Dodaj do ulubionych

Boicie się bomby atomowej na Ukrainie?

03.10.22, 11:56
Pytam, bo mój ex mąż mnie ostatnio zapytał czy mam gdzie wywieźć dzieci za granicę i żebym na wszelki wypadek miała spakowana walizkę z najważniejszymi rzeczami bo jak pójdzie w eter to trzeba będzie szybko reagować...On jest raczej z tych mało poddających się panice więc przyznam, że mocno zaniepokoiło mnie to...
Jak podchodzicie do tematu?
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 11:59
      Yebnie, to yebnie, co tu rozkminiać.
      Btw, w razie gdyby, możliwość szybkiego wyjechania za granicę to oksymoron.
      • alpepe Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:01
        Otóż to!
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:04
        Rzeczy ważne mam zawsze w jednym miejscu na wypadek jakiejkolwiek ewakuacji, np. z powodu pożaru. Jak coś się stanie to raczej nie będzie można wychodzić z domu. Mam różne rzeczy zgromadzone przez ostatnie pół roku, by się okopać lub pojechać do rodziny na zachód Polski.
        Zawsze należy zachować zdrowy rozsądek aż do końcawink i tyle...
        Yebnie to yebnie tongue_out
        • krwawy.lolo Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:07
          My też posiadamy rzeczy ważne w jednym miejscu. big_grin
          • youngagain Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:13
            Jakie? Dajcie listę jakaś przybliżona to chociaż coś faktycznie poorganizuje
            • krwawy.lolo Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:15
              Wszystkie "ważne" czymiemy w dupie..
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:14
            To trzymajże je w garścitongue_out
        • nothingelsemattersnow Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 21:08
          geoardzica_z_mlodymi napisała:

> Rzeczy ważne mam zawsze w jednym miejscu na wypadek jakiejkolwiek ewakuacji, np
          > . z powodu pożaru. Jak coś się stanie to raczej nie będzie można wychodzić z do
          > mu. Mam różne rzeczy zgromadzone przez ostatnie pół roku, by się okopać lub poj
          > echać do rodziny na zachód Polski.
          > Zawsze należy zachować zdrowy rozsądek aż do końcawink i tyle...
          > Yebnie to yebnie tongue_out

Czyli co na przykład?
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 21:17
            Z poradnika starego prepersawink
            Suchy prowiant, woda w butelce, dokumenty, apteczka, naczynko na wodę, kuchenka na spirytus, latarka, baterie. Coś w ten deseńwink
            • gama2003 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 21:43
              Łom. O łomie nie zapomnij.
              Po 1 sztuce na uciekającą osobę.
              • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 22:10
                Pamiętamwink Nawet kiedyś na Allegro przeglądałam.
                • memphis90 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 14:37
                  Czy jest ktoś, kto po pamiętnym wątku nie wszedł na Allegro wyszukując łomów…? 😂
                  • iwoniaw Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 14:45
                    memphis90 napisała:

> Czy jest ktoś, kto po pamiętnym wątku nie wszedł na Allegro wyszukując łomów…?
                    > 😂
                    >

Ja wtedy w ogóle nie weszlam na allegro, a i tak wyświetlały mi się jeszcze długo w reklamach niezbędne przedmioty wymieniane w tamtym wątku, jak np. lokówka do włosów 🤣🤣🤣

Był tez jednak pożytek z tej lektury - uspokoilam się jeszcze bardziej, zdając sobie sprawę, że sensowniej mam spakowaną torebkę codzienną niż niektóre preppersówny się zabezpieczają na Wielką Ucieczkę Tajną Ścieżka Przygraniczną, mając w planach ciągnąć borem lasem po bezdrożu walizkoplecak na kółkach 🤣🤣🤣
                    • memphis90 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 15:05
                      Jakby co - mam dmuchanego jednorożca, żeby się przeprawić przez Odrę… Byle rąk do wody nie wkładać, bo jak nie g…, to trujące algi…
        • memphis90 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 14:35
          Jak mieliśmy pożar, to łapaliśmy dzieci i uciekaliśmy do ogrodu, przerzucając dzieci sąsiadom za płot. Żadnych plecaczkow, dokumentów, choć podejrzewam, ze gdyby zagrożenie utarta mienia było realne, to partner może by wrócił po lapka. I konsolę. I słuchawki koniecznie.
      • ichi51e Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:13
        może maja helikopter/cessne?
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:14
          A to nie zwiejewink?
      • joyce_byers Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:52
        Jak yebnie to masz MAKSYMALNIE 50 minut zanim dotrze fala pyłu radioaktywnego. Powiedz mi gdzie ty zdążysz wyjechać zagranicę w ciągu 50 minut i na tyle daleko zagranicę żeby być bezpieczną?
        Dlatego nie warto żyć mrzonkami, że w razie wybuchu bomby atomowej gdziekolwiek uciekniesz. Poczytaj sobie co radzą prepersi. Fajny art jest na stronie Urban Rat. Facet jest geofizykiem i zapalonym prepersem.
        Raczej pomyśl nad planem gdzie masz najbliższą piwnicę bez okien (promieniowanie gamma) i czy masz tam jakieś zapasy wody i żywności długoterminowej.
        • asia_i_p Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 18:26
          Żeby tak było w moim przypadku, to ta fala pyłu musiałaby, nomen omen, zapylać blisko 400 km na godzinę,
        • memphis90 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 14:40
          No właśnie tu ma ciekawą symulację (tak w kontekście „z poparzeniami IIIst zamiatam ulice z pyłu radioaktywnego, rękami trzymając bębenki”)
          urbanrat.pl/symulacja-bomby-atomowej/
      • heca7 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:24
        triss_merigold6 napisała:

> Yebnie, to yebnie, co tu rozkminiać.
        > Btw, w razie gdyby, możliwość szybkiego wyjechania za granicę to oksymoron.

Chyba, że mieszkasz przy moście w Zgorzelcu big_grin
        • aqua48 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:29
          heca7 napisała:

> Chyba, że mieszkasz przy moście w Zgorzelcu big_grin

A to most w Zgorzelcu jest zrobiony z płyt ołowianych, czy co?
          • heca7 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:38
            Nie, zwiać za granice można w kilka chwil wink
            • gulcia77 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:39
              I myślisz, że nie przejdzie? Kurde, przeprowadzam się do Barlinka. Stamtąd do Schwedt jest rzut beretem. 😜
              • cosmetic.wipes Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 14:21
                Mam rodzinę w Gubinie. Muszę rozważyć czy się u nich nie zagnieździć 😃
                • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 16:45
                  Będą szczęśliwi jak wszystkie pociotki z Polski do ich piwnicy zjadą.
              • heca7 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 15:48
                Żartowałam przecież wink
    • daniela34 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 11:59
      Nie boję się bomby atomowej, wybuchu elektrowni, napaści ruskich wojsk Putina ani żadnej rzeczy, która jego jest. Nie niepokoi mnie to.
      • gama2003 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:15
        Podpisuję się wszystkimi czterema kończynami.
      • azalee Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:28
        Amen.
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:29
        Gratuluję
        • panna.nasturcja Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 17:53
          Ja raczej się waham czy zazdrościć czy wątpić w rozsądek.
          • daniela34 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 21:44
            A co mi da strach? Co mi da, że będę się zastanawiać nad bombami i wybuchami jądrowymi? Dla mnie międlenie tych jodków potasu, a co będzie, a czy spakować walizki, a czy wyparuję jak angazetka, czy tylko będę mieć chorobę popromienną jest po prostu bez sensu. Co ma być, to będzie i akurat w obliczy bomby atomowej mogę zrobić dokładne 0, więc nie zamierzam sobie psuć humoru (przy okazji poprawiając go putinowskim trollom, handlujacym strachem).
            • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 22:11
              Wiesz jak w Ciebie uderzy to pozamiatane ale jak w pewnej odległości to na PO w latach 80- tych uczyli, co robić.
              • daniela34 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 22:40
                W latach 80-tych to robiłam w pieluchy, niemniej PO też miałam, w latach dwutysięcznych. Zrobię, co m zrobić, o ile uderzy w pewnej odległości, ale nie zamierzam się tym niepokoić dopóki nie uderzy.
            • gama2003 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 23:01
              Myślę tak samo, z podkreśleniem ostatniego zdania.
              Wężykiem.
            • panna.nasturcja Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 00:44
              Pytanie było raczej o obawy, znaczy o to czy są, bo uciekanie z dziećmi za granicą sensu nie ma żadnego. Chyba, że ktoś już wyjeżdża.
              To, że się nie ma wpływu nie znaczy, że nie można się obawiać eskalacji wojny.
              • daniela34 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 00:54
                Nie no, pytanie nie było ogólnie o eskalację wojny (oczywiście, może nastąpić) ale konkretnie o bombę atomową. No i otóż wojny atomowej, podobnie jak wybuchu w elektrowni ani wojsk Putina ante portas się nie boję.
      • aglibaba Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 18:30
        Przed dzieckiem też tak miałam. Dużo niższy poziom lęku.
      • trampki-w-kwiatki Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 18:46
        "Zła się nie ulęknę i nie klęknę ".
        Tak mi się skojarzyło.
      • daniela34 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 15:23
        Aaa dziś do listy tego, czego się boję (w przeciwieństwie do bomby atomowej) dopiszę, zw bardzo boję się pomysłów Sasina, zwalającego na sorzady dystrybucję węgla.
        • daniela34 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 15:26
          *samorządy
    • angazetka Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:04
      Mam chwilowo tyle problemów, że nie mam siły się bać. Poza tym w Ukrainę to nie w Warszawę, a jakby w Warszawę, to wyparuję, zanim zdążę się pobać.
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:06
        No ale w UA to właśnie problem chmury. Mniejsze problemy stworzyłoby walnięcie w Wawęwink
        • triss_merigold6 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:08
          Zamykasz się w domu i czekasz aż rozwieje
          • ichi51e Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:15
            warto mieć zapas wody pitnej ta w krainie może być skażona
            • youngagain Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:24
              W krainie...zniszczenia ..
              Poetycki poniedziałekwink
        • ichi51e Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:14
          jakby walnięcie w Wwe mogło się obejść bez chmury...
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:15
            Jak się jest w Wawie to się stajesz częścią chmury;-P
            • panna.nasturcja Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 17:54
              Dokładnie, jak się mieszka w Warszawie to się już nie ma problemu.
        • hanusinamama Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 14:15
          Z tego co pamietam to tak wieją wiatry raczej na wschód...a nie ze wschodu wiec predzej na ruskic poleci niz na nas
          • ichi51e Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 16:35
            ja mam windy i przyznam się ze z satysfakcja sprawdzam.
      • nicknanowyrok Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:09
        Niekoniecznie wyparujesz. Głowica taktyczna odparowuje wszystko w promieniu ok kilometra, reszta to fala uderzeniowa i opad radioaktywny.
        • angazetka Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:12
          Mieszkam w centrum Warszawy, jestem sceptycznie nastawiona do niewyparowywania wink
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:16
            Trafnie ujęte
          • heca7 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:27
            angazetka napisała:

> Mieszkam w centrum Warszawy, jestem sceptycznie nastawiona do niewyparowywania
            > wink
            >

Czyli warto jednak mieszkać 20km od Pałacu Kultury wink
            • thank_you Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 14:29
              Myślisz, ze bedą celować w dar od ZSRR? wink
              • heca7 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 15:50
                thank_you napisała:

> Myślisz, ze bedą celować w dar od ZSRR? wink

Pisząc poprzedni post też o tym myślałam. Ale ostatecznie odebrano mu imię Józefa Stalina więc...
        • pupu111 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 19:07
          Przecież to zalezy jaka bomba... Są bomby np. 0.5 kilotony czy 1 kilotona, a sa takie co mają 300 kiloton i większe. Bardzo wątpliwe jest uzycie b duzych ładunków, zwłaszcza na miasto. Mozecie sobie sprawdzic jaki zasięg w zaleznosci od siły bomby na nukemap. Bomba o sile 1 kilotony, zdetonowana na powierzchni ziemi, daje slup ognia na 80 m, fale uderzeniową w promieniu 460 m, a opad radioaktywny na ok. 4 kilometry,,,
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 21:23
            Wiadomix, że zależy. I tak w razie W najgorszy byłby szok, że jednak świat do cna zwariował i opanowanie nieracjonalnych zachowań, paniki. Tysiąc teorii i nie wiadomo kogo słychać, bo nie ma gwarancji, ze pójście w lewo a nie w prawo, czy na odwrót okaże się tym lepszym ruchem.
            Wielu ludzi na szczęście pod wpływem stresu leci na autopilocie, zimno kalkuluje, odcina emocje a potem jak przeżyją to odreagowują. Zawsze oczekiwanie na uchronną czy nie katastrofę jest gorsze od reagowania na fakty.
    • anvalley Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:05
      Jak już walnie to trochę za późno na podróże. Chcesz jechać w opadzie atomowym czy ścigać się z chmurą?
      • youngagain Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:14
        Pojęcia nie mamsmile
        • joyce_byers Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:54
          No ro nadrób wiedzę 🙂 Napisałam ci wyżej , że w ciągu 50 min nie zrobisz nic. Najgorsze co może się stać to to jak zostaniesz dopadnięta przez opad radioaktywny w aucie. A w 50 min (bo w tyle dotrze w elektrowni Zaporowskiej opad do Polski) to nie zdążysz wyjechać poza Polskę i nie zdążycie się NIGDZIE ukryć. A mowa o piwnicy bez okien z zapasami żywności i wody na dłuższy okres.
          • triss_merigold6 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:02
            Z Zaporoża do centralnej Polski - dwa dni, a nie 50 minut, robiono symulacje.
          • rozaliaolaboga Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:50
            Zaporoskiej, błagam!
          • buldog2 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 20:05
            Czy mogłabyś powiedzieć, skąd wzięłaś te 50 minut? Triss wyjaśniła o co chodzi (wszystko zależy od wiatrów, czasem i tydzień może być mało), ale zainteresowało mnie źródło tej opinii, tego poglądu, informacją tego nie nazwę.
          • taki-sobie-nick Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 00:55
            Dlaczego najgorsze?
    • aqua48 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:07
      Ja już jestem stara, przeżyłam nie tylko Czernobyl, ale i zimną wojnę i szkolenia w pierwszych klasach SP jak się zachować w razie wybuchu atomówki gdzieś w pobliżu. Mianowicie należy skulić się na podłodze głową w stronę okna, jak najbliżej tegoż, nakryć porządnie głowę rękami i czekać.
      • 35wcieniu Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:07
        Czarnobyl.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:12
          Czarnobyl (ukr. Чорнобиль, Czornobyl; ros. Чернобыль, Czernobyl). To wersja rosyjska nazwy
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:09
        Myślę, ze ten lek w dzieciństwie przed walnięciem pershinga to taka szczepionka dla mnie i innych żyjących w tamtych czasach. Jak miałam te kilka lat to przy nagłym hałasie zastanawiałam się, czy to już leciwink
        • gulcia77 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:24
          Dżizas, przypomniałaś mi najbardziej odjechaną scenę, jaką w życiu widziałam. Siedziałam sobie w ogródku mojej cioci i wcinałam groszek że strączków, kiedy nagle potężnie dupło od strony domu. I nagle na ogród wybiegł sąsiad z dołu, w pasiastych gaciach i żonobijce i wrzeszczy: Pershing matka! Pershing!".
          Potem się okazało, że mój dziadek z wujkiem przesadzili z destylacją i im wybuchło. Zacierem waliło że dwa lata. 😜😜😜
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:28
            🤣🤣🤣
            Padłam
            U mnie na osiedlu budowali kościół i tak nazywali jakieś głośne maszyny.
          • melisananosferatu Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:58
            Umarlam😀 Moj maz kiedys tak z moim bratem odpalili na lace niegrozna (ekhem) petarde kupiona na odpuscie.
            • y_y Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 20:41
              nic nie mów... mojego ścigała raca na ogródku, patrzylam z balkonu i nieświadoma powagi sytuacji rżałam jak koń 🤪🤪
              • gulcia77 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 22:40
                🤣
          • heca7 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:28
            big_grin
          • panna.nasturcja Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 17:57
            Kwiczę smile)
          • myelegans Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 19:01
            gulcia77 napisała:

> Dżizas, przypomniałaś mi najbardziej odjechaną scenę, jaką w życiu widziałam. S
            > iedziałam sobie w ogródku mojej cioci i wcinałam groszek że strączków, kiedy na
            > gle potężnie dupło od strony domu. I nagle na ogród wybiegł sąsiad z dołu, w pa
            > siastych gaciach i żonobijce i wrzeszczy: Pershing matka! Pershing!".
            > Potem się okazało, że mój dziadek z wujkiem przesadzili z destylacją i im wybuc
            > hło. Zacierem waliło że dwa lata. 😜😜😜

Gulcia, dzieki za to.... bo mam wujowy dzien big_grin big_grin big_grin
            >
        • ga-ti Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 21:44
          Byłam w przedszkolu, wcześniejsze ewakuacje pożarowe mieliśmy po prostu na przedszkolne podwórko, a po wybuchu zrobili nam ewakuację gdzieś na tyły przedszkola do piwnicy ziemianki, to było dopiero ciekawe wydarzenie. Byłam całkowicie nieświadomym dzieckiem.
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 22:12
            Po jakim wybuchu?
            • ga-ti Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 22:59
              Po Czarnobylu, ok, pojechałam z tym wybuchem wink
      • segregatorwpaski Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:45
        Najlepiej też owinąć głowę czymś, np bluzą, kocem, tym co mamy pod ręką. Czekać... tylko nie pamiętam jak długo, Potem wstać zabrać co mamy pod ręką (ciepły koc, wodę butelkowaną, jakieś szczelnie zamknięte jedzenie) i zejść na 48 h do... schronu ew. piwnicy.
        Tyle pamiętam z lekcji.
        Tyle, ze gdzie ten schron w pobliżu - nie mam pojęcia i już googlowałam nie raz, chyba nie mam takowego w zanadrzu.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:47
          Też to pamiętam. A jak wybuch znajdzie cię na zewnątrz, przykryj się czymś i łez tak człowieku kilka dni. Już to widzę. Bombelkow poszłabym szukać.
        • triss_merigold6 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:47
          Białym. W wypadku braku schronu lub piwnicy nalezy uszczelnić i zasłonić okna i drzwi + otwory wentylacyjne, im grubsza warstwa (mebli, książek) tym lepsza.
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:48
            Z uduszenia też można zejść😉
        • aqua48 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:58
          segregatorwpaski napisała:

> Tyle, ze gdzie ten schron w pobliżu - nie mam pojęcia i już googlowałam nie raz
          > , chyba nie mam takowego w zanadrzu.

Mają podawać ale dopiero w momencie bezpośredniego zagrożenia, na razie są utajnione bo jest ich za mało. Jako schron mogą służyć parkingi podziemne i piwnice. Ja pamiętam jeszcze z lat 60, że tam gdzie był schron, były narysowane na budynkach takie znaki białą farbą, podwójne kreski ze strzałkami w dół. Teraz jak sądzę od dawna niewyposażone, niszczejące latami albo używane jako normalna piwnica i tak nie będą się nadawały do niczego.
          • taki-sobie-nick Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 00:57
            Czyli kto ma, ten leci do własnego garażu?
        • gulcia77 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:46
          Najbliższy schron, o ile wiem, znajduje się w moim technikum. Ciekawe, swoją drogą, czy ltoś jeszcze o niego dba.
        • ga-ti Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 21:46
          A po co czekać, na co czekać? Pytam, bo nie mam pojęcia. Czekać z owiniętą głową, a później do piwnicy, a czemu nie od razu do piwnicy?

Jak tak sobie myślę to chyba najtrudniejsze byłoby to, gdybyśmy nie byli wszyscy razem, np. każde dziecko w swojej szkole, my w pracy, czy dzieci gdzieś w autobusach, brrr, wolałabym byśmy byli wszyscy razem, przecież odnaleźć się w tym chaosie byłoby mega trudne.
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 21:59
            Tak, pewnie ludzie wzajemnie by się szukali. A łączności nie byłoby.
            Lubiłam oglądać/czytać dystopie ale chyba im bliżej dramatów wojennych, tym mniej je lubię
            Generalnie brrr
            A schować to chyba trzeba się w razie bliskiego wybuchu przed falą uderzeniową a potem kilka dni przed opadem radioaktywnym w tej przysłowiowej piwnicy.
            Tyle, ze ja mam autystycznego młodzieńca z zaburzeniami orientacji, koniecznością przyjmowania leków na poważne schorzenia i nie widzę tego z jakiejkolwiek strony. Żadnych nieplanowanych działań he, he.
            Wychodzi na to, ze lepiej się nie baćwink
    • 35wcieniu Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:07
      Mhm... Plecaki ucieczkowe czas start.
      Nijak nie podchodzę. Nie mam wpływu.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:09
      Nie, bo od '45 do '98 przeprowadzino 2052 próby nuklearne.
      Jakby pier... we Wroclaw to po 3 dniach nie ma już opadu jeśli mam nieszczęście że wiatr wieje na mnie, a mieszkam 15 km od granicy wrocka.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:10
        Potem tylko potrzebny deszcz i pies w gumowych butach na spacer.
    • skumbrie Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:11
      Upychamy mąkę za listwami i stoimy w kolejce po jodek potasu. Przecież to oczywiste.
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:13
        Kurcze ale u mnie za listwy wchodzą rybiki...
        • youngagain Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:15
          U mnie też. Ostatnio zauważyłam parkę. Chyba rodzinę zakładają u mnie w łazience.
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:17
            Mąka z mięskiem od razu.
            • hanusinamama Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 15:43
              Ja już jakiś czas temu pisałam. Ta mąka w listwach to nie do jedzenia. Ona jest do karmienia rybików czy moli...hodujemy sobie w ten sposób białko.
              • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 16:46
                I to jest prepersowa postawasmile
              • panna.nasturcja Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 18:00
                Wołków, Hanusina, wołków zbożowych smile
        • majenkir Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:41
          Tak lubilam te małe stworki smile
        • skumbrie Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 16:28
          Specjalistki zapytaj, czym odkazić, zanim upchniesz mąkę wink
        • asia_i_p Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 22:08
          Kup kota. Koty żrą rybiki, a mąki nie.
          • pani_libusza Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 22:24
            Mam dwa koty, żaden nie zreuncertain chociaż pod pyszczkiem im podstawiała. Młodszy kot po tym jak przez chwile patrzył na mnie jak na totalna idiotkę, łaskawie raz pacnął rybika łapa. I tyle zainteresowania.
      • malenka9 [...] 03.10.22, 20:49
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 21:26
          Chyba chodzi o efekt psychologiczny, ze coś robimy, by zapobiec tragedii.
        • memphis90 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 14:52
          I znów te głupoty wypisujesz…?
          • memphis90 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 04.10.22, 14:58
            Ze tak zapytam - czy te „mądrości” to od niejakiego dr Sircusa, specjalisty „leczenia jodem atomowym”…?
    • ichi51e Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:12
      😮🙄😳
    • zaczarowanyogrod Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:12
      Bałam się jak wybuchła wojna teraz już o tym nie myślę. I tak nic na to nie poradzę czasem tylko myślę o tym aby moja siostra z siostrzenica były bezpieczne i zdążyły uciec. Tylko nie bardzo mają gdzie. Za granicą mamy tylko jedna kuzynkę która nie utrzymuje z nami kontaktu. No i jej mąż ma wujka z którym siostra rozmawiała tylko przez internet. Nie mają paszportów i nie planują na razie robić a tam są potrzebne. Więc nie wiem jak to będzie. A o siebie się nie boję co będzie to będzie.
    • kasandra33 [...] 03.10.22, 12:13
      • angazetka Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:16
        To nie są "ziemie sporne", tylko ziemie zagrabione przez Rosję, onuco.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:20
          Precz, siło nieczysta. Nic tu nie ugrasz, onucko 🙄
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:19
        Kobieto weź się walnij w ten durny łeb!
        Rosję teraz należ zgnieść, nawet kosztem zimna w dupę przez kilka lat, tylko po to żeby twoje dzieci po rosyjsku nie mówiły jako w ojczystym języku.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:21
          Rusyfikacja i putinizacja to i tak najlżejsza opcja, co mogą z naszymi dziećmi zrobić.
        • demono2004 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 14:35
          kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

> Kobieto weź się walnij w ten durny łeb!
          > Rosję teraz należ zgnieść, nawet kosztem zimna w dupę przez kilka lat, tylko po
          > to żeby twoje dzieci po rosyjsku nie mówiły jako w ojczystym języku.

big_grin big_grin big_grin
          Przypomne ci ten wpis, gdy zaczniesz narzekać na niskie tempertury w domu/mieszkaniu big_grin
          • malenka9 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 20:56
            demono2004 napisała:

> big_grin big_grin big_grin
            > Przypomne ci ten wpis, gdy zaczniesz narzekać na niskie tempertury w domu/miesz
            > kaniu big_grin

raczej nie bedziesz miala szansy. Nie bedzie ogrzewania, gazu, pradu i co najwazniejsze internetu.
            • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 21:26
              Otóż to!
            • demono2004 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 05.10.22, 16:31
              malenka9 napisała:

> demono2004 napisała:
              >
              >
              > > big_grin big_grin big_grin
              > > Przypomne ci ten wpis, gdy zaczniesz narzekać na niskie tempertury w domu
              > /miesz
              > > kaniu big_grin
              >
              > raczej nie bedziesz miala szansy. Nie bedzie ogrzewania, gazu, pradu i co najwa
              > zniejsze internetu.

Zrobię to, gdy internet się pojawi wink Co sie odwlecze, to nie uciecze.
      • ichi51e Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:21
        a które to są te "sporne ziemie". Bo na razie jedyny spór to wydaje się taki ze Rosja uważa ze Ukraina w sumie nie powinna istnieć...
      • bistian Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:21
        kasandra33 napisała:

> Widomo ze Rosja nie odpuści

Padnie, a nie odpuści? Jak Czarny Rycerz z Monty Python?

www.youtube.com/watch?v=v8JB8n053oU
        • ichi51e Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:28
          dobre. i jakże na czasie
        • bananananas Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 15:49
          bistian napisał:

> kasandra33 napisała:
          >
          > > Widomo ze Rosja nie odpuści
          >
          > Padnie, a nie odpuści? Jak Czarny Rycerz z Monty Python?

Dobre skojarzenie wink
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 16:47
            Tak to wygląda.
      • veryvery Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:23
        Aha
        • 35wcieniu Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:45
          Niesamowite zaskoczenie. Ale i tak opętane przymusem zaznaczenia swojej obecności w każdym wątku forumki będą karmiły to ścierwo zakładające pierdyliard wątków z cyklu "Czy używacie widelców?".
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:49
            Pobawić się nie można?🙄
            • 35wcieniu Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:02
              Ależ śmiało, szampańskiej zabawy!
            • 1matka-polka Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:50
              geoardzica_z_mlodymi napisała:

> Pobawić się nie można?🙄

Zycze ci udanej zabawy z ufajdanym trollem😉
              • geoardzica_z_mlodymi Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 16:48
                Nie, między sobą. Troll mi wisi.
      • gulcia77 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:29
        Jedyny sprawiedliwy podział to "Rosjanie, proszę uprzejmie, spier...lać."
      • segregatorwpaski Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:47
        Ziemiami spornymi???
        Nie ma takowych!
      • gama2003 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 13:25
        W sęsie Ukrainę dać rosji a Ukrainców do nieba ?
        Tak tak. Rozmowy pokojowe z mordercami grożącymi całemu światu tak by musiały wyglądać. Bo przecież rosja nie może się wynieść do siebie i zapłacić za tę wojnę.
    • demono2004 [...] 03.10.22, 12:20
      • demono2004 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:20
        Demokracji, znaczy się.
      • sumire Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 12:22
        Ale jaki konflikt?
        Przecież po 24 lutego pyerdoliłoś tutaj, że zdjęcia z Ukrainy to fejki i przeklejki z 2014. Coś się zmieniło?...
        • demono2004 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 14:23
          sumire napisała:

> Ale jaki konflikt?
          > Przecież po 24 lutego pyerdoliłoś tutaj, że zdjęcia z Ukrainy to fejki i przekl
          > ejki z 2014. Coś się zmieniło?...

Bo to wojna miedzy Ameryką a Rosją, na razie tylko rękoma Ukrainy. Spokojnie, ty tez sie na nią załapiesz wink Cierpliwości.
          • sumire Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 14:27
            Na pewno. Tak jak na grafen.
            • demono2004 Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie? 03.10.22, 14:34
              sumire napisała:

> Na pewno. Tak jak na grafen.

Nigdy nic nie pisałam o grafenie, niewykszałcona istoto . Jak chcesz ze mna pogadac, pisz na pocztę gazetową. Tutaj wolę cię nie męczyć dyskusją z kimś, kto przewyzsza cię wykształceniem i inteligencją, w kazdej dziedzinie. No i twoje "fanki" rozczarują się twoja jakze mnaluczką wiedzą smile
              • sumire Re: Boicie się bomby atomowej na Ukrainie?