Dodaj do ulubionych

Jest bosko - "przy niedzieli" (foto)

02.10.22, 11:08
To tym razem ja mam dobry moment i się podzielę 😊

Leży na mnie pies (do zdjęcia ładnie usiadł, nie schodząc z kolan 😁), zaczęłam czytać "Rozpływaj się" i od pierwszej strony czuję, że mi się spodoba (wreszcie trafiłam na coś, co mi odpowiada!), piję kawę z czekoladą i zapaliłam świeczkę o zapachu starej drukarni, tak z okazji jesieni☁️☁️☁️
Rodzina zajęta swoimi sprawami. Jest idealnie.

Jak Wam mija niedziela?
Zdjęcia nie są obowiązkowe 😉
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:15

Wstałam jakąś godzinę temu dopiero i ledwie skonczylam kawę. Do czytania mam "Sycyliskie lwy" -podoba mi się ta książka. Psa mi brakuje (twój piękny).
      Czeka mnie dziś robienie pierogów ruskich, które uwielbiam jako osoba mączno-ziemniaczana.
      • nie_ma_niebieskich Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:32
        Opis brzmi ciekawie. Dużo już przeczytałaś?
        • daniela34 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:41
          Połowę mniej więcej. To saga rodzinna, ale wątki romansowe, rodzinne raczej ustępują historii Sycylii. Jestem ciekawa kolejnych tomów.
      • lilia.z.doliny Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 12:58
        jako osoba mączno-ziemniaczana.
        Uważam twoje zamilowania za skandaliczne przy twojej figurze
        • daniela34 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 13:00
          No co ja poradzę, że mam niewyszukany gust kulinarny 😄
          • lilia.z.doliny Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 13:05
            Zazdrość zeżarła mię, albowiem ody pisze do dobrych klusek.
          • daniela34 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 13:55
            Pierwsze danie z dodatkiem mącznym (i maślanym) już zjadłam
      • chlodne_dlonie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:31
        daniela34 napisała:

>
        > Wstałam jakąś godzinę temu dopiero i ledwie skonczylam kawę. Do czytania mam "
        > Sycyliskie lwy" -podoba mi się ta książka. Psa mi brakuje (twój piękny).
        > Czeka mnie dziś robienie pierogów ruskich, które uwielbiam jako osoba mączno-z
        > iemniaczana.

Uuuuuu, pierogi ruskie..!!
        Przepadam i mogę każdą ilość!!
    • g.r.uuu Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:17
      Dziecko na mnie śpi smile
      • nie_ma_niebieskich Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:31
        O, rany! Słodziak 🙂
        • g.r.uuu Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:34
          Dziś panna nieodrywalna-nieodkładalna, unieruchomiła mnie smile
      • klaramara33 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 12:55
        g.r.uuu napisała:

> Dziecko na mnie śpi smile

Kocham dziecięce rączki. Piękne zdjęcie.
      • ursydia Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:03
        Jaka słodka łapulkasmile
        ❤️
      • chlodne_dlonie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:30
        Śliczna łapka smile
        To już tak dawno było, że się wzruszyłam..
        Pielęgnuj te momenty!
      • amsterdama Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 20:19
        😍
      • nenia1 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 21:26
        słodsze niż moje brownie smile
    • aqua48 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:28
      Kurczę nikt już na mnie nie śpi, zjadłam na śniadanie jajecznicę która za mną od dawna chodziła, obiad mam gotowy z wczoraj (ziemniaczanka, gołąbki bez zawijania w sosie pomidorowym i kruchy placek ze śliwkami) a przede mną farbowanie włosów. Na razie odwlekam. Zaczęłam czytać nowego Bussiego - "Wszystko na ziemi wyginie" i zastanawiam się czy w tej perspektywie opłaca się robić tę farbę czy może nie. I pogryzam czekoladę z bakaliami żeby się nie zmarnowała.
    • 1matka-polka Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:28
      "Rodzina zajęta swoimi sprawami. Jest idealnie... Jak Wam mija niedziela?"

Dobra szydera.
      • grey_delphinum Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:39
        Ja rano od 6.00 pracowałam, potem "dzien święty swięcilam" (kto czytał pamiętny wątek, ten wie, o czym piszę 😉), właśnie skonczylismy z m. śniadanie i znów wracam do pracy na kilka godzin. Potem basen, obiad i będzie wieczór. Myślałam, że będę dalej oglądać drugi sezon "Trapped", ale pierwsze dwa odcinki okazały się takim niewypałem, że bez żalu ten serial porzucam.
        • primula.alpicola Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 12:07
          Nie wiem, powiesz?
          N/t wstałam o 8, wypiłam kawę, zjadłam śniadanie, poszłam z psem na spacer. Zrobiłam regeneracyjny trening, bo się straszliwie sponiewierałam w tygodniu, wrzuciłam udka do piekarnika, zrobiłam jakąś dziwną, ale dobra kapustę słodko kwaśną z sezamem.
          Dzieci nas już całkowicie, siedzą w jaskiniach i się uczą (podobno).
          Po obiedzie będę czytać pod kocem.
          • primula.alpicola Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 12:26
            "Dzieci nas już całkowicie"
            OLEWAJĄ
            • maleficent6 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 14:30
              Zazdroszczę 🙈
              • primula.alpicola Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:14
                Mnie czy szaremu delfinowi? smile
                • maleficent6 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 20:43
                  Tobie 😁 tego olewania. Czasem sobie marzę, że za tyle i tyle lat tylko ja i książka. I kocyk i kakałko. Jeden dzionek 🙈
                  • primula.alpicola Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 22:12
                    Doczekasz się, szybciej niż myślisz😁
                    • maleficent6 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 22:43
                      Bo one rosną za szybko! Powinny mieć jakiś tryb wyłączenia w sobotę np, a nie że te słodkie kartoflane paluszki zaraz porosną męskim włosem 🤣🤣🤣 a ta stópka taka malutka, cieplutka ma rozmiar 34 🤭🤫🤣
                      • primula.alpicola Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 07:12
                        O, nie. Niech rosną normalnie, olewają, usamodzielniają się i odcinają pępowinę.
                        Ta łapeczka dziecka Gruu powyżej, to mi zrobiła takie coś, że jedna część mózgu rozpłynęła się z zachwytu, a druga odczuła ulgę nieziemską, że ta łapeczka przesłodka mnie nie dotyczybig_grin
    • aurinko Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:36
      Leżę jeszcze w łóżku ale już po śniadaniu. Zaraz inhalacje, potem kawa i spróbuję trochę popracować, bo do pracy wracam dopiero w środę i będzie dużo zaległości. I jeszcze szarlotkę upiekę. A obiadem zajmie się mąż.

• slonko1335 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:37
      Tak. Piękna pogoda. Ruszyliśmy na grzybki. Przerwa na kawę na Orlenie.
      • grey_delphinum Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:40
        Oba pieski piękności 😊

Rączka słodziutka 😊
      • nota_bene0 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:47
        Jegomość coś nie w sosiesmile

• slonko1335 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:51
          To gosciuwa. Nie lubi autem .
          • alpepe Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 12:48
            Ale nie wymiotuje?
            • slonko1335 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:34
              Nie ale się denerwuje. Już pelnia szczęścia.
      • chlodne_dlonie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:33
        Jaki grzeczny pasażer!
        Grzyby też pomaga wytropić..?? wink
        • slonko1335 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:54
          Niestety. Umie tylko eukaliptusa i maryśkęwink
          • chlodne_dlonie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:04
            big_grin
            Eeee, no to też przydatna umiejętność tongue_out
            • slonko1335 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:06
              Póki co się nie przydała ale nastolatki na stanie więc kto wiewink
              • chlodne_dlonie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:36
                big_grin
      • dvdva Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:28
        Piesek nieco nostalgiczny
    • m_incubo Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:40
      Właśnie śledzę żywot świń wink
      • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:31
        Myślałam, że to grube kozy. To Twoje??
        • homohominilupus Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:47
          A to nie są świniodziki?
        • m_incubo Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:48
          Nie, w Zoo big_grin
          Często chodzę, mieszkam kilka minut autem od Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.
          To jest świnia rzeczna czyli dzikan. Bardzo je lubię smile
      • berdebul Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:58
        Myślałam, ze będzie fota z obrad sejmu. tongue_out
    • alpepe Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:44
      Nazbierałam w ciągu dziesięciu minut mniej więcej blaszkę maślaków, suszą się teraz w piekarniku. Niestety córka grzybów nie lubi, a ja też fanką nie jestem, więc nie ma smażenia na maśle. I drugie niestety: zostawiłam też w parku, gdzie zbierałam, pięć pięknych rydzów, bo nie byłam pewna czy to aby nie wełnianka. Spacer w Landschaftspark Johannisthal był jednak ogólnie udany. Teraz sobie wraz z psem odpoczywam.
      • rosie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:47
        Maślaki można suszyć? Człowiek całe życie się uczy smile
        • alpepe Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:06
          Najlepiej smażyć lub do octu, ale wybrałam się na spacer z psem, a nie na grzyby, a chętnych na smażone brak, więc suszę już 4 godzinę w piekarniku.
    • andaba Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:44
      Sama nie wiem, czy bardziej lubię zbierać, czy focić
      • magda.z.bagien Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:21
        Piękne te trujaki
      • homohominilupus Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:47
        Podłączam się do grzybowej odnogi wątku i dorzucam jeszcze widoczki.
        • alpepe Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:07
          No i takimi rydzami dziś wzgardziłam, bo nie byłam w stu procentach pewna...
          • slonko1335 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:13
            Eee rydze są łatwe. Mleczko pomarańczowe leci po ścięciu. My dziś duża micha maluszków w 2 godzinki spaceru z psem.
            • alpepe Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 18:45
              Ja kojarzyłam, że zielenieje to mleczko.
      • magda.z.bagien Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:18
        Dorzucam grzyba z zeszłego czwartku. Nie mam pojęcia o grzybach, ale tak sobie wyobrażam borowika.
        • slonko1335 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:22
          Od razu widać, że król.
          • magda.z.bagien Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:25
            Tak coś czułam, ale został tam gdzie był.
      • bramstenga Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 15:40
        U mnie też grzybowo!
    • heca7 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 11:44
      Synowie wyszli na matematykę. Potem idą do babci na obiad. Wrócą koło 15.00. A ja robię obiad dla nas. Zaczęłam od gotowania ryżu.
      • chlodne_dlonie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:35
        ..matematyka w niedzielę..??!!
        O matko wyrodna.. tongue_out
    • boogiecat Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 12:45
      Wsi spokojna, wsi wesola, przede mna biezy baranek, nade mna lata motylek

W koncu normalne lato, znalazlam truskawkowe lody i bede je jadla na podwieczorek co likend, dopoki nie zamkna
      • alpepe Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 12:47
        A gdzie to? Zagramanicą?
        • boogiecat Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 19:32
          No. Truskawkowy lod zagraniczny trzeba sobie tu upolowac. Wpadlam tez na dyskretnego beneficjenta ludzkiej slabosci (chyba myslal, ze go nie widze).
          Porzadna niedziela nam wyszla.
    • em_em71 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 12:51
      Niedawno wróciłam z grzybobrania, zbór całkiem udany zważywszy, że niedziela i relatywnie blisko miasta.
    • brenda_bee Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 12:54
      Córka się uczy
      Mąż ogląda Lou
      Ja przeglądam internety i zaraz odpalam netflixa
      Gołąbki się duszą
      Kawa czeka na wypicie
      Jest spoko.
    • zona_mi Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 12:59
      Mieliśmy dziś spędzić czas w lesie, może zbierając grzyby, ale jakiś h... (samo h, bo taki krótki), wybił nam szybę w aucie.
      Poszliśmy zatem wcześnie na plac, co od czasu do czasu bardzo lubię.
      Po drodze spotkałam takie urocze okienko:
    • lilia.z.doliny Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 13:00
      A to.pies sobotniowieczorny
      • daniela34 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 13:03
        😍
        • lilia.z.doliny Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 13:06
          Starowinka moja smile
          • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 14:32
            Śliczna jest <3 Starowinka to znaczy ile?
            • lilia.z.doliny Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:00
              12 za dwa tygodnie
              • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:25
                Oj, to faktycznie 🥰. Będziemy celebrować urodziny na forum? 🤪
                • lilia.z.doliny Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 18:25
                  Będziemysmile
                  Wzniesiemy toast piwem.o smaku kurczaka, dobrze?
              • nelamela Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 18:35
                lilia.z.doliny napisała:

> 12 za dwa tygodnie
                >

13 latek pozdrawia futrzasta koleżankę
                • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 19:55
                  Onkowy dom starców big_grin
                • lilia.z.doliny Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 20:49
                  Przepiękny wiek !
                  Gratulacje dla psa i dla opiekuna smile
                  Poprowadzić owczarka przez 13 lat, no no
                  • nelamela Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 20:51
                    lilia.z.doliny napisała:

> Przepiękny wiek !
                    > Gratulacje dla psa i dla opiekuna smile
                    > Poprowadzić owczarka przez 13 lat, no no
                    >
                    😘😘😘😘dziękuję.
                  • nelamela Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 20:53
                    lilia.z.doliny napisała:

> Przepiękny wiek !
                    > Gratulacje dla psa i dla opiekuna smile
                    > Poprowadzić owczarka przez 13 lat, no no
                    >
      • dvdva Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:30
        Ach dzień dobry 🥰
        • lilia.z.doliny Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 18:26
          Dobry, dobry smile
    • shumarii Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 14:52
      Zaczęliśmy Golden Weekend. Przede mną Zasłużony tydzień nicnierobienia.
      • banicazarbuzem Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:14
        Małe ale cieszy
      • heca7 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:40
        A co to jest konkretnie Golden Weekend? smile
        • shumarii Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 23:20
          Golden Week - znaczy się ! autokorekta zdecydowała inaczej 😳.
          To Święto narodowe na czesc powstania Chińskiej Republiki Ludowej. Polega głównie na jedzeniu i podróżowaniu 😁
          • maleficent6 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 00:12
            Ok biere. Tylko dużo tego żarcia jest? I bez robali?
            • shumarii Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 08:25
              To zależy na co masz ochotę 😂
              Ja właśnie zjadłam najdroższe lody w swojej czterdziestokilkuletniej karierze. Ok100 zł za taka porcje 🫣
              • maleficent6 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 10:01
                Grubo 😳 nie no, mnie interesuje coś normalnego do jedzenia a nie jakieś lody 🙄 i dużo, bo taka porcyjka to wiesz....
                • shumarii Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 14:40
                  Przykładowy bufet hotelowej restauracji: tofu pływające ze słoninką, kacze dzioby na ostro, kurze łapki w różnych smakach - wszystko na ostro zgodnie z tradycją Kuchnia syczuańskiej. Twoje smaki?
                  • shumarii Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 14:42
                    Dziubki sie nie wkleiły
                    • gryfna-frelka Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 15:46
                      To sa dzioby z jezykiem i te jezyki sie je? Czy same dzioby tez?
                      • shumarii Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 04.10.22, 00:00
                        Tu się wszystko je. Nie zwróciłam akurat uwagi na szczegóły, ale skoro jedzą płetwy ( dla dzieci na patyku jak lizaki ) to języki chyba tym bardziej 😳
                  • maleficent6 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 20:29
                    Dobra dzięki. Liczyłam na fajną impre a tu masz.... 😩
              • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 15:01
                czemu tak drogo?
                • shumarii Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 15:12
                  No właśnie nie wiem, zorientowałam się dopiero jak zapłaciłam i zaczęliśmy już jeść wiec nie wracałam. Hotelowy bar, może dlatego taka wygórowana cena 🫣
    • hrabina_niczyja Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:16
      Właśnie zjedliśmy obiad. Leżę na kanapie i wiąże sadełko. Wieczorem przychodzi moja koleżanka z córką, więc zrobię naleśniki z serem i owocami. Usmażę więcej, bo został kurczak i szkoda żeby się zmarnował to jutro będą naleśniki z kurczakiem. Pogoda raz leje raz słońce świeci nie nastraja. Za to założyłam świąteczna bluzę w renifery i zaczęłam obmyślać plan na święta i strojenie choinki 🤣 Mam nadzieję, że w grudniu już sie ogarniemy całościowo w nowym domu, bo sobie umyśliłam te święta zorganizować 😀
      • daniela34 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:19
        Moja matka od dwóch tygodni robi ozdoby świąteczne, a ja już kupiłam pierwsze prezenty (w sumie drugie, pierwszy prezent kupiłam w lutym 😃)
        • hrabina_niczyja Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:21
          Sugerujesz, że powinnam ubrać choinkę? 🤣
          • daniela34 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:33
            Czemu nie, będzie gotowa smile
            • chlodne_dlonie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:40
              Hmmmm.. mam jedną koleżankę, u której choinka stoi całorocznie (!!). Jakoś w listopadzie stroi ją bożonarodzeniowo, następnie zmienia dekorację z miesiąc przed Wielkanocą wieszając rozmaite zajączki, baranki i jajka-wydmuszki, a letnie miesiące choinka stoi saute. Nie powiem, dziwiło mnie to, ale koleżanka tłumaczy się brakiem miejsca do przechowywania złożonej choinki, tudzież umiłowaniem drzewka wink
      • qwirkle Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 18:38
        hrabina_niczyja napisała:

> . Usmażę więcej,
        > bo został kurczak i szkoda żeby się zmarnował to jutro będą naleśniki z kurcza
        > kiem.

Jak robisz nadzienie naleśnikowe z kurczaka?
    • szmytka1 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:18
      Robię sok z malin. Puściłam właśnie drugi sokownik. Zapach w.domu jeszcze lepszy. Wstawiłam rosół.. za chwilę zrobię sobie kawę i.naloze lodów o.smaku.karmelowym
    • aniani7 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:22
      Produktywnie, posprzątałam dziś kuchnie, za chwilę biorę się za łazienkę, potem drugą łazienkę, a potem, w nagrodę za ciężka pracę, zamierzam wziąć dłuuuugą kąpiel w wannie.
      • aniani7 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:28
        Dodam, że w trakcie słucham kryminałów HulajDusza i Kryminalne Czechy i Słowacja.
      • magda.z.bagien Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:25
        Łączę się w bólu. U mnie też dzień gospodarczy. Wczoraj wróciliśmy z urlopu, dziś pranie, sprzątanie i może kolejna partia dżemów z pigwy.
    • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:41
      Dziecko śpi u przyjaciółki, kończymy kawę w łóżku i zaraz rozchodzimy się na trening, ja do piwnicy, chłop na siłownię. Później jedziemy na targ śniadaniowy i zakupy, a po południu książki, seriale i spacerek z kotem. Wieczorem ognisko, bo nam się dużo gałęzi nazbierało i musimy to spalić. Oni będą robić s’mores, a ja jak każdy normalny człowiek upiekę kiełbasę na patyku. Takie widoki mam teraz z łóżka🤩
      • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:47
        Jaka zorganizowana rodzina, ja jeszcze w betach big_grin.
        U nas jeszcze nie jest tak jesiennie...
        • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:53
          No przecież jeszcze w łóżku jestem😀. Ale to dla mnie nietypowe, bo ja świątek piątek zawsze jestem na nogach o 6 rano, dzisiaj nietypowo, bo mieliśmy Homecoming weekend i to co się działo to było istne wariactwo, więc musiałam odespać do 8.
          • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:57
            A foto sukienki gdzie??
            • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 15:59
              Wyślę Ci na priv. Odbierasz gazetową?
              • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:02
                Yes! A propos sukienek - mamy ślubna! smile
                • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:19
                  Nie działa gazetowa☹️Sprobuję później.
                • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:25
                  Pokaż ślubną!!!
                  • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:34
                    Tak myślę, żeby cały nowy wątek zrobić, bo okazja na to zasługuje big_grin. I cena tez wink
      • jesiennie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:02
        Magdallenac, poproszę o więcej jesiennych zdjęć bo są cudowne.
        • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:24
          U nas się jesień jeszcze nie rozkręciła na całego, więc nie mam zdjęć z tego roku. Tu okno z drugiej strony i fotka z Minneapolis. Jesienią zacznę spamować za jakieś 2 tygodnie, kiedy wszystkie liście zmienią kolor😊
          • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:00
            U mnie z domu widać tak. Więcej tu iglastych, ale trochę się już żółci co nieco 🍁🍃🍂
          • jesiennie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:40
            Będę czekać, dzięki
      • szmytka1 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:43
        Wyglada jak kolorowa pocztówka. Co z.kozuchem? Byl juz na ematce, czy nie? za każdym razem boję się pisać to słowo, no już zapomnialam jak jest zgodnie z ortografia
        • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:45
          Nie było🤣Kożuch będzie, kiedy ktoś założy wątek o okryciach na zimę. Wtedy wrzucę.
          • szmytka1 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:54
            No i wtedy na pewno przegapię i nie zobaczę 😬
        • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:50
          Będą Ci te kożuchy wypominane jak Joli paczki 😂🤣😂. Po wsze czasy.
          • szmytka1 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:55
            Ja nie wypominam! Mnie po prostu ciekawość zżera jak aktualnie wygląda moda kożuchowa.
            • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 17:59
              No dobra macie. Zdjęcie z przymiarek.
              • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 18:22
                To taki prawdziwy kożuch!
                • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 18:24
                  Bo ja ostatnio nad takim płaszczykiem rozmyślałam 😅
                • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 18:43
                  Spod samiuśkich Tater. 😀
              • szmytka1 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 18:38
                Rety, prawdziwy jak za czasów.mojej mamy. Tylko ona miała nie z gór, wiec był beż tego foklowego haftu, jaśniejszy, ale reszta się zgadza.
                • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 18:46
                  Tak, moja też miała taki kożuch, tyle że te kożuchy z lat naszych matek były koszmarnie ciężkie, ten jest lekki.
                  • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 15:04
                    Teraz troche załuje, ze zobaczylymy, nie będę miała na co czekać wink
                    • magdallenac Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 15:06
                      Jeszcze jest kubrak🤣🤣🤣
                      • majenkir Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 03.10.22, 15:15
                        Nie pokazuj! Daj mi uschnąć z ciekawości.
    • mama-ola Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:07
      Byłam na spacerze na plaży i było tak pięknie. Ciepło i słonecznie. Hel widać jak na dłoni. Spacerowiczów niezbyt wielu. Jedna starsza para się kąpała, zagadnęłam, okazało się, że są morsami od zeszłego roku. Wychodzili z wody tacy szczęśliwi i uśmiechnięci aż miło było popatrzeć. Nasza psica się wyszalała za wszystkie czasy.
      • joana012 Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:45
        Właśnie wróciłam z pięknego weekendu spędzonego w Górach Stołowych i nastrajam się na rozpoczęcie nowego tygodnia
    • chlodne_dlonie Re: Jest bosko - "przy niedzieli" (foto) 02.10.22, 16:51
      Pogoda u mnie dziś zmienna, ale udało mi się rowerowo wykorzystać okienko pogodowe 😉
      Kawę przed chwilą dopiłam, trzecią już, a za chwilę zabieram się do 'oprawiania' dyni. Ma dobre 4-5 kg, więc będzie co kroić. Jutro będzie curry ze szpinakiem i cieciorką, z większościowym udziałem dyni ofkorz 😉
      Reszta do zamrażarki i kolejno powstanie zupa-krem, a na koniec placuszki.