zrozumiała jak działa inflacja.

Ps.
      Wyżej podane rozwiązania OD LAT działają we FR, gdzie :
      - opieka zdrowotna jest na najwyższym poziomie w UE
      - gdzie przyrost naturalny jest najwyższy w europie (po prostu tutaj urodzić dziecko jest łatwo) przy darmowej antykoncepcji i totalnym dostępie do aborcji
      - opieka i pomoc socjalna rodzinie są bardzo rozwinięte (ino z głową, nikt tu letką ronsiom poeniążkow nie rozdaje, żadnych + ni ma)
      - inflacja na 09/22 wynosi 5,6 %

Tak więc przestań już pieprzyć te dyrdymały (szczególnie ześ na garnuszku podatnika sama jest) graniczące ze schizą że menel przyjdzie i ci zabierze a to przecież TOBIE się należy.

Państwo socjalne jest państwem w którym obywatelowi dobrze jest żyć, trzeba tylko to dobrze pomyśleć i zorganizować co jest trudniejsze od włączenia guzika drukarki.
      • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:48
        Przecież to co proponują jest prostym włączeniem drukarki.
        • ingryd Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:31
          35h tydzień pracy ?
        • magda.z.bagien Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:41
          Raczej podniesieniem produktywności.
          • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:45
            Jak podnioslabys produktywność np. na kolei czy w komunikacji miejskiej, która jedzi w czasie od-do? Albo w takim ZUS, czynnym od-do?
            • magda.z.bagien Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:28
              W ZUSie i każdym innym urzędzie przez dopasowanie etatów do faktycznego zapotrzebowania, wprowadzenie elastycznego czasu pracy (kto powiedział,że wszyscy muszą pracować w pełnym wymiarze i 5 dni w tygodniu?), automatyzację rutynowych zadań i płaską strukturę. Wiem, to wielkie wyzwanie w naszym małym Bizancjum.

W transporcie system zmianowy i tak funkcjonuje, więc tylko dobra logistyka. Transport pasażerów często nie pokrywa się z zapotrzebowaniem, jeżdżą puste autobusy albo pociągi. Prywatne przewozy podbierają pasażerów, np. mały i szybszy bus podjeżdża 5 minut przed właściwym autobusem i odjeżdża napakowany, a potem jedzie autobus z jednym pasażerem jak prywatna taksówka.
      • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:51
        gdzie przyrost naturalny jest najwyższy w europie (po prostu tutaj urodzić dziecko jest łatwo) przy darmowej antykoncepcji i totalnym dostępie do aborcji

W bardziej lewicowych krajach niz polska przyrost naturalny robia ahmedy i muhamady , nie wiem czy to wlasciwy kierunek
        • gulcia77 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:27
          Ale wiesz, że to, odnośnie Francji , wielokrotnie demontowana bzdura?
          • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:41
            w lewackich sciekach dementowana?
            • gulcia77 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:02
              Nie, w ichniejszym GUSie. 😁
        • wkswks Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:35
          A żebyś się nie zdziwił. Ach to polskie przekonanie, że na zachodzie tylko muzułmanie sie rozmnazaja
          • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:42
            ale ja sie niczemu nie dziwie
            liczby nie klamia
            • ingryd Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:14
              bigimax4 napisał:

> ale ja sie niczemu nie dziwie
              > liczby nie klamia

Ma poniżej link :
              fr.wikipedia.org/wiki/Incidence_des_migrations_sur_la_natalité_en_France_métropolitaine

Se postudiuj liczby nieklamiące
              • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 14:37
                wiki sobie daruj , mialy byc dane ichniejszego gusu
            • wkswks Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:20
              Podaj pliss te liczby. Z Francji.
        • ingryd Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:40
          Dzbanuszku, po pierwsze ani Ahmed ani François nawet we FR nie zaczeli rodzić,
          i oczywiście bzdurą jest twoj rasistowski tekst, najwięcej dzieci rodzi się w katolickich rodzinach, tak więc to Marie Thérèse a nie Samira nabija francuskie statystyki 🙄
          • bigimax4 [...] 02.10.22, 11:43
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • ingryd Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:21
              Wstawiłam wyżej link, ALE wiem że tobie ciężko z czytaniem więc streszczę tabelkę :
              W latach 1998-2019 z urodzonych dzieci w metropolii, 23% miało jednego rodzica urodzonego poza UE.
              Żeby jeszcze rozjaśnić, kobiety/imigrantki rodza dużo dzieci po przybyciu do FR, i na tym się to kończy, albowiem już ich córki po przejściu przez szkołę republikańska, uświadomione i z dostępem do antykoncepcji, rodzą statystycznie mniej dzieci niż średnia narodowa.
              • wkswks Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:31
                W 2016 i 17 roku najwiecej rozwodów w Niemczech brały syryjki. W 2020 roku dzietność u Turczynek wynosiła 2,1. Wiec to tak wyglądają te statystyki.
              • kaka-llina Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 13:16
                Bardzo podobne statystyki w UK (właśnie sprawdziłam) i jeszcze dodam, że u nas ta grupa to "rodzic spoza UK" czyli Kasia i Zosia z Polski też sie w to wliczają, jak i również Astrid z Niemiec itd...
                • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 14:38
                  to pokaz te statystyki chetnie popatrze , a wiesz ze teraz w statystychach ci co na lodkach przyplywaja to juz nie nielegali emigranci , statystyka wszystko przyjmie
                  • wkswks Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 16:01
                    Mit migrationshintergrund albo mit anderen Staatsangehörigkeit. Nie ma rozliczeń na imigrantów i uchodzcow
                  • kaka-llina Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 16:06
                    A gdzie ja pisałam o nielegalnych emigrantach? Statystyki są o liczbie urodzonych dzieci i pochodzeniu rodziców...
        • langsam Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 08:22
          Łącznie z Czechami? Proponuję, żebyś skupił uwagę na czeskiej demografii: 20 lat temu byli w zncznie gorszej sytuacji nie tylko niż PL wtedy, ale PL za błogosławionych rządów PiS. I od tych 20 lat, przy pięknym ateizmie, braku ograniczeń rozwodów, niewpierniczaniu się prawicy w cudze prywatne życie, przy normalnie pełnym swobodnym dostępie do aborcji, kompletnym braku ograniczeń IVF sobie u nich ta dzietność ślicznie rośnie.
          Podczas gdy w Polsce - całkiem przeciwnie.
          https://obserwatorgospodarczy.pl/wp-content/uploads/2022/01/Wskaznik-dzietnosci-w-latach-1999-2021-w-wybranych-krajach-UE-1.png
      • dyzurny_troll_forum Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 01:18
        ingryd napisała:

> Wyżej podane rozwiązania OD LAT działają we FR, gdzie :

W Federacji Rosyjskiej takie cuda!?
      • profes79 Re: Tymczasem Lewica proponuje 03.10.22, 15:46
        I bezrobocie na sierpień 2022 jest jednym z najwyższych w Europie (5 miejsce w UE) i jest trzykrotnie wyższe niż w Polsce (7,3 wobec 2,6) - dane Eurostatu.
        • ingryd Re: Tymczasem Lewica proponuje 04.10.22, 18:26
          hmmm, jakby to wyjasnic...
          to bezrobocie we fr jest aktualnie najnizsze od 2008 roku.
          francuski kodeks pracy jest bardzo bardzo protekcyjny w stosunku do pracownikow, co powoduje w pewnym sensie efekty perwersyjne.
          mozna to latwo zrozumiec na przykladzie 2 systemow regulacji zatrudnienia w niemczech i we francji.
          niemcy maja jeden z najnizszych wspolczynnikow bezrobocia przy czym jakosc zatrudnienia na pierdylion etatow, bez gwarancji placy minimalnej, jest bardzo niska, ludzie lacza wiele malych dorywczych prac by na koncu wyciagnac 800 euro na miesiac (we francji za taka legislacje zolte kamizelki puscily by kraj z dymem).
          oczywiscie patronat okresla to jako elastycznosc regul zatrudnienia i sni o tym nocami, zas zwiazki zawodowe mowia o prekariacie zatrudnienia i walcza o swoje.

(a tak w praktyce to mamy teraz ogromny problem stanowisk nieobsadzonych, szczegolnie w zawodach z ktorych nastapila popandemiczna ucieczka pracownikow)

ktos kiedys powiedzial ze Francja to taki zwiazek radziecki ktory dobrze funkcjonuje
          a z drugiej strony kazda proba reformy grozi wybuchem rewolucji.
          • wkswks Re: Tymczasem Lewica proponuje 04.10.22, 18:39
            Tylko dodam, że te małe niemieckie etaciki to skutek bycia na grupie podatkowej 5. Na cały etat sie nie opłaca.
    • g.r.uuu Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:48
      Czterdziestogodzinny tydzień pracy to rzecz umowna, a nie coś naturalnego. A może w kryzysie powinno być np. 43? Śmieszą mnie histeryczne reakcje ludzi, jakby to był zamach na naturę świata
      • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 10:54
        Smieszy cie bo nic nie rozumiesz
        Mniej godzin , jak to lewica proponuje , zwiekszenie minimalnej , zwiekszenie obciazen , spadek konkurencyjnosci , bezrobocie , podwyzka podatkow dla tych ktorzy pracuja , wieksze bezrobocie
        Te brednie byly grane dziesiatki razy i zawsze prowadza do biedy
        • g.r.uuu Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:00
          Czyli od kiedy wprowadzono wolne soboty to zbiednieliśmy? To może przywrócić sześciodniowy tydzień pracy,?
          • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:05
            W czasie szesciodniowego tygodnia pracy był PRL i inny model gospodarki, nastawionej na przemysł i produkcję, pewnie zauważyłaś.
            • g.r.uuu Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:08
              Ale jeśli 40 to lepiej niż 35 to 45 byłoby lepiej niż 40, prawda?
              • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:15
                w twoim stanie oszlomiena moze i lepiej ale generalnie nie lepiej
            • czerwonylucjan Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:57
              Pracujace soboty to jeszcze w latach 90. Byly.
          • bigimax4 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:14
            y? To może przywrócić sześciodniowy tydzień pracy,?

wystarczy zmniejszyc obciazenia podatkowe pracy , ludzie sami chetnie beda robic w sobote i w niedziele nawet, bogactwo robi sie produkowaniem dobr i uslug nie pierdzeniem w kanape i ogladaniem netflixa ,ale to widocznei za trudne dla ciebie ,
            • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:24
              Mnie to generalnie bawi, bo np. administracja, ZUS, KAS mają koszmarny problem z nadgodzinami. Otóż, one nie są płatne. Można odebrać, oczywiście, zgodnie z Kodeksem Pracy. Przestały być płatne wiele lat temu, bo koszt był za wysoki.
              Teraz są gigantyczne niedobory kadrowe właściwie w każdej instytucji, w Urzędach Wojewódzkich, skarbowce, administracji sądów i prokuratur, w komendach policji (chodzi o pracowników cywilnych), ludzie nie chcą yebac w nadgodzinach, bo i tak nie ma kiedy tego odebrać. Gdyby im płacono, znaleźliby się chętni.
              • evening.vibes Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:27
                > Mnie to generalnie bawi, bo np. administracja, ZUS, KAS mają koszmarny problem
                > z nadgodzinami.

Wystarczy pozwalniać takich jak ty i zatrudnić więcej tam.

• triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:31
                  Ależ cherie, tam wciąż są nabory, wystarczy popatrzeć na ogłoszenia. Nie ma chętnych, rozumiesz? Nabory kończą się anulowaniem, w zeszłym roku chyba połowa kończyła się bez wybrania kandydata. Moja fabryka ma dobrze ponad 15% wakatow.
                  • kropkacom Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:37
                    Może chcą mieć te wakaty.
                    • triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:46
                      Nie za bardzo.
                      • kropkacom Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:53
                        A jednak.
                  • evening.vibes Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:38
                    > Ależ cherie, tam wciąż są nabory, wystarczy popatrzeć na ogłoszenia.

Jak sama pisałaś ogłoszenia na pracę z nadgodzinami, których nie ma jak odebrać. Na normalna chetnj się znajdą a kasa się znajdzie jak podatnik przestanie płacić za siedzenie na forum.

> Moja fabryka ma dobrze ponad 15% wakatow.

Jeszcze więcej siedzących w necie? Bogaty kraj!
                    • dramatika Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:44
                      evening.vibes napisała:

> Jeszcze więcej siedzących w necie? Bogaty kraj!

Jak nie podbijam karty na zakładzie o siódmej rano to juz w waszym robolskim mniemaniu muszę być nierobem?

• triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:51
                      Normalną czyli jaką? Tu na forum od czasu do czasu pojawia się wąska specjalistka od gotowania obiadów i odprowadzania dzieci do szkoły, która chce znaleźć pracę i okazuje się, że 3500 brutto na umowę zlecenie to max co jej oferuje rynek.
                      • evening.vibes Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 11:57
                        > Normalną czyli jaką?

Taka bez zmuszania do bezpłatnych nadgodzin. Odnoszę się do twojego opisu kumasz?

• triss_merigold6 Re: Tymczasem Lewica proponuje 02.10.22, 12:01
                          A, to by trzeba zatrudnić więcej osób, nabory są, chętnych brak lub nie spełniają nawet minimum wymogów.