Dodaj do ulubionych

muzyka przy pracy?

03.10.22, 10:58
słuchacie? co polecacie? podobno sa specjalne muzy, który ułatwiają pracę, koncentrację.
Ja zwykle w ciszy, bo muzyka mnie rozprasza, ale jakby było coś jak wyżej, to spróbujęsmile
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 11:10
      Jak ktoś włącza mi w pracy radio to zaczynam strzelać.
      W domu jak pracowałem zdalnie to zdarzało mi się - zwłaszcza jak była jakaś robota koncepcyjna do zrobienia - założyć słuchawki i coś sobie wrzucić - bez jakiegoś nacisku na rodzaj muzyki aczkolwiek raczej albo instrumentalną albo nie-polską (bo wtedy nie bruździ mi to przy pisaniu czegoś). Ale preferencji jako takich nie mam.
    • gulcia77 Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 11:16
      Jak ja nienawidzę pracować w ciszy! Za Chiny Ludowe nie umiem się skupić. Najlepiej pracuje mi się przy czymś, co jest melodyjne, ale nieinwazyjne. W efekcie najczęściej to The Eagles, Genesis, America, a-ha, OMD, Human League, Pet Shop Boys. Takie pomieszanie softrocka z synthbrittanią.
    • purchawka2020 Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 11:26
      Jak mam prostą robotę niewymagającą myślenia typu wpisywanie danych do bazy to słucham Radia 357, bo mózg mi się nudzi.
      Przy robocie bardziej koncepcyjnej nie mogę słuchać, rozprasza mnie jakakolwiek muzyka.
      Przy hobby ( rysowanie) zawsze odpalam radio ale i tak nie dociera do mnie - tyle, że coś tam gada.
    • andaba Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 11:34
      Przy pracy fizycznej jak najbardziej, natomiast przy umysłowej sobie nie wyobrażam, przepisu na gotowanie ryżu nie rozumiem jak coś leci w tle.

Sama się z siebie śmieje, bo jak robię coś na szydełku wg wzoru i muszę jakiś fragment rozszyfrować, to wyłączam to czego słucham, bo inaczej nie potrafię się skoncentrować na tyle, żeby słupki policzyć smile
    • madame_edith Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 11:35
      Jestem z frakcji, którą rozprasza radio/muzyka nawet bardziej niż ludzie pracujący obok. Zastrzeliłabym się jakbym tak miała cały dzień przetrwać przy radiu zet np…
    • zaczarowanyogrod Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 11:47
      Ja nic nie polecam przy pracy w której trzeba myśleć wtedy muzyka przeszkadza bo nie da się skupić. W pracy fizycznej w pomieszczeniu jakaś szybka, praca idzie lepiej, wtedy słucham to co leci w radiu. Przy pracy na zewnątrz muzyka jest denerwująca bo nie słychać co ktoś mówi i wolę słyszeć śpiew ptaków czy szum drzew.
    • pure_cashmere Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 11:48
      ja aktualnie w pracy słucham rammsteina... praca jak najbardziej umysłowa
      • wzosia Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 13:04
        Ja zależy co robię. Przy koncepcyjnych, wymagających skupienia to coś instrumentalnego cichutko. Jak kończy mi się termin lub jestem zmęczona a muszę lub chcę coś dokończyć to Rammstein, Beast in Black itp - tak na pobudzenie.
        Przy codziennej pracy mieszanek pop, rock, punk. Czasami po chińsku, mongolsku bo wtedy tekst mi nie przeszkadza a angielski czy francuski rozprasza. Radia nie bo są reklamy i gadające głowy.
    • sundace46 Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 11:51
      Ja mam w tle puszczone radio albo rmf albo zlote przeboje. Idealnie mi sie przy tym pracuje. Na szczęście pracuję sama w pokoju
    • berdebul Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 11:57
      Najtrudniejsze rzeczy zawsze przy świątecznych piosenkach. Projektuję przy Adele. Piszę przy różnych playlistach ze Spotify typu „sama muzyka do pisania”.
      • raczek47 Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 15:33
        Ja preferuję smooth jazz albo wolny blues,cichutko.Włączam z YouTube ,plumka sobie delikatnie a ja robię swoje (mówię o pracy umysłowej).
        • grey_delphinum Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 15:37
          Nie cierpię muzyki w tle, prawie nigdy nie słucham, nawet radio w aucie na krótki dystans mnie męczy i wyłączam. Do sprzątania puszczam podcasty lub serial, nigdy muzykę.
          Przy pracy musi być ciiiicho.
          • berdebul Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 16:00
            W samochodzie to obowiązkowo, ale ja w samochodzie uprawiam jogę twarzy i karaoke, to jest moje 20 minut na zmiane trybu praca/dom. wink
    • extereso Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 15:39
      U mnie nie byłoby sensu bo ja jak pracuję to się odcinam. Dziś pracowałam przy sprzątaniu ( trzy panie na dwa odkurzacze plus pies), kiedyś przy małych dzieciach. Naprawdę trzeba się starać żeby się przebić. Ale moj mąż słucha przy pracy radia nowy świat tak cicho mu plumka. jak niekiedy zaczynamy pracować w tym samym pokoju i on puści ten nowy świat to mnie na maksa rozprasza. Jakiś chichot losu.
    • m_incubo Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 15:41
      Nie lubię.
      Tzn. lubię mieć radio włączone w domu, ale tak ogólnie, natomiast kiedy pracuję, potrzebuję ciszy.
    • julita165 Re: muzyka przy pracy? 03.10.22, 16:24
      Mnie muzyka przeszkadza. Nawet to nie jest problem z koncentracją tylko po chwili jakby jakieś szmery w głowie miała. Nigdy nie umiałam z muzyką np podobno niektórzy uczą się przy muzyce. Dla mnie to niemożliwe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka