Dodaj do ulubionych

Czemu konie są jakieś dziwne?

03.10.22, 21:28
Z punktu widzenia kotów i psów , które nigdy wcześniej konia nie widziały, to są potwory jakieś.

Tutaj reakcja wychowanej przez ludzi pantery na stłasne potfffooooory:

Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 03.10.22, 21:32
      To czarna pantera, a nie kot... widzi dziwne żarcie.
      • cojapaczem Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 03.10.22, 21:40
        Ale ogólnie mi chodzi smile

Miałam kiedyś kota i psa.
        Kot urodzony na dziko w mieście, więc żadnych wcześniejszych kontaktów nie miał. Mało zawału nie dostał jak zobaczył kucyka. Dosłownie sparaliżowało go, oczy wybałuszone i wpatrzone jak w ufo. Można go było kręcić jak kurą, a głowa pozostawała w tej samej pozycji.
        Pies wzięty ze schronu jako szczeniak jak pierwszy raz zobaczył konia to zaczął piszczeć i się za mnie chować. Kolega psa ( też pies) wychowany na przedmieściach miasta też panicznie bał się koni.
        Wiem na 100% ,że nie chodziło o wielkość bo zupełnie inaczej reagowały na krowy ( psy chciały się bawić , kot obojętny) i sarny ( wszystkie olewały).
        • 35wcieniu Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 09:42
          https://i.pinimg.com/originals/73/2f/98/732f9852f2e088c475e4bdd580325d8f.png
        • ichi51e Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 08:42
          No nie wiem przecież psy myśliwskie od początku oswojenia konia współpracowały z konmi
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 03.10.22, 23:38
      Konie widzą zagrożenie w tym dzikim koteczku, który jednym pazurem przerwie ci tętnice.
      Prędzej bym tego konia do salonu wprowadzila niż tego "kotecka".
    • princy-mincy Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 09:12
      W szkolce, w ktorej jezdza moje dzieci sa tez koty i 2 psy- nie boja sie koni, a koty sa wrecz z nimi zaprzyjaznione- laza po bramkach boksow, spia w boksach na koniach.
    • slonko1335 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 09:46
      no takiego dużego psa/kota nie widziały wcześniej
    • cisco1800 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 11:13
      Mój domowy kot (swoją drogą bździdupa straszna) podobnie zareagował na krowy na działce na wsi. Dosłownie stał w bezruchu, z jedną łapą w powietrzu i wytrzeszczem oczu smile
      • cojapaczem Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 11:56
        smile
    • blasckbird13 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 11:20
      Ale to Luna jest big_grin
      Luna to słodka trąba. Boi się większości rzeczy i nowych sytuacji, a na tym filmie, była jeszcze kociakiem (choć już wyrośniętym), więc bała się bardziej.
      • kira02 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 09.10.22, 11:31
        I ta właścicielka nie boi się, ze ktoregos dnia w zabawie Luna przegryzie jej gardło?
    • berdebul Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 11:43
      Mój pies kocha konie, ale jest z linii psów polujących przy koniu.
    • profes79 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 11:52
      Jeżeli wcześniej nie miał do czynienia to nic dziwnego, że się boi czy jest nieufny. Gdzieś w sieci widziałem filmik jak "zapoznawały się" ze sobą młodziutki jelonek i mały niedźwiadek (odchowywane przez kogoś) - wyglądało to komicznie bo nie wiadomo było który się bardziej boi tego drugiego smile
        • ichi51e Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 08:44
          Nie no niedźwiedź ciekawy co to.
          • profes79 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 10.10.22, 10:21
            Tak, ale zauważ, że staje na tylnych łapach a dla niedźwiedzia to jest postawa obronna.
    • babsee Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 12:27
      Ja byłam bardzo ciekwa jak nasz pies zareaguje jak podchodziłam z nim do padoku-otóż nic,zero reakcji, niuchał okrutnie nosem ale on ma ciągle nos przy ziemi.Nawet łeb wsadził za zerdzie żeby sie wody napic z wiadra i wtedy konie sie zorientowaly, ze cos nie gra, podeszły, pies stał i sie gapił i wyciągnał pyska-koń schylił łeb i sie powąchaly po pyskach...to bylo absolutnie cudne. Ale nasz pies byl socjalizowany od małego bardzo mocno i generalnie mało czego sie boi.
      Natomiast stanął jak wryty jak koń zarżał...o tak...wtedy sie zdziwił na maksa.
      Gdzieś czytałam,że psy myśliwskie w naturze swojej nie maja strachu przed końmi więc może to prawda.
    • slonko1335 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 12:37
      Mój pies jak mu coś nie pasuje to udaje że tego nie widzi i że tego nie ma, podobnie reagował na konie do momentu aż któryś z domowników nie miał z nimi kontaktu. Byliśmy w stajni, pies nic, w pewnym momencie córka podchodzi do boksu, wystawia rękę do końskiego łba i nagle słychać głęboki gardłowy warkot. Nie wiem czy ostrzegała konia czy ją.
    • sueellen Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 22:43
      Nie konie są dziwne, tylko koty. Dziwnie reagują na różne rzeczy np ogórki. Mieszkam na wsi gdzie są i konie i kury i owce i koty. Jakoś wspolegzystuja i się chyba sobą specjalnie nie interesują. W każdym razie nie zauważyłam...
      • borsuczyca.klusek Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 22:49
        Kot dziwne reaguje na ogórka, bo myśli że to wąż 😁
        • memphis90 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 07.10.22, 07:59
          A skąd kot wie, co to wąż…?
          • borsuczyca.klusek Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 07.10.22, 08:16
            Atawizm 😉
        • vivyan Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 10.10.22, 07:42
          Moje koty chyba nie mają w swoim "katalogu" takiego czegoś jak "wąż", z ciekawości kiedyś zrobiłam ten test z ogórkiem i ogórek został obwąchany (obydwa koty) a nawet polizany (jeden kot, ten bardziej żarłoczny) 😅🙈🥒
          • borsuczyca.klusek Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 10.10.22, 10:14
            Może w naszym klimacie to nie działa, bo węże nie stanowią takiego zagrożenia?
    • borsuczyca.klusek Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 04.10.22, 22:48
      Mój ukochany, wypieszczony, wychuchany i wyniuniany szczurek ocipiał na widać ślimaka winniczka. Zwierzęta to jednak dzikie stwory i nie do końca wiemy co im w głowach siedzi 🤷‍♀️
    • taki-sobie-nick Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 01:54
      A czemu ludzie wychowują panterę?

Na miejscu tej dziewczyny ja bym kotecka tak nie tuliła.
      • aamarzena Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 02:03
        Bo to koteczek odrzucony przez matkę, urodzony w niewoli. Babka ja odchowala, nie jest laikiem, ma doświadczenie z dzikimi kotami, z tego co czytalam. Podglądam czasem jej filmiki ze wzgledu na psicę, która tez posiada.
        • taki-sobie-nick Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 02:11
          No dobrze, ale nie ona pierwsza i nie ostatnia została odrzucona przez matkę jako urodzona w niewoli.

• cojapaczem Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 07:00
            no i ?
            • taki-sobie-nick Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 23:23
              No i, skoro nie każdy kotecek odrzucony przez żyjącą w niewoli matkę wychowuje się z ludźmi, to i ten nie musiał.
              • ichi51e Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 07.10.22, 08:20
                cynicznie napisze ze każde dzikie zwierze zeby nie być niebezpieczne musi zostać "odrzucone przez matkę" tj zabiera się je jak wczesnie się da.
        • elinborg Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 09.10.22, 12:55
          To sa głodne kawałki dla naiwnych
      • cojapaczem Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 06:59
        A niby czemu ma nie tulic ?
      • ichi51e Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 08:46
        Bo to Rosjanie w Rosji jest duży popyt na egzotyki. Niedźwiadki tygrysy. TZ miał kumpla co pracował w zoo tam była taka zasada ze tygrysica „dusiła” a potem tygrysiątka szły na handel na wschód
    • ichi51e Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 08:41
      No tak Rosjanie lubią egzotyczne zwierzęta.
    • szarmszejk123 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 23:41
      Jak na mnie kiedyś w lesie wyskoczył łoś, to oboje z koniem mieliśmy podobne miny, a ja przecież teoretycznie wiedziałam, że łoś to łoś...
      Nie jest niczym dziwnym, że boją się nieznanego. Koty i psy wychowane w stajni koni się nie boją.

Ps. Bywa, że koń boi się czerwonej tasiemki albo jakiegoś śmiecia na drodze. A mój pies czasem szczeka na "nowe", przewrócone drzewo na dobrze znanej ścieżce.
      To przecież żadne potwory..
      • memphis90 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 07.10.22, 08:01
        Jakby na mojego konia wyszedł łoś, to pewnie zatrzymalibysmy się dopiero w stajni…
        • szarmszejk123 Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 10.10.22, 09:56
          Tak było 🤣 spierdzielalismy, aż się kurzyło, zwłaszcza, że łoś nie był chyba przyjaźnie nastawiony i na nas nafukał:p
    • 3-mamuska Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 06.10.22, 23:47
      Nie zauważyłam tego zjawiska w każdej stadninie są koty znają konie i się nie boja śpią z nimi.
      Natomiast baba z filmiku … dobrze ze kot w panice jej nie poranił.
      • taki-sobie-nick Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 09.10.22, 23:47
        Uwielbiam takie zdjęcia!
      • bulzemba Re: Czemu konie są jakieś dziwne? 10.10.22, 07:14
        A widzłaś kiedyś nagranie kotów niewychodzących jak mogły wyjść?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka