Dodaj do ulubionych

Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu

03.10.22, 21:52
Oglądam relację jednej influencerki na instagramie, gdzie gwiazda chwali się, ze właśnie jedzie po dzieci (koło południa), bo zapomniała zgłosić w przedszkolu, bo nowy miesiąc, wiec nie ma dla nich obiadu, ani nie było śniadania.
Rozumiem, ze profil typu ujowa pani domu to licytacja, kto ma bardziej wyrąbane, ale dzieciowy profil na instagramie?
Zostawiłyście kiedy głodnego bombelka bez opcji posiłku w placówce?
Obserwuj wątek
    • black_magic_women Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 03.10.22, 21:59
      Obstawiam panią, która chwali swoje silikonowe piersi... A dzieci mam w państwowych przedszkolu i szkole, tam nawet gdybm się zapomniała (?) i nie opłaciła na czas, jeść by i tak dostały. Kiedyś byłam świadkiem, że jakaś matka k.15 (czyli połowa miesiąca) dostała karteczkę z przypomnieniem o płatności za posiłki w przedszkolu.
      • furiatka_wariatka Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 03.10.22, 22:14
        A mi to do cudakowej pasowało, i weszłam na jej strony i bingo smile
        • black_magic_women Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 12:08
          Aha to ja ją znam tylko z ematki.
        • 18lipcowa3 Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 12:12
          Cudakowa juz ma dzieci w przedszkolu?
          Ja ciągle co ją widze w necie to te dzieci takie małe.
      • 18lipcowa3 Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 12:13
        Sylwia?
    • g.r.uuu Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 03.10.22, 22:15
      Na szczęście nikt nie ma pomysłów zgłaszania zapotrzebowania na posiłki, zgłasza się nieobecność tylko. W samym fakcie zapomnienia nie widzę nic dziwnego, zdarza się, że coś umknie i się nie zrobi e terminie
      • furiatka_wariatka Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 03.10.22, 22:21
        "Na szczęście nikt nie ma pomysłów zgłaszania zapotrzebowania na posiłki, zgłasza się nieobecność tylko."

To zależy od przedszkola. W naszym przedszkolu było tak, że trzeba było zamówić dziecku jedzenie na miesiąc z gory i firma kateringowa przywoziła tyle porcji ile było zamówionych na dany dzień. Oczywiście można było rano odwołać do którejś tam godziny. Przedszkole niepubliczne, bez własnej kuchni. I co miesiąc, był problem, że iluś rodziców nie zamówiło dzieciom jedzenia, bo zapomnieli, dokładnie jak cudakowa. Panie w przedszkolu po prostu starały się jakoś kreatywnie dzielić porcję na mniejsze, żeby dzieci nie chodziły głodne. Ale było to wkurzające, bo jednak nawet jeśli ktoś ma słaba pamięć i jest zarobiony, to może przecież ustawić sobie przypomnienie w telefonie.
        • palacinka2020 Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 16:38
          Zastanawia mnie jaki jest sens takiej organizacji. Dlaczego jedzenie maja zamawiac rodzice co miesiac a nie przedszkole dla wszystkich? Przeciez wiadomo ile dzieci jest zapisanych.
          • lily_evans011 Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 16:41
            Bo pewnie rodzice płacili bezpośrednio na konto firmy cateringowej.
            • palacinka2020 Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 19:33
              No i dlaczego tak to jest zorganizowane? Przeciez duzo latwiej jest placic przedszkolu, zaloze sie ze co miesiac jakies dziecko zostaje bez obiadow. Jak juz place za przedszkole to all inclusive.
      • berdebul Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 03.10.22, 22:28
        Widzę coś dziwnego w fakcie zostawienia dzieci bez śniadania i odebrania ich w okolicach południa.
        • g.r.uuu Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 03.10.22, 22:42
          Zakładając, że dzieci zostały odwiezione do przedszkola np. na 9 i nikt przy wejściu nie powiedział, że jest problem, to zanim przedszkole ten problem zasygnalizowało i rodzic dojechał to się robi koło południa
    • cegehana Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 03.10.22, 22:32
      Dla mnie to ujowe jest przedszkole i to że niby dla dzieci gwiazd a nie rejonowa przechowalnia w której nie ma opcji na karmienia takiego głodnego dziecka i ewentualnie dopłaty później. Mogliby chociaż przypomnienia sms wysyłać.
    • arthwen Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 03.10.22, 22:37
      No ja codziennie zostawiam bez opcji posiłku w placówce, bo odmawia żywienia dostępnego w tejże. Raz sobie nie spakował (przygotowanych przeze mnie, nie żeby sam robił) śniadaniówek i wtedy faktycznie był głodny wink
    • enigma81 Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 12:21
      Moje chodziły do państwowych przedszkoli z własną kuchnią, więc problem nie istniał. Zgłaszać musiałam ew nieobecność dziecka, żeby za niewykorzystane posiłki nie płacić.

Skoro w innych placówkach trzeba co miesiąc zamawiać to ustawiam sobie przypomnienie w telefonie bo to jednak rzecz z gatunku ważnych.
    • mia_mia Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 12:21
      Mój bombelek ma język i nie wiem co to za przedszkole gdzie głodne dziecko nie dostanie jedzenia. Nie wiem jak ona, ale ja mam telefon zdarzało mi się dzwonić po ustalonej godzinie i dziecko w szkole dostawało obiad.
    • laura.palmer Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 16:54
      Nie widzę problemu. Nakarmiła pewnie dzieci śniadaniem przed wyjściem z domu, odbiera koło południa. Bombelki nie zginą z głodu, bo nie dostały posiłku przez 4 godziny.
    • 18lipcowa3 Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 17:07
      Nie ma opcji.
      Zarówno w szkole jak i wcześniej w przedszkolu miałam obiady na liście opłat i jak wchodziła wypłata to od razu szła kasa na nowy miesiąc .
    • chococaffe Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 19:25
      Ja zrobiłam odwrotniebig_grin Wykupiłam obiady, chociaż na prośbe dziecka odbierałam je przed obiadem bo obiadu "nie chciało". Wzięłam pod uwagę, że trzylatek może zmienić zdanie pod wpływem czegokolwiek. I słusznie!
    • szmytka1 Re: Plotkarsko - jedzenie w przedszkolu 04.10.22, 20:12
      Bombelek nr 1 nie jadł w ogóle w placówce, bo nie chciał. Nosił suche buły, nawet nie kanapki. Kryjan nr 2 dostaje jeść, nic nie muszę zgłaszać. Rano policzą sobie dzieci i wiedzą ile muszą ugotować, czasem nawet dokładki dają.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka