Dodaj do ulubionych

Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ

02.10.22, 14:08
W pa藕dzierniku lec臋 do PL bez z臋ba sad. Niedawno zosta艂 wyrwany i wstawiony implant, ale na zrobienie sztucznego z臋ba "na razie" nie by艂o ju偶 czasu uncertain. Czy my艣licie, ze znajd臋 dentyst臋, kt贸ry by mi zrobil na szybko (lec臋 na 3 tygodnie) takiego zabka?

Dolna czw贸rka, wida膰 brak jak si臋 zapomn臋 sad,
Obserwuj w膮tek
    • ichi51e Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 14:14
      pewnie znajdziesz cho膰 niech臋tnie bo ma艂o kto lubi robi膰 na cudzej pracy. Zasadniczo trzeba si臋 za to wzi膮膰 sprawnie bo 1. musisz znale藕膰 termin 2 bior膮 odcisk 3. tydzie艅 trwa nim pracownia zrobi 4. mierz膮 czy pasuje 5. potencjalnie odsy艂aj膮 i przychodzisz znowu. 5 si臋 zdarza i trzeba to wzi膮膰 pod uwag臋.
    • alpepe Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 14:17
      Trzeba wiedzie膰, jaki to rodzaj implantu konkretnie, by pasowa艂, a po drugie, raczej nikt nie b臋dzie chcia艂 si臋 podj膮膰.
      • majenkir Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 14:22
        Nie, ja nie m贸wi臋 o koronce, chce takiego z臋ba na klej czy jakie艣 inne wide艂ki na tymczasem, 偶ebym nie straszy艂a jak si臋 u艣miechn臋.
        • majenkir Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 14:25
          M贸j chcial to robi膰, ale czasowo by艂o na styk i powiedzia艂, ze nie da mi 偶adnej gwarancji, ze zd膮偶膮 przed moim wyjazdem, a poniewa偶 kosztuje to $850, to zrezygnowa艂am.
          • triss_merigold6 Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 14:26
            To jak najbardziej zrobi膮, tylko um贸w si臋 przed przyjazdem.
        • nutella_fan Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 14:27
          Pewnie 偶e ci to zrobi膮, taki z膮b tymczasowy przymocowany do z臋b贸w s膮siednich. Sama tak mia艂am, jak mi si臋 goi艂a dziura pod implant. Wygl膮da identycznie jak z膮b prawdziwy, no ale moja dentystka jest mistrzyni膮.
          • majenkir Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 14:30
            z takim drucikiem na bok? moja mama takie co艣 mia艂a. Jest na to jaka艣 nazwa?
            • sol_13 Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 19:56
              Mostekwink
            • nutella_fan Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 20:04
              Nie, tym kompozytem - materia艂em z kt贸rego robi si臋 plomby. Takie 艂apki po bokach ma ten z膮b (od ty艂u oczywi艣cie) i ona go 艣wiat艂em przytwierdza jak plomb臋 do s膮siednich z臋b贸w. Moja dentystka m贸wi, 偶e niekt贸rzy jal maj膮 szcz臋艣cie ze dwa lata potrafi膮 z tym chodzi膰. Most to co innego, wymaga opilowania s膮siednich z臋b贸w.
    • triss_merigold6 Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 14:22
      Musisz mie膰 certyfikat implantu, 偶eby dentysta m贸g艂 zleci膰 technikom przygotowanie korony do danego systemu. Napisz do kilku klinik i zapytaj.
    • bywalec.hoteli Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 14:24
      My艣l臋, 偶e tak. Przedzwo艅 do polecanego dentysty i zapytaj, pami臋taj膮c o r贸偶nicy czasu.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 14:51
      Zaklep sobie termin przez internet.
    • georgia.guidestones Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 19:54
      Dowiedz sie jakie masz warunki gwarancji na 艣rub臋. Bywaja na tyle absurdalne, ze bior膮 j膮 pod uwag臋 tylko w przypadku implanta+korony w jendej klinice.
    • sol_13 Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 20:00
      Ale pomi臋dzy wkr臋ceniem implanta a zamontowaniem koronki musi up艂yn膮膰 odpowiedni czas, chyba min. 3 miesi膮ce. Ja np b臋d臋 mia艂a robion膮 po ok 5 miesi膮cach, gdy偶 by艂y u mnie trudne warunki do implantu i chirurg chcia艂 odczeka膰.
    • 1papryczka.chili Re: Sztuczny z膮b w Polsce 馃Ψ 02.10.22, 21:48
      呕eby na implancie zrobi膰 koron臋 to musi si臋 implant zrosn膮c z ko艣ci膮 i wygoi膰, czyli tak z p贸l roku oko艂o na to trzeba (w mi臋dzyczasie zak艂ada si臋 艣rub臋 goj膮c膮). Natomiast s膮 tez implantacje natychmiastowe, bardziej ryzykowne (dlatego wielu implantolog贸w unika jak mo偶e, ale czasem robi膮 gdy np chodzi o brak siekacza lub k艂a), z wi臋ksza szans膮 niepowodzenia i pewnie tak膮 masz na my艣li (je艣li chcesz zna膰 powody takiego ryzyka to mog臋 napisa膰). Nie wiem czy jaki艣 protetyk podejmie si臋 zrobienia korony natychmiastowej na implancie, kt贸ry nie wiadomo kto wstawia艂. U mnie w gabinecie nikt by tego nie zrobi艂. Ale mo偶e gdzie艣 znajdziesz. Gdyby艣 znalaz艂a, to 3 tygodnie to jest wystarczaj膮co du偶o czasu.

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka