Dodaj do ulubionych

Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest? n/t

03.10.22, 23:48
Jak wyzej w temacie.
Obserwuj wątek
    • borsuczyca.klusek Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 03.10.22, 23:57
      Myślę, że nie ma sensu się nakręcać, bo w niczym to nie pomoże.
      • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:17
        Nie nakręcam się bo i tak nie mam wpływu na nic.
        Ale zastanawiam się, czy się odważą.
        Na ten moment wydaje mi się, że to jedynie straszak i prężenie muskułów.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:24
          Też tak sądzę. Ale jak ktoś ma muskuły trzeba brać to pod uwagę, ze jak rozum straci, to tylko w kupie sila, by go obalić.
        • princesswhitewolf Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:10
          Yenna, na tym forum nie wolno sie.nantakiw tematy zastanawiac, choćbyś myslala i o tym z największym spokojem. Uslyszysz ze nakrecasz sie, siejesz panike itd.
          • taniarada Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 04:52
            princesswhitewolf napisała:

> Yenna, na tym forum nie wolno sie.nantakiw tematy zastanawiac, choćbyś myslala
            > i o tym z największym spokojem. Uslyszysz ze nakrecasz sie, siejesz panike itd.
            >
            Coś Ty się taka ostatnio zrobiła delikatna i wrażliwa .Następna co myśli że życie zależy od forów .Wrzuć na luz kobieto .Nic się nie liczy od ludzkiej przyjaźni .Spoko.
            • princesswhitewolf Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 09:49
              >Coś Ty się taka ostatnio zrobiła delikatna i wrażliwa .Następna co myśli że życie zależy od forów .Wrzuć na luz kobieto .Nic się nie liczy od ludzkiej przyjaźni .Spoko

Ja sarkastycznie to napisalam przeciez.
          • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:22
            A bo to histeryczki, co mysla, ze jak sie bedzie milczec, to tematu nie ma.
            Na ten moment nie da sie uniknac czytania analiz, czy jakus tam scenariusz jest realny bo one sa wszedzie wink
            Ale to jeszcze nie znaczy, ze juz, zaraz i teraz yebnie.
            • primula.alpicola Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:27
              yenna_m napisała:

> Na ten moment nie da sie uniknac czytania analiz, czy jakus tam scenariusz jest
              > realny bo one sa wszedzie wink

Ależ da się.
              • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:32
                Ja czytam i będę to robić. Lubię wiedziec, co sie dzieje na swiecie, spieprzac z Polski w razie draki tez nie będę pomimo mojej ogromnej antyrosyjskosci.
                Unikanie trudnych tematow to dosc lękowa strategia.
                Czego sie boisz?
                • panna.nasturcja Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 16:01
                  Primula nie napisała, że się boi tylko, że nieprawdą jest iż nie można uniknąć analiz, bo są wszędzie. Otóż bez problemu można ich uniknąć jeśli ktoś nie jest zainteresowany czytaniem. Chcesz czytać to czytasz, ale nikt nie musi.
            • evening.vibes Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:50
              yenna_m napisała:
              > A bo to histeryczki, co mysla, ze jak sie bedzie milczec, to tematu nie ma.

Nie - to osoby, które nie są ślepe i rzygają trzecim wątkiem na ten sam temat bo histerycznej atencjuszce nie chciało się ogarnąć pierwszej strony forum.

• yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:56
                Nie musi sie chciec.
                Jezu, jak ty sie boisz.
                Moze nie wlaz tam, gdzie czytasz cos, co cie potem przeraza?
                Są rozne miłe grupy robotkowe na fb. Zalecam. Serio. Bo sie wykonczysz z tym poziomem lęku.
                • evening.vibes Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:59
                  yenna_m napisała:
                  > Nie musi sie chciec.

No nie musi - można być niekulturalnym i rżnąć gupa.

Walnęłaś głupotę i zamiast grzecznie przeprosić histerycznie starasz się odwrócić sytuację agresywnie atakując innych uczestników próbując wmówić im histerię i 'banie się'. Rżnij, rżnij...
                  • yenna_m [...] 04.10.22, 08:02
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • evening.vibes Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 08:03
                      yenna_m napisała:
                      > Przepraszac?

Tak - 'sory nie zauwazyłam, że sa już 2 wątki na ten temat, idę się tam wpisać'.

Za to, ze ci korba ze strachu odwalila i prawie sie w gacie, tchor
                      > zu, zesr..las?

Agresja, atak, wpieranie. Żałosna jesteś. Atancjuszowski przygłup.
                      • yenna_m [...] 04.10.22, 08:05
                        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                  • princesswhitewolf Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 09:50
                    >Walnęłaś głupotę i zamiast grzecznie przeprosić histerycznie starasz się odwrócić

Oh to ty ( specyficzny styl pisania). Moze w koncu ustalisz jaki masz nick.
            • m_incubo Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 09:07
              yenna_m napisała:
              > A bo to histeryczki, co mysla, ze jak sie bedzie milczec, to tematu nie ma.

Nie, to nie histeryczki.
              Ale co powiesz o osobach, zakładających kolejny bezsensowny wątek, bo rzekomo pilnie czytają i śledzą temat, ale tamten wątek i inne jakoś jednak pominęły i muszą koniecznie założyć nowy.
              Podasz tu chociaż te jakieś analizy, których poznania rzekomo "niedasie" uniknąć, bo niestety chyba uniknęłam.
              Nie chce mi się sprawdzać, czy sraczke kowidowa też miałaś.
              • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 14:47
                Nie sledze kazdego watku. Przepraszam, nie jestem no-lifem. Bywam tutaj z doskoku, czytam niezwykle wybiorczo, przyzwyczajona jestem, ze jak sie watek niechcacy zdubluje to moderacja je łaczy lub kasuje.
                Naprawdę serdecznie przepraszam wszystkie panie bez zainteresowań i zycia, ktore zagospodarowujac nudę wyniklą z nadmiaru czasu, czytają emamę od dechy do dechy.
                Niestety, nie poprawię się smile Wiec zapewne podobne NIEWYBACZALBE lapsusy bedą mi się przytrafiac wink
                Przykro mi. A wlasciwie to nie wink
                Za to tez przepraszam.
                • m_incubo Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 15:02
                  Wybaczam, wybaczam... Widzę wyraźnie, że nie tylko nie jesteś egzaltowaną histeryczką, nie tylko nie jesteś nołlajfem, z zainteresowaniami i życiem, w przeciwieństwie zapewne do mnie, ale na szczęście nie jesteś też nieogarem, który musiałby najsampierw przeczytać całe internety, żeby wychwycić na pierwszej stronie Ematki inny wątek z atomówka w tytule big_grin
                  Normalnie aż mi głupio, że wzięłam cię za przynudzającą histeryczkę, która nie do końca rozumie, co się do niej pisze, a w rzeczywistości ty tu przyszłaś analizować sytuację na świecie i perły przed wieprze rzucać big_grin
                  • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 15:19
                    Tak na serio: co to za zarzut, ze ktos napisal wczoraj po 23 watek bo nie zauwazyl innego watku, napisanego tuz przed 23?
                    Bylo pozno a ja naprawdę nie sledzę wszystkiego, bo wiekszosc tematow na ematce wydaje mi sie malo interesujaca.
                    Zalozylam watek bo oderwalam sie na chwile od ksiazki i zobaczylam jakis artykul na upday. Tak po ludzku - bylam ciekawa odczuc innych osob. Nie, nie w celu siania paniki (gdybys przeczytala moją odpowiedz napisaną chwilę po zamieszczeniu wątku to bys wiedziala, ze na ten moment uwazam, ze jest bezpiecznie).
                    Ja niestety z tych, co to nie panukuja wiec covid mnie zastał z brakiem amantadyny, kryzys z brakiem cukru a wojna prawdopodobnie z brakiem łomu i mąki pod...(no wlasnie, nawet nie pamietam pod czym).

Ja po prostu nie rozumiem tego ataku. Bo poszedl gruby atak, ktory mnie niezmiernie zadziwil.
                    Mnie sie wydaje, ze to jakas grupowa reakcja lękowa. Byc moze wczesniej bylo tego duzo na ematce a ja czegos nie zauwazylam, skupiając sie jak zwykle na watkach kocich (no dobra, slub od pierwszego wejrzenia tez czytam namietnie).
                    I nie, nie przyszlo mi do glowy, ze ktos moze tak lękowo zareagowac. Dlaczego? Poniewaz podchodzę do sprawy spokojnie i przyzwyczailam sie, ze sytuację sie ogarnia w miarę jej ewoluowania a nie nakręca na zapas. I dlatego, ze hodowanie kotow dalo mi tak po dupie, gdy idzie o sytuacje kryzysowe, mierzenie się ze smietcia itd, ze po prostu nawet z tylu glowy nie mialam takiej mozliwosci, ze kogos to moze nakrecic na jakies napady paniki.

Cieszę sie, ze znasz lepiej moje motywacje.
                    To miłe.
                    Ale niestety, pomimo czulego pochylenia się nad moją emocjonalnoscią, pomylilas się. Po prostu zwyczajnie nie pomyslalam, ze ktos moze sie wystraszyc.

Tyle ode mnie, tym razem bez jadu.

Irytuje mnie, gdy ktos probuje mi wmawiac, ze jestem wielbladem. I chyba nie jestem w tym osamotniona, prawda?
                    • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 15:38
                      Aha. A z racji tego, ze forum nie przewiduje mozliwosci kasowania powielonych watkow, to juz zarzut o to, ze zdublowany watek wisi, powinien isc do moderacji, ze sie obija.

Niestety, chocby skaly sr...ły, nie jestem w stanie usunac sama zdublowanego wątku.

Wiec o co ta afera?

Inna rzecz, ze gdyby ktos mi milo napisal "droga Yenno, jest juz taki watek, dublujesz temat" zamiast agresywnie atakowac, to i reakcja bylaby inna.
                      • m_incubo Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 18:53
                        Chryste...
                        Jesteś bardziej przerażająca niż groźba atomówki.
                        • m_incubo Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 18:57
                          I znamienne, że to twoje posty zostały w tym wątku wycięte, mimo, że to inni są rzekomo agresywni, znerwicowani, przerażeni i atakują, a ty tylko przechodziłaś z tragarzami, żeby nołlajfom mimochodem przynieść krużganek. Zieeeew.
                          • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 19:08
                            Zabolal ten non life. Widac byl trafny.
                            Nie poradze, nie czuję sie winna zwlaszcza, ze zarzuty to piaskownica.
                            • m_incubo Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 08:42
                              Tak, strasznie mnie zabolał, trafiłaś w samo sedno. Do tego ci zazdroszczę.
                              Nie wiem czego, ale ty na pewno coś znajdziesz big_grin
                    • angazetka Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 19:06
                      Hej, wczoraj były dwa wątki - bomba atomowa a dzieci w szkole, a wcześniej, czy się boimy bomby w Ukrainie. Oba długie. Jak się pojawia trzeci, identyczny, to wiesz. Zwłaszcza gdy jeszcze jest podbijający lęki.
                      • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 19:11
                        No i?
                        Do moderacji prosze kierować pretensje.
                        Nie zyję na forum.
                        Omiń, jak nie interesuje cie cos.
                        Nie potrafisz? To znaczy, ze masz problem. I to jest Twpj problem.
                        • angazetka Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 19:14
                          A chciałam miło wyjaśnić, skąd wkurw na trzeci bombowy wątek w 24 godziny.
                          • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 23:07
                            Watek o trollach z jechaniem po mnie na chyba 20 postow byl srednio dyplomatyczny. No ale w sumie wali mnie to. Byleby nicka nie przekrecaly wink

Bosze, jaka jestem gwiazda ematki... 😂😂😂 Jaka opiniotworcza. I w dodatku kto by pomyslal, ze taka CELEBRYTKA!
                • princesswhitewolf Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 20:02
                  Naprawdę serdecznie przepraszam wszystkie panie bez zainteresowań i zycia, ktore zagospodarowujac nudę wyniklą z nadmiaru czasu, czytają emamę od dechy do dechy.

Bingo
                  • angazetka Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 23:22
                    Sringo, sprawdzenie przed założeniem wątku, czy nie ma podobnego założonego niedawno, jest podstawą netykiety.
                    • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 23:27
                      Nie jest. Chyba, ze sie mieszka na forum i to forumowe zycie staje sie najwazniejsze. To wtedy takie rzeczy urastaja do rangi problemow o ststusie "priorytet".

Przykro mi, tego typu czynnosci NIE SĄ wysoko na liscie moich priorytetow.

A teraz wybacz, udam sie poczytac ksiazke.
                      Co bedzie zdecydowanie lepszym pomyslem na sensowne spedzenie reszty tego wieczoru smile

Nie zapomnij wykuć tytulow dzisiejszych postow na pamięć wink Gdybym sie jutro machnela zakladajac kolejny watek, bedzie jak znalazl wink

Paaaa! Buziaczki sto dwa ❤️😘😘😘
                    • princesswhitewolf Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 23:32
                      >jest podstawą netykiety.

Wez wrzuc na luz. Jak mozna mowic o netykiecie na forum ktore powinno sie nazywac nie ematki ale ejatki.

( Nie bierz ad personam. Mowie ogolnie. Po co takie przepychanki z nia?)
                      • m_incubo Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 08:44
                        Żeby poszła poczytać książkę.
          • chicarica Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:54
            Na tym i nie tylko na tym forum są trolle mające na celu zrealizować plan Putina: Europa ze strachu ma wymięknąć i wycofać poparcie dla Ukrainy.
            Ryzyko oczywiście jest, z tym, że w odwecie za użycie broni nuklearnej NATO zrówna Putinowi Moskwę z ziemią przy pomocy takiej samej broni. Nie mamy żadnego wpływu na to, czy to się stanie czy nie, a wymięknięcie przed Putinem na dłuższą metę tylko pogarsza sytuację. To g.wno trzeba zdusić już teraz, nawet za cenę tego, że tej czy następnej zimy trochę nam tyłki zmarzną. Wytrzymamy.
            • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 08:00
              Alez oczywiscie. Zero ustepstw dla uja i twarde stanowisko.
              Z ruskimi tylko tak, dociskac i dojezdzac wszedzie barachlo na maksa, bo oni tylko zamordyzm szanują.
              Gdybym nie przegadala wielu godzin z dziesiatkami ruskich hodowcow i nie widziala tych imperialistycznych zrytych beretow, wielbiacych Stalina i Putlera, to moze bym uwierzyla, ze ich trzeba traktowac jak czlowieka cywilozowanego.
              Ale im daleko do cywilizacji z tej zabitej dechami Azji.
            • princesswhitewolf Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 09:53
              >Na tym i nie tylko na tym forum są trolle mające na celu zrealizować plan Putina: Europa ze strachu ma wymięknąć i wycofać poparcie dla Ukrainy

Też bym tak twierdziła gdyby temat nie byl poruszany przez najpoważniejsze media teraz.
              • chicarica Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 10:39
                Owszem, poruszany jest, ale trolle mają na celu wywołanie paniki: uuuu, umrzemy bo nie będziemy mieć 24 stopni w zimie w domu i nie będziemy mogli chodzić w gaciach gdy na dworze 20 stopni mrozu. Powiem tak: ja jestem w stanie chodzić w wełnianych gryzących gaciach nawet przez całą zimę, żreć płatki owsiane namaczane na noc w zimnej wodzie i posiedzieć parę godzin bez prądu każdego dnia, jeśli ma to oznaczać, że ruskie orki zdechną z głodu, a Putin sczeźnie.
                • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 11:00
                  Paniką jest nerwowe reagowanie na tego typu spekulacje.
                  Ja sie dziwie, ze ktos o slabych nerwach wchodzi w przestrzen, gdzie sie takie tematy porusza.
                  Albo wycisz sobie autorow tych watkow (zalecam, ja wlasnie powyciszalam histeryczki) albo idz w miejsca, gdzie sie takich tematow nie porusza, typu np grupy handmade. Po kij wchodzic gdzies, skąd sie wychodzi z korbą, atakiem paniki i lękiem?
                  Przeciez to chore.
            • wkswks Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 12:11
              Nie zmiotą Moskwy tylko zaatakują jej wszelka broń konwencjonalna, w tym cała flotę na każdym morzu. Putin zostanie bez atomu i bez statków.
              • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 12:28
                Wytlumacz mi, po conpodbijasz ten szkodliwy watek? wink
            • konsta-is-me Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 15:45
              Ale plan już się udał w takim razie, bo jakoś nikt nie ma zamiaru cierpieć za Ukraine ( w wyjątkiem Polski).
              Nikt nie będzie się rzucał na stos ( z wyjątkiem Polaków).

Bez przesady z tym trollami, w feworze tropienia "ruskich trolli" niektórzy tak się zapędzili,że są ślepi na wszystko inne.
              I jestem- oględnie mówiąc niespecjalna fanką Rosji i ogólnie wschodu od zawsze.
              I nie chodzi o to że mamy wycofywać poparcie dla Ukrainy, ale też może trochę rozsądku i chłodnego spojrzenia?
              Boje się że tego nam zabraknie ,damy się sprowokować , ulegniemy emocjom i ...w taki czy inny sposób Rosja odniesie z tego korzyści
              Nawet jak nie wygra, to nam zaszkodzi.
              • geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 16:05
                Przesadzasz
                • konsta-is-me Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 19:38
                  geoardzica_z_mlodymi napisała:

> Przesadzasz
                  Oby 👍

• tanebo001 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 19:41
                Czyli co proponujesz?
                • konsta-is-me Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 23:32
                  Proponuję nie ulegać ślepym emocjom i nie wyrywać się przed szereg, bohatersko nadstawiając pierś i krzyczeć "Gińmy za Ukraine".
                  Ale ponieważ uwielbiamy się poświęcać,to w taki czy inny sposób i tak swoją działkę zapłacimy i to większa niż inne kraje,które używają rozumu.I będziemy jak zawsze chlipac że wzruszeniem nad własnymi serduszkami.
                  Ktokolwiek usiłuje na tym forum dać znać, że większość krajów wręcz oficjalnie oświadczyła ,że jakby co, to one umywają ręce,zapewne będzie wyzwany od ruskich trolli.
                  Bo jesteśmy błogo i głupkowato przekonani że Ukraina straszliwie obchodzi całą Europę i niewątpliwie natychmiast rzuca się nam na pomoc.A ja nie wierzę w to.Predzej poświęca częściowo Polskę, nie od razu w sensie dosłownym,ale nie liczmy że cały świat pójdzie w bój za Ukraine- nie pójdzie !!
                  • tanebo001 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 23:35
                    OK. Czyli zgodzisz się na okupację ruską? Poślesz dzieci na dodatkowe lekcje ruskiego?
                    • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 23:46
                      Ja sie nie zgodzę ponieważ okupacja ruska moze konczyc się Syberią, Buczą i innymi takimi, co znamy z historii Polski i ze wspólczesnej historii swiata.

Jakis czas temu jeden ruski mi napisal, że w Ukrainie to jednak jest operacja specjalna i oni (czyli ruskie) sa tam mili. Jednak kiedy przyjdą do Polski to juz bedzie wojna i inne zasady (gorsze).

Nie twierdzę, ze ta wojna na ten moment jest realna. Ale biorac pod uwagę rozległą i wyjatkowo obrzydliwą tfutfurczosc znanych mi rozlicznych ruskich hodowcow, smiem twierdzic, ze oni rzeczywiscie tak myślą i o tym marzą.
                    • konsta-is-me Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 23:48
                      Jaka znowu okupację ruska?
                      O czym ty piszesz w ogóle, znowu jakieś romantyczne bzdury ?
                      • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 23:59
                        Poczytaj moze o tym, jak ruscy traktują podbite tereny. O pierwszej i drugiej wojnie czeczenskiej chocby. Zacznij od Politkowskiej na przyklad. Polecam. Oczka sie szybciutko otworzą.
                        • konsta-is-me Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 04:21
                          Ale po co mi piszesz "jak ruscy traktują"? Sama otwórz oczki i przeczytaj uważnie o czym pisze, bo nie zrozumiałaś.
                          Ja o co innego pytałam ,mianowicie dlaczego niektórzy, jak widać są wewnętrznie gotowi się poddać ruskiej okupacji a najchętniej rzucić się na stos i zostać Chrystusem narodów?
                          Skoro już tak bardzo zjednoczyliśmy się z Ukrainą, że jesteśmy jednym narodem, jedna krwią według co poniektórych i koniecznie chcemy ratować świat własną piersia.
                          A ja nie chcę
                          Ja chcę żeby Polska była jak najdalej od Rosji i ogólnie Wschodu.
                          Pomoc Ukrainie przecież jest po to, żeby to oni teraz byli buforem od Rosji ,bo i tak mamy Białoruś za rogiem.Dlatego ciągniemy ja za uszy do NATO .
                          Nie dlatego że "Rosja jest niedobra" ( chociaż jest).I chyba nikt nie wierzy że samodzielnie pokonamy Rosję?
                          A ty z tanebo zaczynacie odpływać i opowiadać jakieś romantyczne pierd..ly i snuć wizję jak to będziecie walczyć ze śpiewem na ustach i karabinem pod pachą.
                          • tanebo001 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 05:47
                            A ty co robisz? Wszystkie te pierdy o atomie służą tylko Putinowi.
                            • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 08:26
                              Pierdy o atomie to informacje podawane przez wywiad naszych sojusznikow. Myslisz, ze milczenie na ten temat sprawi, ze problem zniknie?
                              A moze wlasnie nalezaloby uczulic ludnosc, jak sie zachowac w razie draki, przecwiczyc procedury, uczulic na koniecznosc posiadania w chalupie takiego a takiego wyposazenia i nie udawac, ze nic nie trzeba robic?

Czy jesli nie bedziemy mowic o tym, jak np zachowac sie w trakcie pozaru, to pozar nam nie grozi? Eeee... No weź.

Nie sądzę aby na ten moment atomowka byla realna. Ale to jest moment, gdy nalezaloby postawic na szerokie szkolenia ludnosci z zakresu obrony cywilnej, co zostalo przez ostatnich 30 lat dramatycznie zaniedbane.

I mowie to z pelną swiadomoscia, jako osoba, ktora za mlodziaka byla mlodziezowym instruktorem OC.
                          • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 08:16
                            Tylko pomagajac Ukrainie jestesmy w stanie zatrzymać pełzającą na zachod (w tym do nas) wojnę. I niezależnie od tego, jak bardzo męczy nas i wkurza ta wojna oraz eksodus Ukraincow do Polski musimy to robic bo nie mamy wyjścia.

Albo ta wojna zatrzyma się na Ukrainie, albo pojdzie dalej, przez Polskę aż do Lisbony (jak zapowiadał Zyrynowski i ja mu wierzę).
                            Chyba nie pamietasz ruskiej okupacji z czasow komuny (tak, to byla okupacja bo nie po to aby było miło, wszędzie w wiekszych polskich miastach stacjonowały ruskie wojska).

Wiesz z czym się będzie wiazac ruska okupacja? Myślisz, ze ze spokojem? Bedziesz miała jak w Donbasie czy Czeczenii: gwałty wojskowych na cywilach (czy wiesz, ze w Rosji gwalty na cywilach są problemem w rejoniach stacjonowania wojsk?), przemoc, morderstwa, tortury na opozycji, nadużywanie władzy i morderstwa, przymusowe wcielanie do wojska ludności cywilnej po to, aby wojna nadal trwała i aby zająć Europę), wywozki na Syberię do obozów pracy, psychuszki dla opozycji, jeszcze wieksze bezprawie i niesprawiedliwość. Bedziesz mieć po prostu drugą Bialoruś. A nawet nie, bo bardziej Czeczenię.
                            Jedynym wyjściem dla Polaków aby temu zapobiec jest wlaśnie pomoc Ukrainie.
                            I nie, nie jest to propolaganda tylko wiedza o tym, co ruskie robiś na okupowanych przez siebie terenach.

Poczytaj sobie o Rosjii Putina i o tym, co się tam dzieje. Poczytaj o tym, co się dzieje w Czeczenii. U nas będzie podobnie, jeśli oddamy im Polskę. Dlaczego? Bo ruskie nas nienawidzą. I przyzwyczajaj sie do tej mysli.

Jedynym wyjsciem jest zatrzymanie wojny na Ukrainie. I pomoc Ukrainie. Wszelkimi środkami.
                            I nie. Nie będzie miło, nawet jeśli ludzie wylegną z flagami na ulicę by powitać wyzwoleńczą rosyjska armię.

Poczytaj coś poza ematką. To niestety daje wiedzę i wyobrazenie o tym, co może się wydarzyć.
                          • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 12:18
                            konsta-is-me napisała:

> Ale po co mi piszesz "jak ruscy traktują"? Sama otwórz oczki i przeczytaj uważn
                            > ie o czym pisze, bo nie zrozumiałaś.
                            > Ja o co innego pytałam ,mianowicie dlaczego niektórzy, jak widać są wewnętrznie
                            > gotowi się poddać ruskiej okupacji a najchętniej rzucić się na stos i zostać C
                            > hrystusem narodów?

Skad ja moge wiedziec, dlaczego niektorzy tak chcą robić. Nie siedzę w ich glowach. Może maja idealny obraz Rosji w glowach i myśla, ze jak wejdzie do Polski Rosja to bedzie milo, fajnie i przyjemnie?
                            Nie, nie bedzie. Nastanie terror gorszy niz za komuny, porownywalny z Bucxąbi tym, co sie dzieje w Czeczenii.

> Skoro już tak bardzo zjednoczyliśmy się z Ukrainą, że jesteśmy jednym narodem,
                            > jedna krwią według co poniektórych i koniecznie chcemy ratować świat własną pie
                            > rsia.
                            > A ja nie chcę

Nie ratuj. Zapros ruskich, daj bratniej armii siebie i swoja rodzinę do mordowania i zgwalcenia. Cywil w obliczu uzbrojonej armii jest bezbronny.

> Ja chcę żeby Polska była jak najdalej od Rosji i ogólnie Wschodu.

Wytnij Polskę z mapy i przeklej obok Portugalii. Moze pomoże.

> Pomoc Ukrainie przecież jest po to, żeby to oni teraz byli buforem od Rosji ,bo
                            > i tak mamy Białoruś za rogiem.Dlatego ciągniemy ja za uszy do NATO .

NATO nie przyjmuje do struktur panstw bedacych w stanie wojny. Na ten moment prxyjecie Ukrainy do NATO jest nierealne bo NATO tez nie chce sie wiklac w otwartą wojnę.

> Nie dlatego że "Rosja jest niedobra" ( chociaż jest).I chyba nikt nie wierzy że
                            > samodzielnie pokonamy Rosję?
                            > A ty z tanebo zaczynacie odpływać i opowiadać jakieś romantyczne pierd..ly i sn
                            > uć wizję jak to będziecie walczyć ze śpiewem na ustach i karabinem pod pachą.

Nie pantazjuj. Ja w domu nawet dobrego noza nie mam a co dopiero karabinu. No dobra, moje chlopaki maja pistolety do asg, ale to się srednio nada. A w zasadzie wcalem
                            Jesli ktos by walczyl na wojnie, to predzej nasze dzieci niz my, piecdziesiecioletnie dziady. Nikt tego nie chce, dlatego trzeba wspierać Ukrainę.
                            • konsta-is-me Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 16:13
                              Wiesz, pisałam trochę ironicznie, nie traktuj wszystkiego tak dosłownie...
                              Ukraina może spróbować dołączyć do NATO PO wojnie- wiecznie w końcu to nie będzie trwać, prawda?

A Wschód to też kwestia mentalności i polityki , nie tylko geografii ,ale po co ja się produkuje
                              • bistian Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 18:01
                                konsta-is-me napisała:

> Wiesz, pisałam trochę ironicznie, nie traktuj wszystkiego tak dosłownie...
                                > Ukraina może spróbować dołączyć do NATO PO wojnie- wiecznie w końcu to nie będz
                                > ie trwać, prawda?

Tak wszyscy mówią, że jakiś sojusz wyłącznie po wojnie. Może, z czasem i NATO, ale będzie to trudne i będzie trwało, ale Ukraina już teraz korzysta z wielu rozwiązań natowskich, więc wejście do NATO nie jest bajką.
                                Jeżeli chodzi o atom, Ukraina posiada środki, żeby odpowiedzieć symetrycznie. Ja jestem tego świadomy, ale Rosjanie też to wiedzą, więc kalkulują ten odwet, ale biorą go na poważnie.
                                Rosjanie już przegrali tę wojnę i doskonale zdają sobie z tego sprawę. Teraz jest nacisk na to, żeby podpisać optymalne rozwiązanie tego bałaganu. Putin wydaje komendy, ale jeśli będzie trzeba, to go nie będzie i nikt nie będzie go żałował, Szojgu również nie, jest dobry klimat na zmianę władzy, ale jeszcze nie ma tej iskry, która zacznie ten proces i nie ma pomysłu, co zrobić po zmianie, potrzebny jest lider.
                                • no_easy_way_out Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 06.10.22, 01:43
                                  > Rosjanie już przegrali tę wojnę i doskonale zdają sobie z tego sprawę. Teraz je
                                  > st nacisk na to, żeby podpisać optymalne rozwiązanie tego bałaganu.

Rosjanie, czyli kto?

Przecietny Sasha czy inny Dimitrij razy 140mln?
                                  Szeregowi wojskowi?
                                  Czlonkowie dumy?
                                  Generalowie?
                                  Niemilitarna Putina swita?
                                  Oligarchowie?
                                  Putin ?

• no_easy_way_out Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 06.10.22, 08:28
                                    Rosjanie, czyli kto? W sensie w twojej wypowiedzi ktorzy Rosjanie doskonale sobie zdaja sprawe, ze przegrali wojne
                                    • bistian Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 08.10.22, 13:52
                                      no_easy_way_out napisał:

> Rosjanie, czyli kto? W sensie w twojej wypowiedzi ktorzy Rosjanie doskonale so
                                      > bie zdaja sprawe, ze przegrali wojne

Dowódcy zdają sobie z tego sprawę, jasne, że nie jakieś szychy przy Putinie, ale tam nie ma żołnierzy, tam są politycy przebrani z mundury. Żołnierze na froncie też sobie zdają sprawę z tego, że nie rozgrywają, tylko walczą o przetrwanie.
                                      Co tu dużo mówić, weźmy taki Chersoń. Tam jest dużo wojska rosyjskiego dobrze wyposażonego i wyszkolonego, rzadkość w ostatnich czasach. Im też się dobrali do skóry Ukraińcy. Ukraińcy strzelają z Himarsów. Byli żołnierze w dużych obiektach, padł dom pracy twórczej, budynek rozwalony, ale żołnierze też zginęli. Zniszczone zostały szkoły, fajna szkoła bodajże plastyczna, ale tam ruskie miały bazę. itd. Teraz, Czeczeńcy mieszkają w opuszczonych mieszkaniach, między Ukraińcami, po 20 osób w jednym mieszkaniu. Nie, dlatego, że im się tam bardzo podoba, tylko się boją o własne życie i starają się przeżyć tę wojnę.
                      • tanebo001 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 05:49
                        konsta-is-me napisała:

> Jaka znowu okupację ruska?
                        > O czym ty piszesz w ogóle, znowu jakieś romantyczne bzdury ?

A sraka! Putin chce mieć Polskę pod kontrolą. Czyli tak czy siak będzie to okupacja. Rozprzestrzeniając brednie o atomie tylko mu w tym pomagasz.
                        • konsta-is-me Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 12:01
                          Zbiorowo odpowiem...
                          Yenna- już nie będę powtarzac- skąd wytrzasnelas pomysł że chce wpuszczać Rosję do Polski ??
                          Nie przeczytałaś chyba żadnego mojego postu, tylko klepiesz jak katarynka, już jesteś irytująca w tym...

tanebo- generalnie można załamać ręce, jeśli społeczeństwo w Polsce ma taki poziom informacji o tym co się dzieje na świecie...
                          O EWENTUALNYM uderzeniu atomem mówi cały świat i rozsądne i pożądane jest brać to pod uwagę.
                          Ale niestety takich tanebo- uważających że najlepiej schować głowę w piasek , "bo ruskie trolle" jest więcej...
                          • tanebo001 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 05.10.22, 14:25
                            A ty jesteś zwykłym agentem wpływu.
      • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:20
        A propos, czy Borsuk się uspokoił, czy musiałaś go zgłuszyć?
        • borsuczyca.klusek Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:22
          Trochę wyluzował 🙄
          Ale może też dlatego, że byłam dla niego miła w weekend 🤔
          • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:24
            Teraz już będzie wiedział, chłopak, że to działa! wink
            (Zboczeństwa...)
            • borsuczyca.klusek Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:27
              Nie miałam wyjścia 🙄
              • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:28
                big_grin Kochana dziewczyna big_grin
              • piataziuta Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:43
                Co borsuk zrobił?
          • primula.alpicola Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 06:41
            borsuczyca.klusek napisała:

> Trochę wyluzował 🙄
            > Ale może też dlatego, że byłam dla niego miła w weekend 🤔
            >

riki ma jednak rację, wybzykany facet jest wyluzowanybig_grin

• geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 03.10.22, 23:59
      Realna ale ciągle mało prawdopodobna. Jednak prawdopodobieństwo wyższe niż zero. W tej Rosji coś źle kalkulują. Generalnie dziwni są - nie ratowali marynarzy z Kurska, nie liczyli się z dziećmi w Bieslanie oraz z ludźmi w teatrze na Dubrowce, sami podkładali bomby w blokach, by mieć pretekst do wojny. Wysadzili NS nie bacząc na zatrucie atmosfery. Cholera ich wie...
      • milva24 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:03
        No... aczkolwiek nie spędza mi to snu z powiek. Będzie to będzie ale prawdopodobieństwo to według mnie jakiś ułamek proceta, więc nie ma co panikować.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:06
          Dokładnie. Dość ma dzień swojej biedy. Dla mnie największym stresem jest teraz nawrot choroby mojego dzieciaka. Staram się znaleźć odskocznię - he, he w atomowkach.
          • milva24 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:13
            Fajną odskocznię sobie znalazłaśbig_grin Ja w ramach odskoczni od kryzysu i recesji czytam sprawdzone romansidła i oglądam ulubione, stare seriale.
            • geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:18
              Oj, wiesz, klin klinemtongue_out
              Ale też komedię sobie obejrzałam, na spacer poszłam, popracowałam, jutro idę na koncert. To tak w przerwach w notowaniu szczegółów choroby i kontaktów z medykami.
              • geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:21
                A tak już całkiem serio to myślę, by wykupić wszystkie recepty, bo w razie jakiegokolwiek kryzysu najgorzej jest z dostępem do leków, bo przerwane są łańcuchy dostaw. Już dwa lata temu pojawił się taki problem przy lockdownach.
                • ga-ti Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:28
                  No, leki brane stale, zwłaszcza te mało popularne, których zbyt dużo w aptekach nie ma od ręki, warto wykupić.
                  Gdy zaczęła się pandemia miałam jakieś zapasy specyfików na katar, kaszel i gorączkę oraz płyn odkażający. Teraz nie wiadomo, co mogłoby się przydać. Ja nie wiem. Kazałam mężowi poczytać, to się uśmiechnął pod wąsem i dalej przeglądał stronki z bohaterami sf, ignorant.
                  • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:29
                    No ale kto nas uratuje, jeżeli nie bohaterowie sf? wink
                    A tak serio - zapas stale przyjmowanych leków mam od czasu radosnego zerwania łańcucha dostaw jakiś czas temu. Ta próbka mi wystarczyła. Leki mam, bo tarczycy praktycznie nie mam, niby można z tym żyć, ale nieprzyjemnie.
                • asia_i_p Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 06:42
                  To ma akurat sens.
                • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:24
                  To ma sens i nie ma bo nakreca brak lekow na tu i teraz dla potrzebujacych pacjentow.
                  • geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:38
                    Ja pisze o wydanych receptach na kolejne 3 miesiące. Trzeba je zrealizować dziś, zresztą nie są to leki od ręki, trzeba czekać na sprowadzenie a ich brak to bezpośrednie zagrożenie życia dla mojego dzieciaka. Po prostu od tygodnia nie po drodze mi z apteką a trzeba to zrobić.
                    • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:48
                      No to musisz to koniecznie zrobic, niezaleznie od tego, czy jest pokoj czy wojna w okolicy.
                      My mamy zapas na jakies 1,5 miesiaca. Za jakies 2-3 tygodnie poproszę o leki na 3 miesiace. Zawsze biorę na 3 miesiące bo nie chce mi się co rusz zawracać d... lekarzowi smile
            • kryzys_wieku_sredniego Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 16:26
              Ja jestem fanką filmów o zagładzie ludzkości, też sobie ogladam ;P
          • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:14
            "Dość ma dzień swojej biedy", jakie to ładne. Zdrowia dla dzieciaka, geo(p?)ardzico.
            • primula.alpicola Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 06:43
              Moja babcia tak mówiła. I jeszcze: "Będzie czas, będzie rada".
    • berdebul Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:24
      Imho nie mają czym jej wystrzelić, albo już nic nie zostało bo sprzedano uj wie komu.
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:25
        Poszło na bombowe złote sedesy.
    • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:26
      Czy uspokoi Cię (zakładając, że czujesz się zaniepokojona) odpowiedź: bardziej prawdopodobne niż kwartał temu jest użycie taktycznej broni nuklearnej (mniejszy zasięg, "aplikowana bezpośrednio" na pole walki), ale nadal wysoce nieprawdopodobne - strategicznej (niszczenie całych miast)? Nie każda atomówka sama w sobie to apokalipsa całego kawałka Europy.
      I, dodatkowo, ja jestem zwolenniczką teorii, że mobilizacja to dowód na to, że Putin po atom sięgać nie zamierza. Ale z nimi nigdy nic nie wiadomo. Tym nieoptymistycznym akcentem...
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:33
        Tyle, ze użycie nawet broni taktycznej, wymaga jakiegoś kroku poza potępieniem i ta możliwa eskalacja niepokoi. Wierze jednak, ze ruscy nie są samobójcami. Wierzgają, bo liczą, ze coś mogą ugrać.
        Zresztą to, co "wycieka" na zewnątrz do opinii publicznej jest w jakimś celu i to element większej gry, do której my dostępu nie mamy i nie wiemy ile spraw dzieje się bez wiedzy ogółu.
        • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:54
          Ofc, ale teoretycznie nawet taktyczna wymaga trzech osób "naciskających guzik". Strategiczna to już w ogóle korowody. Nie, nie widzę w Putlerze legalisty, ale zgadzam się, że szumne info o wypływającej w morze łodzi bojowej ma służyć dokładnie temu, żebyśmy się zesrali ze strachu i kontynuowali panikę..
          • daniela34 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:00
            Podpisuję się pod ostatnim zdaniem, a że bardzo nie lubię spełniać cudzych oczekiwań, a oczekiwań putinowskich handlarzy strachem już w ogóle, to właśnie nie zamierzam się bać.
            • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:11
              No właśnie, otóż, im oni bardziej mnie przekonują, tym ja na złość jestem spokojniejsza. Zawsze miałam zły charakter. A mieszkam w "pomarańczowej" w razie ataku nuklearnego częsci Warszawy i nie mam piwnicy wink Still - russkij wajennyj karabl, ty już wiesz, co masz robić wink
              • daniela34 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:15
                Tak, ty sobie idź, okręcie wojenny kędy cię wiedzie twoje przeznaczenie, a ja? I shall keep calm and bake an apple pie.
                • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:17
                  O, a ja cały czas robię podchody do Twojego ciasta śliwkowego, cóż, dziś musiałam gotować awaryjny rosołek, dla chorego mężczyzny, więc sama rozumiesz, że sytuacja jest ALARMUJĄCA, on ma również katar!
                  Rosołek doprawiłam tak, że powinno wypalić mu wszystko w nosie i w gardle, mwaha. Ale z ciastem już nie zdążyłam sad
                  • daniela34 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:24
                    O tak, rosolek dla chorego mężczyzny to priorytet 😃
                    Ja dziś sobie usmażyłam jabłka, żeby jutro machnąć jabłecznik. Wsadziłam do nich tyle cynamonu, że nasza forumowa Magda by chyba umarła 😄
                    • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:28
                      Byśmy ją ożywiły kostką rosołową, a potem by było więcej dla mnie, widzisz, jaki sprytny plan?
                      • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:30
                        A propos, czy myślisz, że jeżeli do farszu szpondrowo-kurzęcego domieszam gotowanych żeberek, to będzie dobrze w kwestii pierogów, czy raczej casus rosołu z kaczki...?
                        • primula.alpicola Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 06:46
                          O Boże, katar! Jak minęła noc? Jak on dziś się CZUJE?
                          • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:11
                            primula.alpicola napisała:

> O Boże, katar! Jak minęła noc? Jak on dziś się CZUJE?

big_grin no wiesz, oka nie zmrużyłam, trzymałam go za rękę, waliłam głową w ramę łóżka przy jego nogach, darłam na sobie szatę, sprzątałam podarte gałgany...
                            • primula.alpicola Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:19
                              big_grin
                              Nagrałaś to na TikTok? big_grin
                            • bei Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:25
                              🤣😂
                        • daniela34 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:48
                          annaboleyn napisała:

> A propos, czy myślisz, że jeżeli do farszu szpondrowo-kurzęcego domieszam gotow
                          > anych żeberek, to będzie dobrze w kwestii pierogów,

Nie pytaj mnie o żeberka, bom niekompetentna- nie bardzo lubię żeberka, (a jako że pies upodabnia się do wlasciciela, to mój świętej pamięci burek żeberka wpychał pod pralkę, zmuszając calą rodzinę do chodzenia z nosem przy ziemi w poszukiwaniu źródła smrodu).
                          Myślę, że nie będzie źle, o ile lubicie żeberka 😄
                          • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:55
                            Lubimy, ale wiesz, kaczkę też lubimy big_grin
                            • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:56
                              Przestańcie się śmiać, człowiek cierpi!!
                              • daniela34 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 08:04
                                A cała rodzina z nim 😄😄😄
    • engine8t Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:30
      www.youtube.com/watch?v=M-ZhRM-J2bs
    • 35wcieniu Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:39
      Myślę że mamy bliżej bardziej przerażające rzeczy. Onet właśnie ogłosił że Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Szczecinie przypominał "rozkręcającego się do walki byka lub rozpędzającą się lokomotywę". big_grin
      • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:52
        Nie wiem, co brał, ale żywię całkowicie odhumanizowaną nadzieję, że to: a) ma działanie chwilowe, b) długofalowo bardzo szkodzi suspicious
      • daniela34 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:57
        O to, to, to. Zdecydowanie bardziej boję się tego, co wypłata Kaczynski i jak bardzo chce nas skłócić z UE w obliczu zagrożenia ze wschodu. To mnie martwi, w przeciwieństwie do bomby atomowej.
        • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:13
          On to ma zdrowie, swoją drogą, nie? A już kilka lat temu plotka pochowała go bezapelacyjnie, trzy miesiące, góra pół roku. Tymczasem Urban nie doczekał, Wołek nie doczekał, ja też się coraz gorzej czuję, a Kaczor pełen energii. Nie ma sprawiedliwości.
          • daniela34 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:21
            Nie ma. Będzie nas dręczył tym swoim antyniemieckim belkotem aż obie się zestarzejemy i będziemy wyglądać tak
            • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:22
              A oni nadal będą nas kochać! big_grin <3
              • daniela34 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:24
                Tak!
          • taniarada Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 05:15
            Lol i jak tu żyć. I najgorsze że wybory wygra PIS na następne 5 lat .Tragedia.
          • primula.alpicola Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 06:47
            annaboleyn napisała:

> On to ma zdrowie, swoją drogą, nie?

Do czasu. Przeczucie mi mówi, że już niedługo.
            • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:12
              Takie prognozy lubię o świcie!
      • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:16
        Ooo, i jeszcze bardziej niż atomówka - niepokoi mnie nowa edycja Lehman Brothers, nawet założyłam o tym wątek, będący, jak na razie, moją największą forumową porażką wink Żarty żartami, ale bójcie się upadających bankowych kolosów, zanim zaczniecie bać się atomówki, tak sobie myślę. forum.gazeta.pl/forum/w,567,174187759,174187759,Lehman_Brothers_2_.html
        • daniela34 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:26
          O właśnie, gdzieś mi mignął ten wątek i uciekł jak się przygotowywałam, żeby czynnie żalić klienta. Tak, to też mnie martwi. Z tego moze być niezły klops.
          • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:27
            To co, kupujemy te akcje, nie? Tylko muszę to serio jeszcze raz obejrzeć, żeby zapamiętać, o co chodzi, jestem w te klocki tępa, jak Janusz Kowalski we wszystko wink
            • daniela34 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:50
              To tak jak ja. Jestem Januszem Kowalskim ekonomii.
              • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 08:19
                big_grin Dlatego tak lubię "Big Short" oni tak tłumaczą, że nawet ja rozumiem!
      • borsuczyca.klusek Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:25
        Ale serio? Ostatnio przecież wyglądał jakby ledwo powłóczył nogami.
        • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:26
          On tak cały czas wygląda, od trzech lat najmarniej, a fika sad
          • borsuczyca.klusek Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:29
            No nie wiem jak go niedawno widziałam to poczułam w sercu taką nadzieję, że to już koncóweczka 😔
            • annaboleyn Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:31
              I feel you, liczę mu wszystkie źle założone zegarki i różne buty, za każdym razem z nadzieją, że to już.
    • pupu111 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 00:41
      Ja myślę, ze to jak najbardziej realne, tyle ze atomówka to niekoniecznie zniszczenie całego świata. Więc tym bardziej można podejrzewac , ze coś zrobią, bo coraz więcej ludzi się oswaja z tym tematem w Rosji, ze to w sumie nei az tak niebezpieczne, itp. To może tez byc co innego, np. tzw brudna bomba, albo rozszczelnienie elektrowni, wszystko po to zeby wywołac masową histerię.
      Najbardziej zabawne, jak rozdają te tabletki z jodkiem potasu i opowiadają, że zagrożenie mininalne. No tak, jasne....
      • jesiennie Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:57
        > Najbardziej zabawne, jak rozdają te tabletki z jodkiem potasu i opowiadają, że
        > zagrożenie mininalne. No tak, jasne....

Tym bardziej wydaje mi się to nierealne - powszechnie wiadomo, że 'polak mądry po szkodzie', a tutaj takie działania...
        • milva24 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:16
          Coś w tym jestwink
      • anilorak174 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:21
        Awarią elektrowni to sobie zaszkodzą. Popatrz w którą stronę wieją wiatry.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:23
          Ziemi mają dużo, ludzi też, niczego im nie szkoda. Poświęcą życie swoich bohaterów...
      • yenna_m Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:26
        Powinni rowniez w razie draki w szkolach i zakladach pracy pocwiczyc np procedury przeciwpozarowe i ewakuację. Nikomu to nie zaszkodzi a cwiczenie procedur to dobra rzecz, procentująca rowniez w czasach pokoju.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 07:39
          Tak, przeciwdziała panice w chwilach jakiegokolwiek zagrożenia.
        • triss_merigold6 Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 08:27
          Są ćwiczone co roku.
          • panna.nasturcja Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 16:16
            Tak, ewakuacja całej szkoły na boisko lub pracowników biurowca na parking świetnie działają w razie wybuchu nuklearnego, rewelacyjnie wręcz.
    • princesswhitewolf Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:17
      Na pewno, wręcz gwarantuje ze PooTin bedzie zatraszal a calego. Zamet w mediach od dawna robi ale mysle ze sie jeszcze bardziej postara niestety.

Poza tym jesli by zrzucil atomówkę na Ukraine to i w Rosji ludzie by tez się zatruli...podobnie z rozszczelnieniem elektrownii atomowej.

Bardziej prawdopodobne byloby uzycie bomby chemiczne czy juz uzywanej przez niego termobarycznej.
      • princesswhitewolf Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 01:17
        PooTin

• taniarada Re: Myślicie, że ta ruska atomówka to realna jest 04.10.22, 05:01
        Jak rzuci małą brudną bombkę to będzie jego koniec . Nie ma takiej opcji .Politycy zachodni mają z nim kontakt w tym Merkel .Myślę że dożyjemy jeszcze pięknych chwil na tym padole szczęścia i nieszczęścia .I tak kiedyś spotkamy się po drugiej stronie lustra. Ja Cię tam znajdę